Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakva je situacija sa prilivom novca iz inostranstva? Da li se piše izjava u filijali ili može online. Imam katastrofalno iskustvo sa Telenor bankom gde su mi tražili da im pošaljem ugovor kao dokaz za svrhu uplate.
U Raiffeisen se izjava popuni online i sve ok.
I da li se plaća provizija prilikom plaćanja karticom u inostranstvu, u tarifniku ne postoji ta informacija. Izvinjavam se unapred ako je već odgovoreno.
 
Pokusavam da kupim nesto na Aliju kosta 2 $, imam 3000din na racunu i ne prolazi, kao banka odbila.

Drugo ne mogu da se ulogujem na ebanking , stalno trazi da ukucam kod sa slike.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da li je uključena opcija za kupovinu preko interneta ?

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Pa to hoću da vidim, al nemam pristup ebanking, ne znam dal može na Mbanking da se vidi.

Našao sam., bio sam isključio ranije.

Послато са Le X820 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li mogu devize da se prebace na drugu banku i da se onda podignu?
Posto ima opcija devizna placanje u zemlji pa da prebacim u intesu pa da podignem sa njihovog bankomata devize?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Da li se vise isplati da u Rumuniji menjam evre u Lei-e ili da placam MTS karticom

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Karticom.
Mada u Rumuniji nece svugde kartice, tako da nesto malo leja ce ti trebati vrvt.
 
Kakva je situacija sa prilivom novca iz inostranstva? Da li se piše izjava u filijali ili može online. Imam katastrofalno iskustvo sa Telenor bankom gde su mi tražili da im pošaljem ugovor kao dokaz za svrhu uplate.
U Raiffeisen se izjava popuni online i sve ok.
I da li se plaća provizija prilikom plaćanja karticom u inostranstvu, u tarifniku ne postoji ta informacija. Izvinjavam se unapred ako je već odgovoreno.
Iz korisničkog servisa:
Ne plaća se provizija na plaćanje karticom u inostranstvu.
Ne treba izjava za iznose manje od 10.000 eur.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Izjava sigurno treba, to je zakonska obaveza. Mozda ne trebaju posebni dokazi.
Ugovor ti nijedna banka nece traziti odmah. Jedino ce ti dati opciju cime da potkrepis nesto, ali ne ugovor kao uslov. Ako je TB trazila odmah ugovor, posalji mi na PM deo SWIFTa/obavestenja (sve sto ti izgleda nebitno u obavestenju u prilivu, znaci ne ime/adresa/iznos, nego oni kodovi koji opisuju transakciju).

To jedino ako nesto cudno stoji u doznaci (prilivu), ili si im poslao osnov za koji bi ugovor bio neophodan (sto opet ne znam da postoji).
 
Da li se naplaćuje održavanje računa posle promotivnog perioda ako nije bilo promena u tom mesecu?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Hteo sam da uzmem Dina kreditnu karticu mesečno održavanje košta 40 dinara. Pošto nisam iz Beograda kažu samo u ekspozituri u Beogradu može Dina na ostala mesta samo Master koja se plaća 250 dinara. Na pitanje zašto Master može da stigne na kućnu adresu a za Dinu moram lično u Beograd nisam dobio odgovor. Oni stvarno nisu normalni, preneću svoja primanja nazad u AIK banku gde sam i bio pre njih, kreditna je besplatna...

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
Zar nije 500din master a Dina besplatno?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Verovatno se kurir Đoka javio na telefon[emoji23]
 
Čovek piše o KREDITNOJ kartici.

Izrada MC košta 500, Dina je dž. Održavanje kreditne MC sa putnim osiguranjem je 250 din.

Za kreditnu Dinu nemam pojma, nije predmet mog interesovanja.

Mts banka je super zamišljena priča, samo ima tih nekih bisera karakterističnih za državne firme uz dodatak MTS specijaliteta. Ko se ne druži mnogo sa poslovnicama, biće zadovoljan uslugom.
 
Evo i ovde da napisem,zelim da napustim otp banku tj vojvodjansku.
Razmisljam sam o svima,pa sad gledam i ove mobilne.
Znaci da ne deru,da je moguce uzeti prekoracenje tj dozvoljeni minus kad mi zatreba,mozda kredit i da mogu prebacivati novac na paypal tj kupovati online,takodje nije lose da nema odrzavanja ako racun nije aktivan.

Gledam telenor dere sa minusom.
https://www.telenorbanka.rs/sr/stanovnistvo/ponuda/krediti/dozvoljeno-prekoracenje/
https://mtsbanka.rs/sr-Latn-RS/stanovnistvo/racunplus#Dozvoljeno-prekoracenje/

Uz to mts nudi i podizanje novca na bilo kom bankomatu bez provizije.
Vidim starter i osnovni paket kod telenora su bez naplate odrzavanja,kod mts ne vidim podatak nigde.
Progresiv je 300din uz pet puta podizanja novca na bilo kom bankomatu bez provizije,sto je ok.
 
Poslednja izmena:
U mts banci je 6 meseci besplatno, posle toga 100 rsd održavanje računa i to samo ako imaš promet.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da li se placa neka provizija za podizanje deviza (euro, kesh) u poslovnicama? (ne mislim na proviziju za priliv deviza na racun iz inostranstva, koje nema) vec bas za podizanje kesha za salterom, da li ima neke naknade? Vidim na sajtu u tarifniku za "Racun plus" stavku:
Isplata gotovog novca koriscenjem debitne kartice
-na bankomatu: Mastercard debit BEZ naknade,
-na SALTERU: Mastercard debit 3% min 300 RSD !?
Nije naznaceno konkretno za devize, a posto devize, kad mi bas trebaju, mogu podici samo u poslovnici, interesuje me da li je neko podizao evre za salterom i platio neku proviziju?
Hvala
 
Poslednja izmena:
Da li je neko ovih dana imao problem sa plaćanjem mts računa za mobilnu telefoniju preko mts Banke?

Juče sam pet puta probao da platim račun i pet puta mi je "kao" prihvatio nalog ali svih pet transakcija je završilo u "odbijenim" transakcijama!?

Zvao mts i raspitivao se da nije pogrešan poziv na broj ili račun, ali kažu sve ok.

Minut pre toga sam platio mts račun za BOX paket i ta transakcija je prošla, ali je i ona završila u listi transfera u polju "u budućnosti" i ako sam obavezno čekirao HITNO!

Mislim često mi se dešava da subotom i ako označim HITNO transakcija prođe tek u ponedeljak, pa se onda pitam čemu uopšte polje i oznaka za HITNO?
 

Prilozi

  • ODBIJENI.jpg
    ODBIJENI.jpg
    105.2 KB · Pregleda: 102
  • U BUDUĆNOSTI.jpg
    U BUDUĆNOSTI.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena:
Neke banke na čije se račune uplaćuje nisu u sistemu "hitnog" plaćanja. To može biti razlog.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Samo Intesa nije u IPS-u. Ovo su plaćanja ka Unicredit banci. Zeza nešto MTS.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Samo Intesa nije u IPS-u. Ovo su plaćanja ka Unicredit banci. Zeza nešto MTS.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Verovatno, juče sam i njih zvao ali operateri nemaju nikakva ovlašćenja i uvid u moj račun i transakcije pa samo preusmeravaju na komuniikaciju putem maila! :trust:
 
Ako sam ih dobro razumeo, ti povoljni krediti su za zaposlene u javnim preduzećima :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno