Šta je novo?

Čišćenje kućišta auto kompresorom 12v

@acep i svim ostalim članovima sa kompresorima. Ko ima kompresor i izduvava sa njim računar, treba da ugradi i vazdušni filter. To je deo koji razdvaja vazduh i vodu. Ovaj filter može da se nađe od 500 dinara pa na više. Ja sam kupio za 700 dinara u WH sa manometrom. Gledao sam sada na njihom saju i nije prikazan ali u radnji ih ima sigurno. Ovako izgleda

Slika kompresor.JPG

Uz ovaj deo, sa kompresorom može i da se farba (kada kupiš i odgovarajući poštolj za farbanje :))


Ja sam raszmisljao i jos uvek pomisljam da uzmem neki "kofer kompresor" http://www.kupujemprodajem.com/Komp...inhell-41231445-oglas.htm?filter_id=124412973 samo mi za povremeno koristenje nekako mnogo dati 85-90e.
Da li oni imaju neku bocu u koju nabijaju vazduh i da li dobro duvaju?

Mi imamo na poslu te kofer kompresore i mogu da kažem da za tu cenu i nisu baš nešto. Nemaju bocu, samo motor koji direktno pumpa vazduh. Prednost je jedino što su mali.

Moja preporuka je kupovina polovnog brendiranog kompresora (50-60€). Samo obavezno posle kupovine zameniti ulje.
 
@vladat1 dobra stvar, ja pre svakog izduvavanja odvijem cep na dnu bacve da izduva vodu (kondezaciju) nekoliko puta kad sabije pritisak.
Ali definitivno cu kupiti i filter.

Moja preporuka svima nemojte gledati te kompresore za pumpanje guma,bolje kupiti pravi komresor sa bacvicom pa makar i polovan.
 
Ja koristim ovu pumpu za naduvavanje, jedino što sam dodao ovo crevo istog promera kao izlaz pumpe.
Probao i one nastavke da stavim na kraj misleći da će jače da duva ali se ispostavilo da tako slabije duva.
Uglavnom sa ovim crevom solidno može da očisti, naravno u kombinaciji sa četkicom.
20170521_162149_HDR.jpg 20170521_162225_HDR.jpg 20170521_162305_HDR.jpg
 
Setio sam se ovoga, i naravno na YouTube-u ima gomila tutorijala za pravljenje slicnih stvari :)



Kontam i da bi najzgodnije bilo modifikovati rucnu prskalicu od dve litre...

92601.jpg
 
Pa neces ga koristiti 24/7 pa da ti smeta ako je bucan, kad odnesem kod komsije na kompresor da ocistim jedva se cujemo on i ja preko kompresora.
 
Nije bučan, nego se dere kao konj, iz sve snage ...
 
Moj usisivač ima mogućnost da mu se cev montira pozadi na otvoru gde izduvava vazduh.
Meni tako završava posao, samo gurnem dršku od četkice u kuler i to je to.
 
Kompresorom, onim malim na 12v za auto ne moze nista da se ocisti. Moze da posluzi za prvu pomoc, ali bez cetke nista. Ja bolje ocistim kulere i racunar cetkom i usisivacem ( 2000w 4 brzine) i uvek stavim na 4-tu brzinu. Jos nisam proveravao sa kompresorom (nesto da vredi, ne ovi prdavci), a planiram da uzmem 1.
 
Nazad
Vrh Dno