Šta je novo?

Pomozite mi kako se zove igra

Jedino sto mi trenutno pada na pamet a da sam igrao je Burnout Paradise, open world je, mozes da teras kola kuda hoces, a na mapi imas odredjena mesta gde mozes da se trkas i slicno, mozes da modifikujes automobile. E sad to za gas nisam siguran, posto sam je pikao na volanu.
 
znam da cu da zvucim cudno narocito posle gta ali obe su prearkadne za moj ukus,gta bas ima dobar balans...videcu dal moze malo da se usteluje kontrola na TDU-u.predpostavljam dvojka posto kec sad vec bas izgleda arhaicno?
 
znam da cu da zvucim cudno narocito posle gta ali obe su prearkadne za moj ukus,gta bas ima dobar balans...videcu dal moze malo da se usteluje kontrola na TDU-u.predpostavljam dvojka posto kec sad vec bas izgleda arhaicno?

Mnogo bolji kec, uzivao sam u igri. Sad, stoji da je bas matora mada vidi na yt neke snimke, ja sam danas gledao i mogla bi da prodje vizuelno.
 
neka preporuka za open world voznju?gta mape vise znam napamet,driver SF isto a i nisam lud za mapom...singlplejer,bez trkanja,ogranicenja na mapi,bukvalno morrowind sa kolima mi treba.gas na triggeru dzojstika takodje obavezan. :)

Ja sam igrao Fuel bas u tom fazonu. Samo sam se vozao po mapi, bez ikakvog cilja, sem zadovoljstva :)
 
Danas izlazi demo i za četvorku. Tako da mozeš i to da probaš!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
TDU kec je bio odličan isto kao što je TOCA race driver prvi bio dobar . Mada za Tocu mi se malo meša sve to ko zna koji je deo bio, mislim da su 1 i 2 bili baš super za ono vreme.
 
sve to realno nema sta da trazi pored forza serijala...4ku sigurno kupujem samo da bi mogao svoj saundtrek da ubacim. :)
 
Ljudi ako neko moze nek pomogne... Igrao sam je pre 2 godine, znaci nije matora igra, first person, horor tipa outlast, nema pucanja, secam se scene u nekoj skoli gde prilazim nekim vratima koja su zakljucana, okrecem se na drugu stranu i vidim ka meni ide reka krvi. Ta scena mi je samo ostala u pamcenju. Nisam siguran al mislim da glavni lik trazi svoju cerku koja je nestala, tako nesto :D
Nije Layers of Fear, Among The Sleep, Dayinglight, Outlast, Amnesia, Soma, Observer, The Park

trazio sam po tagovima al dzabe...
 
Poslednja izmena:
Hvala na odg, al nije Evil Within, to nisam ni igrao :) igra je iz prvog lica
 
Ljudi ako neko moze nek pomogne... Igrao sam je pre 2 godine, znaci nije matora igra, first person, horor tipa outlast, nema pucanja, secam se scene u nekoj skoli gde prilazim nekim vratima koja su zakljucana, okrecem se na drugu stranu i vidim ka meni ide reka krvi. Ta scena mi je samo ostala u pamcenju. Nisam siguran al mislim da glavni lik trazi svoju cerku koja je nestala, tako nesto :D
Nije Layers of Fear, Among The Sleep, Dayinglight, Outlast, Amnesia, Soma, Observer, The Park

trazio sam po tagovima al dzabe...

outlast 2, https://www.youtube.com/watch?v=bkdyRXMvbx0 pusti od 0:57
 
J b t ladno je Outlast 2, sta li sam ja istripovao pitaj boga :) Svaka cast druze
 
Kako se zove ova igra

 
Ako neko moze pomoci, jer dugo trazim doticni naslov, ali bezuzpesno.
U pitanju je starija igrica iz 89. / 90.-te, tako nekako.
Igra se iz "pticje" perspektive, kamera ide "odozgo".
Radnja se odvija u nekom zamku. ima 4 ili 5 velikih nivoa. Lik (neki vitez u oklopu) se krece po nekim hodnicima rasporedjenim poput lavirinta, i kroz neke prostorije. Cilj je doci do sledeceg nivoa za sto krace vreme. Od trenutka pocetka igranja do dolaska na sledeci nivo, na raspolaganju je, koliko se secam nekih 5 minuta, tako nesto i "odbrojavanje" vremena ide unazad. Ukoliko se ne dodje do sledeceg nivoa za predvidjeno vreme, sledi "game over". U svakoj prostoriji se nalazi poneki "kljuc" (razbija se sanduk u kome se nalazi kljuc ili hrana, ili oruzje, ili municija ili dodatno vreme i sl.): za otkljucavanje neke od sledecih prostorija, za "helt", za nadogradnju oruzja (mac, pistolj, luk i strela, moze da "puca" sporije ili brze), nadogradnja brzine kretanja (da se krece sporije ili brzo, brze i sl.), nadogradnja-dodatnog vremena (tipa + 10 ili + 20 sekunde), da bude "nevidljiv za duhove na 5 /10/20 sekundi i sl, i slicno. Stalno napadaju neki duhovi, vitezovi i sl. a ima i nekih prepreka tipa izlaze neke strele i neka "vatra" iz zidova.

Igra je najslicnija igri "Dandy" i pomalo nalik igrama "Gauntlet" i "legend of Zelda", ali nije nijedna od navedenih, a za moj ukus je verovatno najbolja iz zanra. Za vreme "ucitavanja" igrice, prikazan je zamak u krupnom kadru na nekom brdu/ planini, tako nesto.
(Igra je igrana na nekom racunaru gde se na prednjoj strani kucista nalazio taster pomocu koga se racunar jednim klikom na isti "overklokovao", kao neki "turbo" mod i numericki displej koji je prikazivao trenutnu "brzinu" rada racunara. C64 nije sigurno, a koji je, ne mogu se setiti.)
 
Da i ja pitam.

-Bila je jedna 8bit platformer. Igrao na PC-u sa diskete devedesetih. Zvala se FEHO. Ali pod tim imenom nema nista. Mislim da je bilo deset nivoao i igra je odbrojavalo " 8 to go", "5 to go". Itd. Bila je jadna grafika i za 8bit. Nivoi su bili crni, kao u pečini. Uvijek me zanimalo sta se desi kada odbroji levele ali je nisam nikad uspio preci do kraja.

-Igrao je devedesetih na PC-u. Radi se o "logičkoj" igri. Jedna od misija koje se dobro sjecam je bila da neki zanatlija koji meni trebam se nalazi u restoranu. Ali da on izadje iz restorana i ode na radno mjesto, trebam recimo sacekati da sat pokaze 3PM. Medjutim, sat pokvaren. Da bi ta osoba otisla na radno mjesto, ja prvo moram popraviti sat. Pa mi je zadatak da nadjem mehanizam sata i zamjenim.

I jos jedna od misija koje se sjecam je da se kupuje neko platno koje moram ofarbati ako ne u nekoj fontani, ili nesto tako.
 
Da pitam i ja treba mi stara igrica ako se neko seti nje.Igrao je pre 25 god u one Luna parkove gde se kupovali zetoni- ne znam ime igrice ali po secanju znam da si neki vitez ili coveculjak borbeni i bijes cudovista prva kraljica znam da je grozdje ili lici na grozdje,ako se neko setri i zna imene igre bio bih mu veoma zahvalan
 
Ja pronašao drugu igru sto trazim nakon toliko godina potrage, kako je samo blesava:

Simon the Sorcerer II: The Lion, the Wizard and the Wardrobe
Initial release date: 1995


Restoran sa pokvarenim satom:

image.png


Fontana:

image.png

image.png



Dobro me sjecanje sluzi ..hehe.
 
Poslednja izmena:
Da pitam i ja treba mi stara igrica ako se neko seti nje.Igrao je pre 25 god u one Luna parkove gde se kupovali zetoni- ne znam ime igrice ali po secanju znam da si neki vitez ili coveculjak borbeni i bijes cudovista prva kraljica znam da je grozdje ili lici na grozdje,ako se neko setri i zna imene igre bio bih mu veoma zahvalan
Meni samo ovo pada na pamet, ali se ne sećam nikakvog grožđa :)

 
Da pitam i ja treba mi stara igrica ako se neko seti nje.Igrao je pre 25 god u one Luna parkove gde se kupovali zetoni- ne znam ime igrice ali po secanju znam da si neki vitez ili coveculjak borbeni i bijes cudovista prva kraljica znam da je grozdje ili lici na grozdje,ako se neko setri i zna imene igre bio bih mu veoma zahvalan

cadash

 
Poslednja izmena:
Ali grozdje :D
Inace skoro sam pakovao kompilaciju MAME arkadnih igara, oko 220 izabranih igara koje su se vrtele po nasim arkadama, vasarima itd. Odgledao oko 18 sati igara na YT, uz premotavanje naravno i sakupio to na jednom mestu. Ko hoce nek se javi na PM.
 
lepi kokan
Brate to je ta nasosi je ja je trazim 5 god i nisam uspeo hvala ti mnogo imas pivo
 
Nazad
Vrh Dno