Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 (PS4, XO)

Ne vole oni previše da pokazuju pre izlaska igre. Vole da tempiraju hipi™ tako da bude na maksimumu pred sam izlazak, to im izgleda donosi najveću zaradu ili barem misle tako.
 
Zeljno iscekujem. Jedan od razloga zasto sam kupio ps4 pro


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko igara ove godine, nema kad da se odigra bree.. :D
 
Bila bi teska bruka da RDR2 ne vidimo na PC-u.

Kapiram da je code za prvi deo haos, pa ni ne pomisljaju na neki remaster ili sta vec, ali ovo bi stvarno bezveze bilo. Ili bar ja u poslednje vreme nisam navikao na console ekskluzive, tu mislim na igre samo za PS i Xbox, dakle za obe konzole. Dosta ih je vise bilo u prethodnoj generaciji.
 
Ili bar ja u poslednje vreme nisam navikao na console ekskluzive, tu mislim na igre samo za PS i Xbox, dakle za obe konzole. Dosta ih je vise bilo u prethodnoj generaciji.

U4, SotC, Last Guardian, GTS, Horizon, GoW, Detroit, Spiderman, Days Gone, TLoU 2, itd. Nije baš da nema ekskluziva i u ovoj generaciji, barem kad je PS4 u pitanju. ;)

Sent from Honor 9
 
U4, SotC, Last Guardian, GTS, Horizon, GoW, Detroit, Spiderman, Days Gone, TLoU 2, itd. Nije baš da nema ekskluziva i u ovoj generaciji, barem kad je PS4 u pitanju. ;)

Sent from Honor 9
Tako je, ali on je mislio konkretno na console exclusives, igre koje izlaze i za PS4 i za XO, ali ne i za PC (kao što je bio slučaj za RDR).

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Tako je, ali on je mislio konkretno na console exclusives, igre koje izlaze i za PS4 i za XO, ali ne i za PC (kao što je bio slučaj za RDR).

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Upravo tako. To je danas izumrla vrsta, s'razlogom. Sreca pa Sony i dalje sjajno gura sa svojim ekskluzivama.
Elem, hocu da kazem da bi stvarno smesno bilo da ne vidimo novi rdr na pc-u, jer realno je da bi, iz vise razloga, to bila najbolja platforma, sto u globalu za AAA naslove i jeste.
No dobro.
 
Poslednja izmena:
Elem, hocu da kazem da bi stvarno smesno bilo da ne vidimo novi rdr na pc-u, jer realno je da bi, iz vise razloga, to bila najbolja platforma, sto u globalu za AAA naslove i jeste.

To njih (developere) ne zanima u tolikoj meri. Njih zanima šta će im doneti pare spram uloženog truda/rada. I port za PC košta. Kod igara ovakvog tipa, prodaja na PC sceni ne može da se poredi sa PS4/XO prodajom istih. Dokle god se PC gaming većinski svodi na Dotu, LoL, CS, Overwatch, PUBG, Fortnite i slične eSport igre, nema PC šta da traži (po prodaji) pored current gen konzola kada su igre kao npr. RDR u pitanju.

It is what it is.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
GTA V su na PC prodali u 15-25 miliona primeraka. Teško je tačno utvrditi jer se igra kupljena van steam-a vezuje za Rockstar nalog, a oni kriju svoje podatke i što posle one promene pravila od pre mesec dana u vezi privatnosti sa steam profilima, steamspy više ne može da izvuče tačne podatke, ali je sigurno da je samo na steamu prodato više od 10 miliona.

Jedini cilj sa ovakvom prodajom im je dupliranje prodaje istim kupcima gde god je to moguće. Tako da će prvo naplatiti konzolne verzije, a zatim pokušati isto da naplate duplo onima koji nemaju strpljenja da sačekaju bolju verziju. :)
 
GTA V su na PC prodali u 15-25 miliona primeraka. Teško je tačno utvrditi jer se igra kupljena van steam-a vezuje za Rockstar nalog, a oni kriju svoje podatke i što posle one promene pravila od pre mesec dana u vezi privatnosti sa steam profilima, steamspy više ne može da izvuče tačne podatke, ali je sigurno da je samo na steamu prodato više od 10 miliona.

Nisam baš siguran da se PC verzija prodala toliko dobro.

PS4 ~35M (retail + digital)
XO ~16M (retail + digital)
PS3 20.4 (samo retail)
X360 ~16M (samo retail)

Ako je igra prodata ukupno u cca 90M primeraka šta nam onda ovi podaci govore? U vrh glave 15M PC primeraka igre, što opet sumnjam jer se matematika baš i ne poklapa...

Jedini cilj sa ovakvom prodajom im je dupliranje prodaje istim kupcima gde god je to moguće. Tako da će prvo naplatiti konzolne verzije, a zatim pokušati isto da naplate duplo onima koji nemaju strpljenja da sačekaju bolju verziju. :)

Istina.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ovde je ili politika da zele da dupliraju prodaju kasnije ili jednostavno nece da izbace za PC kao sto je slucaj sa prethodnim delom. Nikakve price o slaboj prodaji ne piju vodu jer bi igra svakako isla i u milionskom tirazu i za PC, i prethodni deo a i ovaj nastavak.
 
Ma kakav PC, ja zelim Remastered Prvi deo! :D
 
Imas ga na Xbox one X :)

 
Poslednja izmena:
Nisam baš siguran da se PC verzija prodala toliko dobro.

PS4 ~35M (retail + digital)
XO ~16M (retail + digital)
PS3 20.4 (samo retail)
X360 ~16M (samo retail)

Ako je igra prodata ukupno u cca 90M primeraka šta nam onda ovi podaci govore? U vrh glave 15M PC primeraka igre, što opet sumnjam jer se matematika baš i ne poklapa...



Istina.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Ono što je sigurno je da je na steam-u do februara bilo prodato 10 miliona, posle toga je promenjena politika oko dostupnosti profila igrača, tako da ove statistike više ne mogu više da se vade. Kao što sam napisao, GTA V kupljen van steam-a (a tu spadaju retail i svi ostali sajtovi digitalni sajtovi) su Social Club ključevi, a te podatke, osim retail dela, zna samo Rockstar i niko više. Zato sam i napisao ukupnu brojku od 15-25 miliona, teško da su prodali ispod 5 miliona preko retail-a i ostalih digitalnih distribucija, to je neki minimum.

GTA V su nekim ljudima uspeli i troduplo da prodaju PS3/X360, pa nextgen remaster, pa PC. Sigurno će pokušati da sprovedu istu politiku i sa RDR2, ono što je sigurno je da neće zanemariti tržište sa potencijalnih 15+ miliona.

ao8C8PU.png


-The Steam version is only available through Steam, no keys available on grey market stores. The retail sales and the Rockstar Social Club keys are not included, so the exact number of all sales on PC is unknown.

-GTA V was launched in 2015, Rockstar sold 10 million copies in a 24,99€-59,99€ range of price, after 3 years the game is still listed at full price, and the lowest price was 23,99€ during the last Winter Sale.

-Thanks to this milestone GTA V is the 3rd best selling non-Valve game on Steam, behind TES V: Skyrim at over 11 million copies (over 17 million if we count the Special Edition) and PUBG with over 30 million copies. The best selling game on Steam is CS:GO at over 40 million copies.
 
Poslednja izmena:
...teško da su prodali ispod 5 miliona preko retail-a i ostalih digitalnih distribucija, to je neki minimum.

Tačnije 1.32M (retail) PC kopija :)

GTA V su nekim ljudima uspeli i troduplo da prodaju PS3/X360, pa nextgen remaster, pa PC. Sigurno će pokušati da sprovedu istu politiku i sa RDR2, ono što je sigurno je da neće zanemariti tržište sa potencijalnih 15+ miliona.

To se slažem, ali znaš kako, Rockstar je to. Ne bi me čudilo da im jednostavno bude pucao k**** za PC port, obzirom na uspešnost prodaje konzolne verzije RDR2 igre, koja se sigurno neće (toliko) dobro prodavati kao GTAV ili neminovni GTAVI. Zna se na šta se klinačka balavurdija loži, a Western igra nije njihov cup of tea. Plain and simple.
 
Ljudi se ne bi bunili ali kako da izbace drugi deo igre za pc a prvi deo nisu izbacili. Je l su povezane price?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Opa!
f3072cea0721641df36909cbd0f8e321.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Imao sam priliku da vidim igru uzivo, na klasicnoj PS4dev konzoli (dakle ne pro), na tv-u dijagonale oko 2+ m, i mogu samo da kazem da sam ostao bez teksta. :)
Pricam iskljucivo o tehnickoj izvedbi i dozivljaju. Bolesna kolicina sitnih detalja, fizika... Na mene ostavilo ogroman, pozitivan utisak, praznik za oci i usi. Ovo je bila neka alpha verzija igre i postojali su neki sitni glitchevi, koji ce sigurno biti ispeglani u medjuvremenu.
Mogu samo da kazem da ekipa iz Rockstara sa razlogom pravi hajp, i te kako imaju sta da pokazu!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pada pre-order.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
@Pioneerko Aaaa blago tebi :)

Preorder se podrazumeva, normalno.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
@eufrat sat vremena cistog gameplaya, proletelo jako brzo... :)
To je bilo jos u maju, nego sam pod ugovorom bio, ne daju da zucnes sta si video i iskusio...
U svakom slucaju, interesantne stvari sam tad primetio i saznao, izmedju ostalog tad je jos bilo reci o izdanjima, sadrzajima razlicitih editiona...
Ali ubedljivo najveci šok mi je bio kada sam na kraju dobio info da je sve prikazano na obicnoj cetvorci...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Pioneerko Daj baci koji utisak (ako smeš) barem na PM, jako me zanima šta si sve video :D RDR2 mi je najiščekivanija igra ove godine (pored GoW i Spidermana), tako da sam pod velikim hype-om.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
U sustini nema tu sta mnogo da se prica o samoj igri, verujem da manje-vise svi znamo sta nas ocekuje u smislu gameplaya, price, izvodjenja misija.
U sustini par momaka iz Rockstara se pobrinulo da nas nekoliko koji smo prisustvovali spustimo vilice do zemlje :).
Ugodjaj je bio vrhunski u smislu, mracne sobe i brutalno naprzenog Harman Kardon ozvucenja + ooogroman TV.
Radi veceg dozivljaja, iz igre su bile otklonjene sve suvisne stvari poput HUD-a, bukvalno na ekranu vidis samo igru, bez mape, bez nisana, kao da gledas film.
Ono sto sam video je verovatno prvih sat vremena igre, gde se vidi kamp, i gde su nas upoznalavali sa karakterima i njihovim pozadinskim pricama. Tipa, glavni protagonista se seta kroz taj kamp, a jedan lik iz Rockstara nam objasnjava tipa: "onaj tamo sto sedi, to je Bill, najstariji clan druzine, alkoholicar"... Onaj sto sece drva je John, jako se lozi na klasicnu muziku i voli da kuva u slobodno vreme... i tako, malo upoznavanja u tom stilu. Nakon toga je prelazena jedna misija, tu necu nista da spoilujem, ali koncept je slican kao u GTA, sto je i logicno...
Interakcija sa okolinom, dozivljaj te prirode, ambijentalni zvukovi, bukvalno cela atmosfera je neverovatno dobro docarana... kao da si tamo! I ne znam da li su spominjali do sad (verovatno jesu) da su dosta radili na sistemu odluka koje naravno u odredjenoj meri uticu na tok i ishod same price. U interakciji sa nekim NPC-ovima sam imao priliku da vidim razne kombinacije ponudjenih odgovora, i potencijalnih pravaca u kojima moze da krene razgovor, tako da verujem da su dosta radili na tome i da ce zaista imati dosta veze u smislu kako ce vas drugi karakteri dozivljavati, kakvu cete reputaciju steci, itd...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno