Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

ma kod mene je pitanje da li ce moci jer je buzir neki platneni... a kroz drugi plasticni, je provucen koaksijalni pa ne znam da li ce biti mesta...
 
Zna li neko ovde da mi kaze jer u MTSu ne znaju i skrecu sa tema, agenti sa priglupim pristupom gde ne zele konkretno da ti odgovre na pitanje nego odgovaraju po automatizmu. Elem, 200/80 centar grada Savska ulica? Jel ima neko u blizini da zna da je ova brzina izvodljiva. Optika je prosla kroz zgradu pre oko 6 meseci.
 
Ne mogu da ti kazu operateri da ti kazu jer nemaju pristup mapi zbog zastite poslovnih informacija od konkurencije, ako je prosla optika kroz ulaz i povezana je zgrada na mrezu mozes imati tu brzinu, proveri sa nekim od komsija da li je prikljucen vec... ili podnesi zahtev zvace te, nije obavezujuce...

nema veze kakav je buzir ukoliko je prohodan, zastiti se vrh i progura...
 
Poslednja izmena:
Mene danas zvali iz mts i kažu da su im "monteri rekli da sam ja odustao od uvođenja optike"

Nit' me je iko zvao nit' sam ja odustao od uvođenja optike ali sam fino napušio ove iz mts pa će sada "u ekspresnom roku da realizuju uslugu"
 
Kod njih nista nije expresno, evo svaki dan urgiram da proknjize ugovor koji sam potpisao pre 8 dana, da bi dalje trazio sta mi pripada po paketu. Uvek kazu da treba 3 radna dana da "legne" pa kad vide koliko je proslo, ucute.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kanda ces ti morati ponovo potpisivati, verovatno je s masnim burekom tvoj ugovor otisao u đubrovnik...:shock:
 
Mene bili zvali pre neki dan evo tu smo za 20min. Rekoh im cek cek nema nikog kod kuce zena i ja radimo, ako mogu dan, dva ranije da mi jave da se organizujemo da bude nekog kod kuce. Posto sam u otkaznom roku zamolio sam ih da mi se jave krajem meseca. Pa sad cekam, valjda me nece zaboraviti. :d
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kod mene instalacija optike poprima tragikomične razmere :d

Kao što rekoh juče posle onog napušavanja kad su me zvali i rekli da sam odustao poslali su danas montere koji su došli sa pogrešnim ugovorom.

Tj neko je u administraciji zajebao stvar pa je napisao da hoću da uvedem i optiku i ADSL :smash:

Monteri nisu hteli ništa da rade da ne bih posle plaćao i optiku i adsl (stvarno su momci ispali fer po tom pitanju) i odložili su uvođenje dok se ugovor ne ispravi a sa druge strane po onome što su imali u papirima kod sebe ni njima nije u potpunosti bilo jasno šta treba da rade i šta treba da uvedu i instaliraju :d

Opet je termin 2-3 dana kako mi rekoše ali to je bilo i posle potpisivanja pa se odužilo na mesec dana :d
 
Brate, ako ti nastavis tako da ih vozas tamo-vamo, kod mene ce da dodju 2023 godine... daj pusti ljude da ti uvedu nesto,makar to bila i voda, pa nek teraju dalje kod nas ostalih :d
 
user: admin
pass: 20HWont17. (tačka na kraju)
 
Gledam jednu ulicu kopaju mesec dana, ako ovako nastave ceo projekat nece biti zavrsen ni za 20 godina.
 
Moje iskustvo...Ja pozvao promotera tipa u subotu - stigla MTS ekipa u sredu. Sve završili - povezali - 400/160 - optika. Oko 25 metara optičkog do TV. Jedino nisu imali produžni kabl za mašinu za splajsovanje - kao riknula baterija - pa je bilo ili produžni ili za koji dan da puste - srećom pa imam produžni od 20 metara….Kad splajsuju gledajte da to urade kako treba - da ne žure - to je najbitnije - tu mogu da budu gubici u signalu….Elem , mislim da su mogli više para da ulože u optički kabl - ovaj je kao najlon za pecanje - jako je osetljiv…
Sve ok radi - povezao svoj Mikrotik na Q2 u bridž…Sva oprema je glanc nova - miriše na fabriku.
 
Poslednja izmena:
To je opticki kabl za "unutra", napolju idu drugaciji tj zasticeniji opticki kablovi.
Sta ce ti u kuci vise od onog? Lepo zalepis uz zid i nit se vidi nit smeta nista.
Evo kod mene godinu dana vec stoje netaknuti, a dvoje male dece koji skacu i na plafone ne samo na zidove i sve radi kao pre godinu dana.
Nema potrebe da se nesto plasis oko optike, i ja sam iskreno ali sad na osnovu iskustva vidim bezrazlozno ali mi nije tako delovalo decembra prosle godine.
I da pitao sam ih a sta kad mi klinci pokidaju optiku kazu vi zovete i mi sredimo odmah.
Medjutim klinci ni ne znaju jer da sam im rekao pocupali bi ovako je neprimetan i eto prodjosmo ovu god super.
 
Što se mene tiče svaka pohvala . Ljudi koji su na terenu znaju šta rade. Sve su počistili za sobom - zagipsovali. Ja sam unapred pomerio sve stvari po kući koje mogu da smetaju - ubrzava proces. I par meredvina viška takođe ubrzava proces... Optički se zaista ne vidi - nevidljiv je - pa sam dežurao na hodniku dok su ubacivali u kanalicu - da neko od komšija koji prolazi - ne zapne - ne nagazi - jedino to može da bude problem... Uzgred , dobio sam 8 meseci po 1 dinar. Mada u u ugovoru ne piše tako - da im verujemo na reč...
Ovo radi fenomenalno za sad. Nemam primedbi. Ping je 1ms....
 
Uzivaj kad možeš. Mi kao da smo u džungli pa nas zaobilaze. To nece biti u pazovi ni za 2 3 godine.. Adsl u 2020. Neverovatan osećaj.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Što se mene tiče svaka pohvala . Ljudi koji su na terenu znaju šta rade. Sve su počistili za sobom - zagipsovali. Ja sam unapred pomerio sve stvari po kući koje mogu da smetaju - ubrzava proces. I par meredvina viška takođe ubrzava proces... Optički se zaista ne vidi - nevidljiv je - pa sam dežurao na hodniku dok su ubacivali u kanalicu - da neko od komšija koji prolazi - ne zapne - ne nagazi - jedino to može da bude problem... Uzgred , dobio sam 8 meseci po 1 dinar. Mada u u ugovoru ne piše tako - da im verujemo na reč...
Ovo radi fenomenalno za sad. Nemam primedbi. Ping je 1ms....
Naravno veruj i naravno ugovori su tipski i nikom ne pise dodatni meseci preko 6, meni su dali 10 meseci i evo tek sad poceo da placam punu cenu paketa.
Ne brini imaju oni u sistemu njihovom sve.
Bio je neki problem bas u sistemu pre 3-4 meseca pa smo mi koji smo dobili preko 6 dobili greskom pune iznose za 7 mesec, reklamirao prihvatili normalno i to je to.
 
Ne brini imaju oni u sistemu njihovom sve.
Bio je neki problem bas u sistemu pre 3-4 meseca pa smo mi koji smo dobili preko 6 dobili greskom pune iznose za 7 mesec, reklamirao prihvatili normalno i to je to.

Vidiš, zanimljivo. Imao sam isti slučaj (dobio 8 meseci za dinar, posle šest meseci dobio pun račun), ali bitno drugačije iskustvo.

Tek treća ili četvrta reklamacija mi je prihvaćena, i trajalo je dva meseca. Opisao sam detaljnije u temi o Box paketu.

Poenta je da ako nigde nemate napismeno da ste dobili više od šest meseci za dinar, nemate traga o toj ponudi i zavisite o nečijoj dobroj volji da li će to biti ispoštovano.

Ako ne možete dobiti napismeno da ste dobili dodatne promo mesece možda je najbolje da ostavite traga tako što ćete poslati upit emailom i tražiti da vam potvrde da ćete imati taj broj meseci gratis, iako to u ugovoru ne piše. Time ostavljate trag i sebi u mailu, a i u njihovom service desku. Tako, ako vam nekada budu sporili promociju možete da izvučete potvrdu od njih.
 
Verujem da je nedozvoljeno ( da se ne razbacujem pravnim izrazima, mozda i protivno zakonu) ne navesti sve elemente dogovorene za uslugu, pa neka su i nestandardni, bas iz ovakvih razloga, da ostane pisani trag na kojim se korisnik ili obe strane mogu koristiti u slucaju potrebe.

Primer je recimo Lutrija, na online uplati LOTO-a su "iz sistema" pustali da se odstampa (stampac) ili snimi (pdf) potvrda o uplati za 4 kola iako je igrac placao 8 kola. U sistemu gde se prikazuje broj uplata je bio 8, svako kolo pobrojano ALI je potvrda o uplati bila falicna, nepotpuna i davala je mogucnost manipulacije (namerno NECU da kazem mogucnost prevare, "verujem da su posteni" i porez za talabu sto placam da "nije bez sanse"... al sam govedo naivno), ima vec neko vreme, recimo 2m da su smanjili broj uplata na maximum 4 jer ocito ne mogu srediti da se potvrda izdaje za 8 kola (sto bi meni licno odgovaralo) i jer ih je neko ocito tuzio ili pred nekim organom poterao da izvrse ispravku.

Tako isto treba prijaviti svima koji bi mogli biti nadlezni i MTS, da u ugovrima MORAJU ispisati sve sto je dogovoreno, ne moramo mi njima verovati na rec isto kao sto oni ne veruju nama na rec da ce mo placati racune redovno i u celosti...
 
Vidiš, zanimljivo. Imao sam isti slučaj (dobio 8 meseci za dinar, posle šest meseci dobio pun račun), ali bitno drugačije iskustvo.

Tek treća ili četvrta reklamacija mi je prihvaćena, i trajalo je dva meseca. Opisao sam detaljnije u temi o Box paketu.

Poenta je da ako nigde nemate napismeno da ste dobili više od šest meseci za dinar, nemate traga o toj ponudi i zavisite o nečijoj dobroj volji da li će to biti ispoštovano.

Ako ne možete dobiti napismeno da ste dobili dodatne promo mesece možda je najbolje da ostavite traga tako što ćete poslati upit emailom i tražiti da vam potvrde da ćete imati taj broj meseci gratis, iako to u ugovoru ne piše. Time ostavljate trag i sebi u mailu, a i u njihovom service desku. Tako, ako vam nekada budu sporili promociju možete da izvučete potvrdu od njih.
Vidi ovako nije bas da nema traga, SVI razgovori se snimaju kad zovu ili zovete mts, ali bas svi.
Potrebno je samo zapamtiti(ili zapisati negde datum i vreme razgovora i oni ga cas nadju i preslusaju) i nema brige ili kao ja sto snimam razgovore i lepo im kazem(ne krseci zakon kao sto i oni ne krse predhodno najavljivajuci snimanje razgovora, dakle kazem lepo radnici posto vi snimate ovaj razgovor da znate i da ja snimam naravno nema problema i bolje je da i vi snimate ako dodje do nekih problema tako da je i to moguce i pozeljno, i jos jedno oni to u njihov sistem ubacuju tako da i tu ima traga.
Ne znam sta da ti kazem sem da si naldteo na neke d-ebile koji su u mts, meni na keca prihvatise, a da su zezali poslao bih im snimak pa bi tako resio problem jer nisam pisao kad smo dogovarali tih 10 meseci free jer sam snimao razgovor pa mi nije bitno bilo.
Inace snimam 100% sve razgovore posle toga ili brisem ili ostavim u memoriji i saljem na g disk, opekao se davno i toga nema vise a od tada me to dostaaaa puta spasilo.
 
Nazad
Vrh Dno