Šta je novo?

Preporuka za zvucnu karticu

Hesperus

Poštovan
Učlanjen(a)
22.04.2016
Poruke
38
Poena
59
Pozdrav svima!
Interesuje me izbor zvucne do 100e na sistemu Asus hero 8/Advance acoustic map105/ mission 700. I da li ima smisla uzimati zvucnu za slusanje uglavnom mp3 formata (da budem iskren prema sebi).
Hvala!



Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Možda je bolje da odeš na DAC. Što se zvučne kartice tiče (po meni) išlo bi ovako

neki optimum, ne bacanje para

- Asus Xonar DX
- Sound Blaster X-Fi (još bolje ako nađeš Titanium)
- Audigy ZS 2

Ja sam imao prvo ZS 2. Mnogo velika razlika u zvuku u odnosu na integrisanu zvučnu. Bolje zvuči od Asus Xonar DG . Zatim sa prešao na X-Fi Titanium. Razlika je prilično osetna u odnosu na ZS, uz kopirana podešavanja sa interneta - Danijelovi drajveri. Za DX sam čuo da je tu nekgde kao X-Fi Titanium. Nisam hteo da je kupim, jer je dosta velika razlika u ceni. Sada skupljam pare za DAC SMSL M6. Inače imamo sličnu priču HI FI priču. Ove zvučene i nema više da se kupe nove, osim DX koja je bezobrazno skupa oko 8.000,00 dinara. Sve ove zvučene rade provereno na Win 10

Ovde bi mogao da dodam i ESI Prodigy 7.1 HiFi za koju sam čitao da je mnog dobra, ali sve zavisi sa kojim slotovima raspolažeš
 
Vlado, hvala na detaljnom odgovoru! Znaci, da jurim polovnu X-Fi Titanium.
Takodje, zeza me potenciometar na pojacalu, ima li jednostavnog resenja?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Na KP-u se trenutno može naći i Audioquest Dragonfly V1.2.

I gledaj da ono što možeš nabaviš u lossless formatima, to barem danas nije neki problem. A zvučna/DAC definitivno vrede i ako se sluša MP3 (nadam se da je makar 192-320kbps).
 
Apsolutno. Nista manje od 320kbps. Hvala, Pejo! ( kao i uvek :)

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Nema na čemu.:) Polovna Xonar DX se može kupiti za 40-50e što ti je super opcija.
 
50e je pljačka za polovnu dx. 30 maksimalno.
Uzmi u obzir i ds, po meni zvuči bolje a ima izmenjiv opamp soket.

Za malo više para imaš odličan fx audio dac-x6 (50ak evra). Step up ti je smsl m6. Iznad toga smsl m8.
Nadalje kreće nepotrebno isprđivanje.
 
Nema na čemu.:) Polovna Xonar DX se može kupiti za 40-50e što ti je super opcija.

Ovo je tačno, ali i nije baš super. Kada sam je ja ganjao , jedna na našem forumu je prodata za 4.000,00 dinara. Posle ispod 40€ nisam našao. Ova X-Fi Titanium može da se nađe 3000-4000 dinara.


50e je pljačka za polovnu dx. 30 maksimalno.
Uzmi u obzir i ds, po meni zvuči bolje a ima izmenjiv opamp soket.

Za malo više para imaš odličan fx audio dac-x6 (50ak evra). Step up ti je smsl m6. Iznad toga smsl m8.
Nadalje kreće nepotrebno isprđivanje.


Slažem se sa Kokanom. Nemoj da žuriš pre svega. Ili da nađeš po dobroj ceni X-Fi (Ti), ili da za 50€ kupiš nov FX Audio dac-x6, preko Alija. Sve ovo što sam napisao ja, a i ostali je kupvina vremena do SMSL M6 ili M8.

Imaš ovde dobru temu o tome

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?392915-Preporuka-za-solidnu-gaming-zvu%C4%8Dnu-karticu

U vezi kartice Xonar DS. Da li je neko probao OP275. Ima je na Vidikovcu, Vremeplov. Cena 320,00 dinara za komad. Kako zvuči u odnosu na original ?

Modovanje

X-Fi može mnogo dobro da se moduje, ali je i dosta skupo. Da li je neko imao priliku da čuje ovaj mod ?

https://www.head-fi.org/f/threads/almis-x-fi-mod-hotrodding-sound-blaster-x-fi-models.589078/

@Hesperus popuni "moja mašina"
 
ESI (Audiotrak) Prodigy 7.1 HiFi, imam, svira, rastura, Boga ne moli. :,,: :Klanjanje Isto možeš Prodigy HD2 Gold, nešto od Terratec, Auzentech...
 
X-fi mod sam lično radio, donosi izvanredne rezultate ali zahteva filigransku veštinu lemljenja.

Što se opampa tiče, isključivo lm4562 i njegove novije inkarnacije.
 
X-fi mod sam lično radio, donosi izvanredne rezultate ali zahteva filigransku veštinu lemljenja.

Što se opampa tiče, isključivo lm4562 i njegove novije inkarnacije.

Neki od ovih što sam naveo ili nešto drugo ?
 
Nisam menjao kondenzatore osim glavnog za napajanje (x-fi 0460) i glavnog stereo opampa soic8. Ništa specijalno.
Inače lik je veoma detaljno i lepo objasnio sve što treba da se zna.
 
Nazad
Vrh Dno