Šta je novo?

Pomozite mi kako se zove igra

Nije Tropico2, slicno je ali malo vise karikirano, kao crtani film, i mapa je mnogo manja .
 
Hmm, neka igra na fazon badure gate i slicnih old school igara, bukvalno pocnes u zamku i kad izadjes ima neki zmaj i ako ga napadnes odvali te ko majmuna ili ja samo nisam znao kako se igra igra xD
 
Kako se zove najbolje ocenjena igra simulacije pecanja za PC?
 
pre 30 godina igrah na Atari ST, malu prilicno jednostavnu crno belu igricu. 2 kraljevstva, dva zamka. ispod zamka, dobro blindiran kralj, svaki zamak ima 5-6 topova. izmedju zamkova, brdo, i uvek duva drugaciji vetar, zastavice poakazatelj jacine i smera vetra. cilje je sve to proceniti, i pucati iz topova na drugi zamak. ako se previse urusi, kralj moze da poveca poreze i dobije lovu za izgradnju porusenih delova, ali dolazi i u rizik da ga svrgne ugnjetavani narod.
kad polupas dovoljno zamak ovom drugom, i probijes se djuladima do dna zamka, ubijes kralja, to je pobeda.
igra za dvoje.
ne secam se kad sam se tako dobro zabavljao kao tada.
ALI! ne secam se igra kako se zove niti mogu da je izguglam, pokusavao 100 puta vec.

Nekom pri pameti mozda?
 
Mozda Ballerburg?
 
LOL. Ukucah "atari st cannons game" u pretragu i pri dnu izađe odgovor.
Koliko si dugo tražio?:):LOL:
 
DMožda nije baš prigodna tema, ali tražim neke browser igre.
Tipa organizacija metroa, javnog prevoza, hotela, i slično... Da li postoji nešto tako koja se igra u browseru ali da se registruje i da se može sačuvati igra. Znači ne neke primitivne igre nego nešto malo ozbiljnije.
Dajem prosto primer, hattrick.org, fudbalski tim pa igraš u realnom vremenu... Tipa nešto tako.
 
Sećam se sam jedne scene iz igre a to je da džinovski slepi miš napada helikopter.
To je cut scene, ali grafički igra odgovara SH i RE naslovima (čak je grafika i bolja od toga).
Da li neko zna kako se zove igra?
 
Stara igra igrao jos davno na Win XP, upravlja se svemirskim brodom on je crveno sive boje, ekran se skroluje na gore, pucas na neprijatelje sto ti dolaze u vazduhu, onda ima deo gde mozes i dole po zemlji da gadjas pa onda cak i kroz meteorsko polje prolazis kao izmedju nivoa. Ima cak i plavi svemirski broj mislim da to kao ako igra i drugi igrac.
 
Treba mi pomoc oko igara koje su bile za win 95 98...nesto me spucalo pa sam ih se setio...
Prva igra je bila kao da spojis neke boje tj loptice/kugle u nizu, tipa 4 u nizu itd, na sivoj pozadini a sa strane su bila kao dva neka kralja, ili cuvara koja su se kako napredujes povecavala na nekom stubu, pobednik je koji se popne do vrha, tj ciji stub prvi dostigne vrh
Druga igra je neka formula, koja je isto dolazila uz win, iz prvog lica je, i samo skreces levo desno.
treca igra je bila ja i mislim napisana na sprskom, neki robin hud koji je gadjao neke crvene balone koji se krecu ka gore.
uglavnom mislim da je to bila neka kolekcija igara i da se ne secam dosta igrara koje su bile uz njih a bile su sigurno tada zanimljive...pa ako neko zna o cemu pricam bilo bi lepo da pomogne :)
 
Prva igra je bila kao da spojis neke boje tj loptice/kugle u nizu, tipa 4 u nizu itd, na sivoj pozadini a sa strane su bila kao dva neka kralja, ili cuvara koja su se kako napredujes povecavala na nekom stubu, pobednik je koji se popne do vrha, tj ciji stub prvi dostigne vrh
1709217198885.png
ne znam za dva kralja sa strane, ali u verziji koju sam ja igrao su bili sloba i mira
 
Nazad
Vrh Dno