Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Ako sam dobro razumeo, u oglednom soliteru na keju u Zemunu, u kojem je prvo uvedena optika od mts na teritoriji grada, nova optička instalacija se postavlja potpuno nezavisno i paralelno postojećoj (staroj) bakarnoj instalaciji. Mislim da bakarna instalacija ostaje tamo gde je, da prvo rade paralelne, nezavisne vertikale u zgradi, kroz nezavistan sistem kanalica, a onda spajaju zainteresovane pojedinačne stanove na optički kabl, opet nezavisno i paralelno postojećoj instalaciji. Mislim da stara bakarna instalacija ostaje tamo gde je i bila, samo van funkcije. Novim korisnicima, koji se opredele za optiku, pored net-a, na novi ONT (ruter) se kači i fiksni telefon (kao IP telefon).
Oni stanari koji neće optiku, ostaju na "bakru", kao što je i bilo pre toga. Kada bi izbacili bakar van funkcije u celoj zgradi, morali bi svima koji imaju fiksni telefon da podele ONT uređaje, jer fiksni, mislim da ne može direktno da se kači na optički kabl.
 
^ Potvrdjujem - za sada ostaje bakarna parica za korisnike kojima ne treba optika.
 
Još samo da ugledamo tajnoviti cenovnik za optiku i da se otarasimo telefona.
MetroStar/RV nudi 50/50 za 1890dinara,dok ovi ni cenovnik nisu u stanju da naprave,,,e moj telekomeeee.
 
Poslednja izmena:
Mislim da to neće ići.

"Identifikacija" korisnika će verovatno i dalje biti preko fiksnog. :D
 
Još samo da ugledamo tajnoviti cenovnik za optiku i da se otarasimo telefona.
MetroStar/RV nudi 50/50 za 1890dinara,dok ovi ni cenovnik nisu u stanju da naprave,,,e moj telekomeeee.

Da, tako je na osnovu njihove ponude (MetroStar Fiber Power Radijus Vektor - http://www.metrostar.rs/ ). I uz to ne uslovljavaju net ničim, ni fiksnim telefonom, ni kablovskom, simetričan net, full optika... Nije loše, ali na veoma ograničenom broju lokacija (samo nova, "elitna" naselja).
 
Ima i stepa koliko su mi rekli i jos neka mesta kojih nema na sajtu a nisu elitna.
Koliko sam čuo tamo gde se budu širili ,ide samo optika i korisnici mogu da biraju ili Metrostar ponudu ili RV ponudu.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam čuo tamo gde se budu širili ,ide samo optika i korisnici mogu da biraju ili Metrostar ponudu ili RV ponudu.
Odlična vest, bar za mene... Pošto su u mom kraju (NBG, između O.Župančića i L.Adamiča) prošli vikend prokopavali kanale i razvlačili podzemna creva. Inače RV u ovom kraju nije bilo... Mene njihova klasična ponuda apsolutno ne zanima, ali me itekako interesuje ova MetroStar optika. Inače sam bio 2 godine kod Targa, kog sam napustio zbog loše usluge, a sad Net50 m:ts vDSL. Vrlo rado bi se vratio na optiku.
 
Jel to samo Telekom kopa kanale a svi drugi razvlače kablove između zgrada po celom gradu? I to im je dozvoljeno da rade?
 
U prošlu nedelju kopaju kanal, siđem i pitam ko je investitor, je l' kopaju za Telekom ili SBB, ovaj radnik što kopa mi kaže za Radijus Vektor. Za dozvolu ga pitao nisam. Vidim i da su i delom rasturili i asfalt na ulici, e sad da li imaju dozvolu ne znam. Ne verujem.
 
U prošlu nedelju kopaju kanal, siđem i pitam ko je investitor, je l' kopaju za Telekom ili SBB, ovaj radnik što kopa mi kaže za Radijus Vektor. Za dozvolu ga pitao nisam. Vidim i da su i delom rasturili i asfalt na ulici, e sad da li imaju dozvolu ne znam. Ne verujem.
Ne brini se za dozvole za kopanje-za to ni netreba dozvola, bitno je samo da sve vrate u prvobitno stanje (asfaltiranje)!:)
Najbitnije je da oni imaju "dozvolu" da se nakace na neko Telekomovo opticko cvoriste u sahti, a to sigurno imaju! ;)
 
Poslednja izmena:
Ako u zgradi postoje instalacione sahte (zidani kanali po verikali do svih spratova) kojima je do sada isla telekomova istalacija, da li tuda telekom opet provlaci optiku ili buse ploce i kanalicama po zidovima kite hodnike zgrade?
 
Meni el prezidente od kucnog saveta kaze da nece moleri da uzmu posao i okrece nam ulaz zbog toga, kad vide kanalice od 2-3 operatera samo kazu previse komplikovano, nece da se "muce" cetkom, hoce valjkom samo da protrce i cao...
 
Još kada bi mogli na svakom spratu u nekom stanu da drmnu po pivo, ihaha! :-D
Meni se sve čini da vam taj predsednik minira optiku!
 
Ne zeza se covek, vecine "radnika" (>99% kod nas samo priucenih molera, elektro/vodoinstalatera i slicnih) nece uopste da radi bilo sta komplikovanije od onoga sto bi baba Riska umela da uradi dobro :(
Jedva smo nasli nekoga ko bi sredio elekttroniku recimo, svi dodju, ali kada vide sta je, uopste se ne javljaju posle! Zvao bi caleta za to, ali vise kosta karta od Nisa do BG nego sto je posao :)
 
Nas el presidente bi hteo da oni sad ukopavaju kanalice, da kopaju plafone i tu skrivaju kablove a to se nece desiti sigurno, ni jedan operater nece to hteti da radi...
To bi bilo ono zahtevanje da daju bolju ponudu/uslugu ili nece biti pusteni, a tako ce mo samo na kraju izgubiti jer necemo imati 4-5-6 operatera vec samo 2, najvise 3 ako telekom ipak udje.
 
Najdalje estetski sto moze biti je da se ide na samolepljive kanalice (sirine 2-3 mm) i tu da se ubacuje opticki kabl.
Niko nije lud da kopa zid i da ubacuje kabl. Kada nastane kvar, opet mora da okopava taj isti zid.
 
Samo ludi ili bezobrazni bi kopali zid za tako nesto, pogotovu ako ne udje 5-6 operatera odmah, nego svaki za sebe.
Pa ta zgrada ni na sta nece liciti posle, nece imati nikakve zidove.
 
Evo stigli danas i kod mene Mirijevo 4, na okretnici, Traze preCednika skupstine s. da se sakupi saglasnost stanara i postpisivanje ugovora za izvodjenje radova u zgradi.
Sad kad se neko izmajmunise i nece da potpise. Smeo bi da se kladim. :D:mad:

Inace VDSl cekam duze vreme , ima uslova al nema portova u centrali naravno. Gori smo nego Dzibuti...

Gde si komšija, grom te spali-J-o?
Ja preko puta okretnice.

Baš su pre neki dan okačili obaveštenje iz Telekoma oko optičkog net-a.

Samo da vidimo kakve će cene biti pa da otvorimo jedno 'ladno u "Laji" :p :p :p
 
Gde si komšija, grom te spali-J-o?
Ja preko puta okretnice.

Baš su pre neki dan okačili obaveštenje iz Telekoma oko optičkog net-a.

Samo da vidimo kakve će cene biti pa da otvorimo jedno 'ladno u "Laji" [emoji14] [emoji14] :p
Haha važi što da ne. Možemo da koordinišemo radove. Ako treba se poteraju komšije da potpišu mož i to.[emoji2] [emoji2] Ako bude net kako valja ne pitam za cenu. Ti mora da si taj sto mi mazno port za vdsl garant.[emoji14]
 
Poslednja izmena:
Evo stigli danas i kod mene Mirijevo 4, na okretnici, Traze preCednika skupstine s. da se sakupi saglasnost stanara i postpisivanje ugovora za izvodjenje radova u zgradi.
Sad kad se neko izmajmunise i nece da potpise. Smeo bi da se kladim. :D:mad:

Inace VDSl cekam duze vreme , ima uslova al nema portova u centrali naravno. Gori smo nego Dzibuti...

Haha važi što da ne. Možemo da koordinišemo radove. Ako treba se poteraju komšije da potpišu mož i to.[emoji2] [emoji2] Ako bude net kako valja ne pitam za cenu. Ti mora da si taj sto mi mazno port za vdsl garant.[emoji14]

Znaš kako? Možda i jesam. Može biti s obzirom da sam se u Avgustu prošle godine doselio iz NS i da sam maltene tri meseca čekao "paricu" za NET (htedoh da ih pobijem sve u Telekomu), ne bi me čudilo da sam tebi maznuo port. :D

E kod mene je u zgradi neka bakuta preŠjednik stanara.
A što se tiče ne-potpisivanja, ima da ih uštrojim. :D
 
Poslednja izmena:
Đzaba se radujete.
Optičkog cenovnika/ponude jos nema na vidiku[emoji2]
Bolje vam je da tu u vašem kraju jurite Metrostar:50/50 za 1890 dinara,100/100 ili 300/300.
 
Poslednja izmena:
3300 je na granici. Jel to samo net?

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
@HDMI
Bio sam u poslovnici oko pre 5-6 dana da obnovim ugovor i pitah za optiku. Rekose mi da je cena 150/20 oko 3300 sa ugovorom i oko 3500 bez. A to su one druge cene koje su bile na sajtu.
Ako nemaš drugog izbora onda je i to nešto,mada je uploud siromašan za te pare.
Metrostar za taj novac daje 100/100.
Ne znamm šta ih sprečava za 50/50 ili recimo 100/100 pakete?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno