Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Meni su ok i nove cene, samo hajde neka mi od isturenog stepena puste 15 metara optičkog kabla do stana? Hoće malo sutra, baš ih briga, ionako imaju previše korisnika. Imam neki osećaj kao da u posljednje vreme teraju korisnike od sebe. Lepo su mogli da vrate UB za vdsl, i ja sada uzmem 100/15 i eto. Ali neće, deru me sa 50/5. Nudili mi 50/2 za 1300 din, rekoh ne :D Samo da mi otkace UB :D Neće da može rodjo :)
 
Meni su ok i nove cene, samo hajde neka mi od isturenog stepena puste 15 metara optičkog kabla do stana? Hoće malo sutra, baš ih briga, ionako imaju previše korisnika. Imam neki osećaj kao da u posljednje vreme teraju korisnike od sebe. Lepo su mogli da vrate UB za vdsl, i ja sada uzmem 100/15 i eto. Ali neće, deru me sa 50/5. Nudili mi 50/2 za 1300 din, rekoh ne :D Samo da mi otkace UB :D Neće da može rodjo :)

I sta sad, za nas koji spavamo na isturenom stepenu je jedino resenje SBB ako nam je potreban veci upload? SBB nece biti pouzdan sve dok ne dovedu optiku do zgrade.
 
Izvini, ali ovo su sve samo ne ok cene.

Posebno imajući u vidu da dolaze od državnog mastodonta i partijskog uhleba što
Telekom jeste u suštini.

Cela ova priča oko optike kod njih je krenula sa nekim naizgled dopadljivim i idealističkim ciljem
širimo optiku za građanstvo.

Prve cene koje su stavili su bile hajde da kažemo prihvatljive, ovo sada je klasično iživljavanje.

Šišaj ovce dok možeš.
 
I sta sad, za nas koji spavamo na isturenom stepenu je jedino resenje SBB ako nam je potreban veci upload? SBB nece biti pouzdan sve dok ne dovedu optiku do zgrade.

Na žalost tako je. Samo čuvam ovaj UB dokle god budem mogao, a nadam se da će dotle stići i optika do stana. Na SBB više ni u ludilu, dosta mi ih je 4 godine. Sumnjam da bi i optika radila kako treba, tj da ne bi uveče bilo zagušenja u mreži jer dele protok itd. Živeo vdsl i FTTH :)
 
A gde su te nove cene ?

Sve je skinuto sa sajta
 
Šta se ložite, neko nalupao cene a vi se naprimali... kad bude na sajtu zvanično ko što je bilo onda vredi diskutovati
 
Sbb mora da im odobri taj cenovnik a Soroš da udari pečat.
Nego ,gde ima da se kupi produžni kabl od vdsl ipana do stana,da "utiknem'optiku[emoji2]
 
Poslednja izmena:
Ne znam odakle je ta buva pošla, ali paketi i dalje imaju onu cenu koja je bila na sajtu.

Sada sam podneo zahtev za 150/20 pošto imam FTTH.
 
Koji deo grada?
 
Da, da, Stepa je u pitanju.

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Ajmo svi u Stepu ili Mislodjin :D Mada ni u Kladovu nije loše, samo je malo daleko :D A i Belvil je ok, samo su skupi stanovi :D
 
A Aleksinac ? [emoji3]
 
Ево вам једна информација: За један град у Србији Телеком је узео учешће на тендеру (Мај 2017 година) - (јавна набавка услуге интернета), за пакет од 100/100 тражили су 36.900,00 динара без ПДВ, док је њихов конкурент на тендеру "Орион Телеком" понудио 16.500,00 динара без ПДВ-а. У питању је симетрични линк и наравно реализација путем оптике...

Једино чудно у свему овоме јесте и следеће: Орион телеком је вероватно на мањем пакету "забио" цену за симетрични линк брзине 30/30 и то је без ПДВ-а 13.900,00 динара, што је разлика од 70Мбп/с... мало чудно да 100/100 кошта скоро па џабе, док пакет 30/30 кошта папрено...
 
Poslednja izmena:
A kada se pozove njihov call centar, oni blage veze nemaju. Na pitanje da li su
to konačne cene odgovaraju sa da, to je su konačne cene.

Tako da jednom lešinari, uvek lešinari.
 
Prvobitni cenovnik

2017-05-12 19-30-20.jpg

"Nova" ponuda

2017-05-19 11-44-21.jpg

Definitivno se u ovoj ponudi najvise isplati 250/30, jer je neznatno skuplje od 150/20 a znacajna razlika u brzini. Naravno, ako nekome trebaju takve brzine i ima dostupnost.


Edit:

Ne znam da li je ovo bilo ranije free

cyn1spO.jpg
 
Poslednja izmena:
Prvi cenovnik je realano napravljen,ali dosao neko i video da nema marze za prvu,drugu,trecu ruku,za politicare,ministre,za kafanu....
Nemoj da ste na kraj srca,mi smo navikli na to.
 
Prvobitni cenovnik

Pogledajte prilog 229294

"Nova" ponuda

Pogledajte prilog 229293

Definitivno se u ovoj ponudi najvise isplati 250/30, jer je neznatno skuplje od 150/20 a znacajna razlika u brzini. Naravno, ako nekome trebaju takve brzine i ima dostupnost.


Edit:

Ne znam da li je ovo bilo ranije free

cyn1spO.jpg
Bilo je i ranije free uvođenje i free oprema za firme,samo što je cena simetrije bila oko 15eura za megabjt.
Sada me baš zanima koje su cene.Ako neko sazna neka javi.
 
Ni prvi cenovnik nije realan (upload smesan za optiku i tu cenu), ali je bio na granici prihvatljivosti. Ovaj novi je ugasio zelju za bilo kakvom optikom. Cekam 2020 da vidim da li ce tad Srbija dobiti normalan internet ili ce ne samo Makedonci, nego i Mongolci nam se smejati.
 
Iskreno, ove brzine i cene trenutno imaju smisla jedino ako se deli.

Pa generalno ni od 4K sadržaja trenutno (a sigurno i na period od 2 godine koliko traje ugovor), ništa se ne enkoduje ni približno tim brzinama, tako da se i ripovi UHD BR diskova mogu strimovati bez čekanja da se završi DL.

Fino se komšije dogovore, kupe Mikrotik i podese QoS, pa udri.
 
Iskreno, ove brzine i cene trenutno imaju smisla jedino...
...ako hoćete da koristite cloud. Ovi manji paketi mogu da budu ok za pojedince, ovaj veći za malu privredu - one koji rade od kuće (za sebe ili za druge)
Slažem se da je u principu svejedno da li je DL 150 ili 1000 Mbit/s.
 
Nazad
Vrh Dno