Šta je novo?

Far Cry 5

Igra ne podrzava tvoj cpu zbog nedostatka SSE 4.1 i 4.2 instrukcija. Nazalost, samo mozes da cekas neki update od strane developera, mada su slabe sanse za to.

igra radi na core 2 arhitekturi, koja nema 4.2.
 
Vreme je za upgrade ili promenu engina. Ako nastave sa ovim, u buducim igrama, sto vise budu budzili neke stvari, na nekima ce morati da zakidaju, sto u videu iznad i vidimo. A i vegetacija mi je nekako mutna, i low res u FC5.
 
meni je FC5 prelep,ali moguce da me zaslepljuje lepota Montane. :) ja bi vise voleo da konacno odrade stealth kako treba (i prokleti lean,FPS bez lean-a je blasfemija) i bolji AI,i da ostanu u kontinentalnim predelima.
 
ja bih voleo da nekada odrade pravi nastavak FarCry keca koji je jedini pravi FarCry. ovo sve posle toga nema nikakve veze sa originalnom igrom, sem sto iz nekog razloga nose isti naslov...
 
Da li postoji neki mod koji bi iskljucio tagovanje gudriranih fanatika i zivotinja? Koliko vidim ni za ovaj FC ne postoji Ziggy's mod, samo za FC3..
 
Predjoh igru, ok je, moze da se igra, zabavna je ko prethodni delovi, steta naravno sto je samo kao neki skin za FC 4, sto nisu nesto novo i drugacije napravili, tako da se slazem sa svim kritikama koje ste napisali, i nekako od dvojke ko da su sve vise gubili na kvalitetu i mogucnostima, dvojka koja je imala odlican AI, dok je ovde AI prakticno nepostojeci, igra je prelaka i na najtezem nivou, zatim u dvojci se vatra sirila na sve strane, a ovde samo ograniceno i sve se to lepo vidi na klipu sa ove strane.
Necu da poredim sa Far Cry kecom, jer em je to druga igra, em ga je Crysis radio, ali Ubisoft otkad se docepao, eto jedino ta dvojka mi je bila dobra zbog odlicnog AI-a i vatre, uticaja vetra na vatru itd, dosta mogucnosti je imao taj deo, iako je ako moram da ga poredim sa kecom, nekoliko klasa losiji, ali ne bih poredio, jer su idejno prilicno drugacije igre.
Bas steta sto je Crytek napustio igru posle keca, to jest sto su prodali prava Ubisoftu, jer mislim da su mogli mnogo vise da urade sa ovim serijalom, nego sto su sa Crysis-om sa kojim jesu pomerali granice tehnickih mogucnosti, ali po meni gameplay, prica i atmosfera nisu bili ni priblizno dobri kao u Far Cry 1.

Da se vratim na FC 5, da rezimiram, nista nisu menjali, samo vizuelno menjaju istu igru jos od trojke, AI je sramotno los za jednu modernu igru, ogranicenja u svakom smislu, a sto se tice dobrih stvari, igra je i dalje veoma zabavna i zarazna, grafika je odlicna i sto je najbitnije fenomenalno radi, ne secam se u skorije vreme tako dobro optimizovanog naslova, da mi je picilo sve na max dobrano preko 70 fps i da nije bilo drop-ova. Osecaj pucanja je dobar kad se uzme objektiv i koriste Machine Gun kao primaran, sniper i rocket luncher po potrebi i neki uzi kao side arm... shotka je prilicno beskorisna kao i uglavnom u svakoj igri na otvorenom, AR je smesno lose odranjen, nisam video smisla da igram sa melee itd...
Stealth je polovicno uradjen, moze da bude dobar, ali radijus detekcije neprijatelja je cudan, primete te iz daljine, pa i cak kad cucnes i dalje te podjednako vide, sto je nerealno, steta sto nema opcije da zalegnes... one koktele sto ti daju razne moci nisam imao zelje da koristim, niti potrebe, nisam koristio ni Squad zbog loseg AI-a, a i zato sto volim da soliram. Sve u svemu 7/10.
 
Poslednja izmena:


 
Nakon pređenie 2/3 igre, FC5 je počeo da puca. Radi dvadesetak minuta, pa zaglavi na sekund, proradi na par sekundi i potom ispadne u desktop. Očigledno je da je bag čest ali nisam našao rešenje osim klasinčne tra la la priče instaliraj najnoviji patch, najnovije drivere, iskljuci OC ako je uključen što naravno ne rešava situaciju.
Da li je neko imao slične probleme i kako ih je rešio?
 
Nazad
Vrh Dno