Šta je novo?

Problem sa instalaciojom licenciranog W7 na novom desktop-u

Francesko

Cenjen
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruke
45
Poena
160
Pozdrav ljudi, treba mi vaša pomoć

Naime, u pitanju je nov desktop računar sa MSI MS-7996 pločom.

Situacija je sledeća, kupljen je "legalni" W7 Pro SP1 koji izgleda na sledeći način link

U pitanju je disk iz 2011, iste boje i ista nalepnica. Došao je nekako do mene iz Češke, mada to nije ni bitno.

Elem, prilikom instalacije preko CD-a kada dodje do procenata na drugom koraku neće da mrdne od 0%. Kasnije normalno izbacuje error da možda neki fajlovi fale i sl. Probao sam mnogo puta i svaki put se ista stvar dešava.

Hteo sam da probam na drugi način da skinem noviji ISO po uputstvima iz ove teme: link

Skinuo sam isto W7 PRO noviji, stavio ga na butabilni USB (odradio sve preko rufus-a) i situacija je sledeća: kada dođem do koraka istall now odmah mi izbacuje load driver grešku (prva slika na sledećem linku).

Sumo sumarum, ne mogu da instaliram W7 nikako. Sve sam probao i menjanje stick-a u različite slotove, i otkačinjanje CD ROM-a, i probao da napravim butabilni stick preko MSI Smart Tool-a i ništa nije htelo. Prilikom instalacije HDD je vidljiv.

Na kompjuteru imam 3 USB 3.0 porta i 5 2.0 porta.

Gde sam pogrešio?

I da li postoji opcija da instaliram W10 na ovom kompjuteru i da ga registrujem sa ovim ključem koji sam dobio uz ovu verziju windowsa?

Sve ove zavrzlame se dešavaju zbog mogućnosti eventualne kontrole softvera u firmi, tako da ako neko zna kako mogu neku kombinaciju da napravim ne bi bilo loše da mi da savet.
I u slučaju da dođe do kontrole, da li sam ja pokriven sa W7 nalepnicom i pričom da mi je uradio automatski update na W10?
 
Poslednja izmena:
Misliš na H110M? Verovatno je uključen UEFI i Secure Boot. Što se tiče Win 10 priče, neki su rekli da i dalje prolaze Win 7 ključevi, a kako će inspekcija da reaguje ne znam. To neko ko ima iskustva s tim treba da ti kaže.
Dakle isključi te opcije u BIOS ili instaliraj Win 10 (koji ti je generalno bolja opcija zbog podrške).
 
Jeste u pravu si H110m PRO-D je verzija ploče.

A što se tiče UEFI-ja, nemam opciju da ga isključim već mogu da odaberem samo UEFI ili LEGACI+UEFI
Secure boot opciju nemam...
Legacy USB support probao sam na AUTO i opet neće.
Opcija za instalaciju W7 je enabled (W7 support ili šta već).

U pitanju je verzija BIOS-a E7996, Ovako izgleda
 
Da, legacy izaberi pa probaj preko diska da instaliraš, a Secure Boot je negde u Security verovatno (možda i nije default uključen), zaboravio sam gde je tačno u MSI pločama.
 
Izabrao sam Legacy.

Security Device support je bilo disabled i sada sam ga stavio na enabled ali opet neće.

Secure Boot u ovoj verziji BIOS-a NEMA, jednostavno nema, sve sam pretražio. I ručno i preko google-a i opet nisam našao...
 
Probaj napraviti USB stick preko rufus-a, tj. da napravi za oba slučaja, UEFI i Legacy.

Ako ni to ne ide, onda izvadi HDD, spoji sa drugim računarom i na njega (izvađeni HDD) nabaci instalaciju uz pomoć WiNTSetup. Potom ga vrati nazad.
 
Poslednja izmena:
Čitaj moj post pa mi daj odgovor.
USB je napravljen preko rufusa.
 
Aha, pročitao sam u glavi samo za MSI Smart tool. :D

Ali imaš drugi savet. Editovao sam poruku. ;)

Ali prvo da prođe MSI Smart tool i sličan alat (zbog drajvera) ako želiš, pa onda WinNTSetup.

http://www.msfn.org/board/topic/149612-winntsetup-v3874/

Još nešto, ako uspeš instalirati W7, onda windows update neće raditi i slobodno zaboravi na njega.

Samo check-iraj "Check for updates but let choose whether to download or install them".

Potom, skineš Simplix package i miran si. To radi svakog meseca i to je to.

Prva instalacija Simplix-a, zbog ogromnog broja zakrpa, biće duga.
 
Poslednja izmena:
Svaki UEFI ima Secure Boot. Probja da instaliraš UEFI Win 10 sa kljulčem od Win 7.
 
USB stick ubaci obavezno​ u usb2 port. Ako je u usb3, setup ne vidi stick jer nema usb3 drivere.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Digao sam ruke od instalacije 7-ice.
Dal je ovo ili ono, smucilo mi se...
Elem odradio sam instalaciju 10-ke sa kljucem od 7-ice i sve je proslo ok.
Prihvatio je kljuc od sedmice prilikom instalacije OS-a (mada ruku na srce nije bio povezan na net tako da nije mogao da proveri da li je kljuc pravi).
Nakon toga aktivirao sam ga preko system settings-activation i rucno uneo kljuc i tu mi ga je prihvatio.
Mislim da sam se ovim pokrio, jedino ne znam da li mogu nekako preko mikrosoftovog sajta da proverim da li je kluc u upotrebi...

Hvala svima na pomoci mozda cu nekada u buducnosti ako bude trebalo da reinstaliram sedmicu kada budem imao vise vremena i zivaca oko akanja...
 
Sve ove zavrzlame se dešavaju zbog mogućnosti eventualne kontrole softvera u firmi, tako da ako neko zna kako mogu neku kombinaciju da napravim ne bi bilo loše da mi da savet.
I u slučaju da dođe do kontrole, da li sam ja pokriven sa W7 nalepnicom i pričom da mi je uradio automatski update na W10?

Pogledaj po forumu, pisano je sta je potrebno za legalan Windows za firmu, ako se dobro secam mislim da ti treba papir da si ga kupio odnosno da si platio porez.
Ako gresim izvinjavam se unapred.
 
Digao sam ruke od instalacije 7-ice.
Dal je ovo ili ono, smucilo mi se...
Elem odradio sam instalaciju 10-ke sa kljucem od 7-ice i sve je proslo ok.
Prihvatio je kljuc od sedmice prilikom instalacije OS-a (mada ruku na srce nije bio povezan na net tako da nije mogao da proveri da li je kljuc pravi).
Nakon toga aktivirao sam ga preko system settings-activation i rucno uneo kljuc i tu mi ga je prihvatio.
Mislim da sam se ovim pokrio, jedino ne znam da li mogu nekako preko mikrosoftovog sajta da proverim da li je kluc u upotrebi...

Hvala svima na pomoci mozda cu nekada u buducnosti ako bude trebalo da reinstaliram sedmicu kada budem imao vise vremena i zivaca oko akanja...

Ako je prošlo, što se Microsoft tiče to je legalan ključ. Sledeći put ako Win10 instaliraš na taj računar ne unosi ključ, sam će se aktivirati, jer Microsoft serveri vezuju ključ za matičnu ploču.
 
Nazad
Vrh Dno