Šta je novo?

Problem sa maticnom plocom

Sremi

Poštovan
Učlanjen(a)
28.03.2017
Poruke
17
Poena
54
Pozdrav svima,

imam problem sa maticnom plocom Z170A pc mate (https://www.msi.com/Motherboard/Z170A-PC-MATE.html#hero-overview).
kupio sam je za kopanje, ima 5 pcie ulaza na nju sam hteo prikljuciti 5 grafickih kartica Asus amd RX480 8 giga. Problem je da mi samo dva ulaza prihvataju kartice a tri nece. Laicki receno, na dva dugacka pcie prikljucka grafike rade a na tri kratka nece. ko da nisam nista ukljucio u njih.
probao sam i flesovati bios na zadnju verziju ali opet nista.
zanima me dali neko ima iskustva sa ovim maticnim plocama ili mozda zna kako resiti ovaj problem.
evo i nekoliko slika kako to sve izgleda.

1.jpg
2.jpg
 
Za rx seriju koristi samo usb ekstendere.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Probao usb extendere?

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
narucio sam ih, jos uvek cekam da mi stignu, ove risere sam imao od pre. nadam se da je samo do risera.
 
Ne bi trebalo da je do risera da ga vidi ..mozda mora da kratko spojis pinove na slotu da bi prepoznao...takodje to sto maticna ima vise slotova ne znaci da ce svi da rade jer mora da im resursa da pokrene..npr meni na jednoj ploci ima isto 5 (2 dugacka i tri kratka ) i nije hteo vise od 3 ..tek kad sam izbacio wifi karticu iz PCI slota i iskljucio u BIOSu jedan Sata kontrkoler (ima 2 ) prepoznao je cetvrtu dok pet nece nikako...mada moja je ploca stara 5 godi
 
Tu je bitan chipset tj broj pci-e linija koliko ima, ovaj na tvojoj ploči ima 20 linija, e sad kako se to deli po konektorima, to bi trebalo da se šteluje u BIOS-u
 
Jesi uspeo resiti problem?

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Ja msm da ti je to zbog kablova. Evo ja na 5 god staroj ploci bez problema pogurao 4 karte. Naravno sa usb kablovima.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Definitivno je do kablova, ja imam Asuse koji imaju led diodu kod konektora, ta led dioda uopste ne radi ukoliko usb riser nema 5v napon.
Extenderi starijeg tipa uopste nemaju 5v, cak nisam siguran ni kako rade ovi novi sa 6pinskim konektorom, nisam smeo da kupujem.
 
USB 6 pin extenderi su najbolji extenderi koje sam ja probao, a pitanje je ima li neka verzija da nisam probao.
 
Nije valjda da ih napajas sa SATA? Ako nije cim ih onda napajas?
 
USB 6 pin extenderi su najbolji extenderi koje sam ja probao, a pitanje je ima li neka verzija da nisam probao.
Ja sve imam 6 pin extra su , uredno pedantno sa njima.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Konacno su mi danas stigli usb riseri, sve prikaceno po ps-u i kada sam pokrenuo rade svih pet grafickih. ipak je bilo do risera. Sa usb riserima radi ko sat. hvala svima na trudu
 
Da ne otvaram novu temu postavicu ovde moj problem.

Radi se o maticnoj ploči TB250 BTC. Instalirao sam windows na ssd disk i sve je radilo normalno. Kada sam zavrsio sa instalacijom drivera, hteo sam jos uraditi update biosa, sa pločom dolazi njihov program bios update, samo skines sa neta pravi bios i pokrenes program. On sve sam zavrsi. Kada je bilo gotovo restartovao sam komp ali mi je stalno bacao u bios. Pogledam u boot i tamo nema ssd diska ko da nije prikljucen. Probam da stavim drugi disk i za njega isto kaze. Odmah sam pomislio da sam sjebao nesto kod update biosa. Pogledam uputstvo i ima jednostavan nacin da se restartuje bios i da se sve vrati na default. Odradim to po uputstvu i sada dolazi do glavnog problema. Kada upalim rig nesto se cuje da klikne na ploči i tako 2-3 puta ali se nista ne pojavi na monitoru. Ventilator na procesoru se vrti i na grafikama ostalo nista. Dali neko zna sta je problem i koje je resenje. Nadam se da nisam sprzio ploču.
 
Probaj da skines bateriju kojom se napaja CMOS cip BIOS-a maticne ploce, pa vrati bateriju posle pet minuta pa probaj, da vidis da li ces moci da uces u bios, to je prvo sto mozes da uradis, mozes i da izvadis i da vratis ram, ostavi samo jednu graficku koja ide u PCIe x16 slot pa tako probaj da upalis rig...
 
Poslednja izmena:
Prvo, nije pozeljno raditi update biosa da li maticne ili graficke iz windows-a...

imam istu plocu...skines bios na usb i iz njegovog biosa odradis update...

posto kazes da si odradio clear cmos ploce.....raskaci sve kartice i monitor nakaci na integrisanu....proradice ti bios....podesi maticnu, sacuvaj podesavanja i restart....pusti da se sistem digne preko integrisane....kad to uspes ugasi komp....i dalje ostavi komp na integrisanoj i nakaci ponovo sve kartice...pa onda javi sta se desava....
 
Poslednja izmena:
Definitivno je do kablova, ja imam Asuse koji imaju led diodu kod konektora, ta led dioda uopste ne radi ukoliko usb riser nema 5v napon.
Extenderi starijeg tipa uopste nemaju 5v, cak nisam siguran ni kako rade ovi novi sa 6pinskim konektorom, nisam smeo da kupujem.

Na PCI EX mislim da se 5v i ne koristi nego 12 i 3,3V kod molex ekstendera se 5V sece na 3.3V a 12 dikretno ide, kod 6 pin se 12V sece na 3,3V mislim da to svakako nije nesto bitno posto glavna snaga ide preko 12V a tih 3,3V je maltene signalno samo da dodje do kontrolera grafike da je ubodena na plocu i da karta moze da se startuje.
 
Nazad
Vrh Dno