Šta je novo?

Problem sa wifi repeater-om

ShaX_91

Slavan
Učlanjen(a)
24.10.2007
Poruke
445
Poena
320
Pozdrav svima, nadam se da cete uspeti da mi date neko potencijalno resenje. Imam 2 kuce koje su jedna preko puta druge. U jednoj kuci imam internet, u drugoj nemam. Da ne bih sad sklapao duple ugovore, hteo sam da pokusam repeaterom da sredim da imam internet i u drugoj kuci. Repeater savrseno funkcionise, bez problema sam ga namestio, signal je dobar po celoj kuci, ali je brzina katastrofalna. Za osnovni browsing moze da se koristi, ali neki download ili youtube klipovi su pusta zelja (funkcionisu na 240p, eventualno 360p). Da li postoji neko resenje za ovaj problem? Pretpostavljam da repeater u ovom slucaju nije idealno resenje, sto znaci da bih trebao neki drugi setup da primenim, ali zaista ne znam sta. Ono sto znam je da nisam u mogucnosti da provlacim ethernet kabl od jedne kuce do druge, tako da bih voleo to da izbegnem kako god je moguce.
Hvala unapred!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije wifi repeater bas najsretnije resenje, mozes da racunas na najvise 50% nominalne brzine. Najcesce ima samo 1 opseg, pa tu prima signal i prosledjuje ga dalje. Kakav je signal u 2. kuci bez repeater-a?
 
Kakav je signal na mestu ripitera od glavnog rutera? Ako je slab, džaba ga ripituješ.
 
Ako su kuce na istom srujomeru Powerline adapteri signal preko strujnih uticnica
 
Nisu kuce na istom strujomeru. Sto se tice signala, iz soba koje su najblize drugoj kuci (najmanje prepreka) je signal oko jedna-dve crtice bez repeatera, sa repeaterom bude skoro pun ili skroz pun signal.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitali su te koliki signal dolazi do ripitera? Ako je na granici, moguce da imas zbog toga slab protok..
E,sad, svi ti ripiteri imaju zaiste ogromne gubitke i tacno je da max koji mozes dobiti je do 50%. Ima ih kvalitetnijih, a ima i za 1800-2000din...
Ako imas model koji ima lan port, probaj ga iskoristiti kao AP client i spoj neki wlan router, na njega..Pomeri ga po kanalu dalje, od kanala koji koristis, stavi drugi opseg adresa i odmakni koji metar..Videces da ces dobiti bolji protok nego trenutno.
pozz
 
Ima lan port, i da, u pitanju je neki jeftiniji model. Probacu da ga namestim tako, pa javljam rezultate...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svi se uhvate po automatizmu tih 50% brzine. Pa postoje 2x2, 3x3 MIMO itd routeri (sa 2 antene ili vise). Danas router sa 2 antene je standard, 2x2 mimo (ima za 20-30e asusovih), nema nikakvog gubljenja brzine. Ovde je u pitanju ili los signal ili los router.
Koliki je link?

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Svejedno imas gubitak od 50%, zato sto jedan wifi radio na repeater-u mora da komunicira sa dva uredjaja istovremeno, sa klijentom i sa ap-om. Bez gubitka repeater bi morao da koristi 2 wifi modula istovremeno, recimo da jedan wifi radio 2.4 ghz komunicira sa ap-om, i jos jedan wifi radio 5ghz da komunicira sa klijentom, ali to obicno nije slucaj.
 
Vratio sam repeater posto sam shvatio da od toga necu bas imati koristi. Sada sam razmisljao da iskoristim stari wifi router i njega koristim kao repeater. E sada, koliko sam citao po internetu, potrebno je da stavim onaj DD-WRT na njega, a router se ne nalazi u listi podrzanih. Da li je kojim slucajem neko od vas imao iskustva u podesavanju ADB routera kao repeatera? U pitanju je onaj ADB router sto telekom daje uz ADSL pakete.

Hvala!
 
Pozdrav, da li repeater gubi protok ako je udaljenost izmedju wi-fi signala i repeatera 20m, zidovi oko 50-60cm? I koliko repeater salje signal na wi fi adapter , da li pun signal ili ne i koliki protok bude u toj varijanti ?
I jos jedna stvar, ako je wifi signal na 5ghz a wifi adapter 2.4ghz, da li repeater prima signal na 5ghz a odasilje na 2.4ghz? Kako to radi ? Da li ima veze ?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Dragi svi,molim za pomoc.
Imam SBB Technicolor ruter i na nekih 5 m sam postavio Netis extender N3 AC1200.
Uradim klasicno podesavanje extender-a, imam preko njega internet i posle par sati se izgubi internet.
Maticni ruter uredno radi i sve je Ok,
Iskljucim extender ,ukljucim ga,sve ok par sati,ponovoi izgubi internet i tako u krug.
DA li neko zna kako da podesim ripiter da stabilno radi ?
Hvala svima
 
Jedino ti ostaje da probaš firmware update i igranje kanalima. Ako to ne pomogne, moraćeš da kupiš nešto bolje.
 
Probao sa jos jednim Tenda...isto.
Mozda me SBB tera da uzmem njihov Mesh
 
Probaj da Tehnicolor i extender povežeš kablom (ukoliko nisi i ukoliko je moguće). Ja imam tako nešto sa DLink 5GHz extenderom i radi bez greške.
 
Nemam tu mogucnocnost.Vidim da extender izgubi vezu na tacno 4 h,a u Technicoloru pronadjoh ovo podesavanje u att.Sta je ovo WAN Lease ,ima i da se promeni? Ima Relese WAN lease i jos nesto ispod
 

Prilozi

  • Screenshot_20231125_151230_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20231125_151230_Samsung Internet.jpg
    72.7 KB · Pregleda: 9
Mislim da piše koliko dugo ćeš da imaš jedni WAN adresu (adresa ka inzernetu).Nema veze sa dešavanjima u lokalu.
 
A sta se desava ako na extenderu iskljucim DHCP ?
I da li da promenim nesto oko IP adresa ?Probah extender kod drugara koji ima MTS i nema problema ,radi normalno.
 
Nazad
Vrh Dno