Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisu problem samo pocepane. Ne primaju ni novcanice ako imaju bilo kakvu mrlju ili skrabotinu na sebi (npr linija od hemijske duzine 1.5 cm).
Ovo je provereno veliki broj puta, u proseku na svakih 20 novcanica jednu ne prime.
 
Meni su vratili ukupno 8 novčanica, zapravo hteli su 9 ali sam se ja pobunio i onda je došla šefica i za jednu rekla da moze da prodje.

Novčanice zdrave i prave, sasvim normalno pohabane u redovnoj upotrebi.
Ispada da za njih moram posebne novčanice da pripremam.
Ja ovo nisam video ni u jednoj banci da banka bira koje novčanice uzima, ko da će na izložbu da ih nose.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^nemas iskustva :)
Znas koliko cesto TB ATM ne primi 2000ke?
 
Jednom kada sam menjao bila je u toku obuka novozaposlene radnice i ona mi je menjala. Tada sam cuo razgovor izmedju iskusnije radnice i nje gde joj je ova druga rekla da ne sme da prima novcanice o kojima ovde pricamo iz razloga sto ih *** ne prihvata bez provizije. Nisam cuo najbolje tu rec koju sam oznacio sa "***" ali pretpostavljam da je u pitanju NBS.

Btw, kada sam rekao da od 20 novcanica 1 ne prihvate, to se odnosi na 20 novcanica upravo podignutih sa bankomata RF banke. :S:

p.s. Bakara, ako imas racun u Telenor, KB ili RF, mozes da pokusas da prvo uplatis te malo pohabane novcanice na njihove bankomate, a da odmah zatim podignes istu sumu u nadi da ces dobiti bolje primerke :d
 
Poslednja izmena:
Pa to i mogu da razumem, da mašina ne primi novčanice .....
ali da blagajnik pregleda novčanice ovako do detalja i da mi vrati ovoliko novčanica stvarno ne razumem

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Provizija se naplacuje na novcanice koje nemaju deo, a ne pocepane ili usvrljane.
Nego ih i drugi nece kada podizu novac, ali banke moraju da ih prime.
 
Ja samo prenosim sta su dve radnice pricale izmedju sebe. U to da li je to tacno ne ulazim ;)
Btw, u kojoj filijali si uplacivao? Meni se ovo desava u Pariske komune, u drugim filijalama nisam pokusavao.
 
Poslednja izmena:
na novcanicama nije falio nikakav deo niti su pocepena flekave ili izvrljane bile

Ne znam kako da objasnim one sitne normalne cepke od savijanja recimo na sredini novcanice velicine par milimetara.
Ako ima vise od jedne takve cepke nece da prime. (pricam o devizama)

Btw, u kojoj filijali si uplacivao? Meni se ovo desava u Pariske komune
Bas tu.
 
Meni u Kumodraskoj nisu hteli da prime 50€ kojima nedostajalo 1mm u jednom uglu... ja nisam ni primetio dok se nisam zagledao...
 
Ta novcanica bi vec isla sa provizijom, i povukla se iz opticaja.
Drugi je kada je pocepana ili presarana ponegde, sto moze selotejpom da se sredi ili ne krije zigove.
 
Ima li neki pravilnik o tome?

Kada sam se pobunio i va u banci mi pokaza neki sitno kuvani tekst koji naravno nisam mogao da čitam

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ima sigurno na sajtu NBSa, citao sam ranije. Nemam link, niti je lako snaci se tamo :(
 
Takođe, kada sam plaćao stan, imao sam jedan deo iznosa u gotovini (evro apoeni), i u Intesi mi nisu primili otprilike 5% novčanica..srećom sam imao viška, ali uglavnom se radi o bezobrazluku službenika banke.
Ima NBS pravilnik na https://www.nbs.rs/internet/latinica/75/75_5/index.html ali ne znam da li je i za evre ili samo za dinare.

Meni je pas pocepao novčanicu od 1000 din na 100 delića, ja je sastavio (selotejpom kao mozaik i stavio u providnu kesicu) i išao da menjam, čak mi je i falilo jedno 10-15% komadića (pojeo kerina :) i tek u tre'oj banci na moje insistiranje (i dozu bezobrazluka) kad sam tražio menadžera poslovnice i da mi pokažu po kom to pravilu ne može, su pristali da mi zamene (btw. ja sam mislio da ću čekati neko veštačenje itd.. međutim to samo skeniraju i odmah ti daju pare iz blagajne ako nije sumnjivo).

Sve u svemu ako mogu gledaće da te skinu, ako imaš strpljenja i nemaš drugu opciju treba biti uporan...
 
Ovo su morali da ti naplate. Samo bi mozda RF prihvatila inace.
 
Zašto da mu naplate?
Pa banke su dužne da menjaju pohabani novac.
Sasvim je normalno da se papirni novac cepa i troši. Ok nije normalno da ga neko namerno pocepa ili pas pojede ali moj slučaj su normalno Habane novčanice koja banka neće da primi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Njemu fali 15% novcanice, to je proslo daleko od "habanosti", vec fali deo.
To mora da se naplati, zvanicno (ili ne primi). Pogledaj gornji link NBSa, slicno je i za evro apoene.
 
Budimo realni. Ako bi se primenjivala pravila sa pomenutog linka, vise od 90% novcanica bi se povuklo iz opticaja i stampale nove. Koje ne bi izdrzale ni pola godine.
Secam se u aikbanci kada sam uplacivao devize. Covek koji je radio na salteru nije hteo da prihvati jednu novcanicu. A onda drugom prilikom kada sam podizao, isti tip mi uvaljuje slicnu novcanicu, i naravno odbijem (daju mi drugu).
 
Poslednja izmena:
Link se primenjuje, ali banka ima diskreciju da prihvati vise od toga.
 
Kome kasni kartica iz mts banke nek obavezno zove kc vec posle nedelju/dve jer iz nekog razloga ni ne salju vecini, nego posalju samo mali broj, pa se mora zakazati podizanje u expozituri posto i kod iniciranja ponovnog slanja opet kartica ne stize... malo cudno ali pretpostavljam da je manjak ljudi...
 
Kolika je provizija ako bih hteo online da prebacim devize iz mtsb u tb?
 
Here we go again...

Ne moze transfer deviza u domacem platnom prometu. Samo da podignes kes i odneses u drugu banku.
 
Može na svoje račune. Ali skupo kao i vani da se šalje.
 
Ima mogućnost u aplikaciji...
cd1775638bed00849501ebbc91a36fcb.jpg
 
Nije moguće.
Prilikom ubacivanja mtsb kartice, nema opcija "uplata" na ekranu bankomata (provereno)
 
Ima li još neki bankomat (druge banke) gde je moguća uplata? Da li tamo funkcioniše?
 
Uplate i isplate efektivnog (fizickog) stranog novca su moguce jedino u filijalama MTS banke.
Uplate u dinarima su moguce na salterima poste i u filijalama MTS banke (bez provizije) ili u filijalama drugih banaka (sa provizijom).
Isplate u dinarima su moguce na svim bankomatima u zemlji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno