Šta je novo?

Software za pracenje-monitoring RIG-ova

-ShonE-

Cenjen
Učlanjen(a)
09.01.2012
Poruke
838
Poena
170
Mozda nisam morao bas novu temu da postavljam. Da li neko koristi neki software koji vam daje info o rigovima, neki monitoring software koji vam prati status masine, konkretno temperature karti, zauzece, radi li software za mining ili ne, itd..., i da vas obavestava putem maila recimo ako nesto nije kako treba, ili jednostavno periodicno da vam salje mail kao info o samom stanju masine ?

Znam da poolovi imaju opciju da vas obavestavaju ako neka masina vise ne kopa, ali mislim pre svega na sveukupno stanje masina, a pogotovo sto idu topliji dani pa valja pratiti temperature i slicno.

Ovo pitam iz razloga sto imam ideju i poceo sam da razvijam svoju app za monitoring, pa bi mi dobro dosla svaka ideja, zelim da strpam sve u jednu app. A konkretno moja ideja je da prati kompletnu masinu, od toga da li aplikacija za kopanje radi(ako je prestala ili se nije startovala da je servis sam startuje) do toga kolike su temperature karti, a sve to propraceno screenshot-om samog ekrana. A planiram i opciju za "no mater what" slanje maila kao info o stanju masine, u zeljenom periodu minuta.

Ako neko koristi nesto slicno bio bih zahvalan da podeli tu informaciju ovde.
 
Pa imaš tu mogućnost u sklopu Clay Minera...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probao sam ovaj program i samo mi je na jednom rigu sve radilo, tj jos uvek radi, na dva riga sam pokusavao tri sata da namestim i nece da radi kako treba, pokrene program, ali ne prikazuje temperature i brzinu ventilatora, ni cenu eth-a, bukvalno nista ne prikazuje sem srednje kolone gde se vidi samo Switches ETH i diff i nista vise, da li gresim negde u podesavanjima ili je negde drugde problem? Gledam sve sam podesio isto kao na prvom rigu ...
 
Ja definitivno razvijam svoju app, ne treba mi nista komplikovano, dakle da me obavestava o temperaturama na ovaj ili onaj nacin, putem mail-a, i da mi javlja ako program padne ili slicno.
 
sve to ima clay remote manager
 
^Upravo to.

@-ShonE-
Ja sam imao neku zamisao da se iskoristi clay-ov remote manager i razvije aplikacija za mobilni telefon sa više podešavanja i opcija, ali usled nedostatka vremena sam odustao. Možeš tako nešto pokušati.
Recimo da ta aplikacija šalje svakih x minuta upit za stanje mineru i ima obaveštenja za: visoku temperaturu, pad hashrate za x procenata, preveliki broj incorrect share i da ima neki interesantan widget.
 
@mikec
Da da, ima smisla i te kako, moze da se razvije nesto tako, a pogotovo sto koliko vidim Cly ima podrsku kako za info preko TCP porta tako moze i JSON da se poziva, sto bi ustvari olaksalo dosta stvari, a drugar razvija uspeno app za mobilne tako da moze da se napravi jedna zgodna i lepa ultimativna alatka. ;)
 
Nazad
Vrh Dno