Šta je novo?

Čišćenje kućišta auto kompresorom 12v

u572

Cenjen
Učlanjen(a)
20.11.2010
Poruke
148
Poena
170
Imam Haf 932 kućište koje mnogo skuplja prašinu i sa kojim muku mučim kad treba da se čisti. Već neko vreme se razmišljam o kupovini auto kompresora na 12v za tu namenu i nekog jeftinog adaptera sa 220v na 12v kako bih mogao da koristim kompresor u kući. Moja jedina nedoumica je da li dotični kompresor ima dovoljnu jačinu da dobro izduva prašinu iz kućišta ili je ova zamisao samo bacanje para. Kompresor ima pritisak od 18 bara i kapacitet od 13ml/min.
P.S. Svaki savet je dobrodošao
 
Da li govoris o kompresoru za naduvavanje guma (el pumpa) ili bas prenosnom kompresoru u vidu kofera ???
 
Nisam radio ciscenje kompresorom, samo sa usisvacem. Kolega mi je rekao da to radi, ali da zaglavi ventilatore srafcigetom i da super funkcionise.
 
kupis konzervicu vazduha, i 2 puta godisnje cistis nema potrebe za vise, pricam ti iz iskustva posedujem 2x haf 932 od kako su se pojavila
 
Mislio sam na ovako nesto:
HgetImage4List.ashx.jpg

P.S. Da li je komprimovani vazduh u konzervi dovoljno jak da ocisti prasinu iz kulera za cpu i iz graficke?
 
Poslednja izmena:
To sa slike ne moze da duva prasinu. Taj kompresor pravi veliki pritisak, ali ima jako mali kapacitet. On gumu za bicikl, koja je mizerne zapremine duva par minuta.
Onaj za duvanje duseka moze da posluzi, takodje su na 12v, mozda ima i na 220v
 
Mislio sam na ovako nesto:
Pogledajte prilog 229299

P.S. Da li je komprimovani vazduh u konzervi dovoljno jak da ocisti prasinu iz kulera za cpu i iz graficke?
To nije pravi kompresor, on samo pucka po malo vazduh i tako duva gumu.
Kupi taj konprivani vazduh u boci on sve može da izduva ali je skupa boca, mislim oko 500din.

Najmanji kompresor koji može da duva je onaj u kofercetu, on je par hiljada dinara.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izvade se samo peraja sa osovinicom iz ventilatora, pa se to stavi na bušilicu sa što većim brojem obrtaja. Ja sam uzeo ventilator sa Intel box kulera i stavio na Dremela. Pomera sve u sobi :)
Naravno, treba voditi računa za koji smer je napravljen ventilator, ako bušilica ne može da menja smer.
 
Izvade se samo peraja sa osovinicom iz ventilatora, pa se to stavi na bušilicu sa što većim brojem obrtaja. Ja sam uzeo ventilator sa Intel box kulera i stavio na Dremela. Pomera sve u sobi :)
Naravno, treba voditi računa za koji smer je napravljen ventilator, ako bušilica ne može da menja smer.

Ha, dobra ideja. Staviću kada dodjem kuci na dremel ventilator sa AMD kulera, baš da vidimo koji tim jače duva :D
 
Poslednja izmena:
Moze da posluzi i rucna pumpa za biciklu ili za loptu.Ocisti lepo...i moze da se koristi stalno...
 
Bacanje para ne moze ni mrava da oduva bolje kupi neki kineski kompresor,treba ti minimum 2-3 bara pritiska.
Jel neko od vas uopste ima ovo il eto cisto nesto da napisete, videli smo na slici pa da malo lupamo.
Ovo je prvo odlicna stvar za duvanje guma, bez problema sa njim sam naduvao skroz izduvanu gumu na kolima i to brzo, za bajs naduva za 5 sec. malopre doduvao gumu sa njime.
Jedina mana je sto se dere kao magarac pod rucnom ali odlicno zavrsava posao.
 
Prvo, ni slucajno nemoj da izduvas kuciste unutra - dvoriste, terasa i sl. Drugo, bolje kupi neki dobar fen pa ces imati multiprakticnost. Ja imam pravi kompresor i da, to odlicno radi ali on se ne koristi samo za ciscenje racunara.
 
Ma samo usisivačem usisaš, nema potrebe da baš svaku trunku prašine skloniš. Najbolje kupi ili napravi filtere za prašinu, njih usisaš jednom u mesec, dva i to je to.
 
Ne bacaj pare na taj mali kompresor. To al bas nista ne vredi za to sto ti hoces. Treba ti kompresor koji pravi konstantno bar 5 Bar-a sa rezeorvarom da posteno ocistis racunar. Mozes i taj mali ali ti treba rezeorvar od bar 50l da naduva i onda mozes da duvas minut max. Samo ces se sa tom igrackom nacekati na naduva 5 bara 50L :)
 
Mislio sam na ovako nesto:
Pogledajte prilog 229299

P.S. Da li je komprimovani vazduh u konzervi dovoljno jak da ocisti prasinu iz kulera za cpu i iz graficke?

Nije.
Imam takvu pumpu i posto je mala a treba da nabije veliki pritisak na auto gumama,ima jako mali protok vazduha,kao sto rece dlalic.

Ako kupujes vazduh u boci (sprej),vecina ima neku tecnost u sebi,obrati paznju na to.
 
Izvade se samo peraja sa osovinicom iz ventilatora, pa se to stavi na bušilicu sa što većim brojem obrtaja. Ja sam uzeo ventilator sa Intel box kulera i stavio na Dremela. Pomera sve u sobi :)
Naravno, treba voditi računa za koji smer je napravljen ventilator, ako bušilica ne može da menja smer.

I onda se peraja ventilatora jednog dana otkinu zbog prevelikog broja obrtaja i pokrše ti sve u kućištu...

A i kako zavući svud tu skalameriju?
 
Jel neko od vas uopste ima ovo il eto cisto nesto da napisete, videli smo na slici pa da malo lupamo.
Ovo je prvo odlicna stvar za duvanje guma, bez problema sa njim sam naduvao skroz izduvanu gumu na kolima i to brzo, za bajs naduva za 5 sec. malopre doduvao gumu sa njime.
Jedina mana je sto se dere kao magarac pod rucnom ali odlicno zavrsava posao.
Imam ja zato i kazem, nije potrebno samo oduvati prasinu ona se malo i zalepi vremenom pa je potrebno vise snage(pritiska-bara),kakvi fenovi i slicno.(moze ali za dnevnu prasinu)
 
Ovde ocigledno niko nije video one polu-profi fenove od 2500-3000W, radi odlicno. Inace ona sitna prasina sto se zalepi - tu ni kompresor ne pomaze, tu mora cetka.
 
I onda se peraja ventilatora jednog dana otkinu zbog prevelikog broja obrtaja i pokrše ti sve u kućištu...

A i kako zavući svud tu skalameriju?
:) Nema teorije da se bilo šta otkine :)
Inače, nisam ja ovo smislio. Video sam na Banggoodu ventilatorče koje se kači na Dremela. Kupio, ali to je sićišno (prva slika) DSC_0180.JPG i ništa ne duva kako sam očekivao. Zato sam tražio veći ventilator. Isprobao sam nekoliko ventilatora sa raznih 486-ica, ali svi se oni vrte na levo i ne mogu da rade sa Dremelom. Onda sam našao ventilator sam s775 box coolera (slika 2) DSC_0181.JPG. Sa nijim jedva držim mašinu u ruci, jer me gura unazad :) Naravno da nema šanse da se bilo šta polomi. Možda crkne motor, ali se nadam da su ga napravili kako valja. DSC_0182.JPG
 
Vidim ja da od te moje rabote nema nista, a bas sam se ozario kad sam pomislio da cu moci za malo para, lako i brzo da ocistim kuciste, ali lako, brzo i za malo para ne ide u jednoj recenici :D Za sad ce sprej da zavrsi posao.
 
Pa kako izduvas rebra na hladnjaku sa tom skalamerijom?

Bilo bi dobro kad bi mogao da se nakalemi neki mali levak sa dugackim tankim crevom...
 
I ja sam mogao za 70-80e da dodam ram memoriju ili slicno ali sam dao za kompresor i ne kajem se.Pored compa izduvam i usisivac zeni nadujem neku gumu,dodam vazduh u bacvi za hidrofor itd.

Uz njega se dobija pistolj koji prilazi svuda.
 
I ja sam mogao za 70-80e da dodam ram memoriju ili slicno ali sam dao za kompresor i ne kajem se.Pored compa izduvam i usisivac zeni nadujem neku gumu,dodam vazduh u bacvi za hidrofor itd.

Uz njega se dobija pistolj koji prilazi svuda.
Koji kompresor? Link, oznaka?
 
I ja sam mogao za 70-80e da dodam ram memoriju ili slicno ali sam dao za kompresor i ne kajem se.Pored compa izduvam i usisivac zeni nadujem neku gumu,dodam vazduh u bacvi za hidrofor itd.

Uz njega se dobija pistolj koji prilazi svuda.

Nemamo svi mesta za kompresor. Nije cak stvar ni u parama.
 
Koji kompresor? Link, oznaka?
Doneo mi rodjak iz CH placen 80 Chf,nemam link kineski je neki Ok se zove valjda :D kao i vecina na trzistu.
Bacvica je 20 litara cini mi se.

Razumem u stanu je malo teze, jedino ko ima podrum.
 
Poslednja izmena:
Meni posao zavrsava Philips fen koji ima opciju da duva hladan vazduh.

Za ciscenje hladnjaka cetkica za zube/stapic za usi.
Filtere i spoljasnost cistim nekim mini-usisivacem koji ima cetkicu, mada moze i krpom obicnom da se ocisti.
 
Spajalica za papir koju rasiris po duzini i sa njom cistis rebra coolera, to radim na cm hyper tx3 jos je lakse za fabricke kulere, za ventilatore koje odvojis tj skines i manje pristupacna mjesta stapici za usi, ram memoriju izvadis i usisas slotove, dzekove na ram memoriji obrises gumicom za brisanje da imaju bolji kontakt, provjeris slotove da li neki nema lufta, izvadis graficku i sve ostale kartice koje imas i njih na isti nacin sredis ako imaju aktivno hladjenje. Sve smece koje prethodno napravis usisas. Posebno vodi racuna o napajanju i cisti ga koliko ti oblik dozvoljava.
 
Nazad
Vrh Dno