Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
И на крају испаде поента да нису јајаре они који хоће текући рачун и бесплатна плаћања,значи све бесплатно,већ само они који без пристигле поруке хоће 5000 дин.:) @Ујко,до Поште је сигурно,али ако није онда је до банке уплатиоца:D.Питање избора банке је једноставно:‚‚ Dа ли више добијаш него што трпиш"?
 
Iskreno, svejedno mi je, imam Visa Electron u Credit Agricole i njom placam preko neta, i vezana mi je za Paypal, ovu sam uzeo pre svega jer mogu da podizem novac gde god bez provizije, da sam ostao samo na CA, jurio bih njihove bankomate po gradu... Ali, kad razmislim bolje, vise vremena protracim cekajuci da legnu pare na racun mts, nego trazeci bankomate CA. :D

Sent from mTalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Pozdrav,
Da podelim i ja neka svoja iskustva vezana za uplate iz inostranstva. Šta će i kako biti naplaćeno zavisi od više faktora. Glavno je šta će pošiljalac pri uplati odabrati, odnosno ko će platiti troškove transakcije. Postoje tri opcije: SHA (da podelite troškove), OUR (na teret pošiljaoca), BEN (na teret korisnika). E, sad pošto srpske banke nisu u tom nekom sistemu koji omogućava direktno slanje novca iz inostranstva, sve one koriste usluge neke posredničke banke kako bi novac došao do korisnika.
Važno je pratiti instrukcije vaše banke za devizne uplate kako posrednička banka ne bi bila izabrana proizvoljno, što će vam stvoriti dodatni i ne baš mali trošak. Međutim, neke posredničke banke, bez obzira na to koja od tri pomenute oznake je stavljena, ipak deo naplate od korisnika, pa se o tome raspitajte kod vaše banke.
Trenutno imam devizni račun u AIK banci. Oni imaju svoju proviziju od oko 300 dinara fiksno. Posrednička banka ne naplaćuje transakcije do iznosa od 100 dolara. Za više od tog iznosa naplate oko 10 dolara. Kolege koje rade za istu kompaniju kažu da im u Intesi nikakvu proviziju ne naplaćuju i da dobijaju onoliko koliko su zaradili. To, već, nisam lično proverio.
Sad dolazim do glavne stvari. Pošto je nekoliko vas istaklo da mts u mnogo čemu kopira Telenor banku, da napomenem da su kolege koje su prešle u TB imale veliki problem. Naime, iako su ispoštovali instrukcije za devizne uplate, provizija posredničke banke se kretala između 17 i 30 dolara bez obzira na iznos. Ovde u temi sam pročitao da je neko novac sa Payoneer prebacio na račun u mts banci i da mu je naplaćena provizija od oko 20 dolara, a da je uplata bila tipa 50 dolara. Zbog toga bi možda trebalo izbegavati ove banke za sada kada je reč o uplatama iz inostranstva.

Meni se ovo desilo. Uplata je bila $50 sa payoneer-a na mts banku. Prvi problem je bio da mi payoneer nije prepoznao USD racun, tako da je $50 bilo automatski konvertovano u EUR i dobio sam oko 45 EUR. Od tih 45 EUR je oduzeto oko 20 EUR provizija tako da sam ostao na 25 EUR. U mts banci su mi rekli da je to provizija posrednicke banke koja nije u procentima nego u odnosu na odredjeni iznos, tako da bi npr. za iznos do 1000 EUR bila ista provizija, a preko toga veca. Ja ne znam, nisam probao i ne znam da li cu probati.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
@Ујко,до Поште је сигурно,али ако није онда је до банке уплатиоца:D.Питање избора банке је једноставно:‚‚ Dа ли више добијаш него што трпиш"?

Pa do pošte je, jer eto imaju 2 preseka.

Kombank to pusta za manje od 5 minuta.

e6p7fzF.jpg
5IoCfo1.jpg
gSrjFu5.jpg
 
Isto kao i RF banka, cini mi se da mi je najbrze prebacivanje sa RF racuna na Mts racun bio samo 2 min, ja nisam mogao da verujem, pise da je po hitnoj uplati ali ja to niti koristim niti mi ista naplacuju a uvek je od 2-5 minuta, kako zasto ne znam ali mi odgovara.

TT
 
Pa do pošte je, jer eto imaju 2 preseka
Имаш 2 рачуна,озбиљни и неки други,а причаш бајке.:DВиди ли неко аналогију између државног МТС-а и државне Поште?
Рече ми ‚‚један човјек" да банке зарађују само од уплата на њихов рачун и држања новца? Мени ово за раднике МТС-а,отварања рачуна у МТС банци и поклона личи на неку врсту мобинга.Како ви?
 
Jel preneo neko platu da dobije ovih 5000 din. Koja je tacno procedura

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Рече ми ‚‚један човјек" да банке зарађују само од уплата на њихов рачун и држања новца? Мени ово за раднике МТС-а,отварања рачуна у МТС банци и поклона личи на неку врсту мобинга.Како ви?
Ne "samo od uplata", vec "i od uplata" na racun. Banke obozavaju kada drzavne firme i penzioneri kod njih prebace primanja.
Sve sto im pride prodaju od proizvoda (kartice, skuplje racune, kredite...) je bonus. Inace bi se postavio donji limit primanja za koji vaze promocije.

Trenutno, od banaka sto znam, napamet: SocGe, Sber, RF (prva i to vec 10 godina skoro), PCB, MTSB, Telenor, Erste. Sve nude neke vrste bonusa da se prebace primanja (ili barem za plate, neke ne daju za penzije) kod njih.

Ko vec ima negde racun, koji placa, i kupuje u Idei, njemu je Sber mozda i odlicna opcija, trenutno 8000 signup bonusa moze postici.


Tako da ovih 5000 sto deli MTSB - je dosta cool, sto je cist kes, a ne neki drugi vid bonusa, ali nije nista cudno, RF je nekada davala vrednije stvari prilicno.
 
Recimo, penzije se isplaćuju iz dva dela, tako da ova akcija 5000din nema šanse da se realizuje. Ja sam SMS dobio 16. Da bi se zatvorio ceo krug uslova, potrebno je da čitavo primanje, za ceo mesec, bude na računu mts banke, što je nemoguće (što se penzija tiče), tako da mislim da je to čista navlakuša. Pitao sam mts banku zašto su dali limitiran rok do 1.12.,oni kažu akcija traje od 2.10, ali samo za zaposlene u mts-u. Znam da nigde nisam video ni pročitao da ta akcija uopšte i postoji. I sad, neiformisan penzioner, što im delom i jeste bila ciljna grupa, se zaleti.. uzme od PIO fonda overenu potvrdu, dostavi mts banci I banka, zadovoljno trljajući ruke, ga obavesti da od 5000din nema ništa, jer je uslov bio da CEO iznos zarade bude na računu mts banke.

Moje mišljenje je da je mts banka smislila mehanizam po kojem će njihovi zaposleni, zaista, dobiti tih 5000din, a banci će se sve to vratiti tako što su ostale korisnike obavestili o akciji tek 16.11., a postavili rok do 1. 12.
Super fora.

Sent from my Redmi Note 3 Pro [kenzo] using Tapatalk
 
Ne mora ceo iznos zarade ukoliko se prima u dva dela da legne, dovoljna je jedna uplata od strane poslodavca. Provereno, znam čoveka koji je dobio poklon od 5000din.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Meni u mts banci rekli više puta da ne može, već mora da legne ceo iznos. Humbug.

Sent from my Redmi Note 3 Pro [kenzo] using Tapatalk
 
У тзв. онлајн банци кад настане проблем или кад затреба информација или појашњење,тако и функционише,неодређено и неодговорно.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Meni u mts banci rekli više puta da ne može, već mora da legne ceo iznos. Humbug.

Sent from my Redmi Note 3 Pro [kenzo] using Tapatalk
Pa odakle oni znaju koliki je ceo iznos, a uopšte nije ni bitno da je ceo iznos. Nigde nije navedeno kolika plata mora biti da bi dobio poklon. Tako da i to pola plate može biti ceo iznos, čista glupost i dezinformacija.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Penzije se isplaćuju, valjda, 10. i 25., iz dva dela. To su znali, a promociju su aktivirali 16., postavili rok do 1.12.
Uostalom, zovite, pitajte.

Sent from my Redmi Note 3 Pro [kenzo] using Tapatalk
 
Pa odakle oni znaju koliki je ceo iznos, a uopšte nije ni bitno da je ceo iznos. Nigde nije navedeno kolika plata mora biti da bi dobio poklon. Tako da i to pola plate može biti ceo iznos, čista glupost i dezinformacija.
Naravno da znaju, posto moras popuniti i vratiti formular iz firme, u kome odgovorno lice, pod krivicnom i materijalnom odgovornoscu tvrdi koliko je plata navedenog lica. To svaka banka zna kada je prenos plate u pitanju.

Zato su neke banke (u stvari samo Telenor znam konkretno...) odbacile mogucnost da samozaposlenim licima daju kreditne proizvode. Ne mogu da racunaju na preciznu informaciju i stalne prenose.

Ali da ovo lici na navlakusu - to su drzavni radnici, ovo je nacin da im se da nesto, a da ne izgleda da dobijaju vece plate jedino. Ako ne dobiju zbog "nije cela plata legla pre 1.12.", to ce biti debele guzve i protesta ;)
 
Poslednja izmena:
Naravno da znaju, posto moras popuniti i vratiti formular iz firme, u kome odgovorno lice, pod krivicnom i materijalnom odgovornoscu tvrdi koliko je plata navedenog lica. To svaka banka zna kada je prenos plate u pitanju.

Zato su neke banke (u stvari samo Telenor znam konkretno...) odbacile mogucnost da samozaposlenim licima daju kreditne proizvode. Ne mogu da racunaju na preciznu informaciju i stalne prenose.

Ali da ovo lici na navlakusu - to su drzavni radnici, ovo je nacin da im se da nesto, a da ne izgleda da dobijaju vece plate jedino. Ako ne dobiju zbog "nije cela plata legla pre 1.12.", to ce biti debele guzve i protesta ;)

Takođe ovo nije tačno, nigde se ne spominje kolika je plata, ne bih da kačim javno moj formular ali se visina plate ne spominje.
 
Pa šta te košta da okreneš mts banku na 0800103103 i dobiješ informaciju?

Sent from my Redmi Note 3 Pro [kenzo] using Tapatalk
 
Pa ako ti ceo iznos legne do 30. onda bi trebalo da se nadaš.
I šta, tebi nisu ni pomenuli da mora ceo iznos?

Sent from my Redmi Note 3 Pro [kenzo] using Tapatalk
 
Takođe ovo nije tačno, nigde se ne spominje kolika je plata, ne bih da kačim javno moj formular ali se visina plate ne spominje.
Onda ne koriste standardni/pravni formular, ja sam u nekoliko banaka donosio te formulare i na svima je stajao iznos plate.
 
Drugu 17.11. uplaćen prvi deo zarade na tekući račun plus, 20.11. poslao na email ovlašćenje o prenosu zarade na kome ne traže koliki je iznos zarade. Radi u zdravstvu. 21.11. dobio poklon od 5000.
 
Au, kakva bagra.
Jednsotavno ne verujem na koji nivo su se spustili.
Naime, otac je otišao u poslovnicu 15. 11. , ja sam dobio SMS od mts banke 14.11. i preneo sam ocu da prebaci penziju u mts banku.
Čovek otišao, oni ga izmanipulisali, [potpisao ugovor za karticu], dali mu ovlašćenje da odnese u PIO fond, u PIO fondu mu napričali neke sulude priče kako će mu 25. isplatiti drugi iznos penzije na ruke..umesto da su zadržali papir iz Poštanske štedionice(gde otac ima otvoren račun na koji prima penziju), a da su mu (PIO fond) overili i vratili ovlašćenje o prenosu zarade i da je taj dokument odneo nazad u mts, ili poslao mail-om..čovek se vratio kući sav zbunjen.
Zovem mts banku, svi do jednog od operatera pričaju istu priču:
NE ISPUNJAVAJU SE USLOVI UKOLIKO NE LEGNE CEO IZNOS ZARADE NA RAČUN.
Pa ako su to znali, zašto su dali rok do 1.12, kad su isplate penzija u Srbiji iz dva dela 10. i 25. , ali BAGRA vadi keca iz rukava i kaže..aaa, pa znate vi od kada traje ta akcija..od 2.10.
Ja pitam, pa gde ste to objavili, na sajtu mts banke nijedna informacija o tome, na domaćim forumima ni pomena o tome, ona kaže..to je bilo za naše radnike mts-a. :D

Juče mi otac javio da mu stigla mts kartica na kućnu adresu :sceptic:
 
Poslednja izmena:
To pricaju stalno u PIO fondu (da mora prva rata da ide na ruke), ali zadnjih godina (komsije su dosta odlazile u penziju i pricale), svi su dobili odmah prvu penziju/polovinu na racun u Beogradu.
Ako mu nije prva penzije, vec prenos - to ce morati da saceka jednu ratu na ruke mozda, ali onda bi ti pomenuo da je zatvorio racun u prethodnoj banci. Posto PIO fond zahteva da se prvo zatvori prethodni tekuci, donese potvrda o tome, i tek onda moze da se menja na novi.

A ovo polovina ili ne - sacekaj bre da vidis da li lupaju operateri ili ne (sta mislis, da li je veca sansa da oni pricaju sta pomisle da ce te brze oterati sa njhivog vrata, ili da znaju nesto stvarno o tome?) :) Vidis da je covek gore vec dobio 5000, a nije isplacena cela plata.
Vece je pitanje zasto su dobili ljudi koji nisu u MTSu, a trebala je stvarno biti MTS-only promocija.
 
Pa dobro, kad su sve to znali, a ti kažeš da oni tamo nemaju pojma o poslu kojim se bave, zbog čega su akciju pustili u eter 14.11. a limitirali je do 1.12. ?
I da je prenos i da je prva penzija, isto je.

Iako sam zadovoljan mts karticom, kazniću ih tako što ću je zatvoriti i preći u Telenor.
Nikada nisam imao probleme sa zapadnjacima, samo sa Srbima, jer čovek sa zapada ima proširenu svet i u tebi vidi dugogodišnjeg saradnika, dok kod Srbina je sve jednokratno, upotrebi - iskoristi - baci..stvarno su se spustili mnogo nisko.

A čitava ideja je potekla iz toga što je čovek kupio smart fon , pa hoće ujedno da izbegne i provizije i da se ne cima zbog plaćanja računa..i ja mu kao ****** predložim da otvori karticu u mts-u, misleći sve najbolje.

Ćao mts.
Iz kuće izbacujemo fixni, i ono što su zBox-ali , i tako nam ističe ugovorna obaveza za par dana.
mts goes bye-bye :D
 
Pa dobro, kad su sve to znali, a ti kažeš da oni tamo nemaju pojma o poslu kojim se bave, zbog čega su akciju pustili u eter 14.11. a limitirali je do 1.12. ?
I da je prenos i da je prva penzija, isto je.
Za MTS je isto, ali za PIO fond nije. Prenos penzije i ostalih davanja iz PIO fonda zahteva dokaz o gasenju racuna, i jedna rata vrlo cesto ne moze leci na racun vec ode na ruke tokom prenosa ili sa kasnjenjem stigne uz sledecu ratu.

Iako sam zadovoljan mts karticom, kazniću ih tako što ću je zatvoriti i preći u Telenor.
Jadni oni, sada nece moci da ti naplate za.... cekaj, a za sta ti oni naplacuju uopste ^^

Ne znam sta da ti kazem, ali ako otac nije prenosio penziju vec mu ovo prva rata treba stici, mislim da je problem u PIO fondu.
Pretpostavljam da radnici ne znaju (veca je sansa nego da mora i cela plata/penzija i da moze samo za radnike MTSa), jer znam da dvoje ljudi sa foruma su dobili tu ponudu, jedan iskoristio (na ovoj stranici bas), a obojica nisu u MTSu.


A uz to, ne cujem da postoji ikakva obaveza da se ostane u MTSB konkretno vreme? Nego samo da se prenese plata. Pa ako ti ne daju 5000 - pobegnes, "sab te gabri".
 
Bravo za tebe i za mts banku, aha..sad mi je jasno, znači, kriv je PIO fond ?
A vi smislili način kako ,klošarski, da iskamčite ljudima 500dindži.
Bedno.
 
Poslednja izmena:
Zvao sam juče mts banku da vidim šta se desilo sa mojom platnom karticom koju mi je intezin bankomat pojeo još 2.11 . Samo mi nije jasno zašto mi nije izbacio karticu nazad, a novac i potvrdu jeste. Kaže mi operaterka iz mts banke javili su im iz inteze 17.11 da neko može da preuzme karticu ( ovlašćeno lice mts banke). Juče je bio 24.11 i oni ni nakon 7 dana nisu otišli po moju karticu. Ozbiljna banka nema šta. Neke banke daju dve kartice upravo iz tog razloga. Kod mts banke ne postoji mogućnost dodatne kartice kao što ima kod telenor banke? Jer ako mi se opet ovako nešto desi, biću 3 nedelje bez kartice.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Bravo za tebe i za mts banku, aha..sad mi je jasno, znači, kriv je PIO fond ?
A vi smislili način kako ,klošarski, da iskamčite ljudima 500dindži.
Bedno.

Nije kriv PIO. Ta informacija oko promene racuma je usputma.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno