Šta je novo?

MS Industrial SPECTRUM - Tempered Glass kućište za 40€

Bas se razmisljam da li uzeti ovo ili Titan pro, lepse je, ali me brinu te temperature a treba uloziti onda jos toliko u neke ventilatore.
 
Nema sta, odlicno je :)
Sve mi se vise cini da je definitivno lepse kad imas par rgb delova u kucistu pa nekako profi i elegantno izgleda, nego kad se osvetli u potpunosti iznutra jednim svetlom po svim delovima.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Pa u njega bi isao 7700k, 1060 Xtreme Gaming, Asus z270a... Bice tu rgb-a.
 
Pozdrav, veoma sam zainteresovan za ovo kuciste (posebno zbog njegovog izgleda), pogledao sam sve reviewe (domace,strane) i sad sam u velikoj dilemi za sta da se odlucim, za ovo ms Spectrum ili ms Black Widow, koje su po vama prednosti i mane jednog u odnosu na drugo, i sta je po vama bolja kupovina?
Vlado za tebe znam da si radio review oba kucista, pa ako mozes i ti malo da mi detaljnije kazes sta je bolje za protok vazduha, kvalitet izrade, koje je tise?
 
Procitaj ovu temu od 12. Strane do 16. Strane.

Ukratko:

Spectrum-estetika.
Black Widow-apsolutno sve ostalo.

Onaj ko uzima ovo kuciste i ne treba da gleda na ostale stvari, ne mozes za tu cenu da ocekujes staklo napred, staklo sa strane(i to masivno, kvalitetno) i pride sve ostalo.
 
Poslednja izmena:
Procitaj ovu temu od 12. Strane do 16. Strane.

Ukratko:

Spectrum-estetika.
Black Widow-apsolutno sve ostalo.

Onaj ko uzima ovo kuciste i ne treba da gleda na ostale stvari, ne mozes za tu cenu da ocekujes staklo napred, staklo sa strane(i to masivno, kvalitetno) i pride sve ostalo.
Odlicno receno
 
U ponedeljak bi trebalo da mi stigne kuciste MS Cyclops IV, pa ako je neko zaiteresovan kako izgleda i koliko je funkcionalno postavicu slike.
 
Kakva je situacija sa prasinom posto nema filtere osim za napajanje?
I ja planiram neko Ms kuciste da uzmem. Mislio sam Titan Pro(6500) ali sad je na akciji Falcon(4200), a ovo mi se bas svidja ali samo u varijanti sa led rasvetom.
 
Nema odakle da udje prasina.

Rupice za ubacivanje vazduha na prednjoj strani su bas male, nece biti mnogo vazduha, samim tim ni mnogo prasine.

Vent pozadi izbacuje, tako da ni tu nece biti problema.

Imam Falcon, prezadovoljan sam, drug ima Spectrum. U svakom smislu je Falcon bolje kuciste od ovog, osim naravno po estetici, to sam vec vise puta pisao na temi.

Estetski je Spectrum bombonica [emoji4]
 
Onda kineska kućišta bez prednjih ventilatora nemaju uopšte prašinu jer imaju samo izduv.

Naravno da ne. Biće prašine kao i u svakom kućištu koje nema filtere. Čak i da ima samo izduv vazduh mora odnekud da uđe, a za elektronske komponente se prašina jednostavno lepi zbog elektriciteta. Čak i da nema nijedan ventilator bilo bi prašine.

Kućišta sa filterima i sa pozitivnim pritiskom opet imaju prašinu samo mnogo manje, tj duže vreme ne mora da se čisti. Ova bez i sa negativnim pritiskom uvek imaju koliko hoćeš. Još ako je bliže podu...

Više o svemu ovome, objašnjeno sa sve slikama ima u temi o strujanja vazduha.
 
Kuciste ima napred ventilatore, moze i tri komada da se stavi, samo su rupe za vazduh sitne.
 
Ne sporim to. Samo kažem da prašina u kućištu ne zavisi od veličine poreza i da čak i broj ventilatora nema veliki uticaj. Filteri i pritisak su tu glavni, mada ni kod njih nije bez prašine, nego se samo manje skuplja pa je čišćenje ređe.
 
Koliko si platio kuciste?
 
Lepo je kuciste kao i Winstone i Cyclops V. Mana im je sto dolaze bez ventilatora i prednjeg filtera. Posto imam neke bodove (popust od 1200 din) Falcon mi izlazi 3000, a titan 5000. Titan nisam video uzivo, a Falcon mi deluje nekako usko a visoko. Uzecu neko MS kuciste za neki dan, a izbor ce pasti u zavisnosto od cene.
 
Titan je bolji od Falcona:

-Sire kuciste, ima mesta za visi hladnjak(znaci ako planiras neki Noctua ogroman hladnjak).
-Bolja ventilacija, mislim da i gore mogu 14cm ventovi.
-Za slajdere fan kontrolera ima ulegnuce dok na Falconu samo stoje tako(vise estetika).
-Bolji i prakticniji filteri koji se skidaju na klik i gore i napred, bolji pristup ventilatorima.
-Uz Titana dolaze 3 led ventilatora, dok su na Falconu 2 led i jedan samo u boji(nije led nego je te boje). Ako su plavi led, taj je u plavoj boji, ako su crveni, u crvenoj.

U sustini oba kucista su odlicna, osim ovoga sto sam naveo su ista(po prakticnosti, ima malo razlike u dizajnu, mada nista spektakularno) i neces pogresiti koje god da uzmes, sam odluci da li vredi 2.000 razlike.
 
Poslednja izmena:
Ja sam sinoc uzeo u monitor.rs Titan Pro za 5225din. Licno sam prezadovoljan kupovinom i ovim sto sam uspeo do sad da vidim, mislim da do ~10k Titan i BlackWidow nemaju konkurenciju, i da skuplja brendirana kucista ne nude nista specialno da bi opravdala toliku razliku u ceni. Kuciste je veliko, prostrano, ima velike ventilacione otvore na prednjoj i gornjoj strani. Mislim da za konfiguracije do 1200€ izbor kucista treba svesti na neka od ova dva modela. A da posle ovih modela bar po mom misljenju do S340 Elite nema nista vredno paznje. Sva ostala resenja izadju dosta skuplja, samo kuciste je dosta skuplje a neretko i ona dodju sa samo jednim ili dva ventilatora pa i u to treba dodatno ulagati. Sa moje strane topla preporuka za Titan. I evo cisto jedne slike razlike u dimenzijama izmedju mog trenutnog CM Elite 334 i TitanPro kucista.
7e79656054c7a73a67511e563cf99957.jpg
 
Poslednja izmena:
Nebo i zemlja CM Elite i MS Titan :D

Kad bi Titanu nakalemili onu stranicu sa Spectruma sa strane i napred, gornji deo malo izmenili da bude vise minimalisticki, to bi bilo idealno kuciste za 7-8.000.
 
Da da, slazem se. Spectrum na oko deluje vrh, ali opet nema sve funkcionalnosti ovog kucista, nadam se da ce izbaciti neku verziju Titana ili BW u tom stilu to bi bila zamena i za mnogo skuplja kucista onda.
 
I ja sam nekako odlucio da uzmem Titan ali rekoh da se prvo raspitam. Vidim po komentarima da su i Falcon i BW super kucista ali se meni nisu svideli na oko, ne znam sto. Inace imam kuler CM 212evo.
 
I ja sam nekako odlucio da uzmem Titan ali rekoh da se prvo raspitam. Vidim po komentarima da su i Falcon i BW super kucista ali se meni nisu svideli na oko, ne znam sto. Inace imam kuler CM 212evo.

To su već ukusi oko dizajna. Razmotri onda i Deepcool Kendomen, imam ga sa lc-cc-120 push-pull, temperatura procesora prazan hod/igre je 25/45, temperatura rama i hard diska je 30 stepeni. ,) I glavna fora je što dolazi sa 5 ventilatora, dok ms maksimum da 3. Ovde i kad hoćeš vodeno hlađenje, ostaje ti 2 ventilatora da ih pokačiš gde hoćeš. :D
 
Poslednja izmena:
Jedina prednost tog Kendomena je sto dolazi sa 5 ventilatora, ostalo je sve na strani MS kucista.

Titan ima fan kontroler, mesta za 2x14 napred(ne znam da li Kendomen ima mogucnost za 140mm napred, nisam video na sajtu da pise), 2x usb 3.0 dok je ovde 1, mnogo vise prostora u kucistu, psu shroud za diskove i napajanje(ovo je vec licna preferenca, estetski je mnogo lepse kad ima shroud, mada su nesto nize temperature diskova van njega).
 
Jedina prednost tog Kendomena je sto dolazi sa 5 ventilatora, ostalo je sve na strani MS kucista.

Titan ima fan kontroler, mesta za 2x14 napred(ne znam da li Kendomen ima mogucnost za 140mm napred, nisam video na sajtu da pise), 2x usb 3.0 dok je ovde 1, mnogo vise prostora u kucistu, psu shroud za diskove i napajanje(ovo je vec licna preferenca, estetski je mnogo lepse kad ima shroud, mada su nesto nize temperature diskova van njega).

Ima fan kontroler, sad ćeš reći da nema za svih 5, ostale kontrolišem preko ploče, za 14 ventilatore se može zbudžiti ako baš nekome treba, meni stoji onaj lc-ov ventilator u kućištu kod tih mesta za ssd, ispod mesta za optiku, taman ima mesta za njega, 1x3.0 mi je dosta, retko kad i koristim, prostor mi je ok, oklop mi ne treba.
 
U medjuvremenu je kuciste najzad dobilo komponente kakve zasluzuje :) Maticna, napajanje, procesor, memorija sve novo...

P7064232.jpg P7064233.jpg P7064243.jpg P7064265.jpg P7064277.jpg
 
Nazad
Vrh Dno