Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Lol. Bice opet na sajtu

Sent from ass
 
Digla se kuka i motika da uzme optičke pakete,kad ono Gpon[emoji2]
dab3c4a827612c9dc1ce6156b6c6fe79.jpg

Zove Telekom hoce optiku da uvede... :D
 
Poslednja izmena:
hehehe :)

Dao bih ti reputaciju, al ne može non stop :) TOP
 
Poslednja izmena:
Ali se tesko rastaju od bakarne parice.
 
Poslednja izmena:
Ма шта се бре палите, није ни оптика нешто посебно. ;>
 
^^kaze covek koji je smarao sa ExeNetom :p
 
Evo novih informacija.
jqEnus.jpg

*Ne mogu sa 100% sigurnoscu da kazem da je informacija tacna ali je izvor relativno pouzdan tako da verujem da je tacna.
 
Poslednja izmena:
Rekoh ja da im SBB nece dozvoliti :)
 
Čula Kuka i Motika da je došlo zlatno doba,pa dreši kesu,1GB ili ništa[emoji2]
 
Pa zvanicno je i google fiber jeftiniji od telekoma!!! :D :D :D
Oni barem obican net (klot) nude za 75$ (1gbps/1gbps).
Za 95$ dobijas i televiziju.
 
Gde je tu google box,google fiksni,google bakarna parica.Nešto mi slabašan taj google.
 
Nema google nas kadar, pa da ti naplacuje jos troskova!!! Nije ni cudo sto im je prop'o projekat google fiber!
 
Dobro, vidim ima dobrih dealova, ali poenta je da su dali jake cene za nase trziste.
 
Nema google nas kadar, pa da ti naplacuje jos troskova!!! Nije ni cudo sto im je prop'o projekat google fiber!
GF je propao zbog toga sto je birokratija u USA mala, ali su "monopoli" i stvarno blokatori unapredjenja mnogo gori nego kod nas u Telekomunikacijama :(

EDIT: AKO je propao ;)
 
Poslednja izmena:
Teško da je Google fiber propao
be96d316c8a3d771e50439d1d30935bb.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
lelekom fiber:
NBG
MOSTANICA
[view additional selendra]
coming to selendra next to you in 2020, stay tuned. :D :D

Salu na stranu, nije gfiber prop'o nego se ni ne sire, ali moja sala je bila u tome da je nas kadar trebao da rukovodi google-om, imali bi naplatu 200% vecu.
Narod tamo se ne bi ni ljutio nego bi vikao "naplacuj jos, samo udri" :D

Kada smo vec kod pokrivenosti, zvao sam i telekom i orion:
Dobio sam informaciju: "samo nbg za sada" (i to nabroja par ulica) i "decko oces mozda adsl-a ili vdsl-a" (od koga sam pobegao zbog losih instalacija u zgradi).

Sve u svemu ko ce ga znati, mogu samo da se oslonim na ono sto vidim po gradu da se radi, i da se ponadam da ce se unormaliti sa cenama a i sa relativno skorijim uvodjenjem.
 
Odakle vam uopste to da je Google Fiber "prop'o" ?

Није пропао буквално али био је у стагнацији више од годину дана, било је и кадровских промена, 9% радника је премештено на друга радна места, онда одлазак директора итд... Гоогле комбинује неколико начина изградње: Безични пренос (недавно су купили компанију "Webpass"), онда полагање оптике у микроров, класична изградња (канализациона инфраструктура) онда путем стубова, присутни су у 9 градова и то у "метро" мрежи, покривају главне градове, предграђа и слично чекају... Када је ширење мреже у питању, па нпр. становници Канзаса неколико хиљада) још од 2012 године чека на увођење услуге, јер услуга је присутна само у главним деловима, остатак можемо свести на израз МТС-а "сегментирани корисници" али чекању је дошао крај, Гоогле неће да се шири на том подручју - отказали су , оно што још може бити занимљиво јесте да је Гоогле узимао депозит :) 10$ за кориснике који чекају услугу.

Како је Гоогле и најавио, све је то "пилот пројекат", а према најновијим вестима (последња два месеца), велике технолошке компаније убрзано раде на имплементацији 5G мреже, али за крајње кориснике услуга ће бити доступна за неколико година, с'тим да Гоогле куповином Webpass компаније, поново мења своје циљеве, сад иде на бежичне гигабитне линкове и нуди нову услугу итд...

Једноставно, Гоогле је улетео на тржиште које му и није толико познато, у односу на компанију AT&T, изгледа као мала маца, онда Verizon (пројекат Fios) и сличне компаније које су старије од Гоогле и познатије и позициониране на тржишту, еквивалентно нашем Телекому (присутан је у сваком дому)...
 
Poslednja izmena:
Evo novih informacija.
jqEnus.jpg

*Ne mogu sa 100% sigurnoscu da kazem da je informacija tacna ali je izvor relativno pouzdan tako da verujem da je tacna.
Je l' ima nešto novo oko ovih cena? Malopre sam bio u poslovnici da podnesem zahtev, ali mi ništa nisu rekli za nove cene.
 
Sta se cudite, videli da je narod veoma zainteresovan pa promenili cenu... jos ce da traze i depozit ali ne od 10$ vec od barem 100e, pa placanje uvodjena optike, pa placanje opreme, pa placanje prikljucenja, pa placanje mostarine, trosarine i svasta nesto jos...
 
Sta se cudite, videli da je narod veoma zainteresovan pa promenili cenu... jos ce da traze i depozit ali ne od 10$ vec od barem 100e, pa placanje uvodjena optike, pa placanje opreme, pa placanje prikljucenja, pa placanje mostarine, trosarine i svasta nesto jos...

Od toga nema nista, sve mi se cini da su to ofrlje stavili cene. Neka svako u idealnim uslovima ima platu od 500 eur (potenciram idealni), niko normalan ne bi izdvojio 1/5 plate i to samo za net (a gde je telefonija, televizija, mobilna telefonija).

Sto se tice uvodjenja, tu se dobija za "dz", ali sve vise verujem da i to "dz" ce udariti na racun.

Sto se tice paketa bedno je sto krajcuju upload, gotovo da nemam razlike ako predjem sad sa ikoma tel5 250 mbps na optiku 250mbps / 30 mbps. Vise me para kosta da dobijem jos 25 mpbs uploada nego trenutnih ikomovih 4 mbps.

edit: ako budu jos udarali i rentu na ont koji je inace plasticno djube i vredi 50$ u maloprodaji, onda im svaka cast!!!!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno