Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Jesam 2 puta
"Ostavite uredjaj ukljucen,zaveli smo vas problem i dobio je br tiketa"
Onda radi 7 dana dobro..na postu stigne koverat da su registrovali moj problem i da se nadaju da ce biti resen
Sutra opet zovem za isti problem
 
Je l' zna neko okvirno do kada ce trajati ova akcija 6m po dinar za nove korisnike?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Super onda, ne treba mi net bar jos 3 meseca pa reko ako je tipa do kraja meseca onda se isplati i da propadnu 3 meseca..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Prešao bih sa SBB-a (Trio Gold) na MTS Box 3 ili 4 paket,..., zbog optike i niže cene. SBB je postao bahat, skup,...za stare korisnike, skoro nikakvi benefiti u odnosu na nove korisnike.
Plaćam više godina 2 paketa Trio Gold (za stan i firmu) + Total TV kuću (u roditeljskoj kući), kada treba da obnovim ugovor skoro nikakvi popusti (u odnosu na nove korisnike). Zato sam rešio da ih menjam.

Molim vas za savet, imao bih par pitanja za postojeće korisnike MTS optike:

1. Da li moguće uraditi port forwarding (tj. da li stavljaju CGNAT,.., ako to rade da li izlaze u susret zahtevima za skidanje CGNAT-a). Ovo mi je potrebno zvog WOL-a i pristupa računarima sa terena.
2. Da li daju kablovske modeme iza kojih bih postavio svoj podešeni router ili moram koristi njihov router? Imate li preporuku šta tražiti od opreme, konkretno koje modele (modem, router, STB uredjaje).
3. Koliko vidim mogu se dobiti 3 STB uređajа. Da li na svim uređajima radi vraćanja unazad i da li se to dodatno plaća?
4. Ima li nekih skrivenih opcija plaćanja,..., tipa drugi, treći, uredjaj, vraćanje,....?

Hvala!
 
Poslednja izmena:
SBB je postao bahat, skup,...za stare korisnike, skoro nikakvi benefiti u odnosu na nove korisnike.
Plaćam više godina 2 paketa Trio Gold (za stan i firmu) + Total TV kuću (u roditeljskoj kući), kada treba da obnovim ugovor skoro nikakvi popusti (u odnosu na nove korisnike). Zato sam rešio da ih menjam.

Ako je ovo jedini razlog onda nemoj da ih menjas, ceo zivot kod Telekom/mts (fiksni, internet, TV, mobilni) nikada nista nisam dobio kao korisnik svih tih usluga od njihovog nastanka dok novi korisnici ocito jesu. To kod nas nijedna firma ne radi, tako da se neces usreciti nigde po tom pitanju
 
Da li je neko mozda probao Supenova smart tv aplikaciju preko mts optike? Pretpostavljam da ne moze da sljaka, al ono, drzava je drzava :D

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Supernova app? :wc:

A generalno zasto ne bi sljakalo - to je i tako ista firma, tj. S-nova je fantomska firma tj. brend Telekoma/MTS.

Disclaimer: nisam ni video s-nova app, niti zelim... ali ako bi organicavali nesto na taj nacin bili bi jos veci diletanti od onoga sto su napravili sa tim.

Kod mene optiku vidim povezuju u kraju tehnicari "pletu" ono po sahtovima tj. ormaricima... ali kada ce od razvodne kutije sto mi je usla u zgradicu do obe etaze ne zna se.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Koliko sam ja shvatio sa SBB-a ne moze da se pristupi sadrzaju, pa me zanimalo da li moze odavde.. Isao bih na optiku, ali jos biram kako najpovoljnije da imam sve moguce sportske kanale..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Meni juče počeli u zgradi da stavljaju optiku. Da li sad moram da se prijavim kako bih prešao na nju ili će me prebaciti sami po difoltu?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Naravno da neće sami prebaciti, a i neće to skoro. Kod mene je sve završeno što se tiče radova pre par meseci i ništa.
 
Neće te prebaciti po difoltu jer imaju druge ponude za optiku u odnosu na ADSL (ako si ga imao do sada). Meni su uveli u stan optiku pre mesec dana i dali mi i novi modem ali od kutije u podrumu do nečega što ne znam šta je još nije propušteno. Dolazili izvođači dva puta, proveravali od stana do kutije u podrumu a onda slikali broj sa kutije i slali nekome da tu kutiju povežu sa nekim čvorištem.
Tako da se ne nadaj brzom uvođenju.
 
Kada ti puste signal u zgradu, zvace te operater da ti ponudi prelazak na optiku. A pre toga ce proci terenski agent da ti ponudi optiku a moci ces i sam da prijavis...
 
Koliko sam ja shvatio sa SBB-a ne moze da se pristupi sadrzaju, pa me zanimalo da li moze odavde.. Isao bih na optiku, ali jos biram kako najpovoljnije da imam sve moguce sportske kanale..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Ja bih mogao da probam na mts/Telekom optici (LG WebOS TV), ali nemam Supernova nalog :D
 
Kada ti puste signal u zgradu, zvace te operater da ti ponudi prelazak na optiku. A pre toga ce proci terenski agent da ti ponudi optiku a moci ces i sam da prijavis...
A jel znate šta nude, 6 meseci po dinar ili samo mesec, dva za novi ugovor?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja bih mogao da probam na mts/Telekom optici (LG WebOS TV), ali nemam Supernova nalog :D
U to bi mi bilo idealno kada bi moglo da se testira. I ja imam tv sa webOS, al nemam app :D

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
A jel znate šta nude, 6 meseci po dinar ili samo mesec, dva za novi ugovor?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Pa nude ono sto ima na sajtu koliko se secam... u zavistnosti da li si novi ili stari korisnik, ali mozes da trazis vise od toga... Mada mislim da ni oni ne znaju sta nude... Prvo po njima nisam mogao da predjem na box2 jer se telefon ne vodi na mene (adsl se vodio na mene), onda smo to resili, ali navodno moram na box3, nekako se dogovorimo za box2, ali sam onda video da za iste pare mogu da dobijem box3, i kada sam to trazio onda su mi rekli ne mogu box 3 100/20 jer sam imao 50/8 adsl, vec da moram na najjaci box3 paket, a da sam imao neki manji adsl paket onda bih mogao na najmanji box3 paket...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Zvali suprugu juče ovi što provlače optiku pošto imamo ADSL kod mts-a, pa hajde već kad nude danas je zvala mts da proveri situaciju sa popustom (ima 50% popusta kao osoba sa invaliditetom). Rekoše joj da može samo na ugovoru koji ima zameniti ADSL sa optikom i ostaje joj popust.

Tako da od nedelje dolaze da vide kako će provući kabl kroz stan, a pošto kažu da baš optički kabl se uvlači u stan, moraće kroz dva debela betonska zida. Kako će to da izvedu zaista mi nije jasno, ali dobro. Videćemo. [emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
SBB ↠ MTS

Prešao bih sa SBB-a (Trio Gold) na MTS Box 3 ili 4 paket,..., zbog optike i niže cene. SBB je postao bahat, skup,...za stare korisnike, skoro nikakvi benefiti u odnosu na nove korisnike.
Plaćam više godina 2 paketa Trio Gold (za stan i firmu) + Total TV kuću (u roditeljskoj kući), kada treba da obnovim ugovor skoro nikakvi popusti (u odnosu na nove korisnike). Zato sam rešio da ih menjam.

Molim vas za savet, imao bih par pitanja za postojeće korisnike MTS optike:

1. Da li moguće uraditi port forwarding (tj. da li stavljaju CGNAT,.., ako to rade da li izlaze u susret zahtevima za skidanje CGNAT-a). Ovo mi je potrebno zvog WOL-a i pristupa računarima sa terena.
2. Da li daju kablovske modeme iza kojih bih postavio svoj podešeni router ili moram koristi njihov router? Imate li preporuku šta tražiti od opreme, konkretno koje modele (modem, router, STB uredjaje).
3. Koliko vidim mogu se dobiti 3 STB uređajа. Da li na svim uređajima radi vraćanja unazad i da li se to dodatno plaća?
4. Ima li nekih skrivenih opcija plaćanja,..., tipa drugi, treći, uredjaj, vraćanje,....?

Hvala!

Evo posto sam je raskinuo ugovor sa SBBom prekjuce, probacu da ti odgovorim na osnovu onoga sta sam ja do sada saznao:

1. Nije bilo lako dobiti odgovor u vezi sa CGNATom; akviziter koji je nudio ponudu u zgradi nije imao pojma sta je to, a ni osobe u kol centru; njihov Facebook nalog ne funkcionise kao kod SBB, ne dobija se nikakva podrska preko njega, vec je samo egzibicionisticki; akviziter je nekako uspeo da dobije odgovor i tvrdi da ce IP adresa biti javna, dinamicka; dakle ne iza CGNATa; zanimljivo da ljudi sa ovog foruma a koji vec imaju MTS optiku ne odgovaraju na ova pitanja...

2. Ruter koji dobijas je Huawei EchoLife HG8245Q2 ONT, kojeg ovde na forumu kratko zovu Q2; ovde su ti specifikacije https://support.huawei.com/enterprise/en/doc/EDOC1000177046 ruter sam stavljas u bridge mode kako bi koristio svoj ruter kao glavni

3. Broj STB uredjeja ti zavisi od paketa koji uzmes; samo u BOX 4 paketima dobijas dva dodatna STBa, u BOX 3 paketima dobijas samo jedan dodatni, a svaki sledeci placas, cini mi se da akviziter rece 100 din mesecno, nisam siguran; Imaj u vidu da STB uredjaje dodatne povezujes mreznim kablom; MTS nema aplikaciju za smart TV

4. Nema skrivenih opcija placanja

Ja sam se opredelio za BOX 3 MAX (400 Mbs / 160 Mbs) cija je puna cena 3899, na 24 meseca to iznosi 93,576 din, a meni su ponudili 8 meseci po 1 din, tako da ce mi ukupan novac na 24 meseca izaci 62,392 din sto je prosecno mesecno 2,600 din! S obzirom da sada placam fiksi telefon odvojeno oko 700 din mesecno, on ce mi biti u BOXu 3 uracunat, pa ce mi taj novac ostati u dzepu, i kad se konacna racunica svede, ceo mesecni budzet za telefon, internet i TV meni ce biti 1,900 din :). Kod SBBa sam imao stari Duo Gold Net Premium ( 200 Mbs / 12 Mbs) koji sam do sada placao 5400 din (za 24 meseca 129,600 din), plus 700 din za fiksin (6,100) - kao starom korisniku u SBBu nisu hteli da mi daju nista sem standardnu ponudu bez ikakvih popusta EON Premium paketa (300 Mbs / 15 Mbs) za 4999 din mesecno (24 meseca 120,000 din)!
 
Poslednja izmena:
Evo posto sam je raskinuo ugovor sa SBBom prekjuce, probacu da ti odgovorim na osnovu onoga sta sam ja do sada saznao:

1. Nije bilo lako dobiti odgovor u vezi sa CGNATom; akviziter koji je nudio ponudu u zgradi nije imao pojma sta je to, a ni osobe u kol centru; njihov Facebook nalog ne funkcionise kao kod SBB, ne dobija se nikakva podrska preko njega, vec je samo egzibicionisticki; akviziter je nekako uspeo da dobije odgovor i tvrdi da ce IP adresa biti javna, dinamicka; dakle ne iza CGNATa; zanimljivo da ljudi sa ovog foruma a koji vec imaju MTS optiku ne odgovaraju na ova pitanja...)!

Ja sam kao pravno lice dobio statičku, pa nisam merodavan, ali još uvek ne znam da je neko na optici NATovan, a mislim da smo to pominjali i pre nekoliko dana.
 
Zbog cega onda meni ne radi otvaranje portova :/
Ne vidim gde gresim.
Na mobu sam sada, sutra cu okaciti slike kako sam podesio.
 
Da li si uporedio IP adresu mrežne kartice/uređaja koji koristiš i IP adresu sa kojom te vidi, recimo www.whatismyip.com?
 
Trenutno na kanalu Klasik TV 113 pozicija..zamrznuta slika sa N1 televizije, reporter
 
Poslednja izmena:
Moze li mi neko reci, preko koga u Kraljevu mogu da izvucem 8 meseci po 1 dinar?
Call centar nece ni da cuje za tako nesto, niti da ponudi, iako treba da predjem sa drugog provajdera kod njih.
 
SBB, samo cekam da trzisna potvrdi da mogu da raskinem ugovor (ne znam po kom osnovu mogu da se izvuku).
Imam ja. Kad budes bio siguran da mozes da raskines, posalji mi DM. Da ne spamujemo lika bzvz. [emoji846]

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kao buduci korisnik MTS optickog paketa (BOX 3 MAX) zanima me koji se STB uredjaji dobijaju za pracenje televizije? Da li ih ima vise, koje su oznake i da li imaju digitalni izlaz za zvuk (opticki ili koaks digitalni [spdif])?
 
Kao buduci korisnik MTS optickog paketa (BOX 3 MAX) zanima me koji se STB uredjaji dobijaju za pracenje televizije? Da li ih ima vise, koje su oznake i da li imaju digitalni izlaz za zvuk (opticki ili koaks digitalni [spdif])?

Za oznake ne znam, znam da imas stari beli koji je veci i sporiji i noviji mali crni, oba dva imaju hdmi izlaze, ja mislim da beli ima i odvojene audio izlaze nisam siguran.. Isti ti STB idu nebitno da li imas optiku ili ne posto ti oni idu od rutera do TV preko mreznog kabla
 
Nazad
Vrh Dno