Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala Marko
 
Pozdrav, da li znate radno vreme ekspozitura mts banke (ako se ne varam ima ih cetiri) ?
 
Poslednja izmena:
Sta se desava ako se ovom karticim kupuje u Crnoj Gori? Imaju li neki posebni troskovi ili samo skida s racuna ono sto potrosis?
 
Jel se desava jos nekom kad ide na standardna placanja da saljem novac pa kad kucam racun ide primer 160-54 ... i on sam na kraju doda nule 160-0054... kad kliknem bilo gde i povlaku na kraju ako je 81 stavi -81 iako nema u racunu, probao sam vise racuna isto se desava uspeo sam jednom da platim, probao bez povlake sa povlakom neznam kako da platim onlne racun dal je to do mene nesto ili nesto pogresno radim.
 
svaki račun ima 18 cifara, 3 pa 13 i na kraju 2, taj srednji deo od 13 cifara obično ima nule na početku eps, telekom ... ali ti na špampanom računu ne piše jer nema potrebe, kompjuter sam dodaje potreban broj nula
samo popuni kako ti piše i ne brini za nule
uostalom pogledaj i neku uplatnicu ako imaš ili plaćeni račun u banci ili pošti za struju, telefon ... videćeš da su dodali nule
 
Мени је број рачуна за мтс мобилни скраћен на минимум али кад куцам, он сам дода колико хоће. Без проблема, сваки рачун легне исте вечери.
 
Danas sam podneo zahtev u mts poslovnici za Račun Plus debitnu karticu.
Kada sam preračunao koliko bi mi Intesa sa Visa Electron uzela što se tiče menjanja evro u dinare, ukoliko bih plaćao račune i troškove u lokalu, tj. u Srbiji, ne isplati se.
U Intesi obračunavaju tu transakciju po Hit validnom kursu, ali i taj kurs važi tek na dan proknjiženja, što opet ne menja stvar.
 
^ Intezina Viza Elektron nije ni namenjena plaćanju u dinarima; može, ali je krajnje nepovoljno.
 
  • Like
Reagovanja: M J
^ Intezina Viza Elektron nije ni namenjena plaćanju u dinarima; može, ali je krajnje nepovoljno.
Pogodnosti

Ova debitna kartica omogućava:

Plaćanje robe i usluga na prodajnim mestima sa oznakom VISA Electron,

Podizanje gotovine u zemlji i inostranstvu

Kupovinu putem interneta.

Celokupna potrošnja, čiji je limit određen visinom sredstava raspoloživih na deviznom računu, obračunava se u evrima, bez obzira na to da li je izvršena u inostranstvu ili u zemlji. Za potrošnju u zemlji prilikom zaduženja vašeg računa se primenjuje kupovni kurs Intesa Hit za efektivu iz kursne liste Banca Intesa na dan obračuna.

Nije tačno da nije namenjena.


Sent from my Redmi Note 3 Pro[kenzo] using Tapatalk
 
Ako se novac online prebaci iz rajfajzen u mts i obrnuto ispada po rajfajzen da to po zakonu nije dozvoljeno,posto su okacili na svom sajtu informaciju o tome:

Informacija o pružanju platnih usluga

Poštovani,
Imajući u vidu Zakon o platnim uslugama, obaveštavamo Vas da servise elektronskog bankarstva Raiffeisen banke (RaiffeisenOnline, Moja mBanka i Call Centar Servis) ne možete koristiti za pružanje platnih usluga drugim fizičkim licima.
Neovlašćeno pružanje platnih usluga predstavlja kršenje Zakona o platnim uslugama, zbog čega možete trpeti zakonske posledice.
Ukoliko želite da se bavite pružanjem platnih usluga i vršite plaćanja za račun različitih fizičkih lica, a ne za svoj račun, iste možete da obavljate kao zastupnici neke od platnih institucija sa kojom o tome treba da zaključite ugovor, u protivnom to nije dozvoljeno.
S poštovanjem,
Raiffeisen banka a.d. Beograd
 
To je NBS maslo koje je prvi RB objavila, inace, mislis se na placanje racuna u ime drugih lica.
Sto je neviđena lobotomija odgovornih u NBS.

Mislim da nece da funkcionise.
 
Pa kako ce onda rodbina da nam placa online racune i mi rodbini?
 
To je NBS maslo koje je prvi RB objavila, inace, mislis se na placanje racuna u ime drugih lica.
Sto je neviđena lobotomija odgovornih u NBS.

Mislim da nece da funkcionise.
Kako to pa ja stalno placam u zenino ime sa mog RF racuna nikad nijedan problem.
U bratovo caletovo ime kako kad, jeste li vi sigurni u ovo sto pisete, jer nikad nista slicno nisam dobio i time se ne krsi nijedan zakon RS.
Ja placam i dalje kao i obicno bas kasnije cu zeni uplatiti ratz kredita.
Kakve su tio gluposti?
 
Pa kako ce onda rodbina da nam placa online racune i mi rodbini?
Nelegalno, ili nece :)
Verovatno je RF prvi ljut sto svako ne otvori sebi svoj racun i placa 150, nego otvori jedna osoba u porodici i placa svima :)

Ovo je odavno (mislim da je jos iz Titovog doba) zabranjeno, u stvari, ne znam zasto se sada pocelo pricati o tome. Bez da je bilo nekih konkretnih problema, ne verujem da bi se cimali da objavjuju/podsecaju. Placanje za mamu/tatu/babu/deku/sina/cerku nema sanse da diraju, tj. nece zbog toga smarati.

Verovatno je neka menjacnica ili tako neko iskoristio to sto je kod RF sve besplatno za placanje elektronski, a naplacivao ljudima :)

Nema ovo veze sa MTS->RF->MTS!
 
Poslednja izmena:
to što nisi imao probleme ne znači da nisi kršio nijedan propis ;)

vidiš da Septimus kaže da je NBS donela odluku, verovatno može da se nađe na njihovom sajtu negde ...
 
Nema veze sa RF, oni su samo prvi pustili obavestenje.
Direktiva NBS.
 
Ako otvorim racun plus hocu li moci da ga povezem sa paypal-om i tako na njega primam evre i normalno podizem novac?
 
Neces. Nema visa kartica u MTSB i TB-u, a na Master se ne moze povlaciti novac (osim refunda i chargebackova).
 
Iz mts banke su mi odgovorili ovako: Mozete prenositi novac na PayPal ali isti ne mozete povlaciti na tekuci racun.!
 
Cekajte, ovo znači da ja ne mogu da placam online struju i infostan za stan koji se vodi na majčino ime?
.. Nego trebam da se cimam do pošte?? Definitivno treba bežati odavde ako je tako.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kao sto si procitao, tako je kako kazes.

Mada, iz aviona se vidi da u Rajfajzenu imaju vise mozga u odnosu na NBS pa su obavestenje korisnicima napisali makar sa odredjenim "prikrivenim" smernicama koje se odnose na sustinu ove stetne odluke NBS. (ono o "platnim uslugama")
 
Poslednja izmena:
Pa da. Verujem da je nekoliko racuna mesečno ok, za članove porodice i slično, ko je podstanar npr pa plaća racune koji se vode na drugo ime.
I realno, ovakvim stvarima se pokazuje kolika smo banana država, a priča se kao o nekoj digitalizaciji drzave.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Мислим да нико нормалан неће ово поштовати,нарочито ако се плаћају рачуни за породицу,што сам и досад радио.Постоји много ситуација у којима се практично мора платити рачун за друго лице.Можда да направимо листу изузетака и помогнемо овима који су донијели ову глупост.:D
 
Ko zna, ne bi me čudilo da krenu da pisu prekršajne prijave ljudima koji su se usudili da plaćaju takve racune online, a ne u pošti. Dno.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Stopke, to je zabranjeno zakonom od kako znam za finansije. Ali niko to ne gleda, kao sto i kada uplacujes nesto negde, niko ne gleda sta pises ko je uplatilac (tj. ne proverava da si uplatilac ti, mora da pogleda naravno sta si napisao)

Ne verujem da je ovo namenjeno nama, tj. placanje komunalija rodbini i prijateljima nece dirati nikako.


Da nema odrzavanja racuna, bilo bi normalno da svako ima svoj racun i sredjuje svoje troskove. Ljudi bi se brze osamostalili.
Kibicer je valjda bas pitao gde da otvori racun za studente frei, da se sam student organizuje i shvati finansije. Pametno.
 
Poslednja izmena:
Kako rece Alfi pojedine menjacnice i uplatna mesta su zloupotrebljavale ebank i pustale naloge i na taj nacin zaradjivale...
Sad to zakon zabranjuje... a kad ti placas za svoje nece te niko dirati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno