Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U bankomatu čuči neispravan ROM :D
Meni se nije dešavalo, ali good2know[emoji1303]
Bio sam prisutan u Kumanovskoj, dečko je ubacio 500€ i čao-zdravo. Pukao im je Windows na očigled svih prisutnih..ušao u BIOS, restartovao se, ušao u bootloop..Tu, a verujem i svuda, imaju kamere. Kod tebe je bio iznos u manjim apoenima, tako da i ako je to način na koji možeš dokazati ,je nepouzdan. Verovatno da postoji drugi, sigurniji način.
Javi kako si rešio problem..
 
Jedina možda pozitivna stvar je što sam nakon što sam izvadio novac ispred bankomata (kamere) u čudu dva puta prebrojavao novac tako da se iskreno nadam da će i tako možda skontati problem. Ali zaista neprijatno iskustvo, recimo na onim starijim bankomatima (telenora, sberbank,...) što morate da umetnete novac u kasicu nikada nisam ni jedan problem imao dok ovde imam neprijatna iskustva. Prvo što novac prvo uvlaci nekoliko sekundi pa onda prebrojava jako dugo i onda kada poništite transakciju onda opet čujete zujanje novčanica. Meni se čini da u ovim bankomatima uvek se novac deponuje u kasicu pa se onda izvlači ako odustanete, dok se kod starijih novac nikada ne deponuje dok ne potvrdite transakciju.

Javljam rešenje neprijatne situacije. Ako ne reše iskreno planiram da deponujem novac u drugu banku i zatvorim račun u MTS-u jer ovo zaista nije pouzdan način rada sa klijentima.
 
Poslednja izmena:
@kopmania

Najverovatnije ce ustanoviti da se stanje u bankomatu ne slaze i novac ce ti biti vracen.
 
Ja sam imao cudniju situaciju, za koju sam mislio da je normalna jer sam samo jednom ovo iskusio. Prvi put kada sam deponovao novac ubacio sam za probu 1000 din, kada mi je na ekranu izasao iznos isao sam ponisti tj da ne zelim da nastavim dalje.. vratanca su se opet otvorila ali u njima nije bilo novca. Ubacio sam jos nekih 15000 i na ekranu se uredno prikazalo kao da je 16.000 za deponovanje, mislio sam da je ovo normalno tj da ima jos neki finalni korak ako budem zeleo skroz da izvucem pare. Ali je izgleda ozbiljan bag bio...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Po svemu sudeći jako nepouzdani bankomati. Ako se ne varam identične takve ima rajfajzen banka i još neke banke. Da li neko ima iskustva sa njima? Da li kod njih sve funkcioniše kako treba. Meni je čudno da kod komercijalne, telenor, sberbank nikada nisam imao problem a kod ovih par komada MTS problem. Možda je do softvera. Nisam primetio da li su bankomati u nadzoru NSR?
 
Jesu u nadzoru su NCR-a.
Ja sam koristio par puta za podizanje gotovine i uplatu evra i nisam imao ovakve probleme.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Kada platim nesto karticom stigne mi sms koliko sam to platio i koliko mi je ostalo novca, s tim sto u delu koliko mi je ostalo novca obuhvati mi i devizni deo i pretvori u dinare kako bi prikazao punu sumu, da li postoji mogucnost da mi ne obuhavata i devizni deo u sms-u jer me zbunjuje?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ja sam imao cudniju situaciju, za koju sam mislio da je normalna jer sam samo jednom ovo iskusio. Prvi put kada sam deponovao novac ubacio sam za probu 1000 din, kada mi je na ekranu izasao iznos isao sam ponisti tj da ne zelim da nastavim dalje.. vratanca su se opet otvorila ali u njima nije bilo novca. Ubacio sam jos nekih 15000 i na ekranu se uredno prikazalo kao da je 16.000 za deponovanje, mislio sam da je ovo normalno tj da ima jos neki finalni korak ako budem zeleo skroz da izvucem pare. Ali je izgleda ozbiljan bag bio...

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ti si baš hrabar, neko ti ukrade 1.000 a ti dodaš još 15.000 . Svaka čast na hrabrosti.
 
Kada platim nesto karticom stigne mi sms koliko sam to platio i koliko mi je ostalo novca, s tim sto u delu koliko mi je ostalo novca obuhvati mi i devizni deo i pretvori u dinare kako bi prikazao punu sumu, da li postoji mogucnost da mi ne obuhavata i devizni deo u sms-u jer me zbunjuje?

Postoji. Otvori (besplatno) stedni devizni racun i na njemu drzi devize. To je jedini nacin.
 
Razumem, to mi ne odgovara jer necu baratati sa devizama mnogo, ovo trenutno imam nesto sitno pa cu ih onda samo podici

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Šta zapravo znači ovaj dopis:
_____

Poštovani,

Banka naplaćuje proviziju kada su u pitanju POS cash terminali. 

Srdačan pozdrav,
Vaša MTS banka
 
Šta zapravo znači ovaj dopis:
_____

Poštovani,

Banka naplaćuje proviziju kada su u pitanju POS cash terminali. 

Srdačan pozdrav,
Vaša MTS banka
Mislim da se to odnosi na pos terminale kao što su npr. u pošti, u menjačnicama gde se mogu platiti računi,u agencijama za tehničke preglede gde imaju šalter pošte ili neke druge "'platne institucije".
Na tim pos terminalima se plaća provizija za koju te niko nikada ne upozori.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pisao sam ja o tome da su ne odvalio sa provizijom u zgradi suda i prilikom registracije vozila.

Nikada više neću provući karticu da bi platio nešto što se plaća uplatnicom.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ovo naplaćuju proviziju za obe kartice, nebitno da li je mc ili dina?
 
Na mts bankomatima ima fora kada podižeš dinare ako ručno uneseš iznos koji nije ponuđen, da ga zapamti i da sledeći put se pojavi kao brza isplata. Meni to ne radi, vidim brzu isplatu i kada kliknem prikaže mi da je transakcija poništena. Probao sam na 3 bankomata, isto. Jel ima neko isti problem?
 
Својевремено сам имао исту ситуацију када сам плаћао у пошти Маестро дебитном картицом и када сам их питао зашто је провизија толика рекоше да се то води као подизање готовине на шалтеру других банака, мислим да сам погледао и онај преглед тарифа њихових и слагало се тих 300 динара са том наведеном услугом.
 
Poslednja izmena:
Znači definitivno keš u pošti, onim šalterima za plaćanje računa i pri registraciji auta.
 
Znači definitivno keš u pošti, onim šalterima za plaćanje računa i pri registraciji auta.
Да, а оно што је добро јесте да може на било ком банкомату да се тај кеш подигне без провизије и плати у пошти, мењачницама и слично... У мом случају све ми је успут па ми и није неки проблем.
Иначе сам питао у мењачници где имају ПОС терминал како се води и рекоше као нормално плаћање, тј. без провизије али нисам имао срца да то проверавам мада ћу једном и то учинити, па да сазнам[emoji16].
Мада верујем да би ми објаснили то и на кол центру.
 
Burazeru bankomat (mts) pojeo karticu. Kakva je procedura,može li tražiti da mu pošalju poštom?
Update.

Nema updatea.
Posle 16 dana - ništa!
Poslao im mail (alo ljudi, 16 dana, wtf!?) i jutros stiže odgovor - "poštovani, čim kartica bude izvađena, bićete kontaktirani"!

Stoka.
 
Sto su stoka? Jel neko puskom tera narod da koristi usluge prve banke po kvalitetu, al kad se krene od dna liste? Oni prosto ne znaju/ ne mogu bolje, niti ce se to menjati u pozitivnom smeru...
 
Да, а оно што је добро јесте да може на било ком банкомату да се тај кеш подигне без провизије и плати у пошти, мењачницама и слично... У мом случају све ми је успут па ми и није неки проблем.
Иначе сам питао у мењачници где имају ПОС терминал како се води и рекоше као нормално плаћање, тј. без провизије али нисам имао срца да то проверавам мада ћу једном и то учинити, па да сазнам[emoji16].
Мада верујем да би ми објаснили то и на кол центру.

kao sto rekoh...nemoj guja da te ujede da placas karticom u menjacnici ili jos gore u posti gde svaka posta ima bankomat ispred vrata.
ja sam u sudu platio taksenu marku od 50 din karticom i provizija je bila 345din.

a za registraciju auta je provizija bila 1600dinara...plus provizija po 45din na svaku uplatnicu!

i sto je najzanimljivije provizija se ne skida odmah, nego tek za nedelju dana!

tako da nemojte odmah da mislite da ste dobro prosli:d
 
Da ne budemo precizni, nije to slučaj samo sa mts bankom, važi za kartice svih banaka.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Da, da za sve banke i kartice važi


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Update.

Nema updatea.
Posle 16 dana - ništa!
Poslao im mail (alo ljudi, 16 dana, wtf!?) i jutros stiže odgovor - "poštovani, čim kartica bude izvađena, bićete kontaktirani"!

Stoka.
Imaju malo korisnika pa je retko potrebno puniti/prazniti bankomat. Zato se dugo čeka na otvaranje.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ja svratio sad do mts bankomata u knezu da vidim kako funkcionise, kad ono ne funkcionise :D upaljen je, i na displeju pise gurnite karticu al ne reaguje uopste. Pitao ove u poslovnici sta je s bankomatom, kazu ako ne radi mora da je neko gurnuo nesto pa se zaglavio.

Inace, video sam da ima i nfc opciju taj bankomat da ocita verovatno karticu bez ficikog guranja?
 
Kako i da li funkcionise W2P na MTS aplikaciji?
Kao na primer sto funkcionise (barem do skoro kod mene, pocela nesto da zeza) BIB W2P Intesa.
 
Intezinu aplikaciju ocisti, obrisi i instaliraj i aktiviraj ponovo. Onda ce ok raditi. Ne znam koji im je djavo. Ja se razmišljam da predjem u mts da refinansiram kredit. 3% razlika u nks. Fiksna rata.
Vredi li prelaziti?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Update.

Nema updatea.
Posle 16 dana - ništa!
Poslao im mail (alo ljudi, 16 dana, wtf!?) i jutros stiže odgovor - "poštovani, čim kartica bude izvađena, bićete kontaktirani"!

Stoka.

1 mesečno ih otvaraju. I kartica mora lično da se podigne, negde prema Ljermontovoj neka poslovnica (lupio sam ulicu, ali taj kraj).
Isto progutao, samo ubačena kartica i progutao, u pitanju bankomat novi Merkator. Nisam otišao da podignem jer ću gasiti račun, a koristim dinu do tada.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno