Šta je novo?

Manjaro nema phonom

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Danas nesto sa Manjarom 101 update i posle toga nema phonoma ni gstreamer ni vlc, prevedeno nema zvuka
 
Kako si radio update ? Preko konzole ? Izbacivalo je grešku za gstreamer da treba da se ukloni i zameni . Tako sam nešto čitao na njihovom forumu. Treba novija verzija
Radio kroz octopi ali uvek izaberem u octopi opciju da radi kroz terminal. Gstremaer je paket koji se izbacuje, za gresku se secam a secam se i kilometarskog kompajliranja pre jedno mesec dana...Mislimd a sad ta cuda treba da budu gst-xxxx-xxx to je novi kurs.
 
Sredio se, koristim testing granu Manjaro, restart ga opametio, malo se izgleda pogubio sa tolikim update....:d
 
Kod mene se Manjaro raspada i na desktopu, zabada samo tako u Gnome. Mislim da ću preći na Thumbleweed ili Debian testing. Mada možda ću i na Leap pošto me opasno smara kada vidim 600MB update posle dva dana, nije ovaj rolling fazon za mene.

Radio kroz octopi ali uvek izaberem u octopi opciju da radi kroz terminal. Gstremaer je paket koji se izbacuje, za gresku se secam a secam se i kilometarskog kompajliranja pre jedno mesec dana...Mislimd a sad ta cuda treba da budu gst-xxxx-xxx to je novi kurs.

Haha, sećam se toga. Baš sam ga stavio da probam, ponudio odmah update tonu nekih gstreamer paketa, radio kompajliranje dva sata pre nego što sam mu prekratio muke i obrisao ga.

Na kraju ću preći na Fedoru. Dok se ovi iz Canonicala ne smiluju i puste LTS verziju sa Gnome uz flatpak/snaps za ono što mi treba svežije nego što stiže sa sistemom.
 
Poslednja izmena:
Kad saberem i oduzmeme Manaro ipak radi ok, povremeno nesto zaglavi kod update, odem na Arch help i pogledam koje je resenje. Ne kapiram tu politiku da se update prpisuje komplet sa svim greskama pa ispravljaj sam, normalnije bi mi bilo da se kaci samo update koji nema gresaka i gde nije potrebna maunuelna intervencija. Eh taj gstreamer caka je bila da mu treba vise jezgra i onda odradi nabrzaka, po defaultu radi kompajliranje samo sa jednim jezgrom, u nekom conf fajlu je to definisano, ja sam miu stavio default 2 jezgra. :) jedino kod Manjara ne kapiam zasto njegov grub mora biti glavni ako imas vise linuxa, ako stavim drugacije Manjaro ne radi, isto ne kapiram zasto poziva u grubu intel drajver a ja od Intela nemam ni I, sve je AMD pa cak i RAM.
 
Nazad
Vrh Dno