Šta je novo?

Potreban savet: da li ce moja trenutna maticna ploca da prihvati novu graficku?

FtWoMw

Poštovan
Učlanjen(a)
14.05.2017
Poruke
10
Poena
54
Pozdrav svima,

ovo je prvi put da koristim ovaj forum, zahvaljujuci mnogim preporukama, dosao sam ovde da bih nasao odgovore na za mene vazna pitanja. Nedavno sam imao priliku da shvatim koliko sam u stvari neupucen u svet hardware-a, kada sam odlucio da zamenim svoju trenutnu graficku karticu. U pitanju je zastareli AMD Radeon HD 6670. E sada, ovde pocinje predeo u koji se ne razumem, sto bi moglo imati ozbiljne posledice.

Kartica koju sam odlucio da uzmem je Gigabyte Radeon Rx 460 Windforce OC 4GB GDDR5 Graphics Cards (GV-RX460WF2OC-4GD). Ne znam kako ce moja maticna da reaguje, better safe than sorry.
Proizvodjac maticne je MSI , Model MS-7786.

Procesor je AMD Athlon II X4 641 Quad-Core, 2800 Mhz, 4 logical processors.

Takodje uzimam novo napajanje jer je staro....sumnjivog kvaliteta. Novo napajanje ce biti Seasonic M12II 620 BRONZE ; SS-620GM2 80Plus Power Supply 620 W.

Dugo sam cekao priliku da uzmem novu graficku, ali tek sada shvatam koliko u stvari ne znam, i koliko bi to neznanje moglo da me kosta. Voleo bih da naucim i shvatim zasto se neke stvari uklapaju a neke ne, koji je odnos izmedju njih i na sta treba paziti. Hvala unapred, ljudi. Mnogo mi znaci!
 
Posto je vec bilo ljudi koji su imali problema sa RX460 na starijim plocama, jer se napajaju preko ploce samo, nemaju dodatno 6-pin, bolja varijanta je predlozeni GTX 1050, sve preko toga sa tim procesorom je overkill.
 
To napajanje sam odabrao po savetu prijatelja, kostace me oko 7500. Graficka koju sam odabrao ce me kostati 12000.
Vise od toga ne mogu da priustim. Da li je GeForce 1050-Ti mnogo bolji? Da li ce ga moja maticna prihvatiti, ne znam ni kako ce reagovati na ovu graficku koju sam hteo da uzmem. i na kraju, ako je GeForce 1050-Ti mnogo bolja, koliko od toga cu uopste moci da iskoristim uzevsi u obzir moj trenutni procesor?
 
Napajanje ti je overkill jer nove graficke trose veoma malo, GTX 1050 75W, TI mozda vise. Jedino ako planiras kasnije da menjas sve pa ti treba jace napajanje. Evo ti poredjenje:
http://www.videocardbenchmark.net/compare.php?cmp[]=3596&cmp[]=3595
TI verzija jeste brza, manji je rizik da nece raditi jer mislim da ima 6PIN napajanje tako da nema rizika da nece raditi na toj ploci. Da li je overkill ne znam, ja bih na tvom mestu uzeo jeftinije napajanje na primer LC Power 500W a ulozio u zamenu procesora tako da ima smisla ici na TI verziju.
 
Ok, uzecu TI. Sto se tice procesora, kakve su cene u odnosu na kvalitet? Na kakav procesor da ciljam? Sta je vazno kod procesora da bih znao da ce se dobro slagati sa grafickom?
 
Najbolji budget procesor ti je G4560.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Taj Athlon je dosta slab procesor danas. Napajanje je uvek dobra ideja zameniti, ali uzimati napajanje od 60e za procesor koji vredi duplo manje od njega, ne znam bas.

Nisi napisao koji je model napajanja koji imas.
RX 460 4GB je totalno bacanje para, kao sto su ljudi vec rekli, 1050 ili 1050ti su bolji izbor.

Athlon ce biti bottleneck za 1050, a tek za 1050Ti.
Zamenio bih celu platformu za G4560, H110 plocu i 8GB DDR4 ram.
 
Nema tu mnogo mudrosti, pogledaj oznaku ploce, reviziju, ides na sajt pa u support pogledaj koje procesore podrzava. Onda na KP pa pogledaj cene i sta najbolje mozes da uzmes. Ja bih ipak savetovao da menjas sve, prodas to sto imas, uzmes Pentium G4560, DDR4, 4GB RAM ako nemas za vise za pocetak. Integrisana grafika moze dosta toga da pokrene pa kad skupis pare uzmes graficku, dodas RAM. Ja sam tako odradio, uzeo GTX 1050 kasnije i sad sve leti. Razmisljaj i o SSD-u, danas racunar bez njega nije nista po meni.
 
Hvala ljudi, ovo mi je mnogo pomoglo. Sad cu da potrazim gde mogu nabaviti ostatak po dobroj ceni.
 
Koliko vidim Pentium G4560 je dual Core. Stalno su mi ljudi punili glavu kako je quad core bolji, ali ja nisam ekspert.
 
Taj Dual core Pentium sa Hyper-Threading(efektivno 4 threada) je ravno duplo jaci procesor od tog Athlona.

Nemoj da pogresis i da uzmes G4400 ili G4500, G4560 je tacna oznaka.
 
Poslednja izmena:
RAM je sredjen. Procesor ima odlicnu cenu za kvalitet koji nudi, sada samo ostaje zamena maticne, jer ne verujem da ce moja MSI A55M-P33 (MS-7786) hteti da saradjuje sa njim. Osim ako gresim. U slucaju da moram da menjam, imate li neki predlog?
 
Ram mora DDR4.

Naravno da mora i zamena maticne, neka H110 maticna ce zavrsiti posao.
Gde kupujes delove?
 
Poslednja izmena:
graficka i napajanje mi stizu iz SAD, dosta novca ustedjeno, ostatak cu ovde morati. Radije ne bih menjao maticnu jer mi prelazi budzet za sada. Mozes li mi preporuciti neki dobar procesor koji moze na moju trenutnu maticnu?
 
Jedino sto se isplati je uzeti G4560+H110v ploča+8gb DRR4 ram oko 210e ukupno ili da iskoristis sadasnji ram i uzmes i5 4xxx koriscen+nova/polovna h81 ploča u garanciji ukupno oko 180e....

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Capture.PNG
Ovo su detalji o mojoj maticnoj. GeForce 1050-Ti bi trebalo da moze na nju bez problema, nova maticna nije izvodljiva. Za sada bih rado nasao neki AMD procesor do 14-15000 rsd, cisto da mi trenutni procesor ne bottleneck-uje graficku. Samo ne znam koji AMD procesor bi bio idealan. Mozda bih mogao odvojiti i vise, ali ne znam kakva ce biti carina kada mi stigne graficka i napajanje (vrednost paketa je oko 210 dolara) ...
 
Nema tu od upgradea nista, 651 je brzi 400 Mhz i to ti je najbrzi model, dakle batali. Radice ti to fino, ne CPU zahtevne igre ali gomila drugih bez problema. U medjuvremenu, skupljaj pare.

Sto se tice delova iz USA, ne znam bas koliko ti je to pametna ideja (zbog garancije i svega) ali dobro.. Da li ce ti to napajanje uopste i raditi, jer oni imaju 110v a mi 220v?
 
Stara napajanja su imala switch sa 110V/220V, nisam to skoro video pa je pitanje na mestu, obavezno proveri jer ces instant da ga icepas ako je 110V a nakacis na duplo vise koliko je kod nas.
 
Ja bih uzeo LC Power/Chieftec u Srbiji, 1050 2GB preko KP-a i zavrsio tu pricu. Vecu prednost 1050-Ti ima samo u Battlefield 1 koliko sam ja video, novi Prey radi prakticno isto na obe, tako da je i obican 1050 sasvim dovoljan.
 
To iz amerike si se debelo zeznuo,carina nije jeftina i umeju da zakinu zestoko....Nemas garanciju plus si uzeo napajanje koje ti vrv neće raditi...A sto je najgore ispašće skuplje nego preko mađara na KP...
Čim niko tako ne naručuje iz amerike znači da nije pametno nisu ostali ludi :D


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
citao sam da je carina 10% na sve preko 50E. Stvar sa amerikom jeste sto dobijam napajanje i graficku na poklon. Tehnicki placam samo carinu. Potpuno sam svestan da je ludilo kupovati iz amerike XD
 
citao sam da je carina 10% na sve preko 50E. Stvar sa amerikom jeste sto dobijam napajanje i graficku na poklon. Tehnicki placam samo carinu. Potpuno sam svestan da je ludilo kupovati iz amerike XD
Trebalo je odmah sve da kazes sta i kako umesto sto zamajavas forum.
 
Nazad
Vrh Dno