Šta je novo?

MS Industrial SPECTRUM - Tempered Glass kućište za 40€

I sta kazete el bolje ovo od Crne Udovice ili nije?

mozda samo lepse? :D cena je super.
Za mene definitivno nije bolje od BW/Titana.
Staje manji cpu hladnjak, nema ventilatore gore, nema tool-less instalaciju hard diskova. Izgleda da nema ni fan kontroler, nisam ga video na slikama.

Lepse jeste, prelepo kuciste [emoji4]
 
Imaju jedan model koji je ipak "bliži" tom InWin-u. Bukvalno unutrašnjost totalno iskopirana, obe bočne stranice su staklo... Taj model je 75€.

Zanimljivo je da sada u Hrvatskoj lagano svičuju brend u SAMA. Izgleda da će biti u originalu. Takođe stigla su im i neka solidna napajanja - 90€ za full modular, flat kablovi, 80+ Silver, 850W. Sve će to i kod nas za koji mesec lagano, već postoje neke najave.

Ne moze biti blizi 509ki od ovoga :D
Mislim sto se izgleda tice spolja. Unutrasnjost nigde veze :)

eo5vJ3T.jpg vs InWin509_000_642_379d2.JPG
 
Ako te interesuje protok vazduha, Titan, Falcon i BW(u tom redosledu najbolji protok ka najlosijem, od ova tri) su bolji izbor od ovog kucista.
 
mene zanima protok vazduha i zadnja strana kucista tj gde idu kablovi,dok za hdd i ostalo,i da u recenziji bude malo vise zadrzavanja na celoj strani kucista posto su vam recenzije samo pomeranje kamere a slabo se posvecujete detaljima,kao npr dal ima stend off dodatni ,sta je bilo u kutiji,da skinete prednji panel da se vidi itd...ja se dilemu izmedju aleksandar weiss c650, winstona i ovog spectruma....a najverovatnije ce biti winston pa cu zameniti prednju stranu staklom i pozadinom :)da bude slicna spektrumu ili in win.
 
Poslednja izmena:
"Hocu protok vazduha", ali cu zameniti prednji deo staklom :d
 
Mora da se ima i jare i pare za 30-40e. Nece da moze :D
 
Winston na prednjem panelu sa strana ima mrezicu i tu uvlaci vzaduh,to bih sve ostavio samo umesto plastike napred ide staklo ili pleksiglas...tako da nepratis radnju fabule :p , winston je ok funkcionalnost i izgled +- sitnice :)
 
mene zanima protok vazduha i zadnja strana kucista tj gde idu kablovi,dok za hdd i ostalo,i da u recenziji bude malo vise zadrzavanja na celoj strani kucista posto su vam recenzije samo pomeranje kamere a slabo se posvecujete detaljima,kao npr dal ima stend off dodatni ,sta je bilo u kutiji,da skinete prednji panel da se vidi itd...ja se dilemu izmedju aleksandar weiss c650, winstona i ovog spectruma....a najverovatnije ce biti winston pa cu zameniti prednju stranu staklom i pozadinom :)da bude slicna spektrumu ili in win.

Znaš kako, staklo ko staklo, nema tu potrebe filozofirati puno. To je jednostavno moj stil snimanja. Vrlo važne stvari pominjem, sitne i ne toliko bitne detalje gledam samo da uhvatim u kadru. Često te sitnice ubacujem dok pričam o nečem drugom. Ali gledaću da sve obuhvatim, a da ne bude dosadno. No pressure :D
 
Kada ce biti review ? Zagrejan sam da uzmem , pa bih prvo da se informisem pre kupovine :D .
 
Kada ce biti review ? Zagrejan sam da uzmem , pa bih prvo da se informisem pre kupovine :D .

Danas i sutra snimam, hteo bih moju kantu staru od kompa da prebacim u ovo. Ako ne stignem ubaciću samo neku bezveznu pločicu i grafu, čisto da izgleda kao neki komp.

Ali već ti sada mogu reći da je ovaj Spectrum vrlo elegantna verzija Winstona sa par poboljšanih stvari unutra.
 
P1060012.jpg P1060009.jpg

Mogli su još koji standoff da ubace, ali vrlo lepo izgleda ova gomilica.
 
evo jedno kuciste koje je jeftino i ima slican izgled i funkcionalnosti : cooltek GT-01 u hr kosta 315kn (oko 5000)
 
Ne znam da li jos nekog prolazi jeza kad vidi hdd rackove u kucistu.

@Erik011

Sta ti imas protiv MS Industrial? [emoji14]
 
Poslednja izmena:
Ono najgori shit ala MS industrial od 1500 rsd.
 
Poslednja izmena:
Komentarisem za ovaj cooltek. Nisam komentarisao uopste njegove recenzije :)
 
Kliknuo reply kada je Predjin bio poslednji post, ali sam par min kasnije napisao post pa je Ivan uskocio :D
 
pa problem u MS kucistima je to sto se zovu MS ili Sama ili sta god, a ne Fractal ili InWin ili neka fancy renomirana imena...
to je problem...
 
Nisi svestan koliko gresis :)
 
Postoje dva problema.

Ljudi koji koriste kvalitetnija(fractal, inwin i slicna) ih pljuju kao da su djubre, a neki ih previse hvale jer nisu videli bolje. Pod videli mislim koristili neko od boljih, NXZT, fractal ili slicno.

U drugu grupu ljudi spadam i ja :D

Svakako su odlicna kucista za novac, do 50e nema boljeg kucista sigurno, a ima izbor za svakog(Widow, Titan, Spectrum).
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li jos nekog prolazi jeza kad vidi hdd rackove u kucistu.

@Erik011

Sta ti imas protiv MS Industrial? [emoji14]
Ja samo takva kucista i gledam, optimalan polozaj hard diskova (daleko nize temperature nego kada su pod shroudom kod napajanja). Ovi moderni dizajni zbog estetike na ustrb funkcije su mi totalno bezveze.
 
Kod mene u shroudu 2 HDD-a ne prelaze 35-36C kad su ventovi na silent, a kad rade ventovi normalno oko 30C.
 
Nazad
Vrh Dno