Šta je novo?

MS Industrial SPECTRUM - Tempered Glass kućište za 40€

vladimirdowla

Slavan
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
3,463
Poena
270
1.JPG 1-1.JPG 6.JPG 7.JPG 18486322_1926197584329529_7911369507442139760_n.jpg

Stiže novi MS model i kod nas na tržište, sudeći po postu na FB stranici Baita, inače je u Hrvatskoj dostupno negde od početka ovog meseca. Tamo košta 330kn što je oko 45€.
Ovih dana saznajem da li će mi stići na review, pa ako nekog nešto interesuje konkretno napišite ispod, da obratim posebnu pažnju na to (ako uopšte bude kod mene, naravno).
Inače nigde ne nalazim informacije o GPU dužinama, CPU cooler visini, ali vidim da navodno sada prima 3x 3.5" HDD-a što znači da je malo izmenjeno u odnosu na Winston/Cyclops modele.
 
Ne vidim onaj klasican njihov fan kontroler.
Ako nije neko minijaturno kuciste, staje bilo koja grafa jer nema HDD kaveza.

Deluje bas lepo. Zanima me dimenzija samog kucista, otprilike koliki hladnjak moze da stane, radio si sa BW i Titanom, pa uporedi sa njima.
 
Koliko sam video imaju bukvalno i Black Widow tip modela sa tempered glass stranicama, leva, desna i napred, tako da je ovo sigurno na nivou Winston dimenzija. Ovde me isto zanima šta je tačno napred - plastika ili staklo. Vidim da su 5.25" totalno izbacili i sada teoretski mogu čak 3x 140mm venta da se stave napred, pa treba videti i odakle uopšte ulazi vazduh napred za tako nešto.
 
Extra izgleda!

Gde prednji ventilatori uvlače vazduh? Vidim da je prednje staklo(plastika) odmaknuto nekih 5mm od šasije, malo je to za dobar airflow.

Edit:
Nisam pročitao prethodni post do kraja. Rekao bih da napred može 3x120mm ili 2x140mm.
 
Poslednja izmena:
U pravu si, 3x 120mm. Zeznuo sam se ;) wishfull thinking :D

Inače evo dodatnog info-a

podržava VGA karticu maksimalne duljine 415mm
podržava CPU hladnjak maksimalne duljine 163mm
podržava kabel managment 20mm

Znači po ovome napred staje i neki radijator bez problema, pod uslovom da može dovoljno vazduha da povuče. Kućište ima i dva magnetna filtera - vrh i dno.
 
Danas sam kupio 2 komada za mene i kolegu u Baito racunarima, za vikend pakujem komponente ako imate nekih pitanja tu sam.
 
Kod njih je BW dosta skuplji nego kod drugih tako da bi trebalo da se nadje jeftinije od tih 5000 kod njih.
 
Nisam znao da je MS najoobičniji rebrand. Tesla....
 
aj Vlado uradi Review pa da menjam BW :)
ako imas dovoljno ventilatora, proveri sta moze napred, 2-3 12tice/14tice
kako se hlade hardovi sad i tako to...
 
Rebrand, naravno. Sama kucista.
 
Lepo na slikama toji Sama brend odstampan napred
 
Iskreno meni se mnogo svidja . Minus mi je samo sto nema otvore za ventove na gornjoj strani .
 
Stvarno nema mesta za ventove gore, sad sam video.
Bar jedan da su stavili, na zadnjem kraju gornje stranice, on dosta pomaze..
 
Napred i na boku je staklo, to mi se jako dopada. Ispod prednjeg panela je metal, iz nekog razloga sam mislio da je plastika. Lepo je obezbeđeno u kutiji, stavili su onaj "plastični" sunđer. Nije stiropor kao kod ostalih pleksiglas kućišta. Nosači stakla na samom kućištu su gumirani, a šrafovi imaju gumene prstenove pa je staklo uvek samo u kontaktu sa gumom. Mogu tri HDD-a da stanu ali su izbacili one ladice i moraju se direktno ušrafiti na metal - sigurno će biti vibracija jbm ga, ali možda ih ta guma "upije" nekako.

Evo par sličica, upravo stiglo, glavnu foliju ću skinuti kada budem snimao review ;) - http://imgur.com/a/wtLXS
 
@vladimirdowla
Dali bi mogao u review da ukljucis i brz pregled pakovanja u kojem dolazi?
Posto bi da narucim pa da vidim koliko je sigurno upakovano
 
Upakovano je tako da ce doci neosteceno, osim ako ga kuriri ne treskaju o zemlju :D
 
Uopste nije kopija InWin 509 :d
 
"Nije bitno koje je boje mačka, važno je da lovi miševe." - Kineska poslovica.
[emoji6]
 
Uopste nije kopija InWin 509 :d

Imaju jedan model koji je ipak "bliži" tom InWin-u. Bukvalno unutrašnjost totalno iskopirana, obe bočne stranice su staklo... Taj model je 75€.

Zanimljivo je da sada u Hrvatskoj lagano svičuju brend u SAMA. Izgleda da će biti u originalu. Takođe stigla su im i neka solidna napajanja - 90€ za full modular, flat kablovi, 80+ Silver, 850W. Sve će to i kod nas za koji mesec lagano, već postoje neke najave.
 
Imaju jedan model koji je ipak "bliži" tom InWin-u. Bukvalno unutrašnjost totalno iskopirana, obe bočne stranice su staklo... Taj model je 75€.

Zanimljivo je da sada u Hrvatskoj lagano svičuju brend u SAMA. Izgleda da će biti u originalu. Takođe stigla su im i neka solidna napajanja - 90€ za full modular, flat kablovi, 80+ Silver, 850W. Sve će to i kod nas za koji mesec lagano, već postoje neke najave.

Jb dowla imaš bolje informacije nego ja haha
 
I sta kazete el bolje ovo od Crne Udovice ili nije?

mozda samo lepse? :D cena je super.
 
Nazad
Vrh Dno