Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Verovatno je mislio da puštaju dvoje u ekspozituru odjednom, pa nema straha da te neko prati.

Nažalost tačno je, smanjuje se kamata i ovo sad na nivou oko 3.5% će jedva inflaciju da pokrije. Na nuli si po vrednosti. Sve ispod 3.5% je samo gore.
 
Slažem se, nema dobrih kamata jer ima dosta jeftinog novca, nema plasmana kao ranije.

Bolje 3,5% godišnje da budeš na nuli nego da inflacija jede, ako novac već nije uložen ili je novac za svaki slučaj, koji može uvek da se skine sa štednje.

Bolje i a-vista nego da stoji na tekućem.
 
^ Napravio sam gore grešku, oročena dinarska štednja u MTS banci na godinu dana je 3,7%, a ne 3,5%, kako sam napisao. To je sam vrh ponude pasivne štednje u Srbiji, sada i više od Oportuniti banke koja je vodila dugo sa 4%, a od skoro pala na 3,5%. (Ako nekoga zanima.)

Gore sam pogrešio, godišnja oročena dinarska štednja (pasivna kamata) u MTSB je 3,5% a ne 3,75%, koliko je na dve godine.
Inače:
- godišnja inflacija u Srbiji za avgust 2019 - 2020. je 1,9%;
- godišnja inflacija u Beogradu za avgust 2019 - 2020. je 2,2%.

Dakle, i da je 3,5% inflacija ima smisla, a ovako se i nešto zaradi. Ne puno, čak ni na veće sume. Ali je bar novac sigurica, ne verujem da ponovo može da se desi slučaj "stare devizne štednje" iz '90-ih. Stanje AOD (Agencije za osiguranje depozita) ovde pišu da je prazan, ali ipak verujem da se neće opet desiti raspad, s obzirom na izuzetno veliku količinu štednje u SRB (koja po zakonu mora biti osigurana do 50k€ od strane AOD/države).
 
Trudim se i ja da verujem, ali opet, dovoljno dugo živim u ovoj zemlji da znam da je verovanje opasna stvar. Zbog toga i gledam da za štednju "targetujem" malo ozbiljnije banke i tako dobijem kakvu - takvu realnu sigurnost, a spomenute 2 banke to svakako nisu (barem u nekoj mojoj čudnoj percepciji koja ne mora da bude nužno tačna).

S druge strane, ko hoće samo da predupregne inflaciju, možda je najbolja varijanta (u ovom trenutku) da se jednostavno kupi EUR/CHF i ostavi na deviznom, ili eventualno da se stavi na deviznu štednju. Kamate su mizerno male ali deluje mi kao veća sigurica, barem dok ne prođe recesija koja nas je zadesila (i tek će).

Nisam pametan...
 
Gore sam pogrešio, godišnja oročena dinarska štednja (pasivna kamata) u MTSB je 3,5% a ne 3,75%, koliko je na dve godine.
Inače:
- godišnja inflacija u Srbiji za avgust 2019 - 2020. je 1,9%;
- godišnja inflacija u Beogradu za avgust 2019 - 2020. je 2,2%.

Dakle, i da je 3,5% inflacija ima smisla, a ovako se i nešto zaradi. Ne puno, čak ni na veće sume. Ali je bar novac sigurica, ne verujem da ponovo može da se desi slučaj "stare devizne štednje" iz '90-ih. Stanje AOD (Agencije za osiguranje depozita) ovde pišu da je prazan, ali ipak verujem da se neće opet desiti raspad, s obzirom na izuzetno veliku količinu štednje u SRB (koja po zakonu mora biti osigurana do 50k€ od strane AOD/države).

AOD fond prazan, to se zna, ista ekipa minus jedan lik iz devedesetih i vremena "stare devizne stednje" je na vlasti i ti se kladis da ti je novac siguran?
 
tenor.gif
 
Je li postoji mogucnost da snimim sablon kroz eBanking a da ne izvrsim uplatu? Jesam li ja toliki slijepac pa ne vidim opciju ili je snimanje sablona moguce samo nakon uplate?
 
Ja nisam uspeo da nadjem, samo posle uplate ponudi da snimis.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Auh, kakva glupost. Pitam se ko li pise nasim bankama ove aplikacije.
 
Поздрав свима.
Да ли неко зна да ли се приликом плаћања МТС Мастер дебитном картицом ВИП припејд кредита на ВИП-овом сајту онлајн плаћање третира као класичан ПОС терминал или се води као шалтер (па се наплати накнада за шалтер од 300,00 динара)?
Хвала унапред на одговору.
 
Poslednja izmena:
Nije to "batina firma", on je zaposlen tamo.
 
Ne znam kako tebi zvuci, samo kazem kako jeste.
 
Ne znam kako tebi zvuci, samo kazem kako jeste.
Obično kad je neko direktor, smatra se da je firma "njegova" jer on donosi odluke iako ne mora da bude vlasnik, ostvaruje ličnu korist.

Nije ni bitno čija je firma. Čovek iznad se pitao ko pravi aplikacije, pa sam mu preneo koja firma ima monopol, to je verovatno sve slučajnost.
 
Slucajnost svakako nije, a to sto je direktor pa privatna je firma kajmak najveci odnosi gazda, direktor radi za platu kao i svaki radnik samo spram odgovornosti i strucne spreme u ovoj firmi verujem da mu je ista dostaaa velika, tako da se covek okoristi svaki mesec.
Malo brkas direktora i gazdu al nije bitno, znam sta se trudis da pokazes svojim stavom imas na to pravo dal si u pravu ili nisi druga je stvar, al da nije slucajnost da firma gde je direktor "bata" slucajno nesto dobije, pa naravno da nije.
 
Poslednja izmena:
Jako je cudno sto im se razlikuju limiti od bankomata do bankomata (500 vs 600 eura).

Info, danas podizao novac na MTS bankomatu u Novom Sadu, sada je limit 500 eura (prije nekih mjesec i po dana bio je 600 eura, licno sam podigao 2x 600e). Znaci, "poravnali" su sada bankomate, posto je Nothingman jos ranije pisao da je u BG-u limit bio 500e po transakciji.
 
Poslednja izmena:
MTS bankomat na novom Merkatoru (bankomat se nalazi sa spoljne strane MTS poslovnice, u poslovni i nemaju pojma o banci), pazite sada, ne podržava njihove Dina kartice ?!
Veću glupost kod neke banke nisam doživeo.

6efd506a5a7ac637b72c6ce732404c54.jpg
 
Ime i prezime na kartici treba da bude sa leve strane kada se ubacuje u automat, verovatno zato nije ocitalo.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Na kojim mestima sve u Novom Sadu mts ima svoje bankomate?

Sad su spominjali i mts point da ce stavljati valjda u sve poslovnice.
Na sajtu je navedena samo jedna lokacija za bankomat (Zmaj Jovina).




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Samo u Zmaj Jovinoj, koliko ja znam.
 
Za one koje zanima da štede u mts banci (koja trenutno ima najbolje kamatne stope): ne morate da otvarate račun plus i da plaćate debitnu karticu ukoliko vam nije potrebno.

Insistirao sam da mi u ekspozituri otvore običan dinarski avista račun koji nije povezan na platni promet i nema održavanje (na koji vršim uplate i na koji mi se vrši isplata), i onda prenosim sredstava odatle na otvorene namenske oročene dinarske štedne račune. (Zapravo ne ja već službenica.)

Drugim rečima, nemam nikakve troškove administracije ili održavanja, nemam ni ebanking - koji me ničemu ne bi služio jer nemam račun plus, jedino što bih verovatno mogao da vidim koliko imam oročenog novca na štednim računima.

Zapravo sve isto kao kod Mobi banke (dok sam tamo štedeo), samo što sam morao da idem u ekspozituru i potpišem milion dokumenata.
 
Pozdrav svima, otvorio sam sinoć račun plus u mts ekspozituri i na kraju su mi dali papir na kome su se nalazile tri stavke koje je bilo moguće štiklirati. Stavke su vezane za obradu mojih podataka, slanje ponuda od strane telekoma... Ja sam taj papir pročitao, potpisao i pitao da li je moguće da ostavim tako sa potpisom i bez štikliranih opcija. Radnik mi je rekao da moram da štikliram nešto jer će me inače odbiti i da se takav slučaj već desio. Ja sam bio umoran, hitno mi je trebao račun i štiklirao sam jednu od ponuđenih stavki. Sada me zanima da li je stvarno obavezno neku stavku štiklirati i ako nije koje opcije imam, tj da li postoje načini na koje mogu da poništim opciju koju sam štiklirao tako da nijedna opcija ne bude štiklirana?
 
Verovatno si odabrao opciju o nacinu komunikacije Banke sa tobom. Samo tim kanalom komunikacije Banka ce te obavestavati.

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
 
da li može aplikacija istovremeno biti instalirana i aktivna na dva mobilna telefona?
 
Kako iz bezbednosnih razloga?
Imam ja instaliranu aplikaciju RF banke na dva telefona. Na oba telefona radi potpuno identično. Čak sam na jednom koji nije registrovan kao "primarni telefon" instalirao RaiPay
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno