Šta je novo?

Ima li nade za ovaj hard disk? 78% health, 11 bad sectora, 21 weak.

MarcusS

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2007
Poruke
2,224
Poena
425
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & ID-COOLING XTS 224
Matična ploča
AsRock B550m STEEL LEGEND
RAM
2x16 GB Corsair Vengeance RGB PRO sl 3600mhz
GPU
Sapphire PURE 7700XT 12GB WHITE
Storage
M.2 Kingston KC3000 512GB + 2TB Toshiba + 4TB Seagate
PSU
Cooler Master Bronze 650w
Kućište
Zalman S5 White
Monitor
Benq Zowie XL2540K
Miš & tastatura
Logitech G910 spectrum & Logitech G PRO mouse
Ostale periferije
Logitech G PRO X
Mobilni telefon
Google Pixel 7 Pro
Pametni uređaji
Huawei Watch GT2 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Mašina zakucava pri bootu, nasumično freezuje i sl... Ima li nade ili da bacam? Probao naravno win scan disk, ali ništa od toga. Odradio sa hirensa scan sa nekim tool-om (ne mogu da se setim tačno sa kim), na kraju je prijavio neke errore i kao "opravio", posle toga sam uspeo da dignem sistem (freez-ovao na win logu u fazi buta), ali nije baš da ima stabilan rad :)

Šta mislite?
 

Prilozi

  • IMG_20170513_010357.jpg
    IMG_20170513_010357.jpg
    971.1 KB · Pregleda: 174
Kada si već tu u Sentinel-u, odradi Surface test, možda su bili neki softverski loši sektori pa ih je HDD Regenerator sa Hyirens-a popravio ali SMART ne zaboravlja ništa pa je ostalo.
 
Poslednja izmena:
Kada si već tu u Sentinel-u, odradi Surface test, možda su bili neki softverski loši sektori pa ih je HDD Regenerator sa Hyirens-a popravio ali SMART ne zaboravlja ništa pa je ostalo.

Mislim da sam radio surface test, ali zaboravih šta je izbacivao.. Jel bi on trebao to da popravi/resetuje šta smart pamti?

Odradiću svakako ponovo sutra (mašina mi je u igraonici).
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam radio surface test, ali zaboravih šta je izbacivao.. Jel bi on trebao to da popravi/resetuje šta smart pamti?

Odradiću svakako ponovo sutra (mašina mi je u igraonici).
SMART pamti što god da se događalo pa makar to bilo i popravljeno. Uradi ponovo Surface test pa vidi dali ima crvenih kockica. Ako ima onda su stalne i disk je u definitivnom problemu i za zamenu.
 
Mašina zakucava pri bootu, nasumično freezuje i sl... Ima li nade ili da bacam? Probao naravno win scan disk, ali ništa od toga. Odradio sa hirensa scan sa nekim tool-om (ne mogu da se setim tačno sa kim), na kraju je prijavio neke errore i kao "opravio", posle toga sam uspeo da dignem sistem (freez-ovao na win logu u fazi buta), ali nije baš da ima stabilan rad :)

Šta mislite?

Pa mislim da je jasno da je disk pred crkavanjem. Uradi long SMART self-test i tu ces videti realno stanje.
 
SMART pamti što god da se događalo pa makar to bilo i popravljeno. Uradi ponovo Surface test pa vidi dali ima crvenih kockica. Ako ima onda su stalne i disk je u definitivnom problemu i za zamenu.[/QUOTE

Uradio sam u sentinelu surface&repair test, skočio je helt na 86%, loših i dalje ima 11 ali je valjda slabe popravio. Nisam bio pri kompu juče ali radnik mi kaže da je normalno mašina radila. Koliki je neki max bad sectora a da mašina može neometano da šljaka?...

Pa mislim da je jasno da je disk pred crkavanjem. Uradi long SMART self-test i tu ces videti realno stanje.

Misliš na sentinel ili drugi tool?


Hvala svima na pomoći :)
 
Pa nema neka granica broju bad sector-a, ne valja ni jedan jedini. Nezgodno je što kada se jednom pojave obično nastave da se množe ko šiptari a može i da traje godinama. Ako dobije bad sector, blok ili samo jedan bit u MBR-u postaće naglo neupotrebljiv a ako dođe do boot sectora OS će postati neupotrebljiv.
Sve zavisi zašto su se pojavili. Ako je samo tbog nekog udarca pa glava dodirnula platter onda neće novi, ako je zbog istrošenosti mehanizma brza smrt mu ne gine. U svakom slučaju nije mu za verovati. Pravi backup pa menjaj, to je obično naj jeftinije. Ako se izgube važni podatci onda će koštati kao 3 takva diska a nije ni sigurno da će moći svi da se spasu.
 
Taj HDD zameni što pre možeš, a njega koristi u nekoj USB fioci za video sadržaj na TVu illi nekom plejeru.
 
Ljudi, komp je u igraonici, nema šta da se izgubi, dokle god radi bilo kako a da igračima ne smeta, planiram da ga arčim... :)

Evo šta kaže self test u sentinelu, dva puta isto izbacio. Od kada sam odradio self&repair test, komp (čini se) radi normalno...
 

Prilozi

  • IMG_20170517_132132.jpg
    IMG_20170517_132132.jpg
    926.3 KB · Pregleda: 117
Ljudi, komp je u igraonici, nema šta da se izgubi, dokle god radi bilo kako a da igračima ne smeta, planiram da ga arčim... :)

Evo šta kaže self test u sentinelu, dva puta isto izbacio. Od kada sam odradio self&repair test, komp (čini se) radi normalno...
Pa što ne ćutiš kada je tako, možda ga neko malkice omlatio kada je izginuo u CS-Go i? Ipak se nadam da imaš backup svakog diska da možeš da ga vratiš nazad da zarađuje za vreme koje ti treba da zameniš disk i vratiš backup na njega.
 
Druže, reci ti meni šta misliš o ovom screen shot-u :D
 
Kad se gleda ovako mali deluje da ima previse odsjaja sa ekrana ali kada ga uvecam onda bas dobro izgleda, ostro bas, mislim ta slika ili ti fotka... :d
 
Pošto si rekao da tera dokle tera, onda je super.

Meni juce poceo da krci hdd star 2 meseca, poteram sentinel i ima šta da vidim, 6% health. [emoji1]

Sada radim te testove pa da vidim na šta će da izadje.

Uradio backup najvažnijih stvari, a za ostalo šta bude.... [emoji1]
 
Pa kada bi izgurao još 6 meseci bio bih presrećan, i oako sam krenuo da gledam zamene...

Kada je radio taj test & repair baš je zakucavao na tim mestima dok ne prezupči tj opravi ili šta već - sektor. Možda je dobro odradio. :)
 
Pa izračunaj koliko bi te kštao "down time" na tom kompjuteru pa vidi dali ti sa isplati da nabaviš novi HDD sada, kloniraš ovaj falični i držiš u fioci dok ovaj ne okine savim. Ako su sve ili više mašina iste onda ti se tek isplati takva rezerva. 15 minuta posla i nastaviće da donosi lovu. Dođe mu kao rezervni točak u taksiju.
 
Pa izračunaj koliko bi te kštao "down time" na tom kompjuteru pa vidi dali ti sa isplati da nabaviš novi HDD sada, kloniraš ovaj falični i držiš u fioci dok ovaj ne okine savim. Ako su sve ili više mašina iste onda ti se tek isplati takva rezerva. 15 minuta posla i nastaviće da donosi lovu. Dođe mu kao rezervni točak u taksiju.

Ma ne košta me ništa, nije da baš imam toliko posla, da je sve stalno puno.
 
Nazad
Vrh Dno