Šta je novo?

Dobre, ali udobne slusalice

^ smem li da ti razbijem baloncic?

Te Senn jesu bas udobne ali zvucno su losije od SHP9500. I malo je bezobrazno koliko Senn trazi za tu 598/599 seriju jer trebaju da budu cenovno u kategoriji do 100e, zbog celokupnog paketa koji nude.
Jedina mana SHP9500 je sto jastucici nisu deblji i izmenljivi, inace je bruka koliko zvuka se dobije za realno malo novca...Tj vise je bruka koliko nas deru sa cenama za sluske i generalno za audio opremu.
 
... i niko nas ne tera puskom da ih kupujemo... stvar novcanika i izbora...
Najbolje je svratiti u prodavnice gde su izlozeni modeli koje mozes live probati i nadjes sebi sta ti odgovara.

Bili sa klinjom u obilasku za crni petak i naletimo na Sony MDR 770 na snizenju od 69e.
Bio sam skeptican jer su BT tipa kvalitet zvuka, domet, mic itd ali imam 15 dana povracaja pa da probamo...
Dosli smo do toga da mu maznem sluske kada idem na posao gde ih drzim skoro 8 sati na glavi (vozam bucnu masinu) i ne osecam nikakve "tegobe", cesto i kod kuce (sad mi na glavi dok kuckam).
Odlican izbalansiran zvuk, sve komande su na sluskama, NFC za brzo konektovanje, ugradjeni dual mikrofoni zadovoljavajuci (vrlo prakticno kada slusas mjuzu pa uleti poziv), dobar noise canceling, domet takodje super, ekstremno udobne kao i portabilne tipa setas po stanu pa skacec sa fona na komp pa tv i sl., baterija vrlo istrajna...

Odlicne sluske za dati novac...
 
^ smem li da ti razbijem baloncic?

Te Senn jesu bas udobne ali zvucno su losije od SHP9500. I malo je bezobrazno koliko Senn trazi za tu 598/599 seriju jer trebaju da budu cenovno u kategoriji do 100e, zbog celokupnog paketa koji nude.
Jedina mana SHP9500 je sto jastucici nisu deblji i izmenljivi, inace je bruka koliko zvuka se dobije za realno malo novca...Tj vise je bruka koliko nas deru sa cenama za sluske i generalno za audio opremu.

Nikakvo razbijanje balončića. Jednostavno mi je na prvom mestu bila udobnost, a njih zaboravim da imam na glavi, niti mi prave pritisak na đozluke. Daleko bitnije od 5-10% kvalitetnijeg zvuka i daleko vrednije od bilo kog novca :)

I druga bitna stvar je bila da imaju što neutralniji zvuk, odnosno da nemaju prenaglašen bas ili prenaglašene visoke, jer je ovaj par namenjen za gejming/filmove.

Za muziku naravno imam druge potrebe, tu već volim topao/vibrantan zvuk.
 
kako mislis zvucno losije? mislim da ce biti svima korisno da uporedis malo detaljnije posto ja nikad nisam ni video da u srb ima da se kupe te philips. mogu samo da im sudim o izgledu (koji mi se pri tom ne svidja) pa bi morale bas znatno da siju te senn ili da covek bas ima ogranicen limit da izdvoje 70ak evra koliko kostaju :)
 
Philips SHP9500 odnosno sada Philips SHP9500S su 49,99$ (a bile su i 47,99$), ono sto ih cini teze dobavljivim i eventualno skupljim je sto ih po toj ceni ima samo u USA, pa ko moze da i nabavi tamo i da mu ih donesu cena je povoljna, ko nema onda cena raste i na 90-100$ minimum, zbog alternativnih metoda slanja i placanja dazbina...
Za te novce (oko 50$) su Philips SHP9500(S) izuzetno dobra kupovina jer se dobije mnooooogo u odnosu na znatno skuplje slusalice koje verovatno jesu nesto bolje, manje ili vise ali bolje i koje kostaju barem 3-4 puta vise...
 
Poslednja izmena:
Da imaju ovde za 50e verovatno bi ih prvi uzeo da cujem po cemu su dobile tolike hvalospeve :) mada je meni najveci problem naci neke dobre closed slusalice.
 
Ove su još udobnije, slušalice su kožne a ne tekstilne, a headband je mekani tekstil preko sunđera. Cavimanus / HS-G700V - Genius
26-179-085-06.jpg
 
Poslednja izmena:
To mora preko ali-a ili ima kod nas? Gledao sam te hp2011 negfe kod nas(neni shop iz NS) oko 5000 din ali se odmah razgrabilo posto su narucili samo 10ak komada. Ove druge bih rado isprobao. Deluju kao neka m50x kopija. Ja od closed modela koji dobro zvuce znam samo za msr7,mdr1 i momentum ali nesto nisam raspolozen da dajem 300e posto se i premisljam da li uzeti neke bt varijante... steta sto niko ne poredi ove jeftinije modele sa skupljom bracom izgleda je to bogohulje
 
Vidim na kp AKG K72 za 47 eur, sasvim pristojno.
 
Je l ne mrzi nekog da pogleda šta se trenutno prodaje u rangu 70-130€ može novo ili polovno. Većinu ovih modela koje spominjete nisam našao. Udobnost je na prvom mestu. Topping MX3 je pojačalo. Preferiram neke otvorene ili on ear. Samo da ne stiskaju jako. Trenutno imam ATH-M20x i ne mogu baš dugo da ih nosim, šteta, lepo sviraju. Glava mi je jajasta :D, a ove AT me više pritiskaju gore na vrhu glave nego na ušima, mada i na ušima pritiskaju. Ako neko ima neki višak na prodaju, neka se javi.
 
Valjda ce zyllion videti pitanje, probao je/posedovao veliki broj slusalica pa je najbolje da sacekas njegov savet.
Ako ti trebaju za kucnu upotrebu onda open/semi-open i over ear. Ako ces ih koristiti i za posao/na terenu onda su verovatno bolje sealed/closed-back.

Na KP svasta moze da se nadje, od veoma ocuvanih (ali i raspadnutih) vintage slusalica preko dobro poznatih novijih modela do svetlecih za RGB generaciju (klasicne i BT).

Za 149e imas Beyerdynamic DT990 Pro i to u poznatoj domacoj prodavnici. Vaze za izuzetno udobne slusalice a i zvucno se visoko kotiraju u toj klasi.
Sennheiser HD559 takodje vaze za udobne, 11990 din, zvucno su verovatno ok za taj novac. AKG K240 MK2 kostaju oko 15000 din i kazu da su udobne.

Videh (KP) i polovne a ''kao nove'' Fostex TR-90 (250Ω) za 14000 din.
Fostex TR-90 profesionalne polu-otvorene studijske slušalice, verzija od 250 oma, kao nove, samo probane, garancija do 03/2020, prateća oprema (vrećica, rezervni padovi) neotpakovana.
Slušalice imaju drajvere od 40 mm i namenjene su za precizno snimanje zvuka i ozbiljan monitoring.
U pakovanju se nalaze 2 vrste padova (jastučića) i 2 vrste odvojivih kablova (ravni i namotani), kao i adapter 6.35 na 3.5 mm
Cena: 14000 din.

Nedavno uzeh takve (takodje polovne, samo 80Ω verziju) i veoma su dobre mada zvucno definitivno nisu za svakoga jer nemaju previse obojen-zabavan zvuk, i na kutiji pise da su za studio/produkciju mada je zanimljivo sto na kutiji 250Ω verzije pise i ''hi-fi'' tako da verovatno ima odredjenih razlika u zvuku. Materijali, kvalitet izrade, dodatna oprema, zvuk.. sve to je u skladu sa cenom/klasom a udobnost izuzetno dobra, sa dubokim ''angled pads''.
Sa obicnim, plitkim jastucicima udobnost je malo losija kao i zvucna izolacija, generalno su mi mnogo bolji duboki jastucici (zvuk/3D stejdz, udobnost, izolacija) pa samo njih koristim.

E sad napomena - sve Fostex TR imaju metalne klizace (plastika klizi preko metala), lako se podesavaju i sve to deluje kao pametno i trajno resenje ali mislim da je otpor klizanju morao da bude visi/veci. U zavisnosti od oblika i velicine glave nekima se desava da slusalice ''klizaju'' same od sebe i gube idealnu poziciju na usima. I ja imam slican (jajast) oblik glave, sa malo kose (Sale Djordjevic feat Statham :d), slusalice uglavnom odlicno ''leze'' ali se desava da ponekad jedan od klizaca malo ''popusti'' pa moram da vratim na pocetnu poziciju (moze i bez skidanja slusalica). Izgleda da veci problem imaju oni sa sirim, ''globus'' glavama. Jos uvek nisam probao da dotegnem po 3 srafa sa svake strane, neki kazu da to resava problem, neki da nema previse uticaja. Dakle, udobnost je stvarno odlicna ali sistem klizaca nekim korisnicima moze da pravi probleme, bar povremeno.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru. Zaboravio sam da napomenem da ce se koristiti u tihoj prostoriji sedeci. Tako da mi nije bitno da rade dobro u gradskom prevozu ili tokom tracanja na primer.
 
Mislio sam da postoji mogucnost da ih koristis na poslu/''na terenu'' pa bi u tom slucaju zatvorene verovatno bile bolji izbor (zbog bolje izolacije).
Za kucnu/kancelarijsku upotrebu open/semi-open su najcesce bolje resenje.

Sacekaj zyllionovo misljenje, cini mi se da je DT990 Pro, TR-90 (i jos nekoliko modela) naveo kao najudobnije.

E da, ove Sennheiser su odlicna kupovina, i pored dodatnih troskova.
Isto vazi i za HE4XX
 
Poslednja izmena:
Hvala. Ove spomenute TR-90 iz oglasa ipak nisu u Beogradu, nego u Nišu. Ne bi ih baš napamet naručivao :).
 
Ako te ne smara da cekas (i da potrosis nekoliko desetina evra vise) onda su ove sa Mass Drop-a stvarno odlicna kupovina :)
Mozda su dozivele i blagi ''prehajp'' zbog sjajnog odnosa cena-opsti kvalitet ali svakako su jedne od najboljih (mozda i najbolje) u tom cenovnom rangu.

Odredjene Fostex, Beyerdynamic, Senn, AKG bi verovatno mogao da probas u nekoj od dobro poznatih prodavnica u BG, to je uvek najbolja opcija, posebno kada je udobnost prioritet.
 
58x prilično jako stišću kad su sveže :) Opuste se malo vremenom, a mogu malo i da se nategnu i saviju, čisto da napomenem budući da se traži i komfor.
 
Kakva su iskustva sa "modifikovanjem" slušalica. Ove m20x koje imam deluje da pod previše oštrim uglom skreću u uši tamo na metalnom nosaču (vidi sliku). Da li možda probati to malo ispraviti. I da li pomaže ako se slušalice do se ne koriste drže razvučene na nekoj fake glavi :D
 

Prilozi

  • audio-technica-ath-m20x-professional-monitor-headphones-netstorecommy-1805-06-Netstorecommy@50.jpg
    audio-technica-ath-m20x-professional-monitor-headphones-netstorecommy-1805-06-Netstorecommy@50.jpg
    88.3 KB · Pregleda: 80
How to make your headphones more comfortable

4-stretch.jpg


Najjednostavnije resenje za simulaciju lazne glave :d
 
Dete je upravo ostalo bez balona za igranje :D
 
najudobnije su qc35 :Klanjanje drzi se HD serije senn, DT serije beyer, AKG 7xx, Ultrasone Performance serija, fostex TR. Mozda se setim jos necega al za sad je to to sto se eventualno moze naci kod nas. ATH nema nekih ovear ear modela da su comfy u tom rangu.
 
Malo se igrao juče, znači hit, dete plače pored u radnji, stavio na uši i muk...
52948fd7424390f530c3e750bf773529.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Oznaka slušalica?

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 
EDIT: Bose Noise Cancelling Headphones 700.
Pise dole na slici.
 
Al su mi te nove bose nesto ruzne :/ ne sumnjam da su unapredili ANC ali da je zvuk nesto spektakularno bolji nisam ubedjen dok ne cujem. Dizajn mi se i ne svidja bas...
 
In da house... šta da kažem, nova dimenzija tišine i svoga sveta! Neletele uber povoljno pa eto da probam20191004_203731.jpg20191004_204007.jpg20191004_210441.jpg20191004_210517.jpg

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Bose 700?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
@Exodusbgd da, mada piše i na drugoj slici (koje su iz nekog razloga kao attachment sve rotirane za 90)! [emoji6]

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uu, fino. Da li si možda slušao QC35II ili Sony MX2/3,pa da uporediš?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno