Šta je novo?

SSHD ima li smisla?

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,685
Poena
485
Kupio sam laptop sa 2 slota za diskove i dosao je sa sporim 320GB HDD-om. Posto mi je to malo za skladiste razmisljam se za kupovinu 500GB SSHD diska. Sve od 2011. od kako sam uzeo prvi SSD nisam koristio racunar bez sistema instaliranog na SSD, da li kupovina SSHD-a ima smisla i da li je performansa istih na adekvatnom nivou ili da batalim razmisljanje na tu stranu?
 
Batali :)

Instalirao i radio par puta na laptopovima sa SSHD-om dovoljno dugo da cache krene da radi, ali koristim SSD za OS negde još od kraja 2009. i ni prineti pravom SSD-u.

Za nekog nezahtevnog korisnika kojem samo treba browser, word i outlook možda ima smisla, ali čim krene neki patch, AV scan i sl, shvatiš da je to ipak samo 2.5" mehanički disk na 5400 sa malo većim cache-om, to je sve.
 
Uz dva slota za diskove, korišćenje bilo čega sem kombinacije SSD (sistem i programi) + HDD (podaci) nema mnogo smisla. :)

I kada nema dva slota, većina klasičnih laptop računara omogućava prebacivanje HDD-a na mesto optičkog drajva, a onda u taj jedan slot za disk stavimo SSD. Radi jako dobro.
 
sshd od 7200 rpm ima smisla, sporije je podizanje sistema, ali je u radu brži od običnog HDD, dok od 5400 rpm nema smisla. Opet.. bolja je solucija SSD.
 
Nisam viđao SSHD od 2.5" na 7200rpm, samo desktop (3.5") varijante.
 
Nazad
Vrh Dno