Šta je novo?

MS Industrial SPECTRUM - Tempered Glass kućište za 40€

Push-pull varijanta će spustiti temperaturu za 2-4 stepena. Ivan je testirao baš na LC-CC-120 ako se dobro sećam.
Što se mene tiče, neisplativo je. I zbog cene i zbog buke.
Hm, pa sta li na kraju da uradim, dodje mi da vratim kuciste, a imam onih 14 dana roka da vratim, mada ne znam da li bi mi izasli u susret zbog toga sto su morali da se polome oni limcici za graficku, a prosto ne verujem da je moguce da toliko lose bude kuciste provetreno, nekako mi neverovatno deluje...
Davno sam razmisljao za deepcool kendomen, deluje mi da bi ono bilo mnogo ozbiljnike po pitanju temperatura :)

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Jesi li iskljucio turbo u biosu?

Ja sam uzeo drugi ventilator(tj. dobio, od kolege sa foruma), i stavio ga da duva kao glavni na CPU kuleru, a ovaj od LC-a stavio da izvlaci i smanjio mu broj obrtaja.

Razlika u temperaturi je bila 2-3 stepena.
 
Jesi li iskljucio turbo u biosu?

Ja sam uzeo drugi ventilator(tj. dobio, od kolege sa foruma), i stavio ga da duva kao glavni na CPU kuleru, a ovaj od LC-a stavio da izvlaci i smanjio mu broj obrtaja.

Razlika u temperaturi je bila 2-3 stepena.
Jesam, ono sto se pitam jeste da li je moguce da je pes toliko zahtevan, da toliko kida cpu da gruva ove temps, moracu da istestiram u nekoj igri jos, ili u linxu

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Kad je menjana pasta na procesoru?

Moze se dobiti neki stepen nize sigurno, ako nije menjana duze vreme. Pusti Prime95 ili linX i pogledaj koji je Vcore i klok pod opterecenjem.

Posto je turbo iskjucen, klok ne bi trebalo da ide preko 4GHz, ni na jednom jezgru.
Vcore ne bi trebalo da ide preko 1.33-1.34V.
 
Kad je menjana pasta na procesoru?

Moze se dobiti neki stepen nize sigurno, ako nije menjana duze vreme. Pusti Prime95 ili linX i pogledaj koji je Vcore i klok pod opterecenjem.

Posto je turbo iskjucen, klok ne bi trebalo da ide preko 4GHz, ni na jednom jezgru.
Vcore ne bi trebalo da ide preko 1.33-1.34V.
To, to :)
Pa da javi. Možda ga procesor zeza.

A pastu je menjao pre godinu i po, rekoh mu da je zameni (za kusur dobije nekoliko stepeni) i da opere hladnjak i izduva sve kompresorom, ali čovek neće. Drugar mu rekao da nema potrebe i da je "kvalitetna pasta".
Svakom stavkom dobije po 3 stepena i ne treba mu ništa više.
 
To, to :)
Pa da javi. Možda ga procesor zeza.

A pastu je menjao pre godinu i po, rekoh mu da je zameni (za kusur dobije nekoliko stepeni) i da opere hladnjak i izduva sve kompresorom, ali čovek neće. Drugar mu rekao da nema potrebe i da je "kvalitetna pasta".
Svakom stavkom dobije po 3 stepena i ne treba mu ništa više.

Ma nije da necu, nego ne stizem od posla :)
Inace sam prao hladnjak od cpu pre ubacivanja u kuciste, tako da to nece nista da resi, verovatno bi resilo sitno promena paste i jedan kuler, mada tesko da bi to spustilo makar 10C

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
10 stepeni neće, nego po 2-3 stepena, dakle oko 6 niže možeš da očekuješ.
Sada je procesor 54 pod opterećenjem, ovo ga spušta ispod 50 i to je to.
 
Kod mene Bitfenix Spectre 3-pin radi push, a fabricki ventilator od LC-CC-120 radi pull na smanjenim obrtajima.

Fabricki vent je malo bucniji na preko 1100 obrtaja, ovaj Bitfenix mi je necujan, stavio sam ga da vrti uvek na max, jer pored silne promaje u kucistu, on ionako necujan, ne pravi nikakvu buku.

Ako mogu da se uglave 140mm ventovi na prednju stranu kucista, dva ili tri komada bi sigurno napravila razliku, zamena paste i push/pull, cenim da bi se skupilo 10C razlike.
 
Eno lik u drugoj temi samo zanemom paste spustio 12-14 stepeni :D

@icanik88nis
Sad me živo interesuje koju ti to pastu imaš i koliko bi ti pale temperaturom zamenom (i to nekom boljom pastom).
 
Eno lik u drugoj temi samo zanemom paste spustio 12-14 stepeni :D

@icanik88nis
Sad me živo interesuje koju ti to pastu imaš i koliko bi ti pale temperaturom zamenom (i to nekom boljom pastom).
Ja za sad stavih kuciste na oglase, bas me iznerviralo ovo, ali cu bas da pitam drugara koju pastu je stavio i pisem ovde

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Koja god da je, posle toliko vremena bi trebalo da se zameni. Biće boljitak sigurno.
 
U donjem delu koje je sakriveno imas ostavljeno mesta za ugradnju 3 hdd a u samom kucistu pored ploce za dva ssd. Ne znam kako bi mogao jos jedan hdd da se dole ubaci osim da ga stavis da stoji vertikalno. Tako bi moglo samo da smislis mozda neki nacin da ga ucvrstis...
 
10 stepeni neće, nego po 2-3 stepena, dakle oko 6 niže možeš da očekuješ.
Sada je procesor 54 pod opterećenjem, ovo ga spušta ispod 50 i to je to.

Čitam sada šta pišete, čekajte, od kada je 50 pod opterećenjem problem? Moj ide do 68, 69.

Ovde sam da pitam nešto drugo, jel mogu da zamenim cooler u ovom kućištu, a da ne skidam ploču? Ima rupa pozadi, kontam da može?
 
Čitam sada šta pišete, čekajte, od kada je 50 pod opterećenjem problem? Moj ide do 68, 69.

Ovde sam da pitam nešto drugo, jel mogu da zamenim cooler u ovom kućištu, a da ne skidam ploču? Ima rupa pozadi, kontam da može?

On nema 50 stepeni nego bi toliko imao da stavi to što piše. A počeo je od 74...

Zasto bi stavljao drugi kuler kad je 68-69 u okviru specifikacija tog procesora? ;)

Što se tvog pitanja tiče, nisi rekao ni koji kuler imaš ni koji bi da staviš i da li oni imaju "back plate". Ako pod "rupom pozadi" podrazumevaš mogućnost pristupa zadnjoj strani ploče preko desne strane kućišta (kada se gleda spreda) bez vađenja matične, onda je odgovor pozitivan, tj možeš menjati kuler bez vađenja matične.
 
Menjao bih zbog možda dodatnog clocka, imam ryzen 1400 sa stock coolerom i trenutno sam na 3.7. Druga stvar je buka, pošto mi komp stoji na stolu desno od mene i solidno se čuje. Nije to preglasno i ne znam koliko strašno, ali čuje se.

Pitao sam poznatog Mađara šta najviše ide od AM4 coolera a da ima led, predložio mi je HYPER H411R za cifru odprilike istu kao u gigatronu, pri tom gigatron i šalje džabe. Nekako sam najbliže njemu, za sada. Znam da će sad svi reći uzmi LC power cc 120, blabla :)
 
Poslednja izmena:
LC-CC-120 or riot! :D
 
Da li u Falconu staje CM 212 evo? I ima li mesta za dvd rezac i ssd? Kuleri koji se dobijaju se kace kako tj kako idu na napajanje: molex? Imam dobru 12 kuler sa brzinama i 1 klasicni led plavi kuler? Trebam da kupim jos jedan pa da bude full ventilacija unutra?
 
Nazad
Vrh Dno