Šta je novo?

Mašina se sama uključuje

smith_bre

Čuven
Učlanjen(a)
29.03.2003
Poruke
2,980
Poena
705
Imam problem sa kompom koji se sam uključuje.
Komp je uzet nov, u pitanju je ASrock 960Gm-VGS3 FX sa FX6300, 4Gb rama, SSD (win 10), Rinho 500W napajnje.
Naravno sve u biosu pogašeno, ali se mašina i dalje pali.
Prvo što sam uradio je promenio utičnicu, stavio sam da komp bude sam, ali opet isto.
Posle toga stavim CHIEFTEC GPS-700A8, jer uglavnom kad se mašina uključuje sama, je ili napajanje ili ploča, ali opet i sa tim napajanjem se mašina sama uključuje.
Krenuo sam sa sistemom eliminacije, pa sam počupao sve USB uređaje (tastatura, miš, štampač) i lan kabl.
Primetio sam da se uključio kad sam vratio tastaturu, zamenim tastaturu, mašina se i dalje uključuje posle nekog neodređenog vremna.
Sledeće što sam primetio je da hoće da se uključi kad se ubode LAN, promenim switch, i dalje hoće da se desi isto.
Sumnjao sam na kućište da negde pravi kontakt gde ne treba, pa zamenio kućište, opet isto i u drugom kućištu, plus mašina se uključuje sama i van kućišta.
Na kraju promenim i ploču, Asus M5A78L-M LX3 ubeđen da sam rešio problem, jer sam sve živo probao, kad gle čuda mašina se i dalje sama pali.
Problem je što mašina nije kod mene kući pa da imam stalan pristup istoj, nego je u kancelariji, gde idem samo kad nastane neki problem,
a ovaj problem već dugo traje, a traži mnogo vremena, jer se ne zna kad će baksuz da se uključi.
Imate li bilo kakvu ideju šta da radim, osim da izlupam komp sa macolom :smash:
 
Poslednja izmena:
Probaj power options>change advanced PS>sleep>ugasi allow wake timers

Neke aplikacije znaju da bude, npr Team viewer, vidi podešavanja, Windows 10- je imao taj bug, uradi ažuriranje

Device manager>desniki klik na uređaj(tastatura, mrežna...)>Properities>Power management>ugasi Allow this device to wake computer

Ukucaj u comand promptu:
powercfg -lastwake(izlistaće ko je zadnji put upalio)
Isto može da se vidi i u Even viewer-u, ako je OS/SW krivac.

powercfg -devicequery wake_armed (sprečava uređaje da pale računar)
 
Poslednja izmena:
Hvala druže na odgovoru
Zaboravio sam taj deo, već sam gledao (powercfg -lastwake) i nema ništa, zato sam i sumnjao na ploču,
Danas ću biti ponovo uz tu mašinu pa ću probati onaj zadnji deo.
Novina od juče, je što se mašina danas nije uključila, isključio sam je sinoć oko 20h, a ostavio je samo sa naponskim kablom, sve ostale sam počupao
 
Poslednja izmena:
Meni se stari racunar ukljucivao sam zbog lan kartice.
Iskljucim ga uvece, legnem da spavam, ujutru komp radi.

Resio tako sto sam zabranio u device manageru mreznoj da ukljucuje racunar.
 
Da nema tastatura power dugme? Možda je neispravno. Takođe Wake on LAN ugasiti u BIOS-u.
 
Sve ovo navedeno, dakle precesljaj BIOS i Power opcije, u Windows-u ima na par mesta, ono sto je napisano za Sleep opcije, ja sam ovo podesavao:
1.go to Task scheduler >Task scheduler library>Microsoft>windows>UpdateOrchestrator>Reboot then double click and go to "conditions >power>" and uncheck awake the computer to run this task
2.Network LAN and disable Wake
3.Control Panel>Hardware and Sound>Power Options>Edit Plan Settings>Change advanced power settings>Sleep>Allow Wake Timers: Disable
I onda se manje ukljucivao ali opet ponekad kada ga stavim u Shut Down on se ukljucivao, dok na primer kada sam stavljao u Sleep onda manje. Sve ovo na Windows 10 naravno jer je sa njim i pocelo, na Win 8 to nikada nije radio.
Na zadnji Creators update za sada nijednom se nije desilo, radio update, nije clean install.
 
Nazad
Vrh Dno