Šta je novo?

Ugašen ExtraTorrent

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jasno je to odavno , malo je bezvezno porediti bankarski sektor Srbije i Nemacke...
Cak i dok smo bili u Jugi pa je normalno Nemacka bila pojam za nas a kamoli sada.
Tapatalk Classic for WP
 
@Duke, pa ovo sto ti nude je vrhunski...
Sta ti je Svabija covece.
 
Zasto mislis da bacaju pare? Sta znaci bacanje para? Ide po ulici i baca ih ili kupuje nesto sto zeli da uziva trenutno/trajno u tome a po tebi je to glupost?

Sin ima prijatelja,koji radi neki obican lager posao i to slabije placen.
Decko ima oko (zaboravih tacnu cifru) 1000 original pakovanje filmova i igara... racunaj da je najeftinije sto sam video oko 20e...
Takodje ima BR player,4k TV,PS3,4,Pro,Xbox,neke profi foto aparate itd itd i neki projektor placen 1600e koji je doneo da probamo i od tada stoji ovde u fazonu neka ga na cijoj kutiji sa sve projektorom ja drzim noge kada sam za kompom jer je ispod komp stola... znaci imam drzac za noge od 1600e...

Kupili mu mama i tata? - Ne,vec sve mozes kupiti na rate bez kamate i skoro da ne osetis...
Uzmes kredu za stan - 1,99% kamata
Kreda za auto - 6% kamata u proseku
Tehnika do 30 rata - nema kamate
Sve sto ti treba je da radis negde...

A svabe poznate da paze na stvari pa kasnije kada dojadi prodaju po dobroj ceni (mozes videti jake cene polovnjaka na ebay i sl)

Evo sta meni banka nudi ako hocu auto od 10k evra nakon 3 god kod njih:

Pogledajte prilog 229406

Ako radis i ti i zena,ne osetis auto...

Nadam se da je sada malo jasnije...

Super sve što si ovo pomenuo jer je ovo u stvar bio mat u jednom potezu. A sad se vrati na temu i gde mi živimo i dobijaš šah-mat. Kada zadovoljiš SVE svoje krupne potrebe onda naravno da nije problem da ispunjavaš svoje male kapriciozne ćefove kao što je 1000 (hiljadu) ORIGINAL igara i slične nebuloze. U zemlji Srbiji gde ljudi nemaju dovoljno ni da se prehrane a kamoli da razmišlaju o kupovini stana na kredit (nepostojanje stalnog posla - nemogućnost uzimanja kredita) ili novih kola mi treba da se odreknemo života van posla, što je u našem slučaju najjeftinija zabava, muzika, filmovi, serija.

Inače, postoje mnogo bolji načini da se potroše pare nego da se kupuju materijalni predmeti. Ali to nije tema. I u svetu materijalista biću spaljen na lomači....
 
Mnogi od vas žive u zabludi da je "tamo" zdravo društvo, i da teče med i mleko. Najrelanije bih rekao, da smradova ima svuda na planeti zemlji. Pitanje samo u kojoj meri, i koliko im institucije rade dobro. Građanima naše zemlje se usađuje, preko raznih medija, da smo mi loši, da smo za nešto krivi, da je ovde najgore a da je svuda super. To bombardovanje informacija traje godinama. Shodno tome većina naših ljudi se tako i ponaša. Hoće EU plate, a baca paririće i pljuje po ulici. Takođe se kopira nasilno i nekultutno ponašanje koje može da se vidi u raznim reality emisijama. Imam ipak nešto što me svaki put iznenadi. Kao da nam je to genetski zapisano. Naš čovek hoće nesebično da pomogne. Posebno u kritičnim situacijama. Onako , bez razmišljanja - instiktivno. Toga na zapada nema.

To se zove 'veberovska treš patetika', a apostoli te religije na ovom sajtu rama, radici i još neki(bez ljutnje, to je prosto tako)


@rama
Uzgred, naježim se kad neko kaže 'Balkanaca' , odmah znam da me gura u istu grupu sa ovima zapadno od granice(Srbije).
Tako lepo kaži u procente(može i tabelarno) koliko je tih 'Balkanaca' iz Srbije i koliko je od tih iz Srbije, tipa kao dragi nam AV i njegova slina, 'svi moji su iz Bosne'?


Uzgred što se tiče hajtek lopovluka, tu mi provo pada na pamet čovek koga (verovatno) većina vas veliča, ili bar smatra pozitivnim likom. Elon Mask, čovek je samo paravan za privatizaciju para američkih poreskih obveznika, bilo da su u pitanju pare(milijarde) pretočene u istraživanja američkih državnih labaratorija i agencija(najviše NASA i DARPA), pa đuture otkupljena od 'vizionara' ili kroz gomilu što bespovratnih sredstava i subvenicija i beskamatnih kredita. SpaceX je originalno nastao kao Nasin projekat, razvijali su ga godinama i upucali su u projekat 11-12 milijardi $, a prodali Masku za 300 miliona. Tako slično je bilo i sa Darpom i Pejpalom. gomila patenata za Tesla automobile. Ali on je 'vizijonar', tako je?


O Intelu i IBM-u, pa kasnije iz Intela izvučenog Mirkomekog bi mogli tomovi knjiga da se napišu.

Al da ne dužim, problem 'veberovaca' čista 'petarpanština' odnosno neizgrađena u potpunosti ličnosti(bez ljutnje). Tako da nisu sposobne da razlikuju mnoge stvari što u sebi što u okolini. Pa tako i Srbiju indetifikuju sa svojim egom, a nedefinisani 'zapad'(tamo, u normalnim zemljama, uređenim....) je samo slika njihovog super ega.


Što se tiče teme ili neka se bavi univerzalnom temom digitalnog prava(svojine,trgovine...) ili neka je moderacija zaključava.
 
Statistiku u našoj državi si mogao da vidiš 2. aprila, tu se ta priča završava. Videli smo pre par dana kako to izgleda u normalnoj državi kao što je Francuska, videli smo kako to izgleda i u delimično normalnoj državi koja se zove Austrija, isti ispit smo imali i mi i pali ga ne prvi put :)

Moj test :d za "Balkanca" se utvrđuje time da li određena osoba misli da su građani ove zemlje bolji ili gori od građana susednih zemalja sa kojima su proveli pola decenije u zajedinici i sa kojima su prošli kroz isti školski i društveni sistem, da li im određene (izubljene/dobijene) teritorije "znače" bilo šta više od bilo kod drugog pareta zemlje, da li prave razliku između pripadnika iste nacije koji su različitih veroispovesti, ili onih koji imaju imaju nedostatak iste, da li vrednuju ljude na osnovu njihove seksualnosti, da li misle da je jedno pismo bolje od drugog ili smatraju da je pismo nešto što služi isključivo da im olakša život. Prosto, ali jednostavno :)
 
Poslednja izmena:
@rama
Uzgred, naježim se kad neko kaže 'Balkanaca' , odmah znam da me gura u istu grupu sa ovima zapadno od granice(Srbije).
Tako lepo kaži u procente(može i tabelarno) koliko je tih 'Balkanaca' iz Srbije i koliko je od tih iz Srbije, tipa kao dragi nam AV i njegova slina, 'svi moji su iz Bosne'?


U čemu je razlika?
 
@Duke, pa ovo sto ti nude je vrhunski...
Sta ti je Svabija covece.

Prijatelj mi sada uzeo polovnjaka u Bg cija je cena bila 5100e a vraca ukupno banci na 5 god 6900e... uzas...
Radile bi to isto i ovde banke da im se moze...

Super sve što si ovo pomenuo jer je ovo u stvar bio mat u jednom potezu. A sad se vrati na temu i gde mi živimo i dobijaš šah-mat. Kada zadovoljiš SVE svoje krupne potrebe onda naravno da nije problem da ispunjavaš svoje male kapriciozne ćefove kao što je 1000 (hiljadu) ORIGINAL igara i slične nebuloze. U zemlji Srbiji gde ljudi nemaju dovoljno ni da se prehrane a kamoli da razmišlaju o kupovini stana na kredit (nepostojanje stalnog posla - nemogućnost uzimanja kredita) ili novih kola mi treba da se odreknemo života van posla, što je u našem slučaju najjeftinija zabava, muzika, filmovi, serija.

Inače, postoje mnogo bolji načini da se potroše pare nego da se kupuju materijalni predmeti. Ali to nije tema. I u svetu materijalista biću spaljen na lomači....

Kao sto rekoh,mi imamo problem malo sireg pogleda na svet... i ja sam od toga patio,da ne bude zabune...

Skacemo sa sveta na Srbiju pa EU pa Nemacku pa opet Srbija pa ti je nebuloza kako neko trosi svoje pare koje je sam zaradio... mislim,sta tebe/mene briga kako on/neko trosi svoje pare... meni je drago sto ima sta ima jer mu to pricinjava zadovoljstvo...

A ne da smo u off-u...

A piraterije ce uvek biti i da smo svi najbogatiji,opet ce je biti jer uvek imas nekog ko voli da mazne,nebitno koje je nacije...
 
Nemamo mi nikakav problem šireg pogleda na svet nego nemamo para. Tačka. Da svi imamo plate kao u Nemačkoj i mi bi se ponašali kao i oni, i iživljavali da kupujemo i šta nam treba i šta nam realno ne treba. Idi0tizam je u zemlji Srbiji sa prosečnom platom kupovati 1000 originalnih igrica, u zemlji Nemačkoj očigledno nije.
 
Nemamo mi nikakav problem šireg pogleda na svet nego nemamo para. Tačka. Da svi imamo plate kao u Nemačkoj i mi bi se ponašali kao i oni, i iživljavali da kupujemo i šta nam treba i šta nam realno ne treba. Idi0tizam je u zemlji Srbiji sa prosečnom platom kupovati 1000 originalnih igrica, u zemlji Nemačkoj očigledno nije.
I di o t luk je skinuti 1000 igara i igrati ih jer se nešto mora igrati iako na godišnjem nivou izađe nekoliko igara na koje se isplati trošiti slobodno vrijeme. Ista stvar je i sa muzikom i filmovima.
 
Ne verujem da neko skuplja krekovane igrice sa Neta. Što se tiče Nemca koji ima 1000 originalnih igrica, pitanje za aktivnije igrače, koliko je prosečno igranje jedne igre? Pa puta 1000. Ko ima toliko slobodnog vremena?
 
Imam ja oko 450 igrica na Steam nalogu, naravno da ih nisam platio 450x50 evra nego sve ukupno mozda oko 600 evra jer su mnoge kupljene u jeftinim paketima. Odigrao sam svega 20-tak, iskreno da ti kazem to je bacanje para. Pogotovo sto to nisu moje igrice vec iznamljivanje prava da igram igrice, doduse na neograniceno vreme (za sada).

Apsolutno nemam vremena niti cu ikada imati vremena da odigram svih 450 igrica od pocetka do kraja. Preporuka za one sto igrice ne igraju takmicarski, kupovina konzole i par originala godisnje. Ulagati u PC zaista nema smisla, ukoliko je cilj igranje singleplayer igrica.

Nisam od ljudi koji preprodaju stvari, ali ovaj Steam nalog sa igricama bi tako rado prodao kada bi mogao. Ali ne moze jbga.
 
Poslednja izmena:
Od tih 450 koliko je AAA naslova a koliko Toki Tori naslova?
 
Apsolutno nemam vremena niti cu ikada imati vremena da odigram svih 450 igrica od pocetka do kraja. Preporuka za one sto igrice ne igraju takmicarski, kupovina konzole i par originala godisnje. Ulagati u PC zaista nema smisla, ukoliko je cilj igranje singleplayer igrica.

Pa ako cemo da gledamo tako onda u zivotu ne treba ulagati u nista jer sve je onda gubljenje vremena.
 
Neko skuplja značke, neko naslove. I jedno i drugo je hobi.

Ne vidim zašto bi se nekome prebacivalo što skuplja naslove.

Ima draži u posedovanju originalnog naslova.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno