Šta je novo?

MS Industrial SPECTRUM - Tempered Glass kućište za 40€

Da li neko zna da li moze da stane u kuciste Noctua NH D15?
 
Poslednja izmena:
Ajde sad svi mi što držimo kućište na stolu da priznamo da je jedini razlog što izgleda realno pre****no dobro, inače bi ga oma tutli dole da ne čujemo ventove i ostalo. :D

Evo, ja prvi. :)
 
Primio sam se na ovo kuciste al ne znam ni gde bih trazio LED osvetljenje za unutrasnjost? KP? Il ima neka prodavnica koja prodaje?
Ventove bih stavio najobicnjije. Bitna mi je bocna strana.
 
Poslednja izmena:
Kuciste je na stolu, a ovo je prasina nakon 3 i po meseca. :)
 

Prilozi

  • IMG_20171114_132745968.jpg
    IMG_20171114_132745968.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 324
Sta ce ti biljka u kucistu?
:D
 
Stavio sam je pod LED. :)
 
Malo smo se sredili :)
600786b74bcb9b0984243fc91d5a2aaf.jpg


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
^^ Ako sam te dobro razumeo, napajanje je dole standardno.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Oks :) Cetvrta serija je nazad, peta je ovako sa strane.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Ovako, lomim se izmedju SPECTRUM i DARK SHADOW kucista, zovem jednog dobavljaca i kaze da oni narucuju poslednju generaciju SPECTRUM-a koje dolazi sa plavim kulerima. Zovem jos 3-4 dobavljaca posle njih, i naravno svi tvrde da ne dolazi. Wtf?
Ako ne dolazi ja bih se odlucio za DARK SHADOW jer mi treba 4-5k dinara samo za kulere koji bi isli u SPECTRUM.

Vidim neko kaze da nema prasine u kucistu posle 3 i po meseca, sto me iskreno iznenadjuje, pogotovo jer nema prednji filter.

Moze li neko da potvrdi ovo za ventilatore?
 
Ovako, lomim se izmedju SPECTRUM i DARK SHADOW kucista, zovem jednog dobavljaca i kaze da oni narucuju poslednju generaciju SPECTRUM-a koje dolazi sa plavim kulerima. Zovem jos 3-4 dobavljaca posle njih, i naravno svi tvrde da ne dolazi. Wtf?
Ako ne dolazi ja bih se odlucio za DARK SHADOW jer mi treba 4-5k dinara samo za kulere koji bi isli u SPECTRUM.

Vidim neko kaze da nema prasine u kucistu posle 3 i po meseca, sto me iskreno iznenadjuje, pogotovo jer nema prednji filter.

Moze li neko da potvrdi ovo za ventilatore?
Jedna firma narucuje iskljucivo sa 3 coolera, ostale ako se ne varam svi bez coolera

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Ja kad sam kupovao Spectrum (pre par meseci) doslo je sa tri plava ventilatora.
 
Pitanje je da li išta imaju na stanju, pa verovatno pričaju napamet.
Videćeš u narednoj turi januara šta će stići. Do tada ni oni ne znaju.

P.S. Jurio sam ja ovih dana Titan verziju i niko u Srbiji nema, a datume nove ture su davali paušalno. Tako da mislim da j to i ovde u pitanju.
 
Ok, hvala na odgovorima.
Sta vi mislite da li je bolja varijanta sto se tice hladjenja, SPECTRUM narucen sa 3 kulera i da se cetvrti nakaci nazad, ili DARK SHADOW sa vec ugradjenih 4 kulera? Citam da su temperature vece nego na nekim tamo kucistima koje imaju kulere sa strane, ali posto ja imam samo jedan prednji i jedan zadnji, kontam da bi prelazak na bilo koje od ova dva gorepomenuta bio samo plus sto se tice hladjenja, da ne pricam o dizajnu i prostoru unutar.
Da potvrdim, ni jedno od ova dva modela nema prednji filter? Iskreno to me plasi jer zivim u kuci, prigradsko naselje koje je DOSTA prasnjavo.
 
Poslednja izmena:
Na Falconu je sve bolje, ventilacija, tool-less kacenje za HDD-ove, izrada, dolazi sa fan kontrolerom.

Dark Shadow/Spectrum su estetski lepsi i to je to, ali su posteno lepa kucista.
 
Na Falconu je sve bolje, ventilacija, tool-less kacenje za HDD-ove, izrada, dolazi sa fan kontrolerom.

Dark Shadow/Spectrum su estetski lepsi i to je to, ali su posteno lepa kucista.
Kako se tu uklapa Titan?
Gde je on u odnosu na pomenuta dva po ventilaciji i svemu ostalom?
 
Titan je u sustini poboljsani Falcon.

Filteri su prakticni, na klik se skidaju i imas potpuni pristup ventilatorima, i napred i gore.
Lakse je skidanje/kacenje ventilatora na gornju stranu, pogotovo ako je montiran neki glomazni kuler.
Takodje staje siri CPU kuler, 175mm vs 161mm na Falconu.
Fan na zadnjoj stranici svetli, dok je na Falconu obican, u plavoj boji.
Bolja je ventilacija na Titanu, posto i na gornjoj stranici mogu da se montiraju 140mm ventovi.

Po ostalom je identicno kao Falcon, isti je kvalitet izrade, mesta za diskove, itd. I to je dosta bolje nego na DS/Spectrumu, ali zna se zasto se DS/Spectrum kupuju, lepota za oci :D

Pleksiglas na Falconu i Titanu je ubica, bas se lako grebe, ja planiram da zamenim sa staklom, kad stignem, kao i drug sto ima Titana.
 
Poslednja izmena:
Na Falconu je sve bolje, ventilacija, tool-less kacenje za HDD-ove, izrada, dolazi sa fan kontrolerom.

Dark Shadow/Spectrum su estetski lepsi i to je to, ali su posteno lepa kucista.

Hmmm jedini razlog zassto bi na Falconu bila bolja ventilacija su gornji kuleri koji se dodatno ugrade. Ovako po defaultu deluje cak i gore od DARK SHADOW jer napred ima 2 "samo" kulera.
Sta znaci tool-less kacenje? Kako se kace HDDovi u DARK SHADOW?
 
@Pe11e

Gornji levi ventilator, onaj koji je blizi zadnjoj stranici, itekako utice na protok vazduha u kucistu. Meni je sa klokovanim FX-om tu izlazio vruc vazduh pri gamingu.

U Spectrumu se HDD-ovi srafe direktno u lim, rekao bih da je tako i kod Dark Shadow.
Kod Titana i Falcona postoje plasticni nosaci koji se izvuku, u njih se "montira" HDD i onda se vrate u kuciste.

Ja sam u Falcona napred ugradio 2x140mm, dva koja su dosla uz njega sam prebacio gore veliku razliku prave, 140mm ventilatori u odnosu na 120mm.
Trebalo bi da mogu 140mm i u Spectrum/DS, ali se onda vade ovi sto svetle lepo, nemaju gde da se prebace..
 
Poslednja izmena:
@Pe11e

Gornji levi ventilator, onaj koji je blizi zadnjoj stranici, itekako utice na protok vazduha u kucistu. Meni je sa klokovanim FX-om tu izlazio vruc vazduh pri gamingu.

U Spectrumu se HDD-ovi srafe direktno u lim, rekao bih da je tako i kod Dark Shadow.
Kod Titana i Falcona postoje plasticni nosaci koji se izvuku, u njih se "montira" HDD i onda se vrate u kuciste.

Ok, to za HDDove mi je najmanji problem, navikao sam da odvojim 5 minuta na montiranje. :)
U DS/Spectrumu isto postoji zadnji vent koji bi trebalo da izbacuje vruc vazduh, i ja bi na to mesto navrnuo neki vent sa ultra dobrim protokom, a napred bi ostavio default ventilatore, i u tom slucaju protok bi trebalo da bude isti kao u default Falconu bez gornjih ventilatora?
Da li Falcom ima prednji filter za prasinu? Vidim da SPECTRUM i DS nemaju, a opet vidim hvale se korisnici da prasine u kucistu nema, tako da sam malo zbunjen. xD
 
Poslednja izmena:
Na "default" im je svima slicna ventilacija, na Falconu i Titanu je bolja kada se malo ulozi u ventilatore.
Da, Falcon ima filter napred, "ugradjen" u front panel.

Jednostavno, kucista nisu za poredjenje.
Titan/Falcon/Black Widow su funkcionalniji, prostorniji i daleko bolje izrade od DS/Spectruma.
Spectrum/DS se kupuju iskljucivo zbog kaljenog stakla sa strane i napred i zbog ovih ventilatora sto svetle kao bozicne jelke(meni licno je to ok, kad sam ja uzimao nije bilo tih modela, a ni Titana, mozda bih i uzeo DS).
 
Na "default" im je svima slicna ventilacija, na Falconu i Titanu je bolja kada se malo ulozi u ventilatore.
Da, Falcon ima filter napred, "ugradjen" u front panel.

Jednostavno, kucista nisu za poredjenje.
Titan/Falcon/Black Widow su funkcionalniji, prostorniji i daleko bolje izrade od DS/Spectruma.
Spectrum/DS se kupuju iskljucivo zbog kaljenog stakla sa strane i napred i zbog ovih ventilatora sto svetle kao bozicne jelke(meni licno je to ok, kad sam ja uzimao nije bilo tih modela, a ni Titana, mozda bih i uzeo DS).

HVala na informativnom odgovoru.
To je fora krastavac, DS/Spectrum toliko dobro izgledaju da ceo dan lupam glavu da li da idem na ono "umri skote zbog lepote" i batalim prakticnost, bolju ventilaciju i manje prasine kod Falcona, a realno sve su to jako bitne stavke. Da se ne lazemo, i Falcon izgleda dobro, ali ni priblizno dobro kao DS/Spectrum.
Samo jos jedno pitanje,da li su bucni ventilatori u Falconu i da li prima 14-icu nazad? UPS mi stoji na kucistu, pa ako mogu 14-icom da sredim ventilaciju i izbegnem kacenje ventova gore, bilo bi dobro. Svestan sam da je ventilacija daleko bolja ako se ugrade dve 12-ice gore, ali ona moram da lupam glavu gde UPS da smestim, jako mi je tesno ovde. :)
 
Mozda moze da se nakalemi nesto, ali po rupama za kacenje samo 120mm.
Nisu bucni ovi ventilatori sto dolaze uz njega, subjektivno.

UPS stoji na kucistu :D :D
 
Nazad
Vrh Dno