Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Ako hoćete,najbolje je da uzmete MetroStar optiku 100/100 za 3699 dinara[emoji2]
 
Poslednja izmena:
Gde ih ima ?
 
Koliko znam, ima ih na tri lokacije,najbolje je pogledati njihov sajt.
Samo u Srbiji najveći igrači imaju najadnije net pakete,verovatno je to ta tržišna demokratija u koju srljamo.
 
MetroStar je Radijus Vektor,tako da nije baš da ih nema nigde.U svakom slučaju MS spada u male optičarske radnje.
 
Poslednja izmena:
MetroStar koliko ja vidim nudi uslugu u A Blok Novi Beograd i Central Garden Beograd tako da ti je to skoro nigde.
 
Kada već čitaš sajtove,mogao si da pročitaš i sajt Radijus Vektora.Pored toga MS je prisutan i na jos nekim lokacijama kojih nema na sajtu.
 
Ja nigde na vektorovom sajtu nisam video ostale lokacije, a mislim i da je to nebitno za temu mts optika da predlažeš da ljudi uzmu/pređu na nešto na šta je nemoguće preći i što postoji na 2,5 lokacija ili koliko već. Njihova zvanična ponuda je dve lokacije tako da...
 
Dzabe se hvatate za slamku :D sad nam je i metrostar dobar (ima simetrican net) a vidim bice i orion (i to ako budu nudili promo cene), ali dzabe, niko nema optiku, te mozemo samo da predpostavljamo dok nam ne sprovedu istu.
 
Mali off sa teme:

Poslao upit za osnovne informacije za mts optiku za biznis korisnike u petak, jos uvek se nisu udostojili da odgovore. Kako li tek tretiraju zahteve fizickih lica...
 
Telefon u ruke, i rešiš stvar za kratko vreme.

Ovako sa upitom, mailom može da traje i traje i traje.
 
Barem nedelju dana ...
 
Pre nekoliko godina sam trazio od njih ADSL za bekap link, telefonom. Pa su me vozali u krug, mora da se kontaktira komercijalista koji je zaduzen za nas (fiksna i mobilna telefonija). Pozovem tog coveka, on kaze presao na drugu poziciju, zovi tog i tog. Taj i taj kaze, nisam ja, nego Pera. Pera je na godisnjem odmoru, posaljite mejl. U nekom 10. pozivu nekome, posle x dana, uzeli podatke da provere tehnicke mogucnosti i rekli da ce potrajati nekoliko dana, hvala na strpljenju i vise se nisu javili. Kod drugog provajdera je proslo nedelju dana od prvog poziva do pustanja u rad.

Ako im treba 7 dana da posalju cenovnik, koliko li ce trajati provera tehnickih mogucnosti, a o projektu i realizaciji instalacije bolje da ni ne razmisljam.
 
Meanwhile in Germany...

KWl6pqT.jpg
 
vrlo je moguce i da prate sta mi ovde pisemo, tj kako se sablaznjavamo :D
 
Hajde baš da vidimo.

Ja sam prekinuo zahtev zbog povećanja cena.
 
Nisi trebao da prekidaš,trebao si da sačekaš poziv i ako ostaje ona viša cena,samo im kažeš ćao.
 
Sad mi bio čovek iz Telekoma... Traže saglasnost stanara da se uvede optička infrastruktura u zgradu i stanove (ko želi). U avgustu bi trebalo da krenu radovi na uvođenje optike u Mirijevu, pa bi posle toga povezali i zgrade koje će u međuvremenu da pripreme.
Korisnici koji već imaju neke pakete kod mts-a bi mogli odmah da pređu na FTTH.
Pre 7 dana mi dolazili iz SBB-a, a sad i Telekom... Ja ne mogu da verujem.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ima li tu kod tebe vdsl ?

Sent from ass
 
Šta to znači da bi odmah mogli da pređu na FTTH?
 
Verovatno odmah po instalaciji vertikale tj kad sve bude zavrseno, sto je i logicno.
Sad(odmah) ne mogu jer nemaju optiku u stanu pa samim tim nebi bilo FTTH.
 
Ako sam ga dobro razumeo, postojeći korisnici bi mogli da odmah po puštanju usluge preći na FTTH. Navodno, problem je sa nedostatkom dslam-ova po centralama pa zato žure sa FTTH.
Nije navodno, vec nekoliko lokacija znam gde je situacija "to je sto je". U prevodu moze novi xDSL tek kada neko ode.
 
Ja sam pre skoro 2 godine uspeo da dobijem vdsl na isturenom stepenu. Komšija u zgradi pored tražio vdsl, ali na žalost nemaju slobodnih portova. Inače do tog isturenog stepena ide optički kabl.
Kako stoje stvari sa IPv6 u Telekomu?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Telefon u ruke, i rešiš stvar za kratko vreme.

Ovako sa upitom, mailom može da traje i traje i traje.

Pozvah telefonom... Uzeli su podatke i javice mi se :wall:

Od dodatnih informacija sam saznao, da je u prvoj fazi optikalizacije predvidjen Novi Beograd i Zemun. Da za sada samo prikupljaju saglasnosti vlasnika objekata za to, a kada ce biti realizacija, to se jos ne zna. Naglasavam, rec je o biznis korisnicima, ne o fizickim licima. Tako da imam utisak da ni oni jos uvek ne znaju sta ce nuditi jednog dana, cenovnik je misaona imenica, pa mi zato ni ne odgovaraju na upit. Profesionalno...
 
Za NBG i Zemun sam pisao da je sve gotovo, pa su se mnogi smejali ovde, sad i ti sa nedelju dana zakasnjenja potvrdjujes isto.
Ili ce sad svi poverovati ili ce se i tebi smejati na tom saznanju.
Inace uskoro krece realizacija kako je meni receno osim ako nesto nisu promenili ne bi me cudilo.
 
Za NBG i Zemun sam pisao da je sve gotovo, pa su se mnogi smejali ovde, sad i ti sa nedelju dana zakasnjenja potvrdjujes isto.
Ili ce sad svi poverovati ili ce se i tebi smejati na tom saznanju.
Inace uskoro krece realizacija kako je meni receno osim ako nesto nisu promenili ne bi me cudilo.

Niko se nije smejao, nego si pitan da li imas neke informacije kada ce poceti centar, tj "preko" reke.
 
@MisaLion, Telekom je jos pre cca 3 godine krenuo po NBG da dovlaci optiku do stambenih zgrada. Komentarisali smo ovde po forumu i kacili obavestenja. Bas pre neki dan sam video isto na Bezanijskoj kosi. Ali tad nam upuceniji objasnise da je to samo do zgrada, a bakar ostaje kao lastmile. Kod mene u ulazu su to tada uradili, nisam primetio nikakvu razliku. Realno, Targo je napravio bum nudeci FTTH i odnos brzina 2:1, svako sledeci ko to uradi mislim da ce imati dobar odziv. A mi korisnici cemo profitirati svakako...
 
Da su pametni i da su u stanju, mali provajderi bi svi krenuli u to ali im sigurno fali novac za taj poduhvat.
Jedva su investirali u bakar pa da sad menjaju i ulazu u optiku im je skupo.
Svi koji misle opstati na trzistu nakon Telekomove "optikacije" (kako to deluje slicno opstipaciji, a Telekom se upravo tako ponasa(o)) ce morati preci na optiku.
Ako misle da ulove nesto klijenata trebaju na optiku preci pre Telekoma, ako misle zadrzati tako stecene klijente moraju imati dobar nivo usluge, konkurentne cene i pakete raznovrsne ponude, kako interneta tako i televizije...

E dok to "moj RV" shvati, dok namaknu lovu za investiciju... pffff ... protutnjace Telekomov voz kroz zgradu i blok skroz, a oni mogu samo u cudu da se zgledaju sta bi i kud nestase klijenti... ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno