Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja danas bio u prolazu pored Merkatora pa sam uzeo da istestiram bankomat. Potvrdjujem da moze da se obavi vise transakcija i da ovi ranije pominjani dnevni limiti (bar za sada) ne vaze. Na bankomatu u Merkatoru maksimalan iznos jedne transakcije je 500 evra (pokusao rucno da unesem 600 evra i bankomat me obavestio da je 500 maksimum). Ja sam obavio deset transakcija u nizu po 500 evra i proslo je bez problema. Verovatno moze da se ponavlja dok ne ispraznis bankomat :)
Za svaku transakciju od 500 evra bankomat mi je izbacio ili pet ili deset novcanica po 20 evra, dok su ostale bile novcanice od 50 evra. Na kraju za podignutih 5000 evra sam zavrsio sa 72 novcanice od 50 evra i 70 novcanica od 20 evra.

Ono sto mi se svidja na bankomatu je to da mozes sam da definises iznos za tzv. brzu transakciju koji ti se pojavi kao opcija u glavnom meniju. Ovo mnogo ubrzava proces kada treba da ponovis vise identicnih transakcija. Mislim da mi je za ovih deset transakcija trebalo manje od 3 minuta. Verovatno bi se cela procedura mogla dodatno ubrzati da te ne smara pitanjem da li zelis papirnu priznanicu prilikom svake transakcije.

Sve u svemu, veoma sam zadovoljan kako je sve proslo. Medjutim imam neki osecaj da ovo nece potrajati i da ce postaviti limite za podizanje novca na bankomatima kao sto je to slucaj i kod drugih banaka.
 
Jako je cudno sto im se razlikuju limiti od bankomata do bankomata (500 vs 600 eura).
Sto se tice dnevnog limita, ne vjerujem da ce tu nesto mijenjati, jer ako bi ogranicili limit na bankomatu cemu onda podesavanje limitra u mBank i eBanking aplikacijama?!

Inace, hvala za detaljan info.
 
Da li između računa dva fizička lica u mts banci moguće izvršiti transfer novca u drugoj valuti (€)?
 
Da li MTS banka naplacuje hitne naloge kroz eBanking/mBank (i ako da, koliko)? Posto sam u dva dokumenta nasao drugacije informacije.
 
Ne, ne naplacuje. Ako ides na hitno druga strana prima pare odmah kroz IPS sistem, u oba slucaja provizija 0
 
Ne, ne naplacuje. Ako ides na hitno druga strana prima pare odmah kroz IPS sistem, u oba slucaja provizija 0

Extra, hvala.
Btw, s obzirom da je free, cudno mi da ne salju sve naloge po automatizmu kroz IPS (bez da rucno otkacis "hitno" opciju), kao Intesa recimo (kod njih sve uplate idu kroz IPS).
 
Intesa je pravi primer za IPS :) Kasni 10 svetlosnih godina za ostalim bankama.
 
Extra, hvala.
Btw, s obzirom da je free, cudno mi da ne salju sve naloge po automatizmu kroz IPS (bez da rucno otkacis "hitno" opciju), kao Intesa recimo (kod njih sve uplate idu kroz IPS).
Pa ako ne mora kroz IPS ne salju tako to sam potvrdjujes i meni je dobro kad mi hitno nesto treba kucnem na hitno kad ne mora odmah "da legnu" pare ne protisnem hitno.
 
Pa ako ne mora kroz IPS ne salju tako to sam potvrdjujes i meni je dobro kad mi hitno nesto treba kucnem na hitno kad ne mora odmah "da legnu" pare ne protisnem hitno.

Sve stoji... Ali ako mene pitas, uvijek je bolje da odmah legne, nece da skodi. :D
 
Sigurno je bilo reči o ovome, ali da pitam, da li postoji limit na iznos novca koji se bez provizije uplaćuje na račun preko šaltera Pošte?
 
Opportunity (OBS) banka više nema kamatu na oročenu godišnju dinarsku štednju 4% već 3,5%, kao MTS banka, a u slučaju razoročenja isplaćuju 1%, dok MTS banka kod razoročenja isplaćuje 2,5% za mesece štednje.

OBS je uvela novu dinarsku oročenu štednju „Manje daje više“, min. 25 meseci, kamata 4,4%, razoročenje 1% -- što mi ne odgovara (dug period, nisko razoročenje), tako da svoju štednju selim u MTS banku na 3,5% godišnje (isto kao OBS). ;)

Štek štednja postoji i dalje u OBS i lako se zakazuje preko sajta.
 
Rekli su mi da u MTSB broj računa MORA da bude kao broj telefona. U Telenor banci mogao sam da biram broj računa, ne želim baš svako da mi zna/vidi broj. :(
 
@owim nažalost srpski stav im je da nešto nametnu. Nema realne potrebe da se poklapa sa brojem računa. Rešenje je da im daš neki drugi broj tel I onda promeniš tel na sajtu. Broj računa će tada biti kao taj drugi broj. Bar nije poznat ostalima.

Jesi li pronašao neku štednju po viđenju koja je povoljnija od Telenora? Sada daju 1% što je smešno.
 
Možeš da im daš bilo koji broj telefona, ali preko telefona ide autorizacija

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Kupis na trafici prepaid karticu mislim da je 200 din, udjes kasnije i promenis broj telefona a racun ti ostaje isti kao onaj prvi broj.
 
Jesi li pronašao neku štednju po viđenju koja je povoljnija od Telenora? Sada daju 1% što je smešno.
Jeste smešno, video.
Koristim samo oročenu štednju tako da plivam u tome, ali ću pogledati na netu avista štednju koja te zanima pa ću se javiti sa nekim predlogom.

pasivne kamate na štednju su prilično pale i ne treba očekivati puno ni od jedne banke.

Kad je Opportunity banka smanjila koja je uvek imala ubedljivo najveće pasivne kamate, znači da su drugi drastično gori.

Budi ponosan! to znači jaka ekonomija, jak i stabilan dinar, funkcionalna i na vreme konstituisana vlada, lideri u regionu! :D
 
Najbolja smo ekonomija u Evropi. Ništa manje ni nije očekivati od našeg tržišta. Ovo je sve normalno :)

Za inicijalni broj telefona sam naravno mislio da mora da bude u kontroli onoga ko otvara račun. Neki prepaid broj sasvim odgovara.
 
^ Napravio sam gore grešku, oročena dinarska štednja u MTS banci na godinu dana je 3,7%, a ne 3,5%, kako sam napisao. To je sam vrh ponude pasivne štednje u Srbiji, sada i više od Oportuniti banke koja je vodila dugo sa 4%, a od skoro pala na 3,5%. (Ako nekoga zanima.)
 
Mislim da nam treba posebna tema za štednju. Ja takođe još uvek merkam sve opcije, a problem je što meni ni jedna ni druga banka ne deluju pouzdano, ali to sam verovatno samo ja...
 
^ nije bitno da li ti je deluju pouzdano ili ne, obe banke su deo programa u kojem Narodna banka Srbije garantuje za štednju u banci ako se banci bilo šta dogodi (do ukupnog iznosa od 50.000 EUR u svim bankama po osobi).

Dakle, bez brige.
 
Tako je. Mada odavno već kruži ingormacija da je AOD fond prazan. Otišle pare na druge bitnije stvari, pa se nadamo da nam nikad neće ni zatrebati.
 
Štednja je bila zanimljiva dok je kamata na € bila2-3 puta viša nego sada na din.
Od tada štedim samo u din, u MTSB kad je onomad bilo mislim 4,5%, ali je baš dug period, a na € 2%, Ali na 10god, po komercijalnim i još nekim bankama mi tako stoji na 0, mrzi me da se cimam da oročim na 0,1ili slično, a ne bih baš ni da podiže i šetkam do druge banke, doduše sad kako puštaju po 2 samo, možda je i dobar trenuk, što se tiče sigurnosti, oročeno ili ne može da propadne svejedno.
 
doduše sad kako puštaju po 2 samo, možda je i dobar trenuk
Šta puštaju po 2 samo?

Naravno, štednja nije ni blizu onoga što je bila pre 15 godina. A ni pre 5 godina. Ovo je ako već imaš novac koji ne koristiš, da dobijes 3,7 posto na to godišnje, nit' kopao, nit' orao, rizik 0, možeš uvek da podigneš sa opet pristojnom kamatom (za ovaj trenutak).

Uostalom, sve je bolje nego da ti novac stoji na tekućem računu, gde može da bude i pokraden, u krajnjem slučaju. ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno