Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Nisam siguran sta je cid. Nisam imao identifikaciju poziva pre uvodjenja optickog neta, kada mi je uveden opticki net, sve su povezali i odmah sve proradilo fiksni telefon sa identifikacijom poziva, NISAM NISTA SAM AKTIVIRAO, net i iptv. Ne naplacuje mi se identifikacija poziva.
Caller ID-identifikacija poziva.
Pa to tacno sam znao, koji su to supci brate. Da mi nisu prestali naplacivati identifikacoju poziva zadnje cca 2 god od kad sam na optici jer sam se 17 god pre toga prijavio za istu i oni cute i naplacuju. Dakle ja sam m@jmun sto im ostavljam 17 god po 100 din, a neko nije ostavio ni dinar i jos dobio za Dz a ja i dalje placam.
A jel moze jadnije sa njihove strane,a?
Pa i ako je od Mts, mnogo je.
Sad samo da vidim dal samo da iskljucim ili da se zalim pa bar da pokusam da povratim novac za zadnje 2 god koliko mi naplacuju a ne bi trebali?
Sta vi mislite?
 
Žali se, zašto bi plaćao nešto što je besplatno i zašto bi isključivao kad je besplatno, a korisno?
Pozdrav
 
Pa ne kad udjes u ruter mozes sam da stikliras koje usluge hoces a koje neces.
Pa nek oni u sistemu kod sebe iskljuce a ja cu da ukljucim na ruteru i opet ce da radi.
Ali prvo cu da se zalim da vidim sta ce mi odgovoriti pa ako kazu bez osnova onda cu ugasiti pa ako
treba ukljucicu sam tu opciju na ruteru.
 
Da mi nisu prestali naplacivati identifikacoju poziva zadnje cca 2 god od kad sam na optici jer sam se 17 god pre toga prijavio za istu i oni cute i naplacuju. Dakle ja sam m@jmun sto im ostavljam 17 god po 100 din ... ja i dalje placam.
Sad samo da vidim dal samo da iskljucim ili da se zalim pa bar da pokusam da povratim novac za zadnje 2 god koliko mi naplacuju a ne bi trebali?
Sta vi mislite?

Ali prvo cu da se zalim da vidim sta ce mi odgovoriti ...

Ajde podnesi žalbu već jednom MOLIM TE.
 
Informacije radi i da bude svima korisno za Caller ID funkciju na optici :)

Podneo zalbu na racun i napisao da su nastavili da naplacuju uslugu nakon prelaska na optiku. Odgovorili su u roku od dva radna dana da su to uvazili i da ce uraditi korekciju prethodnih racuna i stornirati dalje naplacuvanje te usluge :)

Brzo, korektno i profesionalno sa njihove strane :)
 
Podneo zalbu sve lagano objasnio da su nastavili da mi naplacuju i na optici cid napisalo devojce prigovor i cudno joj sto su mi naplacivali cca 2 god, pitala dal zelim povracaj ili umanjenje rekoh umanjenje.
Kaze javice mi se kolege.
 
Podneo zalbu sve lagano objasnio da su nastavili da mi naplacuju i na optici cid napisalo devojce prigovor i cudno joj sto su mi naplacivali cca 2 god, pitala dal zelim povracaj ili umanjenje rekoh umanjenje.
Kaze javice mi se kolege.

Eto, zar je to bilo toliko teško... ;)
 
Neko od vas trojice gresi, da bi smo bili sigurno (ko da je nama iz dzepa a ne tei) ti nazovi njih, odnosno podnesi zalbu (moze email) i opisi jednostavno situaciju i kako je povazan telefon (na ONT) i nemoj spominjati "pots", "bbtf", a prilozi i neku fotku kako je spojeno na ONT pa kad dobijes odgovor ti nam ovde javi, da ne davimo vise jel bbft ili je pots ili je grska ili nije greska... nemas nikakve koristi od preganjanja s nama ovde izuzev ako ti je vetropirno svejedno placas li nesto sto ne bi trebao placati...

A vtropir-u da li si ti ista od ovog u vezi naplate identifikacije pitao bilo koga u mts-u?
Nazvao ili otisao do nekog mts lokala i njih pitao?

Ajde podnesi žalbu već jednom MOLIM TE.


Podneo zalbu sve lagano objasnio da su nastavili da mi naplacuju i na optici cid napisalo devojce prigovor i cudno joj sto su mi naplacivali cca 2 god, pitala dal zelim povracaj ili umanjenje rekoh umanjenje.
Kaze javice mi se kolege.

Hoćemo li sad jedno javno izvinjenje uputiti za ovo "smaras" i za ono u pp sto si pisao onome koji te svo vreme savetovao jedinu isporavnu stvar da uradis? :sceptic:
 
Podneo zalbu sve lagano objasnio da su nastavili da mi naplacuju i na optici cid napisalo devojce prigovor i cudno joj sto su mi naplacivali cca 2 god, pitala dal zelim povracaj ili umanjenje rekoh umanjenje.
Kaze javice mi se kolege.

A nisi hteo da slušaš, drago mi je da si im pisao na kraju.
Ja ti sad iz principa ne bih vratio pare, možda da im prosledimo pisanije tvoje odavde sa foruma.... :) :)
Šalim se, naravno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hoćemo li sad jedno javno izvinjenje uputiti za ovo "smaras" i za ono u pp sto si pisao onome koji te svo vreme savetovao jedinu isporavnu stvar da uradis? :sceptic:
Zasto?
Drugo poslao sam ti PM i zamolio te da me blokiras kad nemas pametno sta da kazes i to sve uradio da ne bi javno pisali da ides u off.
Samo me blokiraj, please.
To je jedina ispravna stvar koju u ovom trenutku mozes da uradis.
 
A nisi hteo da slušaš, drago mi je da si im pisao na kraju.
Ja ti sad iz principa ne bih vratio pare, možda da im prosledimo pisanije tvoje odavde sa foruma.... :) :)
Šalim se, naravno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ko nije hteo da slusa?
Ja sam opisao moj problem i rekao da naplacuju iako sam na optici 2 godine, ko kaze da nisam hteo da im pisem da nisam hteo ne bi ni isao danas tamo, samo sam rekao sta su mi ranije rekli da nemam BBTF i da za mene to ne vazi.
Izgleda da su to sad promenili(kazem izgleda jer nemam obecanje da se nece naplacivati i dalje, vec samo devojce rece prosledice dalje pa ce kolege odluciti) i da se ne naplacuje nikome ko je na optici makar neimao bbtf nego obicnu pots liniju nekada.
Moje "ljutnja" je bila upucena njima jer su oni trebali da onda kad su promenili politiku da obustave naplatu i vrate pare sto nisu ucinili i niti bi da danas ja ne napisa zalbu njima.
Salu kapiram apsolutno samo mislim da nisi shvatio ili ja to nisam dovoljno razumljivo napisao da ja necu da se zalim, hocu, nego sam reagovao na to jer znam sta su mi pre 2 god rekli za isto pitanje.
Ako prihvate zalbu onda su def promenili politiku sta podrazumevaju pod "digitalnom linijom" jer ranije im je takva linija bila samo bbtf a voip kojim je realizovan pots telefon i broj nije, sad su izgleda to promenili posto su nekima prihvatili.
Lep potez samo da ja nisam pisao zalbu oni ne bi prestali sa naplatom sto je bas onako jadno sa njihove strane da mi naplacuju nesto sto je free.
Bilo kako bilo, hvala drugari na savetu i potvrdi na moja pitanja, samo nek me jedan "kolega" preskoci sledeci put.
Sportski pozdrav.
 
Neke ljude zaista treba blokirati i ne oterecivati se njima...
Bice ucinjeno kako si pozeleo, shvatices mozda jednom da je to tvoj gubitak.
Zbogom
 
Poslednja izmena:
Ako prihvate zalbu onda su def promenili politiku sta podrazumevaju pod "digitalnom linijom" jer ranije im je takva linija bila samo bbtf a voip kojim je realizovan pots telefon i broj nije, sad su izgleda to promenili posto su nekima prihvatili.

Pazi ovako, pod digitalna linija se računa sve što ide preko home gateway-a, modema-routera ili ONT-a i bilo to preko bakrne parice, coax-a ili optike, nema tu ama baš nikakve razlike u načinu prenosa jer govor se prenosi u IP paketima kroz NGN mrežu i pakuje se i raspakuje uz pomoć kodeka G.711 A-law koji je da kažemo postao standard za Evropske zemlje dok je G.711 μ-law kodek zastupljen u Americi i Japanu

Kao što sam pre nekoliko strana rekao sve to spada u VOIP telefoniju, a naziv BBTF linija je bio samo naziv stvoren od strane mts-a.
Sada su i onako sve te digitalne centrale tipa Alcatel 1000 E10, Siemens EWSD povezane optikom i glas takođe putuje kroz NGN mrežu, a evo u prilogu i grafikona NGN mreže kako je to rešeno u Srbiji pre nekoliko godina!

A u ovom blogu je sve lepo objašnjeno do detalja!
http://telekomsvet.blogspot.com/2007/11/mekana-komutacija.html
Pozz. :wave:
 

Prilozi

  • NGN mreža Telekom Srbija.jpg
    NGN mreža Telekom Srbija.jpg
    149 KB · Pregleda: 135
  • SIP.jpg
    SIP.jpg
    273.9 KB · Pregleda: 136
Poslednja izmena:
Ma znam ja to druze sve vrlo dobro a digitalna centrala mi je od 2002 ako ne i 2001 Alcatel ali njihovo zvanicno tada obavestenje ka meni je bilo da nisam na bbtf i da mi zato naplacuju, dzaba meni sto sam objasnjavao i da sam na optici i sve jednostavno tada im je takva bila politika i tvrdili su da sam na pots iako nemam nigde bakra vec komplet od centrale do moje gajbe ide optika i kao javice ako se nesto promeni.
Promenilo se izgleda, ali mi nisu javili i zato ja sve vreme kazem onaj njihov zvanicni stav(od ranije ne znajuci da se nesto menjalo dok ne saznah da sad vama novima ne naplacuju to isto a meni tvrdili da moraju da naplacuju).
Ne znam da li me razumes oni mi nesto tvrde sa nekim glupim obrazlozenjem da je to pots iako je voip sto se lepo vidi u ruteru, rekli ako se nesto promeni javice, promenili nisu javili i sta ja mogu da kazem jedino stav koji su meni zvanicno rekli da kad se ne uzima bbtf da se naplacuje usluga, pa tek kad su se neki javili sa mojim identicnim slucajem sam skapirao da su promenili nacin razmisljanja i da trebam da "presavijem tabak" sto sam odmah i uradio cim sam dobio od kolege potvrdu sa istim slucajem a da mu je prestala naplata.
I ok govorili ste ono sto i ja znam da je to voip i da ne bi smelo da bude naplate ali niste znali da su meni to zvanicno rekli pre 2 godine.
Da ne smaram dalje temu podneo zalbu videcu sta ce biti na kraju i to je to.
Hvala svima sto ste poveli temu jer ne bih znao da su promenili stav o tome i nastavili bi da mi naplacuju bespotrebno nesto sto je svima Dz.
Sportski pozdrav svima i hvaka drugari.
 
Ugradjena mi je optika danas :).
Iskreno, rezultatima sam prezadovoljan. Sve sto sam ocekivao sam dobio, momci su stvarno uradili brzo i efikasno posao (pozdrav Milosu i Martinu (da ne reklamiram firmu)). Sama instalacija kabla i sveukupno povezivanje je trajalo oko 45 min.

Subjektivno - mislim da je tv u poredjenju sa SBB kvalitetnija za 10-15% (u odnosu na D3), internet je vrhunski, a roditelju su mi rekli da su me preko fiksnog telefona culi do sada najcistije (sve sam istestirao sam i ovo su subjektivni rezultati, da ne kazem misljenja.)

Ukoliko ikome bude trebao broj agenta prodaje, neka se javi u pp, momak mi je iskreno i transparentno govorio sve bez da me zavlaci i obecava kule i gradove, i za njega imam samo reci hvale. Dobio sam standardnu ponudu posto sam prelazio sa SBB.
 
Ево да се похвалим. Пређох на бокс пакет. Инсталатери једнино нису знали правилно да одраде кримптовање утп каблова. Сплајсовали влакно преко вибера на видео позив свом шефу. Мало је фалило прангија да ради. :d Лоше одрађени утп каблови су уносили сметњу на свичу где два додатна стб-а нису могла да саставе 10 мин рада. Све у свему уз асистенцију техничара Телекома, након успешне инсталације подизвођача три тв-а раде савршено. :p

Ево резултата минулог рада:

Brzina.PNG

OPTIKA.PNG


:banana:
 
U kojim gradovima je za sada prisutna mts optika, dali neko zna? na sajtu kod njih nema...
 
U kojim gradovima je za sada prisutna mts optika, dali neko zna? na sajtu kod njih nema...
u svim vecim gradovima,ali imaju samo korisnici po centru grada koji su blizu centrale
ja ih trecu godinu smaram za optiku kazu mi bice i na tome ostane
od 100% korisnika nekih 5% ako ima optiku mozda i manje
navlakusa za nas najvne
od mene je posta to jest centrala udaljena 40m i ja nemam optiku
uzas
 
ali imaju samo korisnici po centru grada koji su blizu centrale
od mene je posta to jest centrala udaljena 40m i ja nemam optiku
uzas

Udaljenost od centrale nema nikakve veze sa optikom!
To jedino važi za korisnike koji su na ADSL2/VDSL2 tehnologiji i ako nema mini IPAN-a u blizini, e onda je veoma bitno koliko si udaljen od centrale.

od 100% korisnika nekih 5% ako ima optiku mozda i manje

Za ovo si u pravu, mts reklamira nešto za šta još uvek veliki broj korisnika nema mogućnost.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je u unutrasnjosti ali u BG cela naselja imaju mogucnost optike. A i svakodnevno vidim sve vise kopanja i polaganja optike po BG. Ja je imam medju prvima i nemam nijedan problem cca 2 god.
Kako je u manjim mestima ne znam verujem da je tamo zaista malo i simbolican broj onih koji imaju mogucnost ali ce se i to vremenom povecavati.
 
Ne znam kako je u unutrasnjosti ali u BG cela naselja imaju mogucnost optike. A i svakodnevno vidim sve vise kopanja i polaganja optike po BG. Ja je imam medju prvima i nemam nijedan problem cca 2 god.
Kako je u manjim mestima ne znam verujem da je tamo zaista malo i simbolican broj onih koji imaju mogucnost ali ce se i to vremenom povecavati.

To pravilo važi samo za Beograd, dok za okolinu i mesta po Srbiji to ne važi. Razumem ja da je kopati i postavljati/polagati/razvlačiti optiku u manjim mestima i pomalo finansijski neisplativo, ali nije Srbija samo Beograd!
Daleko smo mi još do ostvarivanja projekta FTTH, ali ajde da kažemo nešto se pomera na bolje..!
 
Poslednja izmena:
To pravilo važi samo za Beograd, dok za okolinu i mesta po Srbiji to ne važi. Razumem ja da je kopati i postavljati/polagati/razvlačiti optiku u manjim mestima i pomalo finansijski neisplativo, ali nije Srbija samo Beograd!
Daleko smo mi još do ostvarivanja projekta FTTH, ali ajde da kažemo nešto se pomera na bolje..!
Pa za BG sam i pisao. Naravno da nije Beograd cela Srbija zato lepo i rekoh. Nazalost tako je. Bitno je da se krenulo i da ima nade da stigne i u manja mesta.
 
Ne znam kako je u unutrasnjosti ali u BG cela naselja imaju mogucnost optike. A i svakodnevno vidim sve vise kopanja i polaganja optike po BG. Ja je imam medju prvima i nemam nijedan problem cca 2 god.
.
Ja je imam od novembra 2019, i ubise me detalji oko STB-a, svakodnevno kad upalim tel. nema tona, izbacuje greske, pa onda restart pa proradi - i to sve na 2 tv-a. Prekrimpovao sam sve konektore, ne znam sta bi bilo resenje...Da zovem rekli bi restartuj i teraj, ali svaki put...Ovoga kod SBB-a nije ni jednom bilo za xx god, a imao sam karticu u jednom tel a drugi je bio na STB-u.
 
Nagadjas a nisi ih zvao :)

Lepo zovi kontakt centar i reci da si sve to vec uradio, Njihovo je da uvek krenu od bazicnih stvari jer ne znaju da li pricaju sa nekim ko je obrazovaniji na tom polju ili korisnikom koji ni ne zna sta znaci restartovati uredjaj :)

Ako ti net radi kako treba i mislis da je do STB uredjaja, mozes da trazis da ga zamene. Verujem da bi ga, u Beogradu, do sad sigirno zamenili da si trazio :)
 
U somboru optika provedena kroz veliki deo grada ako ne i kroz ceo. Provedena i kada sam otisao u poslovnicu rekli su da je mogu uvesti
 
Nazad
Vrh Dno