Šta je novo?

Papazjanija

ABET

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
14,009
Poena
720
Elem., nešto sam prčkao po /etc/X11/Xsession.d, pravio 80synaptics conf fajl da se diže sa sistemom i konfiguriše touchpad. Međutim, pri restartu sam dobio flash poruke da je promenio neki uid, verovatno moj. Nešto je pisalo smb, winbind, kao da me hakovao wannacry preko wine :d, nemam pojma zašto i kako. Epilog cele priče je da user koji se logovao automatic u gnome preko gdm i xorg, sada to više ne može nego mi traži pass na login screenu. Unesem pass, pokrenem bilo šta što je na X (gnome, gnome classic, i3), nešto radi par sekundi i šutne me nazad. Login u Gnome preko Waylanda radi.

Nešto mi je skočila temperatura laptopa takođe i malo jači usage, ali je to verovatno do wayland sesije

Koji log da gledam, ovaj syslog mi ništa ne govori?

Šta bi moglo da bude uzrok da neće da uđe u X?
 
Rešeno... jedna crtica ostavljena nehotice na početku /usr/share/X11/xorg.conf.d/70-synaptics.d ili tako nekog fajla. Iskreno nisam ni pokušavao da ga editujem, nešto sam obrisao greškom na kraju pa dopisao i sačuvao u nano, nisam ni primetio crticu koju sam ostavio na početku. X nije mogao da parsira taj conf fajl i zato se rušio. Rekao bi čovek da će učitati default iz /etc foldera ako ne uspe da učita conf iz /usr ali eto izgleda da nije toliko pametan. Bitno je da /etc configs pregaze /usr pri apgrejdu sistema ali ne i kada dođe do greške...
 
Nazad
Vrh Dno