Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

3. Nema šanse da će to hteti da rade
4. Vidi 3.
6. Neće da "puste" dok ne prođe 24h, to samo SBB pušta odmah, Telekom i *Super-operateri čekaju 24h ili par dana čak.
edit: da ne grešim dušu, i Orion pušta odmah -- uloguju se o OTIS/OTTS i kliknu i sve radi.
7. Podržavam.
8. Neće ti reći svoja imena ako nešto budu zabrljali. Telekom to ima u evidenciji svakako, ali ih nije briga.

3. Hoće
4. Vidi pod 3
6. Ne izlaze iz stana dok sve nije pušteno i provereno da sve radi
7. Kažu imena, i ime firme, možeš i broj tablica da zapišeš
 
^ Samo da potvrdim tačke 3.,4. i 6.! Sve su uradili i pustili, testirali pre nego što su otišli majstori

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Kod kolege u Žarkovu nije bilo tako, a ima postova u ovoj temi gde se ljudi žale što im nisu uključili net pa su morali da šalju reklamacije i slično.

Ako stvarno poklanjaju UTP kabl, neće još dugo. Kablovi se zapisuju po utrošenom metru i naplaćuju od Telekoma.
 
Postoji valjda razlika između "razvuće 2-3 kabla do 2-3 TV-a" što rade i ovoga što čovek napisa "po (bar) 2 kabla u svaku prostoriju i gde imaš i gde nemaš trenutno uređaj"...Dobro ne napisa da donesu i rack i patch panel i NAS sve gratis...
 
Upravo, nije Telekom ničiji lični IT pa da razvlače kablove o državnom trošku kako se kome hoće.

Što se tiče aktivacije, NE aktiviraju SVIMA odmah, to je proveren info, jedino ako im pretiš, onda MOŽDA. Generalno ostave ONT i povežu i odu, pa čekaj da ti aktiviraju daljinski.
 
Kakve pretnje, o čemu ti pišeš?
Čekaju ljudi da sve proradi od toga što su ti instalirali, i tek onda ti daju radni nalog da potpišeš
 
Kakve pretnje, o čemu ti pišeš?
Čekaju ljudi da sve proradi od toga što su ti instalirali, i tek onda ti daju radni nalog da potpišeš

Ja koko sam primetio kod nekih mojih poznanika samo kod onih koji su već imali adsl/vdsl je tako da su isti čas prelaskom na optiku sve završili.A onim koji su tek uzeli optiku bez prethodnog korišćenja njihovih usluga čekalo se prolaženjm radnog naloga po nekoliko dana da bi pustili kompletnu uslugu.

Još da na pomenem da dodatne stb uređaje niko nije dobio odmah po instalaciji.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam imao vdsl kod telekoma, bio sam na sbb-u. I kad su mi uvodili optiku odmah su mi pustili kompletnu uslugu, cak su mi doneli i dodatni stb uredjaj za drugi tv.
Ocito nema pravila :D
 
Ni ja nisam imao ništa pre od telekoma, kao ni mojih nekoliko komšija, što u ulazima, što dalje od mene, i svima je završeno sve u roku od odmah
 
A dal' se jos placa fiksni telefon i nema nacina da se ne plati iako nam treba samo net ili tv, a ne i fiksni?
 
Dobio sam 2xSTB. Ne idu dok ne provere da radi usluga.

A dal' se jos placa fiksni telefon i nema nacina da se ne plati iako nam treba samo net ili tv, a ne i fiksni?

Naravno. Ako ga izbace iz paketa cena će sigurno ostati ista. Fiksni preko optike je ko na zapadu, postoji zbog marketinga. Gledaj na to ko besplatnu uslugu. Neće sigurno cena paketa dole 800 dinara ako ne uzmeš fiksni.
 
Poslednja izmena:
I ja sam odmah dobio dodatne stb
 
Naravno. Ako ga izbace iz paketa cena će sigurno ostati ista. Fiksni preko optike je ko na zapadu, postoji zbog marketinga. Gledaj na to ko besplatnu uslugu. Neće sigurno cena paketa dole 800 dinara ako ne uzmeš fiksni.

Ne mogu da gledam na to kao besplatnu uslugu, nego kao besplatnu glavobolju. Uopšte me ne zanima cena što se toga tiče, samo prosto ne želim da uvodim fiksnu liniju nikako. Daleko bolje bi mi bilo da nemam tu uslugu i da je cena ista. Da li može da se kaže ekipi da ne instaliraju fiksnu liniju?
 
Moraš imati dodeljen broj fixnog tj moraš imati ID korisnika koji njihov "sistem" vezuje za broj fixnog.... njima je fixni primarna usluga a sve ostalo se tretira kao dodatne uslugu.

Sve što možeš je da ne priključiš nikakav fixni aparat na ruter i praviš se kao da nemaš fixni. Eventualno podneseš i zahtev da tvoj broj ne bude u javnom imeniku.
 
Ja ne verujem u tu priču, tj. mislim da tehnički nije tačna.

Ako možeš da imaš mobilni bez fiksnog sa urednom šifrom korisnika da normalno dobijaš račune, ne vidim ni jedan tehnički razlog da ne možeš da imaš odvojenu optiku.

Oni to, iz nekih njihovih razloga, neće da dozvole.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Za mobilmi nisu prodali svoju bazu korisnika ovima što te zovu svaki čas na prezentacije.
 
Ja sam to rešio tako što sam novi fiksni broj dao samo porodici koji oni nisu upamtili niti memorisali u mobilne, pa me ipak zovu samo na mobilni. Što znači kada zvoni a ne zvoni često to je ili Telekom ili smarači što zivkaju da uvale nešto. Ne zovu često, možda pet puta za tri meseca su zvali.

Najlakše rešenje je da se ne priključi fiksni telefon. Oni da izvedu optički priključak bez fisknog ne mogu, tj. tehničari ne mogu jer im je tako naređeno i naučeni su na takvu proceduru. Nema tu fizičkih instalacija, sve ide kroz isti kabl do rutera. Tako je kako je dok oni što vode firmu ne odluče drugačije a mislim da nikada neće odlučiti da nude uslugu bez fisknog, makar i na zahtev korisnika jer im to komplikuje interne procedure a ne dobijaju time ništa.

Eh da, zapravo se uopšte ne javljam na fiksni jer sam telekomu poslao ljutit mejl povodom problema sa internetom gde sam naglasio da me ne zovu na fiksni već isključivo da se komunikacija obavlja putem mejl adrese koja mi je dodeljena. Nisu više zvali posle toga, nadam se da nećemo mimo uplate računa više biti u kontaktu. Samo da usluga radi, ja ću njima plaćati i to je najbolja vrsta odnosa koju sa njima mogu imati. Vezano za komunikaciju preko mejla, to inače svima sa kojima radim naglasim pa ko hoće hoće, ko neće ne moramo poslovati. Smatram da je mejl telefon za 21 vek i da nema potrebe da me bilo ko zivka na telefon, pogotovo ne fiksni.
 
Poslednja izmena:
Meni kad su uvodili opticki kabal u kucu i montirali kutiju, nisu hteli da daju utp kabal. Rekao mi je monter da oni to ne rade, da sam moram o svom trosku da kupim kabal, za gde mi treba i koliko mi treba? Inace jos cekam da mi puste opticki net, opticki kabal sproveden pre tri meseca.
 
Za mobilmi nisu prodali svoju bazu korisnika ovima što te zovu svaki čas na prezentacije.

Nisam siguran, ja sam na mts s mobilnim i danas su me zvali "iz osiguranja" radi necega, neka promocija, nisam sacekao ni da kazu sta hoce ali nisu mi ni rekli koje osiguranje pa mi sad krivo jer ne znam da li su ovi "moji" kod kojih osiguravam kola ili su i bazu mobilne telefonije nekome prodali...
 
Meni kad su uvodili opticki kabal u kucu i montirali kutiju, nisu hteli da daju utp kabal. Rekao mi je monter da oni to ne rade, da sam moram o svom trosku da kupim kabal, za gde mi treba i koliko mi treba? Inace jos cekam da mi puste opticki net, opticki kabal sproveden pre tri meseca.

nisam znao da su poceli po kucama da uvode optiku, koji je to deo grada (ako je bg uopste)?
 
Ima više od šest meseci da recimo u Tošinom bunaru uvode optiku u kuće.
 
Jos jednom da napisem detaljnije: [emoji1]
Cekao sam mesec dana od datuma zahteva da dodju majstori. Kada su se konacno pojavili provukli su optiku gde sam zamislio. Doneli su i dodatni STB, nisu otisli dok se nisu uverili da sve radi. Zadrzali su se oko 2h.
Jedino nisu hteli da puste kabl za net do racunara (kao, mi to ne radimo) ... imao sam od ranije drugi pa sam ga iskoristio.
Smederevo, kuca.
 
Postoji valjda razlika između "razvuće 2-3 kabla do 2-3 TV-a" što rade i ovoga što čovek napisa "po (bar) 2 kabla u svaku prostoriju i gde imaš i gde nemaš trenutno uređaj"...Dobro ne napisa da donesu i rack i patch panel i NAS sve gratis...

Upravo, nije Telekom ničiji lični IT pa da razvlače kablove o državnom trošku kako se kome hoće.

Ja sam imao samo jedan TV i jedan PC u trenutku ugradnje, a nikakav problem nisu pravili da mi naprave duple mrežne kablove, sa viška dužine, u sve tri sobe. Kažem, ima različitih podizvođača.
 
Jos jednom da napisem detaljnije: [emoji1]
Cekao sam mesec dana od datuma zahteva da dodju majstori. Kada su se konacno pojavili provukli su optiku gde sam zamislio. Doneli su i dodatni STB, nisu otisli dok se nisu uverili da sve radi. Zadrzali su se oko 2h.
Jedino nisu hteli da puste kabl za net do racunara (kao, mi to ne radimo) ... imao sam od ranije drugi pa sam ga iskoristio.
Smederevo, kuca.
Takodje Smederevo kuca.
 
Jos jednom da napisem detaljnije: [emoji1]
Cekao sam mesec dana od datuma zahteva da dodju majstori. Kada su se konacno pojavili provukli su optiku gde sam zamislio. Doneli su i dodatni STB, nisu otisli dok se nisu uverili da sve radi. Zadrzali su se oko 2h.
Jedino nisu hteli da puste kabl za net do racunara (kao, mi to ne radimo) ... imao sam od ranije drugi pa sam ga iskoristio.
Smederevo, kuca.

Gde si u Sd?
 
MZ Slavija.
 
Ja sam to rešio tako što sam novi fiksni broj dao samo porodici koji oni nisu upamtili niti memorisali u mobilne, pa me ipak zovu samo na mobilni. Što znači kada zvoni a ne zvoni često to je ili Telekom ili smarači što zivkaju da uvale nešto. Ne zovu često, možda pet puta za tri meseca su zvali.

Najlakše rešenje je da se ne priključi fiksni telefon. Oni da izvedu optički priključak bez fisknog ne mogu, tj. tehničari ne mogu jer im je tako naređeno i naučeni su na takvu proceduru. Nema tu fizičkih instalacija, sve ide kroz isti kabl do rutera. Tako je kako je dok oni što vode firmu ne odluče drugačije a mislim da nikada neće odlučiti da nude uslugu bez fisknog, makar i na zahtev korisnika jer im to komplikuje interne procedure a ne dobijaju time ništa.

Eh da, zapravo se uopšte ne javljam na fiksni jer sam telekomu poslao ljutit mejl povodom problema sa internetom gde sam naglasio da me ne zovu na fiksni već isključivo da se komunikacija obavlja putem mejl adrese koja mi je dodeljena. Nisu više zvali posle toga, nadam se da nećemo mimo uplate računa više biti u kontaktu. Samo da usluga radi, ja ću njima plaćati i to je najbolja vrsta odnosa koju sa njima mogu imati. Vezano za komunikaciju preko mejla, to inače svima sa kojima radim naglasim pa ko hoće hoće, ko neće ne moramo poslovati. Smatram da je mejl telefon za 21 vek i da nema potrebe da me bilo ko zivka na telefon, pogotovo ne fiksni.

Fixni ostavljaju jer im nije trosak a potencijalno uvecanje racuna kada potrosis besplatne min. I ja mislim da je mail bolji za dopisivanje jer postoji pisani trag o svemu/iako kazu da snimaju razgovore.
 
Danas mi uveli optiku, pa sam trazio PPPoE pristupne podatke da njihov ruter prebacim u bridge mode, tako da moj ASUS bude glavni. Potrajalo je malo da iscita sve podatke od kojih mi vecina nije ni bila potrebna, ali je uspelo.

darkony, puno hvala; dugujem ti pivo i/ili nesto na Steam-u.


Svaka cast.

HG8245Q2 je ruter, i ovo radi bez greske
 
Nazad
Vrh Dno