»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
      Prikazani rezultati od 16 do 26 od ukupno 26

Tema: Rig i bezbednost od nastanka pozara i nestanaka struje

Member
        Na forumu od
        Aug 2016
        Poruka
        981
        Ispravi me ti , posto ja i dalje mislim da ce temp. naglo da skoci do x stepeni , pa da polako opada , kada prekines napajanje.

Moderator Avatar korisnika Vojkan
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        13.566
      3. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X3 720 @ CM Hyper TX3 EVO
        • MoBo: Gigabyte MA770T-UD3P
        • RAM: 2x2 GB Elixir DDR1600
        • VGA: MSI GTX275
        • MON: Belinea 10 19 20
        • HDD: Western Digital WD2500KS
        • OPT: Samsung SH-224DB
        • Case: Chenbro Gaming Bomb, LC Power Arkangel LC8850
        • SND: Altec Lansing 321
        • INET: DSL
      4. znači uređaj koji je isključen će da proizvodi toplotu ni iz čega

Newcomer
        Na forumu od
        Feb 2015
        Poruka
        19
        Pozdrav . Jedno pitanje koje me muci je dali rigu smeta nestabilan napon ?

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        303
        Zbog problema sa naponom mogu da crknu televizori, frižideri, zamrzivači, računari ... Čisto da podsetim u slucaju da ne znaš zašto dolazi do kvara i od koga u tom slucaju možeš da tražiš odštetu.

S. S. ROVČANIN

Napon daleko "probije" dozvoljenih 230 volti (plus minus deset), pa se izmeri i preko 300. Tada "crkavaju" televizori, frižideri, zamrzivači, računari, šporeti...

Kvarovi obično nastaju usled pregrejavanja, iskakanja faze, eksplozija na trafostanicama, pucanja kablova...

- Probleme stvaraju vrućine, jer se uređaji slabije hlade. Zato dolazi do prenapona kod potrošača - kaže Aleksandar Milojković, iz Pogona za upravljanje EDB. - Opterećenje raste zbog klima uređaja, ali i zbog televizora koji se retko gase. Tako će biti dok ne prođe Svetsko prvenstvo, ali i paklene vrućine.

Svetski standardi određuju granice napona. Do 2000. godine to je bilo 220 volti, a sada je za deset više. Ipak, treba uzeti u obzir da je velikom delu naših kablova i trafoa rok trajanja odavno prošao. Mnogi nam koriste oko tri decenije, a sistem je odavno "na krpljenju".

Većina građana štetu plaća iz svojih džepova, ne znajući da "Elektrodistribucija Beograd" nadoknađuje štetu.

- Građani mogu da dođu na šaltere u Ulici prote Mateje i predaju zahtev za nadoknadu štete - kaže Sandra Alagić iz EDB. - Zatim posebna služba koja se bavi ovakvim problemima izlazi na teren i pregleda kvarove na glavnom vodu ili kućnom priključku. Ukoliko se građanima pokvare uređaji, za šta oni nisu odgovorni, procenimo štetu i isplatimo novac kao nadoknadu. Procedura traje nekoliko dana.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd....DB-placa-stetu
        Menjao ASIC : 21.05.2017. u 09:18

Member
        Na forumu od
        Aug 2016
        Poruka
        981
        Citat Citiram korisnika: Vojkan Pogledaj poruku
        znači uređaj koji je isključen će da proizvodi toplotu ni iz čega
        Pa proizvoditi nece, ali posto je do tog momenta kuler skidao deo toplote, a to naglo prekines, ne moze gpu naglo da se ohladi, vec i dalje zraci tu svoju toplotu koja posto nema sta da je odvede treba malo da se poveca, po nekoj mojoj logici.
        E sad naravno veoma je moguce da lose mislim

Moderator Avatar korisnika Vojkan
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        13.566
      9. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X3 720 @ CM Hyper TX3 EVO
        • MoBo: Gigabyte MA770T-UD3P
        • RAM: 2x2 GB Elixir DDR1600
        • VGA: MSI GTX275
        • MON: Belinea 10 19 20
        • HDD: Western Digital WD2500KS
        • OPT: Samsung SH-224DB
        • Case: Chenbro Gaming Bomb, LC Power Arkangel LC8850
        • SND: Altec Lansing 321
      10. Ne može naglo da se ohladi ali ne može ni da se zagreje. Oklen ti energija za to grejanje?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Member Avatar korisnika zhex84
        Na forumu od
        Jun 2014
        Poruka
        305
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 4460
        • MoBo: GA-H97-HD3
        • RAM: Corsair 8GB DDR3 1600Mhz Vengeance
        • VGA: ASUS DirectCU II r9 280x
        • MON: LG 27MP65VQ-P AH-IPS
        • HDD: ssd evo 840 250GB,HDD 320GB
        • Case: codegen
        • LAP: HP DV8000
        • TV: LG 42lb561v
      13. Citat Citiram korisnika: ASIC Pogledaj poruku
        Zbog problema sa naponom mogu da crknu televizori, frižideri, zamrzivači, računari ... Čisto da podsetim u slucaju da ne znaš zašto dolazi do kvara i od koga u tom slucaju možeš da tražiš odštetu.

S. S. ROVČANIN

Napon daleko "probije" dozvoljenih 230 volti (plus minus deset), pa se izmeri i preko 300. Tada "crkavaju" televizori, frižideri, zamrzivači, računari, šporeti...

Kvarovi obično nastaju usled pregrejavanja, iskakanja faze, eksplozija na trafostanicama, pucanja kablova...

- Probleme stvaraju vrućine, jer se uređaji slabije hlade. Zato dolazi do prenapona kod potrošača - kaže Aleksandar Milojković, iz Pogona za upravljanje EDB. - Opterećenje raste zbog klima uređaja, ali i zbog televizora koji se retko gase. Tako će biti dok ne prođe Svetsko prvenstvo, ali i paklene vrućine.

Svetski standardi određuju granice napona. Do 2000. godine to je bilo 220 volti, a sada je za deset više. Ipak, treba uzeti u obzir da je velikom delu naših kablova i trafoa rok trajanja odavno prošao. Mnogi nam koriste oko tri decenije, a sistem je odavno "na krpljenju".

Većina građana štetu plaća iz svojih džepova, ne znajući da "Elektrodistribucija Beograd" nadoknađuje štetu.

- Građani mogu da dođu na šaltere u Ulici prote Mateje i predaju zahtev za nadoknadu štete - kaže Sandra Alagić iz EDB. - Zatim posebna služba koja se bavi ovakvim problemima izlazi na teren i pregleda kvarove na glavnom vodu ili kućnom priključku. Ukoliko se građanima pokvare uređaji, za šta oni nisu odgovorni, procenimo štetu i isplatimo novac kao nadoknadu. Procedura traje nekoliko dana.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd....DB-placa-stetu
        to je teorija...a praksaaaaaa nesto trece....desi se kvar na vodu ....moze i probijanje napona bilo sta....prijavis, oni umedjuvremenu rese problem komisija dodje posle "interventne" ekipe pa ti dokazi....ili kako je prosao jedan poznanik...riknuo je frizider i TV....pa su ih popravljali u EDS-u....sklep boziji...jeste da radi ali kad ti iz frizidera vire zice....ovo je gore od osiguranja....prvo traze sve nacine da ne isplate a ako bas bas moraju...onda traze nacine da se to popravi a ako to ne ide onda tek kes.....
        za velike rudare ali i za bilo koga najbolje je da ima stabilizator napona...i reseno svih muka plus jedan vremenski relej na 2-5min posle glavnih osiguraca(iako je nepotreban ako se poseduje stabilizator ali da on ne rikne bolje).... i onda si "obezbedjen"

Member
        Na forumu od
        Aug 2016
        Poruka
        981
        Citat Citiram korisnika: Vojkan Pogledaj poruku
        Ne može naglo da se ohladi ali ne može ni da se zagreje. Oklen ti energija za to grejanje?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
        Nemam pojma, al mi teorija nije nikad bila jaca strana

Member
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        618
      16. Moja mašina
        • CPU: i7 3770k
        • MoBo: MSI Z77A-G43
        • RAM: HyperX Performance 2x4gb 2400MHz
        • VGA: Intel 4000 :)
        • MON: Dell U2312HM 23'
        • HDD: Samsung 830 120GB & 2 x seagate 2TB sata III 5900rpm
        • OPT: SH-S203B & SH222
        • Case: TT Mambo + Cors TX 650W
        • SND: Audigy 2 ZS, Asus Xonar DS; Logitech G51
        • Ostalo: Sennheiser HDR 170
      17. Citat Citiram korisnika: d.darko Pogledaj poruku
        Nemam pojma, al mi teorija nije nikad bila jaca strana
        Al' bas....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Newcomer
        Na forumu od
        Feb 2015
        Poruka
        19
        Citat Citiram korisnika: zhex84 Pogledaj poruku
        to je teorija...a praksaaaaaa nesto trece....desi se kvar na vodu ....moze i probijanje napona bilo sta....prijavis, oni umedjuvremenu rese problem komisija dodje posle "interventne" ekipe pa ti dokazi....ili kako je prosao jedan poznanik...riknuo je frizider i TV....pa su ih popravljali u EDS-u....sklep boziji...jeste da radi ali kad ti iz frizidera vire zice....ovo je gore od osiguranja....prvo traze sve nacine da ne isplate a ako bas bas moraju...onda traze nacine da se to popravi a ako to ne ide onda tek kes.....
        za velike rudare ali i za bilo koga najbolje je da ima stabilizator napona...i reseno svih muka plus jedan vremenski relej na 2-5min posle glavnih osiguraca(iako je nepotreban ako se poseduje stabilizator ali da on ne rikne bolje).... i onda si "obezbedjen"
        hvala na odgovoru

Newcomer Avatar korisnika blueyu
        Na forumu od
        Sep 2016
        Poruka
        139
        Citat Citiram korisnika: simeonovic Pogledaj poruku
        Kolege,primetio sam da mi je losiji 3g i wifi signal u sobi gde su mi rigovi.Kada sam imao samo dve kartice signal je bio normalan,od kad sam dokupio kartice primetio sam da se konstantno gubi 3g signal,takodje wifi signal je slabiji.Rigovi su udaljeni od kreveta na kome spavam na oko 2 metara,nema ih gde.Brine me to sto bukvalno spavam pored riga,jer sam svestan da zracenje postoji,ali sta je tu je moram ovako dok ih ne premestim.Da li znate koliko rig zraci i da li se jos nekome desavalo da mu se gubi gsm signal?
        Kao i svako drugo strujno kolo i racunari nesto "zrace". Pojam zracenje je posebno postao popularan 1986 kada nas je Cernobil ozracio i od tada se svi plase zracenja, a pogotovo promaje koja ubija i crne macke koja prelazi put i donosi nesrecu. Ako zelis kompletnu zastitu, napravi Faradejev kavez i miran si. "Zraci" nas sve okolo. Mi muskarci pogotovo volimo da drzimo mobilne telefone u dzepovima blizu reproduktivnih organa, ali mobilni je "OK" sto zraci vise nego bilo sta u kuci zajedno. Bazne stanice za mobilnu telefoniju zrace kao lude, ali je to sve za dobrobit covecanstva, facebooka i raznoraznih drugih potrebstina.

Zivimo u takvom svetu da smo okruzeni svakojakim zracenjima, ali resenja nema, sem mozda bega u divljinu gde nema signala na telefonu

Nadam se da ces sada malo lakse da spavas.

Pozdrav...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •