»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 62

Tema: Dobre, ali udobne slusalice

Member Avatar korisnika Yojinbo
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        2.803
        ^ smem li da ti razbijem baloncic?

Te Senn jesu bas udobne ali zvucno su losije od SHP9500. I malo je bezobrazno koliko Senn trazi za tu 598/599 seriju jer trebaju da budu cenovno u kategoriji do 100e, zbog celokupnog paketa koji nude.
        Jedina mana SHP9500 je sto jastucici nisu deblji i izmenljivi, inace je bruka koliko zvuka se dobije za realno malo novca...Tj vise je bruka koliko nas deru sa cenama za sluske i generalno za audio opremu.
        "And fuck us all anyway for the limber-dicked cocksuckers we are!"

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        8.651
        ... i niko nas ne tera puskom da ih kupujemo... stvar novcanika i izbora...
        Najbolje je svratiti u prodavnice gde su izlozeni modeli koje mozes live probati i nadjes sebi sta ti odgovara.

Bili sa klinjom u obilasku za crni petak i naletimo na Sony MDR 770 na snizenju od 69e.
        Bio sam skeptican jer su BT tipa kvalitet zvuka, domet, mic itd ali imam 15 dana povracaja pa da probamo...
        Dosli smo do toga da mu maznem sluske kada idem na posao gde ih drzim skoro 8 sati na glavi (vozam bucnu masinu) i ne osecam nikakve "tegobe", cesto i kod kuce (sad mi na glavi dok kuckam).
        Odlican izbalansiran zvuk, sve komande su na sluskama, NFC za brzo konektovanje, ugradjeni dual mikrofoni zadovoljavajuci (vrlo prakticno kada slusas mjuzu pa uleti poziv), dobar noise canceling, domet takodje super, ekstremno udobne kao i portabilne tipa setas po stanu pa skacec sa fona na komp pa tv i sl., baterija vrlo istrajna...

Odlicne sluske za dati novac...
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Member Avatar korisnika rAMA
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        9.856
      4. Moja mašina
        • CPU: i7 6700k + NH-D15
        • MoBo: Maximus VIII Ranger
        • RAM: G.SKILL TridentZ RGB 16GB DDR4 3000MHz (F4-3000C16D-16GTZR)
        • VGA: GeForce® GTX 1080 G1 Gaming 8G
        • MON: Acer Predator XB271HU 27" G-Sync @150Hz
        • HDD: Samsung 830 128GB + SEAGATE BarraCuda 3TB ST3000DM008 + 1.5TB Samsung EcoGreen F2 + WD6400AAKS
        • OPT: ...?
        • Case: Fractal Define XL Titanium Grey + Seasonic Focus Plus 850W Gold
        • SND: Creative Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100, Sennheiser HD 598, Presonus HD7
        • TV: Sony KDL-50W756C + Sony HT-RT4 + PS4 Pro
      5. Citat Citiram korisnika: Yojinbo Pogledaj poruku
        ^ smem li da ti razbijem baloncic?

Te Senn jesu bas udobne ali zvucno su losije od SHP9500. I malo je bezobrazno koliko Senn trazi za tu 598/599 seriju jer trebaju da budu cenovno u kategoriji do 100e, zbog celokupnog paketa koji nude.
        Jedina mana SHP9500 je sto jastucici nisu deblji i izmenljivi, inace je bruka koliko zvuka se dobije za realno malo novca...Tj vise je bruka koliko nas deru sa cenama za sluske i generalno za audio opremu.
        Nikakvo razbijanje balončića. Jednostavno mi je na prvom mestu bila udobnost, a njih zaboravim da imam na glavi, niti mi prave pritisak na đozluke. Daleko bitnije od 5-10% kvalitetnijeg zvuka i daleko vrednije od bilo kog novca

I druga bitna stvar je bila da imaju što neutralniji zvuk, odnosno da nemaju prenaglašen bas ili prenaglašene visoke, jer je ovaj par namenjen za gejming/filmove.

Za muziku naravno imam druge potrebe, tu već volim topao/vibrantan zvuk.
        ▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A█ N ██▓▒Mi ćemo stvarati, drugi neka ruše, mi ćemo ulepšavati, drugi neka ruže▒▓██ █ █ ██▓▒

Member
        Na forumu od
        Jun 2013
        Poruka
        182
        kako mislis zvucno losije? mislim da ce biti svima korisno da uporedis malo detaljnije posto ja nikad nisam ni video da u srb ima da se kupe te philips. mogu samo da im sudim o izgledu (koji mi se pri tom ne svidja) pa bi morale bas znatno da siju te senn ili da covek bas ima ogranicen limit da izdvoje 70ak evra koliko kostaju

Member Avatar korisnika Zeha
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        9.821
      8. Moja mašina
        • CPU: i5-6600K i Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASUS Maximus VIII HERO
        • RAM: KINGSTON HyperX Savage 16GB (2x8GB) HX424C12SB2K216
        • VGA: ASUS GTX 960 4GB (STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5)
        • MON: HP ZR24w
        • HDD: Samsung 850EVO 250GB, SEAGATE IronWolf Guardian 8TB, SEAGATE Archive 8TB, WD2001FASS 2TB
        • OPT: ASUS DWR-24F1MT
        • Case: Fractal Design Define R5 sa 4 "FD" Dynamic GP-14 ventilatora i Cooler Master V850
        • SND: Creative Sound Blaster Z, Philips SHP9500, Logitech X-230
        • LAP: HP ProBook 470 G0 (H0V04EA) + Samsung SSD 840 EVO 250GB i Logitech Anywhere Mouse MX
        • TV: LG 43UM7600PLB LED i CONAX CAM modul :o)
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Kuschall Compact, Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800, Logitech MX Master, ASUS RT-AC6
      9. Philips SHP9500 odnosno sada Philips SHP9500S su 49,99$ (a bile su i 47,99$), ono sto ih cini teze dobavljivim i eventualno skupljim je sto ih po toj ceni ima samo u USA, pa ko moze da i nabavi tamo i da mu ih donesu cena je povoljna, ko nema onda cena raste i na 90-100$ minimum, zbog alternativnih metoda slanja i placanja dazbina...
        Za te novce (oko 50$) su Philips SHP9500(S) izuzetno dobra kupovina jer se dobije mnooooogo u odnosu na znatno skuplje slusalice koje verovatno jesu nesto bolje, manje ili vise ali bolje i koje kostaju barem 3-4 puta vise...
        Menjao Zeha : 20.12.2017. u 09:20
        ***************** Vozite kola...? *****************
        ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Member
        Na forumu od
        Jun 2013
        Poruka
        182
        Da imaju ovde za 50e verovatno bi ih prvi uzeo da cujem po cemu su dobile tolike hvalospeve mada je meni najveci problem naci neke dobre closed slusalice.

Member
        Na forumu od
        Sep 2015
        Poruka
        616
        Koliko vidim $126 je neka srednja cena na ebayu

Member Avatar korisnika perafilozof
        Na forumu od
        Mar 2013
        Poruka
        2.258
      13. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-8700
        • MoBo: ASUS TUF Z370-PLUS G.
        • RAM: 16 GB DDR4 Hyper X 3200MHz
        • VGA: MSI GTX 1080 Ti GAMING X 11G
        • MON: Asus PG278QR
        • HDD: Transcend SSD TS512GMTE220S, 480GB Kingston, WD Black 1TB, WD Purple 3TB, WD Green 2TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: CoolerMaster 690 II Basic+ Seasonic PRIME 1200W Gold
        • INET: DSL
        • Ostalo: CoolerMaster Hyper 412S
      14. Ove su još udobnije, slušalice su kožne a ne tekstilne, a headband je mekani tekstil preko sunđera. Cavimanus / HS-G700V - Genius
        Click image for larger version. 

Name:	26-179-085-06.jpg 
Views:	108 
Size:	16,5 KB 
ID:	243216
        Menjao perafilozof : 25.12.2017. u 10:20

Member Avatar korisnika jurodivi
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        1.903
      16. Moja mašina
        • CPU: Intel i5-4670K + Phanteks PH TC-14PE
        • MoBo: Asus Z87 Pro (V Edition)
        • RAM: 2x4GB DDR3 Patriot Viper 3 2400MHz
        • VGA: Asus Expedition GTX 1060 6GB
        • MON: BenQ GW2750 27" 1080p VA
        • HDD: 850 EVO 120 GB + Toshiba P300 3TB + ext. Verbatim 4TB
        • Case: Fractal Design Define R4 (white) + ThermalTake SPS-730M
        • SND: SMSL SD-793II + Takstar Pro82
        • INET: DSL
        • Ostalo: Drevo Tyrfing v2 + CM Xornet II
      17. Citat Citiram korisnika: zyllion Pogledaj poruku
        Da imaju ovde za 50e verovatno bi ih prvi uzeo da cujem po cemu su dobile tolike hvalospeve mada je meni najveci problem naci neke dobre closed slusalice.
        Ako bi neke za tu cifru, 50$, baci pogled na ISK HP2011, nahvališe ih na Head-Fi, ili ISK MDH9000, takođe dobro ocenjene...

Member
        Na forumu od
        Jun 2013
        Poruka
        182
        To mora preko ali-a ili ima kod nas? Gledao sam te hp2011 negfe kod nas(neni shop iz NS) oko 5000 din ali se odmah razgrabilo posto su narucili samo 10ak komada. Ove druge bih rado isprobao. Deluju kao neka m50x kopija. Ja od closed modela koji dobro zvuce znam samo za msr7,mdr1 i momentum ali nesto nisam raspolozen da dajem 300e posto se i premisljam da li uzeti neke bt varijante... steta sto niko ne poredi ove jeftinije modele sa skupljom bracom izgleda je to bogohulje

Member Avatar korisnika bauer
        Na forumu od
        Oct 2012
        Poruka
        121
      20. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen™ 3 1200 Processor
        • MoBo: AsRock Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac
        • RAM: Kingston Technology HyperX Predator Black 8GB Kit 3000MHz DDR4 CL15 DIMM HX430C15PB3K2/8
        • VGA: Powercolor AMD Radeon HD 7770 GHz Edition 1GB
        • MON: Samsung 2343NW
        • HDD: SSD Kingston A400 120GB (SBFKB1E1); WD Purple 2TB Surveillance (WDC WD20PURX-64P6ZY0)
        • OPT: LiteON iHAS122
        • Case: CM Elite 130, LC POWER LC-CF-120-TUBE-W AiRazor
        • SND: Epos Epic 5
        • Ostalo: Logitech Wave (Y-UV90) + A4Tech X7 (XL-747H Spider)
      21. Vidim na kp AKG K72 za 47 eur, sasvim pristojno.

VIP member Avatar korisnika Bane R
        Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        6.826
        Je l ne mrzi nekog da pogleda šta se trenutno prodaje u rangu 70-130€ može novo ili polovno. Većinu ovih modela koje spominjete nisam našao. Udobnost je na prvom mestu. Topping MX3 je pojačalo. Preferiram neke otvorene ili on ear. Samo da ne stiskaju jako. Trenutno imam ATH-M20x i ne mogu baš dugo da ih nosim, šteta, lepo sviraju. Glava mi je jajasta , a ove AT me više pritiskaju gore na vrhu glave nego na ušima, mada i na ušima pritiskaju. Ako neko ima neki višak na prodaju, neka se javi.

Member Avatar korisnika hsv.stoned
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        22.017
      24. Moja mašina
        • CPU: AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
        • MoBo: MSI B450 Tomahawk Max
        • RAM: Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
        • VGA: Sapphire RX 580 Pulse 8GB
        • MON: AOC I2481FXH AH-IPS
        • HDD: Kingston A2000 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750AALS 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
        • OPT: Samsung SH-222AB DVD/RW
        • Case: Cooler Master Mystique 632s Black & Silver | Cooler Master G550M
        • SND: FiiO E10K & DAC-X6 | Fostex TR-90| PreSonus HD7| ATH CKX9 | SFR DT6|Sony MH750|Pioneer M390| 2.1 50W
        • Ostalo: Sony Xperia™ XZ2 | Logitech MK320 wireless combo/A4 R7 bloody
      25. Valjda ce zyllion videti pitanje, probao je/posedovao veliki broj slusalica pa je najbolje da sacekas njegov savet.
        Ako ti trebaju za kucnu upotrebu onda open/semi-open i over ear. Ako ces ih koristiti i za posao/na terenu onda su verovatno bolje sealed/closed-back.

Spoiler:

Na KP svasta moze da se nadje, od veoma ocuvanih (ali i raspadnutih) vintage slusalica preko dobro poznatih novijih modela do svetlecih za RGB generaciju (klasicne i BT).

Za 149e imas Beyerdynamic DT990 Pro i to u poznatoj domacoj prodavnici. Vaze za izuzetno udobne slusalice a i zvucno se visoko kotiraju u toj klasi.
        Sennheiser HD559 takodje vaze za udobne, 11990 din, zvucno su verovatno ok za taj novac. AKG K240 MK2 kostaju oko 15000 din i kazu da su udobne.

Videh (KP) i polovne a ''kao nove'' Fostex TR-90 (250Ω) za 14000 din.
        Spoiler:
        Fostex TR-90 profesionalne polu-otvorene studijske slušalice, verzija od 250 oma, kao nove, samo probane, garancija do 03/2020, prateća oprema (vrećica, rezervni padovi) neotpakovana.
        Slušalice imaju drajvere od 40 mm i namenjene su za precizno snimanje zvuka i ozbiljan monitoring.
        U pakovanju se nalaze 2 vrste padova (jastučića) i 2 vrste odvojivih kablova (ravni i namotani), kao i adapter 6.35 na 3.5 mm
        Cena: 14000 din.
        Nedavno uzeh takve (takodje polovne, samo 80Ω verziju) i veoma su dobre mada zvucno definitivno nisu za svakoga jer nemaju previse obojen-zabavan zvuk, i na kutiji pise da su za studio/produkciju mada je zanimljivo sto na kutiji 250Ω verzije pise i ''hi-fi'' tako da verovatno ima odredjenih razlika u zvuku. Materijali, kvalitet izrade, dodatna oprema, zvuk.. sve to je u skladu sa cenom/klasom a udobnost izuzetno dobra, sa dubokim ''angled pads''.
        Sa obicnim, plitkim jastucicima udobnost je malo losija kao i zvucna izolacija, generalno su mi mnogo bolji duboki jastucici (zvuk/3D stejdz, udobnost, izolacija) pa samo njih koristim.

E sad napomena - sve Fostex TR imaju metalne klizace (plastika klizi preko metala), lako se podesavaju i sve to deluje kao pametno i trajno resenje ali mislim da je otpor klizanju morao da bude visi/veci. U zavisnosti od oblika i velicine glave nekima se desava da slusalice ''klizaju'' same od sebe i gube idealnu poziciju na usima. I ja imam slican (jajast) oblik glave, sa malo kose (Sale Djordjevic feat Statham ), slusalice uglavnom odlicno ''leze'' ali se desava da ponekad jedan od klizaca malo ''popusti'' pa moram da vratim na pocetnu poziciju (moze i bez skidanja slusalica). Izgleda da veci problem imaju oni sa sirim, ''globus'' glavama. Jos uvek nisam probao da dotegnem po 3 srafa sa svake strane, neki kazu da to resava problem, neki da nema previse uticaja. Dakle, udobnost je stvarno odlicna ali sistem klizaca nekim korisnicima moze da pravi probleme, bar povremeno.
        Menjao hsv.stoned : 18.02.2019. u 14:29
        Sony XZ2 & ATH-CKX9/SFR DT6
        Spiral out, keep going!

VIP member Avatar korisnika Bane R
        Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        6.826
        Hvala na odgovoru. Zaboravio sam da napomenem da ce se koristiti u tihoj prostoriji sedeci. Tako da mi nije bitno da rade dobro u gradskom prevozu ili tokom tracanja na primer.

Member Avatar korisnika hsv.stoned
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        22.017
      28. Moja mašina
        • CPU: AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
        • MoBo: MSI B450 Tomahawk Max
        • RAM: Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
        • VGA: Sapphire RX 580 Pulse 8GB
        • MON: AOC I2481FXH AH-IPS
        • HDD: Kingston A2000 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750AALS 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
        • OPT: Samsung SH-222AB DVD/RW
        • Case: Cooler Master Mystique 632s Black & Silver | Cooler Master G550M
        • SND: FiiO E10K & DAC-X6 | Fostex TR-90| PreSonus HD7| ATH CKX9 | SFR DT6|Sony MH750|Pioneer M390| 2.1 50W
        • Ostalo: Sony Xperia™ XZ2 | Logitech MK320 wireless combo/A4 R7 bloody
      29. Mislio sam da postoji mogucnost da ih koristis na poslu/''na terenu'' pa bi u tom slucaju zatvorene verovatno bile bolji izbor (zbog bolje izolacije).
        Za kucnu/kancelarijsku upotrebu open/semi-open su najcesce bolje resenje.

Sacekaj zyllionovo misljenje, cini mi se da je DT990 Pro, TR-90 (i jos nekoliko modela) naveo kao najudobnije.

E da, ove Sennheiser su odlicna kupovina, i pored dodatnih troskova.
        Isto vazi i za HE4XX
        Menjao hsv.stoned : 18.02.2019. u 16:54
        Sony XZ2 & ATH-CKX9/SFR DT6
        Spiral out, keep going!

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •