»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
      Prikazani rezultati od 46 do 51 od ukupno 51

Tema: GT 1030

VIP member Avatar korisnika garson
        Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        5.137
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8320, Corsair H50 push-pull, AC MX-2
        • MoBo: Gigabyte GA-970A-UD3P
        • RAM: 2x4GB Crucial Ballistix Tactical Tracer w/ OCZ XTC Rev.2
        • VGA: Gainward GTX570 GS
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Samsung 840 EVO 120GB + WD Red WD10EFRX 1TB
        • OPT: Pioneer 108 @ Vantec ATA to SATA
        • Case: Fractal Design Define R4 Black Window, Corsair HX620
        • SND: ASUS Xonar DS, Microlab B-73
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech G5 Rev.1, SteelSeries S&S, Logitech UltraX Flat Premium, Scythe Kaze Server
      3. Citat Citiram korisnika: peca89 Pogledaj poruku
        Evo 11490 RSD za GIGABYTE GV-N1030D5-2GL kod nas...
        20e tj 30% skuplje nego vani (npr caseking.de).

Member Avatar korisnika Solesoslav
        Na forumu od
        May 2008
        Poruka
        3.476
      5. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X6 1055T
        • MoBo: Gigabyte GA-MA770T-US3
        • RAM: 2x1GB OCZ Reaper 1200MHz
        • VGA: Palit GTS450 1GB Sonic
        • MON: ViewSonic 27"
        • HDD: Kingston V+200 60GB
        • Case: Lian Li PC-7FN@ThermalTake Toughpower XT 775W
        • LAP: Asus N61-JQ + Kingston V200 128GB
        • TV: LG 32LH2000
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech G11
      6. Citat Citiram korisnika: Space Beer Pogledaj poruku
        Pa i u tom testu kad uprosečiš sve rezultate, ispada da su iste, zapravo mislim da je RX 550 2% brža Ono što je problem je što je tu GTX 750 Ti brža oko 15% od njih. Sad gledam RX 550 TH test i tu ona ili egal ili sporija od 260X. Tako da su ove karte ipak lošije nego što sam mislio.

A kome verovati kada su testovi u pitanju? Nikome
        Tesko da se ove dve karte mogu uporediti sa R7 260x/GTX 750 Ti, u najboljem slucaju sa R7 260, a i tada nerealno. RX 460 je tek nekih 30% brzi od R7 260x koji je jednak sa njim po broju shader-a, dok RX 550 treba jos 50% shader-a da stigne po kolicini R7 260. Mada sa druge strane, R7 260 bi trebala biti oko 70% jaca od R7 250(ako je HD7730 verzija u pitanju, a ne HD7750), a obe kartice se nalaze u tom predelu.

Citat Citiram korisnika: garson Pogledaj poruku
        Cena je jedina prednost u odnosu na GT1030 (ne trazi dodatno napajanje). Bilo bi interesantno videti poredjenje u madVRu HD630 vs GT1030.
        Druga stvar, meni bitna (drugima mozda), kako ohladiti taj Pentium G4600 potpuno pasivno a da se ne plati 50e hladnjak.

Ja bih taj Pentium nazvao jako dobrom kupovinom za HTPC, jeftinijom varijantom ali ne boljom od GT1030+neki CPU.
        Pa mislim da na trzistu ne postoje aktuelni pasivni hladnjaci, ali povoljnih starih modela ima itekako na oglasima. Scythe Mugen serija, Cooler Master Z600 i ThermalRight HR-02 svi imaju podrsku za to leziste, a zavrsili bi posao kao od sale, nego meni se ne svidja takvo resenje, previse su glomazni. Mislim da bi bolje bilo uzeti neki Noctua NH-C14, skinuti gornji vent, a donji povezati preko ULNA adaptera gde bi se okretao na nekih 500RPM sto je tise od napajanja ili na nivou case fan-a koji bi u svakom slucaju trebalo imati u polozenom HTPC kucistu. Tim dodatnim ventilatorom dobijas mogucnost montiranja u daleko manjim kucistima, kao i nize temperature ne samo procesora nego i okolnih komponenti, po ceni zaista neprimetnog povecanja buke. Kada uzmemo u obzir da se HTPC uglavnom nalazi blizu TV-a, odnosno na vise m razdaljine od korisnika tezina buke kao kontra-argumenta jos vise opada.

Citat Citiram korisnika: garson Pogledaj poruku
        20e tj 30% skuplje nego vani (npr caseking.de).
        U medjuvremenu pojavila se i jeftinija po ceni od 10630din
        Menjao Solesoslav : 26.05.2017. u 00:51
        lepi kokan za God of War
        Citat Citiram korisnika: lepi kokan Pogledaj poruku
        oba dela za ps2 su težak treš. za ps3 emulator ćeš da se strpiš još godinu dve.

Member Avatar korisnika ivanbass1
        Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        2.817
      8. Moja mašina
        • CPU: i5 4570, LC-CC-120
        • MoBo: Asus B85 Pro Gamer
        • RAM: Mushkin Redline 2x4gb @1600MHz
        • VGA: RX 470 Sapphire Nitro+ 4gb
        • MON: LG 23MP68VQ-P 75Hz
        • HDD: Patriot Ignite 240GB, WD 500GB, Toshiba 500GB
        • OPT: Izbaceno zbog beskorisnosti
        • Case: MS Falcon Chieftec CTG-600-80p
        • SND: Microlab M300, Genius Hs-Gv
        • LAP: Asus K501LX
        • Ostalo: Cm Devastator+Logitech g400s, Sandberg XXXL
      9. Sa LC-CC-120, bez ventilatora, G4560 prolazi prime95 i ne pregreva se.
        Huawei master race!

Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        5.137
      11. Moja mašina
        • Ostalo: Logitech G5 Rev.1, SteelSeries S&S, Logitech UltraX Flat Premium, Scythe Kaze Server
      12. Citat Citiram korisnika: Solesoslav Pogledaj poruku
        Pa mislim da na trzistu ne postoje aktuelni pasivni hladnjaci, ali povoljnih starih modela ima itekako na oglasima. Scythe Mugen serija, Cooler Master Z600 i ThermalRight HR-02 svi imaju podrsku za to leziste, a zavrsili bi posao kao od sale, nego meni se ne svidja takvo resenje, previse su glomazni. Mislim da bi bolje bilo uzeti neki Noctua NH-C14, skinuti gornji vent, a donji povezati preko ULNA adaptera gde bi se okretao na nekih 500RPM sto je tise od napajanja ili na nivou case fan-a koji bi u svakom slucaju trebalo imati u polozenom HTPC kucistu. Tim dodatnim ventilatorom dobijas mogucnost montiranja u daleko manjim kucistima, kao i nize temperature ne samo procesora nego i okolnih komponenti, po ceni zaista neprimetnog povecanja buke. Kada uzmemo u obzir da se HTPC uglavnom nalazi blizu TV-a, odnosno na vise m razdaljine od korisnika tezina buke kao kontra-argumenta jos vise opada.
        Ne mogu da kazem da sam pratio trziste pasivnih hladnjaka za najnovije intel procesore ali kontam da se nesto moze iskopati. Al kao sto sam rekao, ako moze, verovatno nije jeftino. A i kao sto kazes, verovatno je glomazno. 50W deluje malo naspram 95W, ali u realnosti nije to lako ohladiti pasivno, jos ako je u malom kucistu, tek je onda ozbiljan posao u pitanju.
        Ovo sto si naveo je verovatno prihvatljivo za vecinu korisnika HTPC racunara. Ali ne i za mene (ne pitaj sto ). U mom slucaju HTPC kuciste ne sme imati ni jedan ventilator. Zato jurim GT1030 sa sto vecim hladnjakom, da zamenim (takodje pasivno hladjen) GT730.
        Kontam da sa GT1030 naspram GT730, madvr moze da se podesi sa jos naprednijim setovanjima.
        Menjao garson : 26.05.2017. u 00:50

Member Avatar korisnika Solesoslav
        Na forumu od
        May 2008
        Poruka
        3.476
      14. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X6 1055T
        • MoBo: Gigabyte GA-MA770T-US3
        • RAM: 2x1GB OCZ Reaper 1200MHz
        • VGA: Palit GTS450 1GB Sonic
        • MON: ViewSonic 27"
        • HDD: Kingston V+200 60GB
        • Case: Lian Li PC-7FN@ThermalTake Toughpower XT 775W
        • LAP: Asus N61-JQ + Kingston V200 128GB
        • TV: LG 32LH2000
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech G11
      15. Citat Citiram korisnika: garson Pogledaj poruku
        Ne mogu da kazem da sam pratio trziste pasivnih hladnjaka za najnovije intel procesore ali kontam da se nesto moze iskopati. Al kao sto sam rekao, ako moze, verovatno nije jeftino. A i kao sto kazes, verovatno je glomazno. 50W deluje malo naspram 95W, ali u realnosti nije to lako ohladiti pasivno, jos ako je u malom kucistu, tek je onda ozbiljan posao u pitanju.
        Ovo sto si naveo je verovatno prihvatljivo za vecinu korisnika HTPC racunara. Ali ne i za mene (ne pitaj sto ). U mom slucaju HTPC kuciste ne sme imati ni jedan ventilator. Zato jurim GT1030 sa sto vecim hladnjakom, da zamenim (takodje pasivno hladjen) GT730.
        Kontam da sa GT1030 naspram GT730, madvr moze da se podesi sa jos naprednijim setovanjima.
        Mnogo je losa ideja imati vise pasivnih komponenti, posebno u uspravnom kucistu, jer su pasivni hladnjaci na procesorima dizajnirani tako da omoguce toplom vazduhu da ide na gore, dalje od hladnjaka, a kada je kuciste polozeno to se ne desava. Samo stavi ruku na gornju stranu kucista i osetices da je vrelo cak i ako ti racunar stoji u idle. U svakom slucaju zelim ti srecu sa tvojim set-upom.

Kako ne bi bio samo negativan, probacu da ti dam savet za setup. Sto se tice graficke, da sam na tvom mestu, uzeo bih neku karticu full visine sa aktivnim hladjenjem, ali sa single slot konektorima(znaci da su svi konektori za sliku u sirini jednog slota). To bi mi omogucilo da na nju namontiram neki glomazan aftermarket GPU hladnjak kome bi skinuo ventilatore. Na pamet mi padaju Artic Cooling Accelero Twin Turbo ili Extreme, Prolimatech MK-13, Thermalright HR-03 ili Shaman. Takodje imas skroz pasivne hladnjake za graficke kao sto su Artic Cooling Accelero S1 ili S2. Po mogucstvu bi tu graficku namontirao na PCI-E extender tako da stoji paralelno sa vertikalom, sa hladnjakom uperenim na gore.

Sto se CPU-a tice, ukoliko ti je polozeno kuciste, hladnjaci koji stoje paralelno sa maticnom kao sto su Noctua NH-C12p, NH-C14, NH-C14s ili Cooler Master V10 i Prolimatech Genesis bi ti bili najbolji, a ako je uspravno onda bilo koji dual tower hladnjak kao Noctua NH-D14 bi zavrsio posao. ivanbass1 kaze da single tower hladnjak kao sto je LC Power LC-CC-120 moze da pasivno ohladi Pentium G4560, doduse ne znamo da li je to u uspravnom kucistu koje ima bar 1 exit vent.

U sustini ovo o cemu pisem je vec mnogo off topic, ako si zaista ozbiljan po pitanju pravljenja skroz pasivne konfiguracije napravi temu o tome i posalji mi PM, rado bi se raspisao o tome.
        lepi kokan za God of War
        Citat Citiram korisnika: lepi kokan Pogledaj poruku
        oba dela za ps2 su težak treš. za ps3 emulator ćeš da se strpiš još godinu dve.

Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        5.137
      17. Moja mašina
      18. Citat Citiram korisnika: Solesoslav Pogledaj poruku
        Mnogo je losa ideja imati vise pasivnih komponenti, posebno u uspravnom kucistu, jer su pasivni hladnjaci na procesorima dizajnirani tako da omoguce toplom vazduhu da ide na gore, dalje od hladnjaka, a kada je kuciste polozeno to se ne desava. Samo stavi ruku na gornju stranu kucista i osetices da je vrelo cak i ako ti racunar stoji u idle. U svakom slucaju zelim ti srecu sa tvojim set-upom.

Kako ne bi bio samo negativan, probacu da ti dam savet za setup. Sto se tice graficke, da sam na tvom mestu, uzeo bih neku karticu full visine sa aktivnim hladjenjem, ali sa single slot konektorima(znaci da su svi konektori za sliku u sirini jednog slota). To bi mi omogucilo da na nju namontiram neki glomazan aftermarket GPU hladnjak kome bi skinuo ventilatore. Na pamet mi padaju Artic Cooling Accelero Twin Turbo ili Extreme, Prolimatech MK-13, Thermalright HR-03 ili Shaman. Takodje imas skroz pasivne hladnjake za graficke kao sto su Artic Cooling Accelero S1 ili S2. Po mogucstvu bi tu graficku namontirao na PCI-E extender tako da stoji paralelno sa vertikalom, sa hladnjakom uperenim na gore.

Sto se CPU-a tice, ukoliko ti je polozeno kuciste, hladnjaci koji stoje paralelno sa maticnom kao sto su Noctua NH-C12p, NH-C14, NH-C14s ili Cooler Master V10 i Prolimatech Genesis bi ti bili najbolji, a ako je uspravno onda bilo koji dual tower hladnjak kao Noctua NH-D14 bi zavrsio posao. ivanbass1 kaze da single tower hladnjak kao sto je LC Power LC-CC-120 moze da pasivno ohladi Pentium G4560, doduse ne znamo da li je to u uspravnom kucistu koje ima bar 1 exit vent.

U sustini ovo o cemu pisem je vec mnogo off topic, ako si zaista ozbiljan po pitanju pravljenja skroz pasivne konfiguracije napravi temu o tome i posalji mi PM, rado bi se raspisao o tome.
        Hvala na savetima, ali moja greska, nisam naglasio da ja takav setup posedujem, mislim od 2012. godine. Bilo je tu nekih izmena, ali konfiguracija je potpuno pasivna i bez pokretnih delova (ako ne racunam DVD rezac koji koristim iskljucivo za EAC ripovanje). Mislim da je grafika sa kojom sam poceo taj setup bila Asus GT210 pasivna, posle sam imao Asus GT520, pa GT730, sve pasivne naravno. Dosao red na GT1030.
        Kuciste je polozeno, Lian Li PC-C37. Nisam imam problema sa setup-om evo vec 5 godina.

Mozemo otvoriti novi topic, meni je HTPC jako zanimljiva tema.
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	lian_li_pc_c37b_pc_c37_htpc_chassis_black_1124739.jpg‎ 
Views:	21 
Size:	20,6 KB 
ID:	229776  
        Menjao garson : 26.05.2017. u 01:56

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke