Šta je novo?

OSX nece da se instalira na SSD

probotzor

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2012
Poruke
4,696
Poena
315
U sustini, imao sam obican hard disk u macbook 2010 unibody i zamenio sam ga za patriot blast od 240gb na kome je bio windows iz mog desktopa i tako je recimo radio bez problema. Onda sam pokrenuo instalaciju osx el capitan, isao na disk utility, obrisao hard, formatirao i instalacija uvek zaglavi na 12 minuta do kraja. Tako je stajalo cele noci. Pocne sa 13 minuta i zaglavi na 12.

Da li neko zna kako da resim?
 
Dok si u instalaciji, pokreni terminal, podesi vreme (date(razmak)mesec, dan, vreme, godina. pa tek onda pokreni instalaciju sistema.
Primer date 0521110317
 
vidis, u logovima sam primetio da pise pogresno vreme, mislis da je to u pitanju?

probacu kasnije kada bude mogao svakako
 
IMG_0525[1140].jpg

stoji ovako vise od sat vremena

doduse sad je siera u pitanju, ali ne znam vise sta mu je problem

edit: prekinuo sam instalaciju posto se u logu nije nista desavalo

probao sam opet capitan, stavio sam datum i vreme kako treba, ali opet koci na 12 minuta do kraja...

na kraju cu morati da mu vratim stari hdd -.-
 
Poslednja izmena:
Uglavnom bude datum. Ali ako neće onda možda nije dobra instalacija. Ne znam koju si verziju sistema imao ranije ali probaj internet recovery particiju
 
napravio sam instalaciju na macbook pro 13 2015
skinuo sierru preko store i preko terminala prebacio na usb
isto tako i el capitan
dobre su instalacije jer sam sa njima instalirao na istom tom unibody 2010 modelu sistem, ali dok je imao obican hdd unutra
 
Poslednja izmena:
Koliko rama imas na tom MB 2010? Mozda da probas prvo sa nekom starijom verzijom,Yosemite npr?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
4gb

radio je sa el capitan odlicno ranije

imam i disk za snow leopard ali kada mu je ssd unutra samo se vrti tockic i ne ucitava instalaciju toga

yosemite nemam kako da probam, nemam ga u purchased na appstore
 
a da probas sa nekim od onih disk maker toolova umesto terminala, mozda lezi greska negde u komandi...
 
radili su kao sto sam rekao na istom tom laptopu kada mu je hard disk bio unutra umesto ssd, tako da nije problem nacin kreiranja medijuma
 
A da proveris taj ssd ponovo u drugom racunaru? Moguce da je do njega problem,mozda se sa njim desilo nesto u medjuvremenu,prilikom prebacivanja. Kolika je verovatnoca da bas uvek zakuca prilikom instaliranja razlicitih verzija OS X-a...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
sve je u redu sa ssd, radi windows na njemu bez problema

sad sam probao sa drugom verzijom el capitana i prodje instalaciju i dodje do reboota gde je samo logo jabuke i progress bar i tu mi zakuca na 20/19 minutes remaining
alternira izmedju 19 i 20

onda sam prekinuo i probao opet, ali sad alternira izmedju 12 i 13 u normalnoj instalaciji pre reboota

probacu mozda da kloniram hard na ssd ako uopste budem mogao to da izvedem... bar nisam obrisao sistem sa harda
 
Poslednja izmena:
Nekad hardovi rade na ntfs fajl sistemu iako nisu potpuno ispravni, a isti zezaju na hfs, ext4 i drugim fajl sistemima.
 
u sentinelu nije pokazivao nikakve greske, pojma nemam sta mu je

inace kad sam tek napravio instalaciju tog drugog el capitana, proslo je sve kao sto sam vec rekao

sada opet sa istom tom instalacijom stoji na 13 i 12 minuta, a u logu pise da extractuje fajl essentials.pkg, ali ko zna koliko ce to da traje i da li ce da se zavrsi uopste
 
Poslednja izmena:
u sentinelu nije pokazivao nikakve greske, pojma nemam sta mu je

inace kad sam tek napravio instalaciju tog drugog el capitana, proslo je sve kao sto sam vec rekao

sada opet sa istom tom instalacijom stoji na 13 i 12 minuta, a u logu pise da extractuje fajl essentials.pkg, ali ko zna koliko ce to da traje i da li ce da se zavrsi uopste

Patriot Blast je podeljen na dva dela, na jednom instaliran Win, na drugom delu hoćeš da instaliraš El Capitan?
Probaj da sačuvaš image Win-a, pa onda formatiraj komplet SSD i pokreni instalaciju OSX-a.
Možeš da iskoristiš DiskMaker X da napraviš butabilan USB, pa sa njega da pokreneš instalaciju (ako to već nisi uradio).
 
nije podeljen, celog sam ga formatirao u journaled sa guid partition table

probao sam i carbon copy cloner, ali nista

kada vratim obican hard radi bez problema
 
Ubaci taj hdd i probaj da reinstaliras racunar. Ako moze ssd nije dobar. Ako ne moze onda instalacija ili racunar
 
macbook je dobar sigurno, posto radi sa obicnim hdd koji je vec bio u njemu
probacu jos malo da vratim ssd u desktop i instaliram windows i sve kako je bilo ranije

steta, hteo sam malo da unapredim ovaj stari macbook
 
A sa čega instaliraš osx? USB stick? Možda je suviše spor za kopiranje velikog broja sitnih fajlova?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
usb stick, ali vec sam instalirao os na isti taj uredjaj sa istog tog sticka, kada je unutra bio hdd

u glavnom, vratio sam hdd u macbook, a sdd vratio u pc

sa hdd radi bez ikakvih problema
 
Probaj staviti (ako imas) ssd u vanjsku ladicu i na taj nacin napraviti instal dok ti je hdd u mac-u (clone sistema na vanjski ssd)....eh zasto da bude jednostavno kada ne mora..
 
pa probao sam i to, napisao sam gore, ne moze da butuje posle

u pc radi perfektno ssd i ima 100% helt i u macu isto kad se kroisti windows, ali mac os nece ni da cuje nikako

cak i kad u pc probam da ga sredim kao hackintosh, dzabe, jednostavno ovaj konkretan ssd, nece da cuje za mac os
 
Poslednja izmena:
posle nekog vremena sam probao ponovo

bukvalno i el capitan i sierra sad samo zabodu na 13 i 12 minuta respektivno i posle nekog vremena alterniraju izmedju 13/12 i 12/11

probao sam razne usb memorije, ssd je i dalje potpuno ispravan

da li postoji neka mogucnost da ssd ne prihvata osx? nekako mi je nenormalno da ne moze ni kao hackintosh ni u macu da ga primi
 
Od maja meseca ne možeš da instaliraš Mac OS X na računar?
 
pa tada sam probao prvi put, sada drugi

ne mogu nikako... na hdd hoce da se instalira bez problema sa bilo kog usb diska, na ssd nece nikako
 
Donesi u servis molim te. Neću ti nista naplatiti, samo me interesuje da vidim sta se tu dešava
 
IMG_0122.jpg

i tako mi je stajao 2 dana jednom... alternira izmedju 13 i 12 min za capitan, izmedju 12 i 11 za sierru

sad cu da ubacim sierru da vidim sta pise u njenom logu

edit: evo kako je na sierra instalaciji

IMG_0123.jpg
 
Poslednja izmena:
Da zaključimo ovu temu. Dijagnostički testovi ne prikazuju ništa ali koristeći metodu eliminacije njegov SSD pravi problem. Sa drugim SSD diskom sistem se instalira bez problema. Proverili smo i RAM jer nekada može da utiče na proces instalacije ali je sve OK.
 
stavio sam mu na kraju isti takav ssd i na njemu radi... onaj primerak ima neki problem sa macom ocigledno

zanimljivo je da ssd na windowsu pokazuje brzinu 450/450, a na macu 200/250
 
Nazad
Vrh Dno