Šta je novo?

Lenovo G02 smart band

Altru

Slavan
Učlanjen(a)
30.12.2013
Poruke
4,380
Poena
335
još jedna smart fitness narukvica. kod nas se delila uz mobilni telefon lenovo k6 note i ja sam je nabavio od ljudi koji su kupili telefon a narukvica ih ne zanima...u svakom slučaju, ne znam njenu tačnu cenu po radnjama kod nas i da li se prodaje posebno, negde na youtube sam video da košta nekih 3500 dinara...pošto mi se dopao koncept u međuvremenu sam naručio xiaomi mi band 2, i probaću da ih donekle uporedim na osnovu onoga što sam iz druge ruke saznao o xiaomi narukvici...

lenovo ima 0.91" oled displej koji može da radi u oba moda, portret i landscape...u podešavanjima aplikacije postoji opcija da sat radi u portret modu a sve ostalo u landscape, što je dosta zanimljivo jer se tako dobija više informacija na ekranu...dakle, sat i datum se vide uspravno a notifikacije i sve drugo u landscape modu...tu je čini mi se u prednosti u odnosu na xiaomi, koji ako se ne varam radi samo u portret modu...

ekran je traljav na suncu, zaista je teško nešto videti na direktnom suncu...ekran je touch tipa, i da bi ga uključili mora da se drži par sekundi, što zahteva malo navikavanja (čini mi se da je to bolje rešeno kod xiaomi-a)...naravno, uključuje se na kratko i okretanjem zgloba...

izrada je odlična...osim možda narukvice ali o tome kasnije...lenovo ima bateriju od 70mah i meni sa svakodnevnim nošenjem traje 4-5 dana...to je koliko vidim dosta lošije od xiaomi mi banda...sam uređaj ima zanimljiv sistem, jer je usb konektor deo uređaja i ceo uređaj se direktno uključuje u neki usb port...ja ga punim na powerbanku, a punjenje traje 15 minuta...u uputstvu stoji da je vodootporan, da s njim može da se tušira i ide na bazen, ali da nije samo za ekstremne vodene sportove tipa skijanje na vodi i slično...

od funkcija ima sve osim heart senzora, da sad ne nabrajam...po defaultu ima notifikacije za sms, pozive i whatsapp...za whatsapp ispisuje ime i kompletnu poruku...za sada je velika mana što za pozive izbacuje samo broj bez imena, ali možda to isprave u nekom apdejtu...u lenovo aplikaciji je moguće podesiti koje još aplikacije mogu da šalju notifikacije...veza sa telefonom je perfektna, nije mi se još desilo da se izgubi čak i na dosta velikoj udaljenosti od telefona...

na kraju najkomplikovaniji deo...uređaj je manje više neupotrebljiv bez narukvice...narukvica ima dva plastična zubića kojima se kopča, i ja sam već jedan uspeo da slomim nakon nekoliko dana...sada je ostao samo na jednom i ako on ode narukvica može samo da stoji u fioci...sve sam pretražio ali nema ni traga ni glasa od rezervnih narukvica...apsolutno nigde nema da se kupi rezervna narukvica...to je velika prednost xiaomi-a jer narukvica ima na tone za dolar komad...tako da kao neki generalni zaključak za kupovinu smart bandova ostaje da se prvo proveri ima li rezervnih narukvica...ako nema, teško nekome mogu da preporučim kupovinu bilo koje narukvice, ne samo ove lenovo...uređaj inače vrlo lepo radi, odlično je dizajniran, ali ko što rekoh narukvica može potrencijalno biti veliki problem...
 
I zaboravio si da napomeneš najbitniju stvar. Lenovo će veoma teško stići Xiaomi MiBand po pitanju softvera (ovde pre svega mislim na MiTools). Treba imati baš puno korisnik i da neko od njih napravi tako genijalnu aplikaciju u kojoj možeš da podešavaš bukvalno šta god poželiš.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
da, verovatno je tako...što se mene tiče nedostaje mi samo full caller id, sve ostalo manje više...ja ga koristim kao sat i za notifikacije i to radi sasvim ok generalno, nešto više od ovakve sprave i ne tražim...videćemo, od početka godine zvanična aplikacija je apdejtovana nekoliko puta, ali činjenica je da nema šanse da nadmaši xiaomi po broju korisnika, to je vrlo skroman broj u odnosu na njega...a to znači i da nema šanse da neko napravi neku posebnu app baš za ovaj lenovo...

ma, neka ubace caller id kako valja i neka se pojave narukvice na aliju i ovo je sasvim solidno rešenje...
 
Nazad
Vrh Dno