Šta je novo?

MS Industrial SPECTRUM - Tempered Glass kućište za 40€

Ubacuju vazduh koji ide gde? :D

Sa nekim aftermarket hladnjakom na procesoru moze da pomogne jer dovlaci vazduh do njega(pitanje je dokle dovlaci jer su male rupe), to ce pomoci 2-3 stepena, isto tako i za gpu.

Sa stock hladnjakom ne znam koliko moze da pomogne, jer ne verujem da moze uooste da dobaci do rebarca od hladnjaka, a ako moze to je jedva i nece biti razlike.

14-tica dole obara temperature hardova za 4-5 stepeni u odnosu na 12-ticu, a hardovi su osetljiviji po pitanju temperature od grafickih i procesora.

Svidja mi se kuciste, ali me bas nervira sto je ocigledno stedjeno na mnogo mesta da bi bilo estetski lepo, ja sam jedan od onih kojima prakticnost mnogo vise znaci od estetike kad je maltene bilo sta u pitanju.

Nije lose kuciste generalno, za moj ukus jeste jer ne moze da se poredi sa Widow/Titan/Falcon modelima ni po cemu(prakticnom), kao sto ti modeli ne mogu sa ovim da se porede estetski, za onog ko voli da ima staklenu stranicu.

Stavili smo i led rasvetu, crvenu, ali sam zaboravio da slikam. Lepo izgleda. Bice slika ovih dana.

Nemojte pogresno da me shvatite, mnogima ce ovo kuciste odgovarati.
Drug koji je uzeo je prezadovoljan, bas ga briga za sve ovo sto sam mu naveo, kao i vecina ljudi koji ce ga uzeti zbog stakla :D
 
Poslednja izmena:
Gledaj, slazem se da je protok dosta tezi jer su rupice prilicno male napred kod ventova. Ono sto je meni logicno je da, onaj ko je uzeo ovo kuciste je uradio to 99% zbog estetskih razloga. E sad, uz malo dodatnih podesavanja moze i ostalo da se sredi. Sasvim je dovoljno staviti jednu 14 napred i 12 za hard dole, i nazad dobru 12 da izvlaci vruc vazduh. U ivakvom kucistu je cak taj jedan vent nazad i najbitniji.
Kabal za proc prolazi iza 100%, naravno ako je dovoljno dugacak i da se prvo on progura pa nakon toga da se postavi maticna.

Odradicu 100% onaj lim gore i napraviti mesto za 14mm vent sto ce na duzi rok da dosta znaci. E sad idealno je da se napred odseku one kockice i naprave nove rupe za 14mm. Lim je dosta tanak pa to ne bi trebalo da bude problem.
Ali napominjem, i sa ovakvom postavkom je kuciste dovoljno dobro da temo ne budu iznad proseka.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Ovo za cpu kabal je ok resenje, nismo razmisljali o tome puno.
Meni kroz te rupe gore idu 5 venta npr, 2 na cpu hladnjaku i jos 3 sa kucista, svi idu kroz te rupe gore, a dva za cpu ventove se i vracaju kroz istu rupu kro koju izlaze, da ne bi virili.

Da se odradi to sto si napisao, bilo bi to mnogo bolje.
Nisu previsoke temperature, naravno, ali ima potencijala da bude dosta bolje i krivo mi je sto nije tako fabricki, koliko njih kosta malo deblji lim gore i rupice za jedan 12-14CM vent?
 
Poslednja izmena:
Nikad necu da prezalim sto sam prodao crno nzxt s340 zbog odvratnog preksiglasa. Eh da sam ko covek izbusio 4 rupe i kod staklara odradio jedno kaljeno 45x45 i da uzivam

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
ja sam uzeo termaltake 530 smart se , i ima 55cm cpu kabal,koliko ja znam kuciste je visoko 48 cm...bar po spec ,zar to nije dosta da dohvati sa zadnje strane, ili je vama jos kraci kabal? kao sto rekoh pre da mi se winston vise svidja zbog hladjenja,ali mislim da ce mi ryzen bili hladan i u spektrumu jer realno kad se postave 3 -12 napred( 1200+rpm ) nebi trebalo biti problema sa temp. i takav da izvlaci. sad nzm jos dok nestigne sve i dok neprodam stari komp :)
 
Dohvatice kabli, bez brige.
 
Iskoristio sam onaj deo dole da stavim logo :) Ceka se cryorig h7 za proc i jedna 12mm i 14mm
371fbbebae396624b0f1442c84c01d45.jpg


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Lepotica [emoji4]

Sta znace lepa ploca i sleeved kablovi, divota [emoji4]
 
Jeste :) Doduse vece temerature sto sam i ocekivao sa stock kulerom i bez dodatnih ventova. Moram sto pre da odradim i to. Jos ovaj haski i5 4690k da je 'ladan, nije :D

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 


Zanimljiva "britanska" varijacija na ovaj Spectrum model. 75€ - znači za 35€ više četiri 120mm RGB venta - kod nas jedva jedan možeš uzeti za te pare ...
 
Dobro svetle ovi ventici [emoji4]
 
Resen i problem cpu napajanja :D Kao sto rekoh, moze da se provuce za zadnje strane ali je neko pametan smislio da se prvo provuce kabel pa onda montira ploca... Nije nikakav problem jer se to jednom odradi i ko zna kad ponovo ali opet...
P6083920.jpgP6083922.jpg
 
Zato sto mi je prioritet da se vruc vazduh izbacuje iz kucista... Bocno staklo nije skroz prilepjeno uz ivice kucista tako da tu moze da ulazi svez vazduh. Bar ja tako razmisljam :D Eksperimentisacu sa kulerima od vodenog da oni uvlace vazduh a zadnji da izbacuje...

Sve u svemu ovako je najlepse za oko a nema problema sa temperaturama
 
Ovih dana imam jednu Ryzen 7 konfu na testiranju u studiju i sve je upakovano u Masterbox 5 ... ljudi, to kućište je komedija za ove MS modele po pitanju air flow-a. Neke mikroskopske rupice uz rub prednjeg panela ...
Kad samo pomislim da sam originalno hteo uzeti baš taj model (i to baš beli koji mi je sad AMD poslao) umesto onog Winstona onomad. Kvalitet je sjajan, tu nema dileme, završna obrada vrhunska, ali je kućište toliko dosadno ...
 
Masterbox je ona glupost sto nema gore ni jedan vent?

Titan je pojam air flow u odnosu na to. Cak i Falcon/Winston su bolji od njega.
 
Baš to, a 9.500 cena :D

I sad npr. gledam varijantu - Masterbox Lite 5 - Tempered Glass za 53€. Stiglo u region (CRO), kreće prodaja od nedelje. Jeste da je nešto manje, ali kladim se da će kod nas biti bar dupla cena. A bilo bi idealno za tih 50ak evrića, iako jednako zatvoreno kao i regularan model.

cm_mb_lite_5_3.jpg
 
Poslednja izmena:
Gamer sam koji mrzi gejmerska kucista. :) Preferiram prave linije i monolitan dizajn kakav imaju Spectrum i S340.
 
Ljudi, koliko vidim ovde je max visina za cpu kuler 163mm ? Narucio sam cryorig h5 universal, bice zesce cimanje da li ce da se smesti to kako treba. Visina cryoriga je 160mm.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Uvek to oni napisu sa malom rezervom. Ako pise, lupam, 150mm, nece sigurno biti knap da pipa stranicu sa 150mm kulerom, nego ima tu jos malo prostora.
 
NZXT Kraken X52 porucen, stize za par dana i siguran sam da ce biti dovoljno mesta hahahahaha :D
 
Stigao i montiran ali X42 jer X52 nema ni u Srbiji ni kod Madjara da se nabavi...

P6153985.jpg P6153973.jpg
 
Poslednja izmena:
U dobar ! Daj jos neku sliku pa da se malo nerviram sto sam uzeo vazdusni :D

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno