Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Juce zvali iz Telekoma. Nude pakete. 6 meseci po 1 rsd a posle 2900 rsd. Cale moj je pricao sa njima, ja nisam bio tu. Nesto mu spominjali i 150 rsd za 2gi tv. On ima preko 70god i nema pojma sta mu pricaju :) Reko im da se jave sutra popodne pa da pricaju samnom :)
Ima li neko broj akvizitera za Pancevo ili da zovem Telekom?
Hteo bih da vidim onu ponudu od 8 meseci za 1 rsd ako moze da se sredi i da otkacim SBB :)

Koliko znam akcija je 6 mes po 1 din+ jos 2 meseca za radnike MUPa /dogovor firmi/ + 2 meseca ako prelazis iz SBB-a
 
Pozdrav, presao sam skoro na MTS Box4 Plavi optiku, i pise da bi trebalo da imam 200mbit internet brzinu, ali na speedtestu mi najvise pokaze 90-100mbit cesto 60-70mbit, sa svim ostalim uredjajima ugasenim. Da li je to normalno ili da se zalim?

Takodje, isto tako sam sbb ruter zamenio mts-ovim huawei hg8245q2 i u maloj sobici imam samo jednu crtu i los internet koji nestaje. Stan nije veliki, ali ima debele zidove, moram li da koristim extender ili za taj ruter ima neko resenje, kao neki custom firmware? Da li se nekome desilo da zove MTS pa im oni zamene za jaci?
 
@Stevcho:

Nema MTS "jači" ruter/ONT od Q2. Ustvari, skoro su počeli da dele i neki Nokia ONT sad kakve su njegove karakteristike što se tiče WiFi ne bih znao. Do skoro su delili samo Huawei Q2 i H modele, i retko gde ZTE opremu. Uglavnom HG8245Q2 je jači i bolji uređaj od HG8245H kojeg dele uz manje brzine.

Nego te "90-100" brzine koje prijavljuješ da li si to testirao preko WiFi ili preko LAN kabla?
Za brzinu preko LAN kabla ako ne ide preko 100 Mbps onda je 99% sigurno u pitanju sam kabl ili eventualno da ti uređaj na kom si testirao (desktop komp, laptop, SmartTV, Android box...) ima mrežnu koja je 100 Mbps max. Dakle ako je komp ili laptop proveri u Device Manager-u da li je "Fast Ethernet"/"FE" (= 100 Mbps max) ili je "Gigabit Ethernet" / "GBE" mrežna (kod mene na screenshot se vidi da je gigabitna i da je Realtek proizvođač), pa onda dalje potvrdi i u kom režimu trenutno radi tako što ćeš da vidiš "Status" prozorčić.








Ako imaš gigabit mrežnu a "speed" ti stoji 100 Mbps onda ne valja LAN kabl i treba da ga zameniš... ako ti je i mrežna "fast ethernet" onda ćeš morati da kupuješ drugu mrežnu (USB-to-LAN adapter, ili PCIe LAN karticu) karticu i koristiš nju.

Ako ti je to ekipa koja je došla da ti uvodi optiku razvlačila i pravila LAN kablove ne bi bio prvi put da je ovde na temi prijavljen problem da genijalci terminišu te kablove na takav način da ne podržavaju brzine preko 100 Mbps :D :D
 
Poslednja izmena:
Da, u pravu si, na laptopu imam gigabit mreznu, mada ja sam probavao i na telefonima i na dekstopu ali izgleda je svuda ogranicen na 100 Mbps... Moracu da prikacim desktop na lan kabl pa da probam...

Hvala u svakom slucaju, a ima li resenja za slab signal bez extendera? Jer ja bukvalno od rountera do male sobe imam 6m vazdusne linije i tri zida, ne znam ni gde bih ga prikljucio
 
Za mobilne (koji koriste WiFi naravno) naročito preko 2.4 GHz WiFi je normalno da meriš 50 ili do 100 Mbps u zavisnosti od toga da li ruter koristi 20 (= izvlači do 50 Mbps) ili 40 MHz bandwidth (= izvlači oko 100-ke). Gledaj ti brzine preko LAN kabla to je jedino relevatno ako misliš posle da se žališ i da tvrdiš da postoji problem, WiFi brzine ti provajder ne garantuje.

Sad se setih, pogledaj i na ruteru pod "Status> Eth port information" šta piše za koji od portova. Za IPTV STB-ove je normalno da bude 100 Mbps jer njihova mrežna ne podržava preko 100. Za kompove/laptopove već ne bi trebalo tj zavisi koliko su ti matori (= da li imaju "Fast ethernet" ili "Gigabit ethernet").


To za LAN brzine testiraj koristeći onaj (tamno) sivi LAN kabl koji si dobio u kutiji od IPTV STB-a. On sigurno podržava gigabit brzine. Žuti kablovi jok :D
 
Poslednja izmena:
Može li neko sa MTS optikom da podeli rezultat sa ovog sajta: https://gameserverping.com/cod-modern-warfare

24ms mi daje za Europe

Koliko znam akcija je 6 mes po 1 din+ jos 2 meseca za radnike MUPa /dogovor firmi/ + 2 meseca ako prelazis iz SBB-a

FFS? 2 meseca ako prelazis sa SBB-a dodatno? A ako prelazis sa Oriona ili cega vec? :)


Inace super mi radi optika.



Stabilno (kao sto je i VDSL2+ bio) a sada i uz min. latenciju a veliku brzinu. :banana:


Da, u pravu si, na laptopu imam gigabit mreznu, mada ja sam probavao i na telefonima i na dekstopu ali izgleda je svuda ogranicen na 100 Mbps... Moracu da prikacim desktop na lan kabl pa da probam...

Hvala u svakom slucaju, a ima li resenja za slab signal bez extendera? Jer ja bukvalno od rountera do male sobe imam 6m vazdusne linije i tri zida, ne znam ni gde bih ga prikljucio

Meni na Q2 sa telfona i laptopa novog izvlaci isto 200/75, na 5 GHz naravno. Dosta zavisi i od uredjaja, SLMSUNG krsh-evi od mobilnih ne izvlace toliko, ali moj Xiaomi Mi 9T izvlaci, ne znam iz kog razloga iako su oba AC. Zna SLMSUNG da ih mrzim pa se plase :d
 
Poslednja izmena:
Ja na Samsungu izvlačim oko 405 redovno
 
Ja na OnePlusu izvucem i 230 na 5GHz ali uvek je 210 dok je UL 38 ne vise a imam 40.
To nikad koliko se secam nisam uspeo do maximuma za paket da izvucem.
 
Poslednja izmena:
Pitanje za nekoga ko je uspešno prebacio MTS router u bridge na optici.

Da li se time gubi mogućnost gledanja TV preko STB koje MTS daje uz paket?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pitanje za nekoga ko je uspešno prebacio MTS router u bridge na optici.

Da li se time gubi mogućnost gledanja TV preko STB koje MTS daje uz paket?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ne... bridge podesavas po portu. Prilikom konfiguracije ne diras port 2/3/4. 4 recimo ostavis, pa naknadno mozes da ga koristis ako hoces da pridjes ont-u ponovo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ja bi rado uzeo taj nokija ont umesto ovog qt jer predpostavljam ima drugi firmware pa mozes da promenis sifru
 
Znam da je tema za fizicka lica ali ukoliko neko ima firmu, paket fiber biz 1000/200 je smesno jeftin, 5299 naspram Net 1000 za fizicka lica koji je 8999


https://mts.rs/Poslovni/Internet/Internet-za-vasu-firmu/FiberBiz

Nije mi jasno zbog cega takva razlika... kolega uzeo sad jos dobio 20% popusta jer je prebacio i mobilni pa izadje 4200 za gigabit
 
To je promo cena puna cen je 7300 a ta promo 5300.
Cena za fizicka lica je 9000 s tim sto su ti 2 meseca free pa to dodje kao da ti je prosecni racun 8250, tako da jeste u odnosu na standardne cene cca 1000 je vise za fizicka lica, nije neka razlika u ceni.
 
Znam da je tema za fizicka lica ali ukoliko neko ima firmu, paket fiber biz 1000/200 je smesno jeftin, 5299 naspram Net 1000 za fizicka lica koji je 8999


https://mts.rs/Poslovni/Internet/Internet-za-vasu-firmu/FiberBiz

Nije mi jasno zbog cega takva razlika... kolega uzeo sad jos dobio 20% popusta jer je prebacio i mobilni pa izadje 4200 za gigabit
Obično su za firme cene bez PDVa.

ubr, nije dovoljno imati firmu. Treba da ima veze sa lokacijom ugradnje. U suprotnom to je poreski prekršaj.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Blok 34, da li neko ko zivi u ovom kraju ili neposrednoj blizini ima uslove za mts optiku? Znam da su uveli u Pariske komune i Studentskoj. Stan u koji treba da se preselim ima razvucene neke narandzaste kablove iznad ulaznih vrata, mislio sam da je to mts-ova optika, medjutim kazu da uopste nemaju infrastrukturu na toj adresi
 
Danas kod mene u Boleču videh da su postavili ove kutije po banderama, još pre par dana su razvlačili kablove ali nikako da ih vidim i pitam za koga je optika jer radim do 16h i njih već nema kada se vraćam kući.

Da li je ovo FTTH i eventualno čija bi optika mogla da bude mts, SBB ili neko treći (po kutijicama ili nečemu ... ;) ) jer koliko vidim da na kutijicama nema ni jedne oznake?

Hvala, pozdrav!
 

Prilozi

  • 20200711_174542.jpg
    20200711_174542.jpg
    506.2 KB · Pregleda: 203
  • 20200711_174553.jpg
    20200711_174553.jpg
    401 KB · Pregleda: 206
  • 20200711_174653.jpg
    20200711_174653.jpg
    859.5 KB · Pregleda: 217
  • 20200711_174706.jpg
    20200711_174706.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 176
Danas kod mene u Boleču videh da su postavili ove kutije po banderama, još pre par dana su razvlačili kablove ali nikako da ih vidim i pitam za koga je optika jer radim do 16h i njih već nema kada se vraćam kući.

Da li je ovo FTTH i eventualno čija bi optika mogla da bude mts, SBB ili neko treći (po kutijicama ili nečemu ... ;) ) jer koliko vidim da na kutijicama nema ni jedne oznake?

Hvala, pozdrav!
Verujes li druze, da je kod mene u Nišu ispred moje kuće, bandera ista kao ta na slici, sa sve optičkim kablom. Znači bukvalno metar od kapije. Kada sam pre neki dan zvao, kažu mi "kod vas još uvek nema tehničkih nogućnosti".
I kome ja sada da objasnim da treba bukvalno 10 metara kabla i da se poveže optika.....
Katastrofa

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Verujes li druze, da je kod mene u Nišu ispred moje kuće, bandera ista kao ta na slici, sa sve optičkim kablom. Znači bukvalno metar od kapije. Kada sam pre neki dan zvao, kažu mi "kod vas još uvek nema tehničkih nogućnosti".
I kome ja sada da objasnim da treba bukvalno 10 metara kabla i da se poveže optika.....
Katastrofa

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk

Zasto se cudis? Ti mislis da ta sto se javlja na telefon da ima ispred sebe planove i da zna kuda inzinjeri sprovode kablove i gde kace kutije za optiku.

Ona ce vikati da nema tehnicke mogucnosti dogod joj drugacije ne kazu.

@zexoni70

Koliko znam MTS na svojim kutijama ima oznake cije su, ali opet nemoj da te to obeshrabri mozda su dobili druge kutije za montiranje koje su za spoljnu upotrebu u svim vremenskim uslovima pa na sebi nemaju oznake.
 
Verujes li druze, da je kod mene u Nišu ispred moje kuće, bandera ista kao ta na slici, sa sve optičkim kablom. Znači bukvalno metar od kapije. Kada sam pre neki dan zvao, kažu mi "kod vas još uvek nema tehničkih nogućnosti".
I kome ja sada da objasnim da treba bukvalno 10 metara kabla i da se poveže optika.....
Katastrofa

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk

Ma to kapiram jer je tek pre neki dan postavljena optika i kutijice, a još nisu prošli kroz celo mesto tako da za to treba još dosta vremena dok se konačno pusti do korisnika!
Nego imaš li informaciju čija je to optika, jel mts-ova?
 
ne liči mi da je ovo mts
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce da me zeza net, posto su mi neke igre pocele da laguju ? Optika 100/20, Huawei ...Q2 ruter, brzne kad merim normalne do 90/17, sta moze biti, da resetujem ruter, da li treba i moze da se apdejtuje ?
 
Hmmm, ali čini mi se da je kvalitetno i lepo odrađeno!;)

Baš zato ni približno ovako kvalitetno mts po banderama nema odrađenu optiku.
Ovako izgleda mts optika
3NW4Snm.jpg

A za divno čudo ovako ko gore u zexoni70 postu izgleda odrađeno supernova
Uute0wy.jpg
 
Poslednja izmena:
Baš zato ni približno ovako kvalitetno mts po banderama nema odrađenu optiku.
Ovako izgleda mts optika
3NW4Snm.jpg

A za divno čudo ovako ko gore u zexoni70 postu izgleda odrađeno supernova
Uute0wy.jpg

Mts ne provlači optiku preko bandera (prilično sam siguran da se sva optika ukopa nevezano od operatera) , ne lupajte gluposti.
 
Ko kaže da ne provlači preko bandera?
Evo ispred mog ulaza mts bandera i optika, kačio sam i fotke davno
 
Ko kaže da ne provlači preko bandera?
Evo ispred mog ulaza mts bandera i optika, kačio sam i fotke davno

Ma naravno da i mts kači po EDB banderama i gde se ne isplati kopati!
Nego bitno je da je samo lupio ...;)
 
Poslednja izmena:
Ide i preko bandera mahom kada su kuce u ulici, pa bi trebalo mnogo kopati za rel.malo korisnika, mada po Zarkovu su kopali i gde su kuce...
 
nadjoh negde na netu admin sifru za ovaj 8245q2 ont. Jer mi daje iskljucivo mogucnost na lan 4 i lna 1 interent brzinu do 100mbit. Stavljen je cat6 kabl, mrezna kartica na racunaru je gigabitna. Da li je uopste moguce podici brzinu na portu iz podesavanaj rutera? Evo konfiguracione strane Capture.JPG
 
To na screenshot-u su podešava WAN konekcije, što nema veze sa radom LAN/ ethernet portova. Tu se menja port binding ako ti treba da LAN 2 i LAN3 otključaš da se koriste za net umesto za IPTV (ako nemaš IPTV uslugu...)


Koliko vidim na brizinu kod mene Q2 ONT ni nema nigde ona podešavanje na fazon da li će da radi auto-negotiation ili ručno da zadaješ režim (brzina + full duplex ili half duplex) za svaki port što nude neki drugi uređaji.

Gde si (sve) i kako proverao link speed za svaki port.? Šta piše pod: Status > Eth Port Information?
 
Nazad
Vrh Dno