»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 4 od ukupno 4

Tema: Pogledajte firmu koju zaposleni sami vode (Video)

Robot Avatar korisnika Benchmark
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        43.243

Nakon uspešne serije otvorenih predavanja u okviru CodeTalks programa, koji u nekoliko gradova u Srbiji organizuje kompanija Seavus, ovu priliku su dobili programeri iz Kragujevca. Benchmark je iskoristio posetu kompaniji Seavus, odnosno događaju Code Talks koju ova kompanija sada već tradicionalno organizuje u gradovima širom Srbije, da porazgovara sa zaposlenima o specifičnoj organizaciji unutar same kompanije.
        Sama kompanija je uvela model "Extreme Leadership" za svoje zaposlene, koji podrazumeva da zaposleni samostalno rukovode dnevnim obavezama u kancelariji, po principu moderne demokratije. Oni sami biraju svoje predstavnike, a firma mesečno izdvaja sredstva kojima zaposleni upravljaju upravo preko ovih izabranih delegata. Odluke poput investiranja budžeta, odabira inventara koji će se nabavljati, destinacija za team building ili studijska putovanja, donose sami unutar svog kolektiva.

O ovim odlukama i drugim tekućim temama razgovarali smo sa direktorkom Seavus kancelarije u Srbiji, Milicom Stojanović, senior developerom Matejom Opačićem, te zaposlenima u kompaniji. Preporučujemo da pogledate video i da se uverite gde ne samo zaposleni, već i rukovodstvo vide benefite od ovako specifične radne organizacije.
        Izvor: Benchmark ...
        Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu

Member Avatar korisnika lepi kokan
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        4.132
      3. Moja mašina
        • CPU: FX-6300 + LC-CC-120
        • MoBo: GB 970a-ud3
        • RAM: 10gb ddr3/1600
        • VGA: msi r9 280 3gb
        • MON: Benq 2411
        • HDD: smsng F3
        • OPT: optiarc ad5260s
        • Case: LC Pow 8650 Ozeanos + Revoltec Sixty1 + Inform Guard 600A Stby
        • SND: EMU20K1 / Altec 621 + Microlab B73 , M890 + Takstar HI 2050 + Koss ksc75
        • TV: LG 47LV4500
        • INET: DSL
        • Ostalo: hp 1000, canon mp270 и Лоџитек даљинaц што баца кроз зид :zgran:
      4. Benefiti samoupravljanja...
        Aljaska je srce Rusije!

Member Avatar korisnika subtractor
        Na forumu od
        May 2009
        Poruka
        4.737
      6. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 2500K @4.6Ghz and Cooler Master Hyper 212+
        • MoBo: Asus P8P67
        • RAM: 4x2GB Exceleram Black Sark 1866
        • VGA: Sapphire 7950 + Accelero Xtreme III
        • MON: Dell P2414H @80Hz
        • HDD: Samsung 830 128GB + WD Caviar Black 1TB
        • OPT: neko jeftino LG sra**
        • Case: Cooler Master Trooper + Chieftec CFT-600-14CS 600W
        • SND: Asus Xonar DG + Sennheiser HD 555 modded to 595
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Cooler Master Storm Sentinel + Weapon of Choice
      7. ******stina.
        Ne donose oni nikakve posebne odluke (barem ne prema ovom tekstu). Dobiju budzet pa ga iskoriste kako zele, ali je to budzet namenjen za tu svrhu. Vrh firme se samo olaksao odluka koje ih ne zanimaju. Koga je briga da li ce prasinari da idu na stoni tenis i posle na pljeskavicu ili ce na karting pa kuci.
        Upiskili se od srece sto im je neko rekao da nesto od njih zavisi. Oni su glavni.

Odgovornost je kada odluka moze da te kosta nesto, kada ulazes uz rizik, a ne kada predlozis kako je najbolje baciti pare.
        a.k.a. Twisted Mind

Dejan
        Guest
        Baš lepo od Subtractora, ali da mu objasnim mada mislim da i sam zna, da ako ima zaposlene određenog nivoa svesti i inteligencije, bilo kakva vrsta ili obim autonomije u njihovom radu smanjuje pritisak, a proporcionalno ako ne i eksponencijalno povećava njihov učinak, zalaganje i motivaciju ...
        Ko god da je poslodavac, dovoljno je pametan ili je i sam je verovatno osetio benefite istog u nekom periodu ...
        Nije ovde reč toliko o slobodama koliko o građenju odgovornosti, što naravno pozitivno utiče na lik i delo zaposlenog ...
        Jednog dana će verujem većina njih nešto slično primeniti na nekim svojim samostalnim projektima ...
        Ali kako i sam "nick" govori, kod Gospodina je verovatno sve u "oduzimanju" ...

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •