Šta je novo?

Huawei p10 lite, Moto g5 plus ili Lenovo k6 note?

Nista

Cenjen
Učlanjen(a)
23.12.2012
Poruke
936
Poena
180
Koji izabrati izmedju:

1. Huawei p10 lite
2. Moto g5 plus
3. Lenovo k6 Note
4. Huawei Honor 8 lite

Kakvi su Lenovo i Huawei sa nadogradnjama? Hvala unapred, pozdrav! :)
 
Poslednja izmena:
K6 note i H8 lite bih otpisao.

Ne znam kakav je Moto G5 Plus. Ima dobar, stedljiv SoC i po specifikacijama je dobar.

P10 lite je odlican, ima neki polu-fast charge, emui je ispeglan, solidna baterija, lep dizajn. Uzimali su ljudi sa foruma i mislim da niko nije nezadovoljan.

P8 lite je dosao fabricki sa LP, dobio je MM nadogradnju.
P9 lite je dosao fabricki sa MM, dobio je Nougat.
Na osnovu toga mogu pretpostaviti da ce P10 lite dobiti Android O.
 
Poslednja izmena:
Koji izabrati izmedju:

1. Huawei p10 lite
2. Moto g5 plus
3. Lenovo k6 Note
4. Huawei Honor 8 lite

Kakvi su Lenovo i Huawei sa nadogradnjama? Hvala unapred, pozdrav! :)
Lenovo jedan update maximalno. Mislim na veći a kod jeftinijih modela nijedan :)

Huawei mi je ogavan kao marka odnosno proizvođač, svi moji prijatelji su imali neke probleme sa tim telefonima

G5 plus bih ja odabrao

Sent from my Lenovo Z90-7 using Tapatalk
 
Ja od pre par dana imam p10 lite, i imam samo reci hvale, svaka preporuka.

Vise sam pisao na njegovoj temi, a i kao sto neko rece svi su bas zadovoljni.

Nije to onaj huawei od pre 5 godina kada su imali samo srednje i entry modele koji su uvek bili losi, ovo je ipak klasa za sebe. Od p9 su krenuli sa vrhunskom izradom I kvalitetom, emui je vrhunski a tu je i Nougat.

Svakako je bolji od h8 lite, a za ova druga dva ne znam, moto mi je oduvek bio ruzan, kao da nikad ne mogu da dizajniraju pristojan model.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ja od pre par dana imam p10 lite, i imam samo reci hvale, svaka preporuka.

Vise sam pisao na njegovoj temi, a i kao sto neko rece svi su bas zadovoljni.

Nije to onaj huawei od pre 5 godina kada su imali samo srednje i entry modele koji su uvek bili losi, ovo je ipak klasa za sebe. Od p9 su krenuli sa vrhunskom izradom I kvalitetom, emui je vrhunski a tu je i Nougat.

Svakako je bolji od h8 lite, a za ova druga dva ne znam, moto mi je oduvek bio ruzan, kao da nikad ne mogu da dizajniraju pristojan model.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
I ja sam tako čuo, od P9 pa nadalje su počeli da prave normalne telefone. Ali veruj mi mnogi su se opasno razočarali i zato mi je taj brend odbojan.

U zdravlje da te služi taj P10 :)

Sent from my Lenovo Z90-7 using Tapatalk
 
Hvala, pa i ti da ga uzmes ;)

U okruzenju imam ljude koji imaju p9, p9lite honor 5x, mate 8/9 itd i svi su i vise nego zadovoljni, stvarno kvalitetni telefoni.

Jeste da kod nas vlada nepoverenje prema brendovima koji nisu Samsung i Apple, ali ja dolazim sa galaxy a5ice i ovo je bas dobra i velika promena u pozitivnom smislu.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
P10 lite je deo flagship serije, jaci chipset i vise interne memorije.

Ne znam da li na H8 lite postoji to polu-brzo punjenje, mislim da ne.
 
P10 lite je u svakom smislu kvalitetniji i bolji od K6 note.

Jedino sto je na strani K6 note je velicina ekrana, za nekog kome prija 6".
 
Hvala, pa i ti da ga uzmes ;)

U okruzenju imam ljude koji imaju p9, p9lite honor 5x, mate 8/9 itd i svi su i vise nego zadovoljni, stvarno kvalitetni telefoni.

Jeste da kod nas vlada nepoverenje prema brendovima koji nisu Samsung i Apple, ali ja dolazim sa galaxy a5ice i ovo je bas dobra i velika promena u pozitivnom smislu.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Ja sam koristio iPhone par godina pa sam se prebacio na Samsung S2 pa S3 koji me razočarao pa sam prešao na kineze, trenutno korist Lenovo Vibe Shot. Prezadovoljan sam ali je telefon trebao da se flešuje i što šta uradi da bi bio kompletan... Lenovo zakazuje sa softverom, generalno su im čisti i brzi rom-ovi ali uvek neki bug. Zato se treba dosta raspitati pre kupovine....

Ja gledam za majku sad telefon, ona zapela za A5 2016. Generalno se pokazao kao solidan telefon ali ste me zaintrigirali za P9 lite možda. Pogledaću recenzije....

Čitao sam komentare da izbacuju telefone sa krivim ekranima???

Sent from my Lenovo Z90-7 using Tapatalk
 
P9 lite je odlican telefon za cenu za koju se sada moze kupiti, s tim da ako se uzima preko paketa, u mts-u recimo razlika izmedju p9l i p10l je oko 3000din, pa je bolje uzeti p10l.

Za Samsung a5 ne znam, ovaj iz 2017 je vrh, ali je dosta skuplji od svih ovih navedenih.

Nisu u pitanju krivi, vec zakrivljeni ekrani, zvanicna oznaka 2,5D, nesto izmedju obicnih ravnih ekrana i edge samsungovih.

P10l i p9 imaju te 2,5D, sto je ustvari samo malo zakrivljenje na bocnim ivicama, sto stvara iluziju da ekrani izviru iz uredjaja, i prija pri koriscenju. Proguglaj ako te zanima vise. P9l s druge strane ima obican ravan ekran.

Inace ta 2,5D zakrivljenost utice na to da se folije i stakla ne mogu lepo zalepiti na ekran, mada su pocele da se pojavljuju i specijalne folije za takve displeje.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
A5 2016 je sasvim solidan telefon.
 
Stefane,nemas puno stranica u temi lenovo k6 note,pa iscitaj,videces sve sto te zanima,kao i moje postove.

Послато са MX6 уз помоћ Тапатока
 
P9 lite je odlican telefon za cenu za koju se sada moze kupiti, s tim da ako se uzima preko paketa, u mts-u recimo razlika izmedju p9l i p10l je oko 3000din, pa je bolje uzeti p10l.

Za Samsung a5 ne znam, ovaj iz 2017 je vrh, ali je dosta skuplji od svih ovih navedenih.

Nisu u pitanju krivi, vec zakrivljeni ekrani, zvanicna oznaka 2,5D, nesto izmedju obicnih ravnih ekrana i edge samsungovih.

P10l i p9 imaju te 2,5D, sto je ustvari samo malo zakrivljenje na bocnim ivicama, sto stvara iluziju da ekrani izviru iz uredjaja, i prija pri koriscenju. Proguglaj ako te zanima vise. P9l s druge strane ima obican ravan ekran.

Inace ta 2,5D zakrivljenost utice na to da se folije i stakla ne mogu lepo zalepiti na ekran, mada su pocele da se pojavljuju i specijalne folije za takve displeje.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Aha, znači na to misle kraljevi kad kažu krivo je staklo, lol. Pa to je prednost da kažemo, eto ti si i lepo naveo koje su prednosti a sad sto se ne rade zaštitna stakla koja se savijaju šta da se radi, verujem da bi neka folija mogla da se stavi. Drugar je imao taj problem sa Z11 mini S Nubia-om. Ali se navikao da pri kraju bude odvojeno staklo i to je to jedino što ružno izgleda

Sent from my Lenovo Z90-7 using Tapatalk
 
Kao bivsi vlasnik k6 note i moja preporuka da begas od njega, sada sam na p10lite i sasvim sam zadovoljan. Da dodam samo da nema neki polufast charge nego ima sasvim ok fast charge. I h8l je ok

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Kao što sam rekao za Lenovo , softverski problemi....

Imaju OK hardver ali softver treba da peglaju. Nije mi jasno za tako veliku firmu koja pokušava da se ubaci kao proizvođač pametnih telefona da dozvoli sebi neke bug-ove tog tipa. Koliko vidim taj K6 note može lepo da radi samo mora da se preflešuje kao što sam ja moj Vibe Shot. Ja ću sigurno još koristiti Lenovo, samo što mislim da ću preći na moto seriju u koju sigurno više ulažu. Lenovo sa njihovim telefonima cilja low budžet, tu i tamo izbace neki bolje kao što je moj Vibe Shot mada su mogli jači SOC da stave i bio bi vrh telefon, zatim Vibe Z, Vibe Z2... To je nešto što je malo bolje od Lenova ostalo je za niski budžet.

Eto ljudi kažu P10 Lite...
Vidi šta ti je lakše da nabaviš, i pogledaj obavezno recenzije i za P10 Lite i za G5 plus pa se odluči. Po meni dva skoro identična telefona, ja bih pre išao na Snapdragon jer se 625 baš fino pokazao.


Sent from my Lenovo Z90-7 using Tapatalk
 
P10 lite se puni brzo kao Nexus 5x i ostali koji imaju brzo punjenje?
 
Mile Kitić [emoji2]
Nexus 5X i Nexus 6P se pune na 3 ampera ...
Baterija nije neka, ali se brzo napuni, dok kod npr P9 Lite baterija bolja, ali se puni 3 sata ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ok, hvala svima na savetima. :)

Gledao sam recenzije i oba su mi ok, moto g5+ malo brze otvara aplikacije koliko sam video na nekom poredjenju h10l vs g5+. Koliko sam video na yt moto deluje cistiji, a huawei ima sto-sta ubaceno. Videcu u Telenoru uzivo koji izgleda bolji, pa cu tako odluciti.
 
Ok, hvala svima na savetima. :)

Gledao sam recenzije i oba su mi ok, moto g5+ malo brze otvara aplikacije koliko sam video na nekom poredjenju h10l vs g5+. Koliko sam video na yt moto deluje cistiji, a huawei ima sto-sta ubaceno. Videcu u Telenoru uzivo koji izgleda bolji, pa cu tako odluciti.
To je i najbolje, isprobaš na licu mesta :)



Sent from my Lenovo Z90-7 using Tapatalk
 
I ja sam u dilemi sta uzeti, g5+ ili p10 lite? Koji ima bolju kameru? Vucem na motorolu zbog cistog androida i snapdragona, a huawei mi je mnogo lepsi. Nadam se da ce neki od ova dva modela biti dostojna zamena za razbijeni g pro 2 :(
 
EMUI na p10l uopšte nije loš, što kozmetički što u pogledu funkcionalnosti jer ima puno korisnih opcija i podešavanja.

Takođe nema bloatwera osim regularnih sistemskih app. Meni su došle i neke igrice ali sam ih odmah deinstalirao.

A i sta god da izabereš uvek imaš mogućnost custom launchera

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Uzeh na kraju g5+ posto nisu u poslovnici imali p10l. U poredjenju sa g pro 2 mogu reci samo da nije dostojna zamena, ali sta da se radi, koristicu malo i verovatno ce ici na dobos. Nego me interesuje da li je jos neko uzeo telefon u telenoru i da li je u paketu dobio slusalice? Inace tel je sim free.
 
Nazad
Vrh Dno