Šta je novo?

MS Industrial SPECTRUM - Tempered Glass kućište za 40€

Poruceno kuciste u Bai** za 4.990 din.

Pokusao sam da odgovorim druga od uzimanja, jer sam bio vise za Titan Pro koje ima slicnu cenu, a protok vazduha i funkcionalnost je na strani Titana.

Bezuspesno :D
 
Kuciste mi je i dalje jako lepo a i super je to sto se izdvaja od drugih zbog stakla napred i sa strane. Nego Vlado ja sam montirao 12cm ventilator nazad a nije mi jasno kako ce stati 14cm kad je vec sa ovim tu negde na knap? Ne znam koji je raspon rupa na 14 ali ove na kucistu su za 12 jedino sto ima opcija da se podize i spusta?

Sto se komponenti tice tu je gtx 970 G1 koja se i ne greje nesto puno i intel I3 4170 koji uz vodeno hladjenje opet ne pravi problem. Tako da je kod mene opusteno
 
Poslednja izmena:
Pazi da se ne prehladi taj i3, kad je zima obavezno neku grejalicu pored kompa :D
 
Ostalo vodeno od furune AMD :D jedno vreme ladio 4690k a sad zamrzava i3 hahahahhaha
 
Može biti da sam se zeznuo za taj kuler nazad, neki sam pogrešan spec pročitao kad sam pisao tekst.
 
Pa jel jesi ili nisi?

Jel ide 14 ili 12cm?
 
Pa, znaš kako, teoretski staje i 14-ica ako je sa dva šrafa pritegneš :D
 
Nije mi jasno zasto su napravili ovako male proreze napred.
Sve u svemu odlicno kuciste za smesne pare.
 
Stiglo kuciste kod druga, nisam odusevljen. Lepo jeste, ali to je sve.

Ja ga ne bih kupio ni u snu, prvenstveno zbog protoka vazduha, nema ni fan kontroler, lim mi deluje tanje nego kod Titana/Falcona.

Lagarijasto kuciste.
 
Stiglo kuciste kod druga, nisam odusevljen. Lepo jeste, ali to je sve.

Ja ga ne bih kupio ni u snu, prvenstveno zbog protoka vazduha, nema ni fan kontroler, lim mi deluje tanje nego kod Titana/Falcona.

Lagarijasto kuciste.
Pa ono jeste, protok je slabiji, ali kuciste dusu dalo za neki mod. Prvo sto planiram da uradim je da isecem te proreze napred, sto i nije nesto tesko jer su povezani bas malim delovima. Ostavicu samo onaj deo gde su rupice za fanove, ubacim posle neke rgb i ima da bude lepotica sa prednje strane a plus ce i protok biti odlican. Sigurno cu vremenom da odradim i gore jedan vent, realno trebace ako se ubaci nesto ozbiljnije od hardvera

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Gornji lim ce se iseci lagano.

Verovatno je stedjeno da bi bila sto niza cena, realno kuciste bas lepo izgleda i nema u tom cenovnom rangu kucista takvog izgleda.

Verovatno ce neka sledeca revizija imati fan kontroler, mesta gore za ventove, malo deblji lim i vise rupa za protok vazduha napred za par hiljada dinara vise.

Videcemo vec.
 
Evo i jos par slika od mene a u medjuvremenu je ubaceno i led osvetljenje... A kao sto rekoh meni na prvi pogled (dodir) kuciste nije ni malo bilo privlacno, lim ko lim jeste tanak ali ne vidim sta je tu problem. Niko ga valjda nece bacati sa 5 sprata ili sedeti na njemu pa da bude celicno... Sve u svemu ja sam prezadovoljan kupovinom, a ostaje jos da odradim neki lep fluorescentni logo na limu koji prekriva napajanje. Svako ima svoje zahteve ali sto se mene licno tice odlicna investicija.

P5273880.jpgP5293900.jpgP5313908.jpgP5313909.jpg
 
Lepo si sve uklopio, jedino me taj kabel za napajanje procesora bode u oci :D
Da li ga mozes nekako provuci iza maticne da se ne vidi spreda. Planiram da kupim to kuciste i jedine dve stvari kojih se "plasim" je da necu moci da sakrijem taj kabel i da cu morati da ga gledam do kraja zivota i da mi napajanje nece stati jer imam napajanje dugo 21cm (ali ako ono ne mogne stati onda cu jednostavno kupiti drugo).
Ako bi mogao da mi proveris ove dve stvari bio bih ti mnogo zahvalan.
 
^ napajanje moze, ima mesta i za ona najduza. Takodje postoji i prorez iza maticne za taj kabel za procesor.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Zar nema rupa za kablove na kucistu, tu gore iznad tog headera?

Nisam zagledao danas kod druga, pogledacu sutra, ali svako MS do sada koje sam video ima rupe gore i kroz jednu od njih stavis taj CPU kabal.

Ako su kablovi kratki, lako se moze kupiti ekstender.
 
Moze stati bilo koje napajanje bez problema. Isto tako ima i prorez za taj cpu kabel ali je kod mene nesto kraci da bi se provukao sa zadnje strane, nedostaje 2cm. U svakom slucaju to se resava jednostavnim produzetkom za taj kabel koji kosta 250-300 dinara a ja cu ga verovatno vec sutra resiti pa mogu i uslikati da vidis...
 
Upravo sam sklapao PC u ovom kucistu.

Sto se mene tice, vise mana nego prednosti.
Ne bih da kvarim ljudima koji su uzeli, ono jeste lepo, ali moram da napisem utiske za buduce kupce.

-Nema rupu gore da se provuce kabli za napajanje procesora, mora da ide preko grafike/iznad ploce.

-Nema bracket za SSD iza ploce, kao na ostalim MS kucistima.

-Nema ona tool-free kacenja za HDD(vec pisano, znam), srafi se direktno nablim.

-Nema fan kontroler.
Ne moze se montirati 14cm vent s prednje strane, dole, da duva u hardove, mogu dve 14-tice u sredini i gore, ali nemaju neku posebnu korist(osim par stepeni na grafickoj, sto je u sustini nebitno), jer su rupe za vazduh previse male.


-Rupe za vazduh s prednje strane su smesne. Zbog toga sto ne moze 14cm i sto ima takve rupe, pretpostavljam da mora neka jaca 12-tica i da se seku rupe da bi se hladili hardovi, pogotovo ako ih je vise.

-Lim je tanak, kao na Raidmax kucistima.

-Od limcica za grafiku jedino se prvi odsrafljuje, ostali se kidaju...


-----------------------------------------------------
Prednosti u odnosu na ostala MS Kucista:

-Izgled, logicno. Pogotovo ako se podigne na sto pa se ne vidi gornji deo, sa strane i od napred bas lepo izgleda.

-Ima ispupcenu desnu stranicu i lakse se zatvara od onih koja to nemaju(Falcon npr.), manje se macuje sa kablovima.

Staklo je tesko i nije tanko uopste, ne prima otiske toliko lako i sistem montiranja staklene stranice je odlican.

Za mene licno ima previse mana u odnosu na prednosti, vidi se bas da je stedjeno da bi se uklopila ogromna staklena stranica sa strane.
Ali dobro, za nekog kome treba kuciste tog tipa, za mali novac, nema neki drugi izbor.

Nadam se da ce u nekoj sledecoj reviziji ispraviti ovo sto sam gore naveo kao nedostatke, povecati cenu za par hiljada dinara, i bice full kuciste.
 
Poslednja izmena:
Ispada da je jedina pozitivna strana sto ima staklo,bez veze.
Moglo je to dosta bolje da se uradi.
 
Da, jedina pozitivna strana, u odnosu na Falcon, Titan i Widow, je staklo.

U odnosu na Raidmax plastikarije i verovatno sva ostala jeftinija kucista kod nas, nije losije po pitanju svega ostalog, a po staklu se svakako istice.
 
Poslednja izmena:
Ispada kao da je ,,uradi sam,, kuciste posto ima dosta toga za doradu. :D

Za modovanje je odlicno.
 
To stoji.

Sve sto sam pisao je za "out-of-the-box" varijantu.
 
Kako nema napred za 14cm, imaš dva mesta za 14cm, gore i sredina. A pored njih su dva za 12 + donji za treću 12-icu.
 
Iskreno nisam ni gledao za prednje gornje 14-ice jer su manje-vise nebitne. Ispravicu tekst.

Ne znam sta im je znacilo da produze psu cover da ne moze dole da se montira 14-tica, gde je i najbitnije, zbog hardova.

Gornja/srednja nemaju neku posebnu korist, srednja mozda obori par stepeni od graficke i to je to, ostalo je sve estetika, pogotovo sto su rupice premale za bilo kakav iole kasvetan protok.
 
Poslednja izmena:
A ne znam, tebi se bas ne svidja ovo kuciste :D Kako nisu bitne 14-ice gore i u sredini da ubacuju vazduh u kuciste? Tebi je bitnije hladjenje hardova od grafike i procesora? Ne znam sta ti hardovi toliko rade pa im treba toliko hladnog vazduha. Evo moj nema ama bas nikakvo hladjenje i ne prelazi 38 stepeni...

Rupa za kabel od napajanja procesora postoji u gornjem levom uglu, mana je sto se mora prvo on provuci pa tek onda preko njega maticna. (probao sam i tvrdim da moze)

Sve u svemu zavisi sta ocekujes od kucista, meni ovo bas odgovara i nemam problema sa temperaturama na bilo kojoj komponenti...
 
Nazad
Vrh Dno