Šta je novo?

MS Industrial SPECTRUM - Tempered Glass kućište za 40€

Svakako su odlicna kucista za novac, do 50e nema boljeg kucista sigurno, a ima izbor za svakog(Widow, Titan, Spectrum).

Tako je, za tu cifru su odlicna, ali su daleko od kucista od 150e+. Nije tu samo estetika, mnogo kvalitetniji materijali i vise doticnih se koristi.
Na sve to imam odvojnost prema thermalfake i MS Copydustrial, jer neki proizvodjac ulozi debele pare i vreme na dizajn, a onda ovi dodju i prekopiraju sve.
 
Kod mene sa ventovima na OFF 30-31 max i to uglavnom leti. Kada ih ukljucim 27-28, zimus i 23-24. Probaj WD Black da stavis pod shroud, ide to na 40...
To su dosta bolje temperature.
Ove moje su u granicama normale, bile su bolje kad je bio samo 1, onda je na low bilo oko 30 za WD.
Sa dva je ovaj WD na 35-36, toshiba na 31-32 kad su ventovi na low.

@Erik011

Tako je za sve sada, kucista su poslednja rupa na svirali sto se toga tice.
Da imam 150e za kuciste, sigurno ne bih uzeo MS.
 
Poslednja izmena:
To su dosta bolje temperature.
Ove moje su u granicama normale, bile su bolje kad je bio samo 1, onda je na low bilo oko 30 za WD.
Sa dva je ovaj WD na 35-36, toshiba na 31-32 kad su ventovi na low.

@Erik011

Tako je za sve sada, kucista su poslednja rupa na svirali sto se toga tice.
Nije uopste tajna da se hardovi greju pod shroudom (tu dosta zavisi i od napajanja, neka jeftinija pod opterecenjem bi napravila jos veci problem) a imas kod Linusa test provetravanja kucista, tj. o neophodnosti opste urednosti i cable-managmenta (spoiler - nema nikakve razlike cak i u dupke punon kucistu kablova) tako da - daj ti meni HDD kaveze, old-school.
 
Ogromnu razliku za airflow prave kavezi, kablovi su potpuno druga stvar.
 
Tako je, za tu cifru su odlicna, ali su daleko od kucista od 150e+. Nije tu samo estetika, mnogo kvalitetniji materijali i vise doticnih se koristi.
Na sve to imam odvojnost prema thermalfake i MS Copydustrial, jer neki proizvodjac ulozi debele pare i vreme na dizajn, a onda ovi dodju i prekopiraju sve.

Ne kopira MS ništa, to rade Kinezi. MS samo uvezu određeni broj tih kućišta i nalepe svoj buđavi logo.
 
Naravno, to se podrazumeva :) Cisto sam kao primer jer kod nas imamo njihova kucista, ali se apliciralo na sve koji to rade.
 
Društvo, review je u potpisu ispod, da ne pravim duple postove jer ću ga ubaciti tamo u odgovarajuću temu na forumu. Ima nekih problemčića (mislim na kućište), ali nije da mu se nešto i može zameriti za ove novce. U Bosni je oko 70€ npr. tako da smo mi ovde ponovo prošli odlično.
 
Dobar review :) Nacin montaze HDD-ova je kriminalan, bilo je prostora sa leve strane da naprave nosace kako treba sa anti vibracionim gumicama itd.
 
Hvala ;)
Slažem se, i to baš zbog tog stakla. Mada, kad radi osete se podrhtavanja na stolu, ali ništa ne zvecka, tako da je to bar dobro. Rešenje postoji, stavi se neki sunđer (ili zalepi) na svaku nogicu. Znači idealno za modding :D :D :D
Takođe zanimljivo - imam dva HDD-a - neki Hitachi (najjeftiniji mogući) i Samsungov F4 - kad je Hitachi sam nema čak ni podrhtavanja, ali kad stavim Samsung odmah se oseti. Uvek je nekako bio dosta bučan, tako da je možda to kod mene lično problem.
 
Bravo za review, Pejo! :)

Merkam S340 Elite, ali pored ovog kucista nema svrhe dati 3x vise para na njega.

Sto se hdd on metal problema tice - iseces "krofnice" od tanke gume/eva pene/filca i nataknes ih na srafove.
 
Verovatno su se ljudi zalili sto ne moze vise od 2 HDD-a, pa su izbacili(kinezi, ne MS), po meni veoma dobar, nacin montiranja koji je na ostalim MS kucistima prisutan.

A to merkanje kvalitetnijeg, pa odustajanje zbog MS, dobro je da nisam jedini koji je isto tako uradio. Gledao sam Fractal design od 100e~, zavrsio na Falconu od 40.
 
I ja sam merkao S340 Elite i jos uvek mi je najlepse kuciste, ali mozda mi je bolje pare da preusmerim u bitnije stavke a uzmem neko ms titan ili spektrum.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Danas sam ga porucio pa kad stigne javljam utiske i naravno par slika...
 
Slazem se da je unutrasnjost mogla biti bolja, ali dovoljno je jednom uzivo da pogledate kako izgleda i zaboravljate mane :) Upravo stiglo.
cc625614fa019848e81418da47a4f070.jpg


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Danas stiglo i kad sam se vratio sa posla bacio se na opremanje. Posle Thermaltake Urban T31 prvi utisci mi i nisu bas bili ok. Jako tanak lim, malo kao igracka u odnosu na njega i nije mi bas delovalo kvalitetno. Imam ga dve godine pa sam se navikao da bude poprilicno veliko, cvrsto i da ima i vise mesta nego sto je potrebno.

Sve u svemu sklapanje je pocelo. Komponente svaka na svoje mesto ali veliki problem sa vodenim hladjenjem... Rupe nisu na svom mestu vec ono mora da ide skroz dole, a u tom slucaju su creva jako nategnuta tako da je moralo ici skroz do vrha i nedostajao je 1mm da srafovi dodju na svoje mesto. Posle malo natezanja uspelo je, ali sledeci problem je vratiti prednje staklo koje drze 4 srafa. Prva dva koja su blize bocnoj stranici od stakla bez problema ali druga dva jako tesko jer smeta radijator i bas bas treba precizno nahvatati rupe a ne mogu se videti.

Sve ostalo je lako sastaviti, jako puno mesta za kablove sa druge strane pa se to moze fino srediti. I kod ovog kucista mi je kratak kabel za napajanje cpu pa ipak moram uzeti produzetak. Kod mene nema nikakvog zujanja niti vibracije od hdd

Meni je unutrasnjost ok jer bukvalno sve ima svoje mesto, uzivo je mnogo lepse i tek kad se folija skine sa stakala i obrise sve dodje na svoje mesto. Bas bas lep ukras na stolu. Ja sam prezadovoljan kupovinom a da nije bilo recenzije tesko da bi se odlucio za njega tako da sve pohvale za Vladimira.

Evo i par slika, jako ga je nezgodno slikati ali su ok slicice...

20170527_200110.jpgP5273857.jpgP5273873.jpgP5273874.jpgP5273882.jpg
 
Poslednja izmena:
bokins83 Pa što zameni tako dobro kućište za ovo..? Zvučnici najbolji, stara škola. :D I gde je to plavo osvetljenje koje se reklamiralo? Ovo se mora briskati svaki čas, sve čestice i otisci se vide, baš mi nisu nešto ta ms kućišta.
 
Nije jos zamenjeno hahaha stoji pored stola i ceka da odlucim koje cu zadrzati... plavog osvetljenja nema osim ako sam ne stavis :-D

A malo promene uvek dobro dodje. Urban je jako dobro i kvalitetno kuciste, na zalost moj model nija sa providnom stranicom pa je zadnjih 7-10 meseci skupljao prasinu na podu pored stola a ovo se perfektno uklapa...
 
Super si sklopio, slažem se da je jako "gadno" za "slikanje". Zato je malo i kasnio taj moj review, tražio sam idealnu lokaciju + svetlo. Jer kad usmeriš sve u kućište, a soba mračna, onda izgubi svu refleksiju i uvek na oko izgleda mnogo lepše :D.

Verovatno ću praviti i neki follow up, treba i one fensi kablove da pazarim, već mi je Mixer napravio rešenje za onaj 8pin ...
 
Po normalnom dnevnom svetlu(ne da sunce bije u njega) sve se reflektuje?
 
Po normalnom dnevnom svetlu(ne da sunce bije u njega) sve se reflektuje?
Ajde da kazemo 50:50 . Staklo je blago zatamnjeno i dosta toga se i reflektuje, ali opet...mislim da je to stvar ukusa sada. Meni se recimo dopada jer izgleda stvarno lepo, i sa umerenim osvetljenjem unutra ostavlja utisak nekog premijum kucista (inwin) Prelepo izgleda na stolu pored monitora, po mogucstvu sa sto manje vidljivih kablova. Ok, mana je ono sto sam i ocekivao, tanak lim...ali i to se moze srediti ako se pazljivo odaberu komponente koje ne stvaraju prevelike vibracije. Recimo moje, g4560 sa hladnjakom od 612 bez venta, ssd, rgb osvetljenje unutra, maximalno dobar cable management, prilicno tiho napajanje i rezultat je odlican.
A da ne pominjem kolika je sreca kad mozes kao covek da obrises i ocistis kuciste da se sija a da ne ogrebes nesto ( citaj pleksi ) :D

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Okaci neku fotku [emoji4]
 
U donjem delu ispod stakla na limu koji sakriva hdd i napajanje ima udubljenje gde bi moglo zalepiti neki lep logo. Bacio sam se u potragu pa cu videti sta se tu moze
 
Jel idu ikakvi ventilatori uz ovo kuciste?
 
Jel su stvarno ovoliko mali otvori za ventilaciju napred?
Deluje mi na slici kao da su samo ove "trakice" otvori za vazduh. Slika je SS sa tvog videa.
Screenshot_20170529-142340.png
Ako je tako, to je premalo mesta za bilo kakvu kasvetnu ventilaciju.
 
Poslednja izmena:
To su otvori, ja imam napred jedan Fractalov R2 i drugi CM-ov 12CB prebačeni iz HAF-a, oba 120mm. Fractalov više uvlači jer ima duplo šire lopatice i baš lepo duva kad stavim ruku. CM je dosta slabiji. Zato i treba staviti neke malo kvalitetnije napred i neće biti problema.

Inače, čitavo jutro se *ebevao sa tim vibracijama koje su me nervirale. Uzeo od Mixera 8-pin produžetak za CPU, pa reko da ulickam sve lepo i pritegnem šta treba. Na kraju skontam da mi je HYPER 212 Evo bio labav svo vreme. Valjda kako sam ****** svaki put kad sam vadio i selio komponente držao najviše za CPU kuler ... to ga je nekako olabavilo i kuler se bukvalno tresao u radu :D :D :D sad je konačno 100%
 
^ Vlado, a napajanje je l ti pravi neke vibracije ?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Ono što sam pominjao u klipu za HDD, imam taj nesretni F4 od Samsunga, trese se od prvog dana. Ali sada kako sam kuler pritegao gotovo da se i ne oseća ništa. Znači da je bilo u tandemu.
 
Nazad
Vrh Dno